معرفی و دانلود کتاب صوتی به سفیدی استخوان

عکس جلد کتاب صوتی به سفیدی استخوان
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به سفیدی استخوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به سفیدی استخوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به سفیدی استخوان

کتاب صوتی به سفیدی استخوان داستانی شنیدنی و شاعرانه به قلم دیوید کنستانتین یکی از برجسته‌ترین نویسندگان بریتانیایی‌ست. این اثر که در سال 2015 به عنوان بهترین داستان کوتاه Kirkus Reviews انتخاب شد، ماجرای زندگی یک زن و مرد را روایت می‌کند.

درباره کتاب صوتی به سفیدی استخوان:

نشر سنگ در مجموعه‌ای با عنوان «پنج نویسنده، پنج داستان، پنج جایزه»، اقدام به عرضه‌ی پنج کتاب کوچک کرده است. هر کدامشان دربرگیرنده‌ی یک داستان کوتاه یا بلند، به قلم نویسنده‌ای جایزه‌برده است که چندان در ایران شناخته شده نیستند؛ کتابی که پیش روی شماست، یکی از عناوین حاضر در همین مجموعه محسوب می‌شود.

دیوید کنستانتین که به اعتقاد بسیاری از منتقدان ادبی، یکی از بهترین نویسندگان معاصر به حساب می‌آید، در کتاب صوتی به سفیدی استخوان (In Another Country) داستانی ژرف، به غایت احساسی و تامل‌برانگیز نگاشته و لحظاتی را خلق کرده که هر یک از شخصیت‌ها احساساتی نظیر انزوا، رستگاری، مقاومت، سرکشی و... را تجربه می‌کنند.

ماجرای کتاب سفیدی استخوان پیرامون زندگی یک زن و مرد می‌گردد. قصه حس و حالی شاعرانه و عاشقانه دارد و به خوبی روابط میان فردی این دو بازتاب داده شده است. اما داستان در جایی اوج می‌گیرد که در پی اتفاقی، خاطرات قدیمی و اتفاقات گذشته، راهی به زندگی کنونی‌شان باز می‌کنند و آرامش‌شان را به هم می‌ریزند.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی به سفیدی استخوان:

اندرو هی کارگردان اهل انگلستان در سال 2015 درامی عاشقانه به نام «45 سال» ساخت که اقتباسی از داستان کوتاه به سفیدی استخوان بود.

این فیلم که نامزد جایزه اسکار شده، در بخش اصلی مسابقه شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین به نمایش درآمد و شارلوت رمپلینگ موفق شد برنده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن و تام کورتنی برنده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی به سفیدی استخوان:

- تراژیک و زیبا... (Publishers Weekly)

- نویسنده‌ای که سزاوار توجهی جدی است. (Kirkus' Reviews)

- این نویسنده در نوشتن جادوگری می‌کند. (ایرلند تایمز)

- اثری وحیانی... داستان‌های کنستانتین از دریچه نگاه یک شخصیت داستانی به شگفتی‌های جهان و پدیده‌های دوست داشتنی زمین توجه می‌کند. (وال استریت ژورنال)

- علاقه‌مندان به نثرهای شاعرانه قلم کنستانتین را دوست دارند و داستان‌هایش خواننده را عمیقا وارد سرزمینی بدون مرز می‌کند. (Toronto Star)

کتاب صوتی به سفیدی استخوان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات انگلستان و ژانر داستان کوتاه علاقه‌مندید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

دیوید کنستانتین را بیشتر بشناسیم:

او شاعر، مترجم و داستان نویسی انگلستانی‌ست که در سال 2020 توانست برنده مدال طلای ملکه انگیس شود و لقب شاعر سال این کشور را از آن خود کند. دیوید کنستانتین (David Constantine) در سال 1944 متولد شد و سی سال به عنوان استاد دانشگاه رشته زبان و ادبیات آلمانی را تدریس کرد.

این شاعر بزرگ تاکنون چندین دفتر شعر به نام‌های «در جست‌‌و‌‌جوی دلفین‌‌ها»، «کسپر هاوسر»، «حمله‌‌ی زنبور‌‌ها» و «چیزی برای ارواح» را منتشر کرده و به خاطر ترجمه چندین اثر فاخر آلمانی توانسته برنده جایزه Corneliu M Popescu شود. علاوه‌براین او چندین رمان و مجموعه داستان به رشته تحریر درآورده که به خاطر بعضی از آن‌ها جوایز ادبی گوناگونی از جمله جایزه بین‌المللی داستان کوتاه فرانک اوکانر (2013) و جایزه ملی داستان کوتاه بی بی سی (2010) را دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی به سفیدی استخوان می‌شنویم:

اولین خانه‌شان زیر پل راه‌آهن بود. سِث پیدایش کرد. وقتی قطارش برای اجازه حرکت در ایستگاهی توقف داشت، نگاهی به پایین انداخت؛ به دودکش‌های پردود و کوچه‌های تنگ. بعد آن پایین بودن را تصور کرد. اینکه از اینجا به قطاری خیره شود که مسیری از روی قوس‌های پل و از میان آسمان پیدا می‌کند.

فردای همان روز به دل خانه‌های کوچک آنجا زد و یکی‌شان را که قیمتی کمتر از اجاره اتاقی ساده در جایی دیگر داشت، خرید. به تاخت رفت و کری را هم با خودش آورد. انگار او را می‌برد تا بهشت را نشانش بدهد.

باوجود تنور سفالی زیبای اتاق پشتی، حواس سِث جای دیگری بود. سرش را از پنجره بیرون برده بود. قوس‌ها بالاتر از آن بودند که بتواند ببیندشان و خط آهن خارج از دید قرار داشت. کری با حیرتی دوست داشتنی بلافاصله این وضعیت را هم پذیرفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳ دقیقه
درباره نویسنده
۲۳ دقیقه
قسمت یک
۲۵ دقیقه
قسمت دوم
۳۶ دقیقه
قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به سفیدی استخوان
نویسنده
مترجمسامان شهرکی
گویندهنسیم صنیعی منفرد
ناشر چاپینشر سنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به سفیدی استخوان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به سفیدی استخوان

برای دریافت کتاب صوتی به سفیدی استخوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.