معرفی و دانلود کتاب صوتی یک اتفاق مسخره

عکس جلد کتاب صوتی یک اتفاق مسخره
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک اتفاق مسخره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک اتفاق مسخره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یک اتفاق مسخره

کتاب صوتی یک اتفاق مسخره نوشتهٔ نویسندهٔ مشهور روس فئودور داستایوفسکی، داستان جذاب و پر تعلیق مردی اشراف‌زاده با درجهٔ نظامی بالا را روایت می‌کند که در یک مهمانی حاضر شده اما همه او را به چشم انسانی خودشیفته و فخرفروش نگاه می‌کنند. نویسنده در این کتاب به نقد جامعه نابرابر روسیه و نظام ارباب - رعیتی در آن دوران پرداخته است.

درباره کتاب صوتی یک اتفاق مسخره:

روسیه در زمان تجدید حیات خود دچار شکاف طبقاتی عمیقی در سطح جامعه شد. افراد یا بالادست و نظامی و اشراف بودند یا انسان‌های بسیار فقیر که به‌سختی شکم خود را سیر نگه می‌داشتند. فئودور داستایوفسکی یکی از نویسندگانی است که به‌شدت این موضوع را نقد می‌کرد و مخالف بی‌توجهی به فقرا و طبقهٔ فرودست جامعه بود و این تفکر را در آثار خود انعکاس می‌داد.

کتاب یک اتفاق مسخره (A Nasty Story) درمورد سه مرد نظامی است که در خانهٔ یکی از آن‌ها مهمانی مفصلی فقط برای خودشان تدارک دیده‌اند. آن‌ها در آن دورهمی در مورد مسائل مختلفی صحبت می‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که کسانی که دارای جایگاه بالای اداری هستند باید به کارمندان و زیردستان خود احترام بگذارند. ماجرا تا جایی ادامه پیدا می‌کند که بین آن‌ها بحثی شدید درمی‌گیرد و با دلخوری آن جا را ترک می‌کنند.

یکی از آن‌ها «ایوان ایلیچ» نام دارد که دغدغهٔ تساوی بین زیردستان و خودشان را دارد و در این میان تصمیم می‌گیرد برای اثبات عقاید خود به مراسم عروسی یکی از کارمندانش برود. هدف او از این کار این است که به آن‌ها نشان دهد تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد و می‌توانند با یکدیگر نشست‌وبرخاست کنند. اما مهمانی آن‌طور که او تصور می‌کرد پیش نمی‌رود و همه کسانی که در آن جا حضور دارند به چشم دیگری به او نگاه می‌کنند.

هدف نویسنده از نگارش این داستان به‌تصویرکشیدن حالت‌های درونی متضاد انسان‌ها است. او در همهٔ آثارش حالات روحی شخصیت‌های داستان را به‌خوبی برای مخاطب موشکافی می‌کند و با تحلیل روان‌شناسی آن‌ها دلایل اصلی ناکامی افراد و تأثیر آن در زندگی را شرح می‌دهد. تلاشی که ایوان ایلیچ برای اثبات نوع‌دوستی خود می‌کند، منجر به ایجاد یک موقعیت طنزآمیز می‌شود که هیچ‌کس دوست ندارد در آن قرار بگیرد.

وضعیت دیوان‌سالاری کشور روسیه در آن زمان مورد انتقاد بسیاری از نویسندگان ازجمله داستایوفسکی قرار گرفته بود. او این داستان را بعد از لغو نظام رعیتی نوشت و توانست اتفاقات اجتماعی و سیاسی دوران خود را به‌خوبی در این داستان بازتاب دهد. شخصیت اصلی داستان مدام در حال سرکوب احساسات متناقض خود و حس برتری‌طلبی‌اش است اما موفق نمی‌شود و موجب خلق موقعیتی مسخره می‌شود.

داستان یک اتفاق مسخره نشان می‌دهد که گاهی داشتن تصورات اغراق‌آمیز درمورد شخصیت‌مان ممکن است به بهای ازدست‌رفتن اعتبارمان نزد دیگران تمام شود.

کتاب صوتی یک اتفاق مسخره مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات روسیه و آثار داستایوفسکی علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

فئودور داستایوفسکی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته روس در سال 1821 میلادی متولد شد. او علاوه بر داستان‌نویسی در حوزه‌های دیگر مثل روان‌شناسی، فلسفه و ترجمه نیز فعالیت‌هایی داشته است. فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) یکی از پیشگامان ادبیات روانشناختی به شمار می‌آید و نقدهای ادبی، فلسفی و روان‌شناسانه زیادی درباره آثارش نوشته شده است.

اولین اثر وی «بیچارگان» نام داشت که با سبک ساختارشکنانه خود، داستایوفسکی را به جامعه نویسندگان شناساند. رمان «یادداشت‌های زیرزمینی» کمی بعد از انتشار اولین رمانش به انتشار رسید که شهرتی جهانی برای او به ارمغان آورد. کالبدشکافی روح شخصیت‌های داستان، امضای همیشگی آثار داستایوفسکی است و توانسته به‌خوبی با این کار، جذابیت رمان‌هایش را چند برابر کند.

این نویسنده بیشتر از 30 رمان و داستان کوتاه نوشته که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به «برادران کارامازوف»، «شب‌های روشن»، «جنایات و مکافات»، «ابله»، «قمارباز»، «همیشه شوهر» و «تسخیرشدگان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی یک اتفاق مسخره می‌شنویم:

ایوان ایلیچ پالتو پوست خز گران‌بهایش را اندکی باز کرد. آن‌قدر که پاسبان بتواند مدال ارزشمند او را به گردنش ببیند و پرسید: «برادر... اینجا خونه‌ی کیه؟»
پاسبان بلافاصله متوجه مدال او شد. خبردار ایستاد و جواب داد: «خونه‌ی پسلدونیمف قربان. کارمند اداره‌ی ثبت احوال.»
- «خونه‌ی پسلدونیمف؟ واه... پسلدونیمف! حالا چه خبر هست؟ عروسی اونه؟»
- «بله قربان. با دختر کاپیتان ملکوپیتایف. کارمند سابق اداره‌ی پلیس. این خونه هم به نام عروسه قربان.»
- «آه... پس یعنی حالا این خونه‌ی پسلدونیمفه. نه خونه‌ی ملکوپیتایف. ها؟»
- «بله قربان. خونه‌ی پسلدونیمفه. قبلا خونه‌ی ملکوپیتایف بود و حالا مال پسلدونیمفه.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۴ دقیقه
بخش یک
۳۱ دقیقه
بخش دو
۳۳ دقیقه
بخش سه
۳۲ دقیقه
بخش چهار
۳۲ دقیقه
بخش پنج
۳۴ دقیقه
بخش شش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یک اتفاق مسخره
نویسنده
مترجممیترا نظریان
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ماهی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یک اتفاق مسخره

somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
خواندن و یا شنیدن داستایوفسکی همیشه درمان در لحظات ناخوشیست. اینکه چطور نمایش خیرخواهی و انسان‌دوستی یک تکنوکرات بورژوا می‌تواند زندگی و زمانه خانواده‌ای فقیر و پرزحمت را بهم بریزد. کوتاه است و سریع خوانده با شنیده می‌شود.
Amir Mhdi
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
اکثر کتاب‌های این نویسنده رو خوندم توصیه میکنم بعدش دوتا نقد بخونین. یک روانشنتس ذاتی. دقت کنید جامعه امروز مارو تقریبا میشه در داستان ها. این شباهت جذابترش میکنه
Aynaz Q
۱۴۰۰/۹/۲۳
داستان کوتاه، پرمفهوم و جالبی بود😍👌
چقدر با کرکترهای داستان حس و احوالشون احساس نزدیکی کردم.
کار رضا عمرانی هم مثه همیشه فوق العاده بود👌
یاسین علایی
۱۴۰۱/۲/۹
به عنوان یکی از طرفداران داستایوفسکی اصلا این اثر را توصیه نمی‌کنم
Nooshin Sh
۱۴۰۰/۹/۱۳
نسبت به کتابهای دیگه‌ای که از این نویسنده خوندم بسیاار ضعیف بود
بهمن مقدم پور
۱۴۰۰/۹/۲۴
نویسنده دید جامعی به شخصیت دارد و خوب خوانده شده
Alireza Heravian Heravian
۱۴۰۰/۶/۳۱
تاثیرگذار و مبهوت کننده
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یک اتفاق مسخره

برای دریافت کتاب صوتی یک اتفاق مسخره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.