معرفی و دانلود کتاب صوتی آن خردمند دیگر

عکس جلد کتاب صوتی آن خردمند دیگر
قیمت:
46500 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آن خردمند دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آن خردمند دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آن خردمند دیگر

کتاب صوتی آن خردمند دیگر نوشته هنری ون دایک، داستانی خیال‌انگیز از زندگی یک روحانی زرتشتی را به تصویر می‌کشد که 33 سال در پی حضرت مسیح همه سرزمین‌ها را زیر پا می‌گذارد.

درباره کتاب صوتی آن خردمند دیگر:

سه خردمند روحانی اهل ایران که می‌توانند ستاره‌ها و طالع‌بینی‌ها را بخوانند، از ظهور شهریاری بزرگ از قوم بنی‌اسرائیل خبر می‌دهند. این شهریار که همان حضرت مسیح است در تاریخ تعیین شده ظهور می‌یابد و ملکوتش تمامی دنیا را فرامی‌گیرد. این سه خردمند به ملاقات نوزادی که از بدو تولد پادشاه بود رفتند و هدایای ارزشمندی چون طلا، کندر و ... به او اهدا کردند. این ماجرا در فرهنگ مسیحی از شهرت بسیاری برخوردار است.

هنری ون دایک (Henry Van Dyke) در کتاب آن خردمند دیگر (The story of the other wise man)، قصه شاهزاده‌ای به نام اردوان را روایت می‌کند که اموال و دارایی‌هایش را تبدیل به گوهر می‌سازد تا آن سه مُغ (روحانی) را برای دیدار با پادشاه همراهی کند و هدیه‌هایش را به نوزاد بدهد. سه گوهری که او برای هدیه تدارک دیده، هم‌رنگ پرچم ایران است. یکی از آن‌ها زمردی سبررنگ، دیگری مرواریدی سفید و سومی یاقوتی سرخ می‌باشد.

با این حال شاهزاده اردوان در مسیر خود با ماجراهایی برخورد می‌کند که موجب می‌شود همه اموال و دارایی‌هایش را خرج کند ... .

کتاب صوتی آن خردمند دیگر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌هایی با درون‌مایه مذهبی و تاریخی علاقه‌مند هستید، به این کتاب گوش بدهید.

با هنری ون دایک بیشتر آشنا شویم:

نویسنده، مدرس و روحانی آمریکایی هنری جسکین وین دایک در 10 نوامبر سال 1852 در پنسیلوانیا به دنیا آمد. او در دانشگاه پرینستون به تحصیل در رشته الهیات پرداخت. وی از سال 1899 تا 1923 در همین دانشگاه به عنوان استاد ادبیات انگلیسی فعالیت کرد و از سال 1908 تا 1909 به مدت یک سال در دانشگاه پاریس مدرس بود.

در سال 1913 ویلسون رئیس‌جمهور آمریکا او را به عنوان سفیر هلند و لوکزامبورگ برگزید. هنری ون دایک آثار بسیاری را آفرید که جوایز و افتخارات زیادی را برایش به ارمغان آورد. در تمامی نوشته‌های او درون‌مایه مذهبی وجود دارد. آن خردمند دیگر، نخستین درخت کریسمس، بخت ماهیگیری و رودخانه‌های کوچک از جمله کتاب‌های دایک هستند.

هنری دایک که یکی از اعضای آکادمی هنر و ادب آمریکا به شمار می‌رفت در 10 آوریل سال 1933 درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی آن خردمند دیگر می‌شنویم:

بار دیگر سکوتی در تالار شهود رویایی من مستولی شد. این بار عمیق‌تر و مرموزتر از پیش و من دریافتم که ایام عمر اردوان در این سکوت به سرعت سپری می‌شود. گاه‌گاهی اینجا و آنجا نگاهم به رودخانه زندگی اردوان می‌افتاد و او را در پرده مه فشرده‌ای که مسیر زندگی‌اش را در خود پیچیده بود مشاهده می‌کردم.

یک بار او را در ازدحام شهرهای پرجمعیت مصر می‌دیدم که در جست‌وجوی آن خانواده مهاجر بیت‌اللحمی همه جا را گوشه به گوشه سر می‌زد و از ایشان نشان می‌جست. در زیر درختان عظیم چنار، در شهر آفتاب هلیوپلیس و در پای دیوارهای قلعه شهر جدید بابل و در کنار رودخانه نیل نشانه‌هایی بسیار ضعیف که پیوسته چون جای پا بر روی شن‌های ساحل مرطوب دمی چند از رطوبت رخ می‌نمایند و محو می‌شوند و بار دیگر او را دیدم در پای اهرام ثلاثه که نوک‌های بلند و تیز خود را در تابش خیره‌کننده زعفرانی آسمان غروب فروبرده بودند.

همان سه بنای عظیم و استوار و تغییرناپذیر که هم از شکوه عالم فانی و هم آرزوهای فناناپذیر آدمی حکایت می‌کند و باز او را دیدم که در مجسمه نشسته ابوالهول می‌نگریست و بیهوده سعی می‌کرد که معمای چشم‌های آرام و لب‌های خندان مجسمه را حل کند. آیا لبخند او به حقیقت ریشخندی است که روزگار بر همه آرزوها و تلاش‌های بشری می‌زند چون آنکه تیکرانس بر زبان آورده بود یا طنز و تمسخر معمایی است که پاسخی ندارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
27 دقیقه
مقدمه مترجم - قسمت اول
3 دقیقه
مقدمه مترجم - قسمت دوم
8 دقیقه
پیشگفتار نویسنده
25 دقیقه
نشانه‌ها در آسمان
19 دقیقه
در کنار آب‌های بابل
12 دقیقه
به خاطر کودک
8 دقیقه
در راه پنهان غم‌ها و غصه‌ها
14 دقیقه
مروارید گران‌بها
3 دقیقه
مژده ای دل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آن خردمند دیگر
نویسنده
مترجمحسین الهی قمشه ای
گویندهپویان مقدم
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
46500 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آن خردمند دیگر

Mosi Phonix
۱۴۰۰/۹/۲۱
کتاب بسیار زیبا ودلچسب بود. برگرفته از داستان حقیقی سفر سه ایرانی به محل تولد مسیح در زمان تولدش. که تولد رو پیشگویی کرده بودند. نویسنده این اتفاق را با داستان زندگی مسیح پیوند زده و به شکل گیرایی با استفاده از جملات خود مسیح در انجیل، به توصیف ایرانی ایمانداری پرداخته که در جستجوی حقیقت است. بسیار زیبا بود. ترجمه هم عالی، خوانش هم عالی بود.
مصطفی اسماعیلی
۱۴۰۱/۱۲/۲۸
سلام کتاب خوبی بود و گوینده بخوبی اجرا کردند ولی این خردمند بزرگوار که اینقدر تلاش کردند تا حضرت عیسی مسیح رو پیدا کنن فقط درزمان طفولیت و زمان به صلیب کشیدن حضرت عیسی رو ملاقات کردن.
موقعی که در زمان طفولیت جان حضرت مسیح رو نجات دادن چرا دوباره پیش حضرت نموندن و تا زمان به صلیب کشیده شدن حضرت کجا بودند که پس از ۳۳ سال اونو دیدن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟
سپاسگزارم
فرحناز فلاح
۱۴۰۰/۹/۲
کتاب جالبی بود. برای رسیدن به مقصود چاره‌ای نیست جز گذشت
یک جمله از کتاب
همانا من با تو می‌گویم هر آنچه خدمت به بندگان خدا کرد آن را برای من (خدا) بجا آورده‌ای....
Pars Iran
۱۴۰۰/۸/۲
بسیار لطیف و دلنشین واقعا لذت میبره آدم
استاد همیشه در جهت آگاهی مردم تلاش کردنند...
Sima Abdolahi
۱۴۰۰/۱/۲۰
با شناختی که از دکتر الهی قمشه‌ای دارم این کتاب را خریدم هنوز کامل مطالعه نکردم ولی حتما عالیست
اکرم بابایی
۱۴۰۰/۳/۱۳
عالی بود بسیار زیبا بود و فضای داستان را بسیار زیبا توصیف میکرد وصدای گوینده بسیار دلنشین بود
faezeh talebi
۱۴۰۱/۴/۴
کتاب پربار و زیبایی بود. ترجمه بسیار خوب و روان با صدای عالی راوی
Mitra Safarian
۱۴۰۰/۱/۲۸
کتابی اموزنده و تاثیرگذار با نگارشی زیبا و حقایقی لطیف
علیرضا نجارزادگان
۱۴۰۲/۹/۴
درمورد الهی قمشه‌ای میتونم بگم فقط نور هدایت به روشنایی
میترا برتون
۱۴۰۰/۴/۱۶
کتاب خوبیه ارزش یک بار خوندن رو داره. من دوست داشتم👍
melinda sepehri
۱۴۰۱/۵/۲۸
دوست داشتنی بود و حامل نکته ظریف
مریم مرادی
۱۴۰۱/۳/۲۵
🙏🙏🙏☘عالی و سپاس
جوان پیروز
۱۴۰۱/۳/۲۰
🌹 سپاس از بارگذاری کتاب.
ولید شهبا
۱۴۰۱/۸/۲۵
بسیار بسیار عالی
Hellen Pdrm
۱۴۰۰/۱/۱۹
فوق العاده کتاب مزخرفیه،،، اصلا توصیه نمیکنم
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آن خردمند دیگر

برای دریافت کتاب صوتی آن خردمند دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.