معرفی و دانلود کتاب صوتی به دنبال فردوسی

عکس جلد کتاب صوتی به دنبال فردوسی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به دنبال فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به دنبال فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به دنبال فردوسی

کتاب صوتی به دنبال فردوسی نوشته‌ی محمد حسینی به بررسی سال‌های زندگی فردوسی که یکی از درخشان‌ترین دوره‌های شعر و ادب فارسی است، می‌پردازد.

به دنبال فردوسی روایتی جذاب و مستند از فراز و نشیب‌های زندگی ابوالقاسم فردوسی است. زندگینامه‌ای که تا حد ممکن به واقعیت نزدیک است.

حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی بزرگ‌ترین شاعر دوره سامانی و غزنوی است. فردوسی در طبران طوس به سال 329 هجری بدنیا آمد. پدرش از دهقانان طوس بود و در آن ولایت مکنتی داشت. از احوال او در عهد کودکی و جوانی اطلاع درستی نداریم؛ این‌قدر معلوم است که در جوانی از برکت درآمد املاک پدر به کسی محتاج نبوده است؛ اما اندک اندک آن اموال را از دست داده و به تهی‌دستی افتاده است.

فردوسی از همان ابتدای کار که به کسب علم و دانش پرداخت به خواندن داستان هم علاقمند شد و مخصوصاً به تاریخ و اطلاعات راجع به گذشته ایران علاقه می‌ورزید. همین علاقه به داستان‌های کهن بود که او را بفکر نظم شاهنامه انداخت. چنانکه از گفته خود او در شاهنامه بر می‌آید، مدت‌ها در جستجوی این کتاب بود. مدتی را که بر سر این کار رنج برد بتفاوت 25، 30 و 35 سال ذکر می‌کنند.

فردوسی طبع لطیف و خوی پاکیزه داشت. سخنش از طعن و هجو و دروغ و تملق خالی بود و تا می‌توانست الفاظ ناشایست و کلمات دور از اخلاق بکار نمی‌برد. در وطن‌دوستی سری پر شور داشت. به داستان‌های کهن و به تاریخ و سنن آداب نیک ایران قدیم عشق می‌ورزید؛ و از تورانیان و رومیان و اعراب به سبب صدماتی که بر ایران وارد آورده بودند نفرت داشت. به هر حال استاد طوس مردی پاک‌دل و نوع‌دوست و مهربان بود و نسبت به تمام مردم محبت داشت، اما دشمنان ایران را به هیچ‌وجه نمی‌بخشود. عشق و علاقه او نسبت به شاهان و پهلوانان ایران زمین از هر بیتی که در باب آن‌ها گفته، آشکار است و به همین علت باید او را دوست‌دار عظمت ایران و مبشر وحدت و شوکت ایران شمرد.

داستان‌های حماسی به جامانده از حکیم طوس آثار بسیار نفیس و ارزنده‌ای هستند که فرهنگ، ملیت و هویتمان را به ما یادآوری می‌کنند. شاهنامه‌ی فردوسی یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای حماسی جهان است، که آن را برابر با حماسه‌ی هومر می‌دانند.

شاهنامه تنها یک اثر منظوم نیست، بلکه آیینه‌ای است از دانش، خِرَد و حماسه‌ی‌ ایرانی که با مهارت و دقت فراوان به مردمان جهان نمایان شده است. از خصوصیات بارز این کتاب می‌توان به تعداد اندک واژگان غیرپارسی به‌کار رفته در شعرها نسبت به پنجاه هزار بیت سروده شده، همچنین معرفی اسطوره‌های باستانی در کنار رویدادهای تاریخی و داستان‌های پندآموز ایرانی اشاره نمود که جملگی گواهی بر توانایی و دانش سراینده‌ی‌ این اشعار در زمان خود است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۵ دقیقه
فصل اول: تربیت حماسه سرا
۱۱ دقیقه
فصل دوم: دقیقی شاعر می‌میرد
۱۴ دقیقه
فصل سوم: در بخارا
۱۲ دقیقه
فصل چهارم: در خانه
۱۰ دقیقه
فصل پنجم: تدوین اول شاهنامه
۱۱ دقیقه
فصل ششم: تدوین دوم شاهنامه
۱۰ دقیقه
فصل هفتم: سرانجام حماسه‌سرا
۲۴ دقیقه
فصل هشتم: داستانی از شاهنامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به دنبال فردوسی
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به دنبال فردوسی

منا صالح
۱۳۹۸/۱/۱۲
کتاب خیلی عالیه.. صدا و لحن اقای سلطان زاده مثل همیشه عالیه... کتابیه که لازمه هر ایرانی بخونه تا با زندگیه فردوسی هر چند خیلی کم و خلاصه آشنا باشه.. و چه خوبه که هفت خوان را خلاصه تو فصل آخر روایت کرده... در کل عالیه ممنون 👍👍👍👍👍👌
مهرآفرین .
۱۳۹۷/۱۱/۱۶
بسیار زیبا. آشنایی با گوشه‌ای از سختی‌های زندگی بزرگ مردی که برای همیشه مرهون تلاش هایش خواهیم بود.
عزت الله جانجانه
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
عالی بود صدای گوینده هم خیلی عالی بود ایکاش شاهنامه را هم تفسیر می‌شد
زهرا بابایی
۱۳۹۸/۲/۳۱
بدنبود چیزی برای گفتن نداشت خیلی خلاصه. شاید تاریخ ازفردوسی چیزی نداند.
محمد فهیمی
۱۴۰۰/۸/۲۰
کتاب خوبیه ولی جا داشت ریزتر میشد توی جزئیات
elizabeth saffary
۱۴۰۰/۵/۱۷
مختصر بود ولی بسار زیبا
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به دنبال فردوسی

برای دریافت کتاب صوتی به دنبال فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.