معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی

عکس جلد کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی
قیمت:
59000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی

کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی نوشته نادر ابراهیمی، شرح حالی از زندگی ملاصدرای شیرازی فیلسوف بزرگ ایرانی است. در این اثر سیر پیشرفت اندیشه‌ها و تفکرات عرفانی و فلسفی این فیلسوف بیان شده و شما ضمن آشنایی با زندگی شخصی او با اندیشه‌هایش نیز آشنا می‌شوید.

نادر ابراهیمی نثر این کتاب را بسیار فاخر و گیرا و با ذوق و قریحه‌ای مثال‌زدنی به رشته تحریر درآورده. او در کتاب حاضر به تمام ابعاد شخصیت ملاصدرا و نحوه شکل‌گیری تفکرات و اندیشه‌هایش و همچنین حکمت نظری می‌پردازد.

رمان مردی در تبعید ابدی سه شخصیت مهم دارد که ملاصدرا در طول زندگی خود شاگرد آن‌ها بوده و از آنان با افتخار یاد کرده است. آن سه نفر میرمحمدباقر استرآبادی معروف به میرداماد، شیخ بهاءالدین عاملی معروف به قاضی‌القضات و ابوالقاسم میرفندرسکی هستند.

این کتاب مانند بیشتر آثار ابراهیمی به شکل یک پازل به تصویر کشیده می‌شود و روایت خطی ندارد. پازلی که متشکل از دوران کودکی صدرالمتألهین، دوران عاشقی و جوانی، سال‌های درس‌آموزی و رسیدن به مقام استادی و بالاخره سال‌های تبعید او است.

نادر ابراهیمی با چیره‌دستی تمام بزرگ‌مردی و بزرگ‌منشی ملاصدرا را از همان کودکی به تصویر کشیده که چطور از هم‌سن‌وسال‌های خود جدا بوده و در تنهایی به سر می‌برده و در زمان شاگردی استادان بزرگ نیز مورد حمله کنایه‌ها و تهمت‌های بسیاری قرار گرفته تا آنکه عاقبت همین بدفهمی‌ها باعث تبعید ابدی او می‌شود.

با اینکه درک و فهم اندیشه‌های فلسفی ملاصدرا حتی برای اهالی فلسفه هم سخت و دشوار است اما ابراهیمی به گونه‌ای ساده و روان تفکرات او را بدون حتی ذره‌ای آشنایی با حکمت اسلامی در اثر خود مطرح می‌کند.

مهم‌ترین و شاخص‌ترین ویژگی قلم نادر ابراهیمی در وصف ملاصدرا، بیان شاعرانگی منش و کردار و رفتار او بوده که بسیار خوب از عهده آن برآمده تا بتواند خوی عاشق‌پیشه این فیلسوف را نشان دهد.

شنیدن کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به قلم و آثار نادر ابرهیمی علاقه‌مند هستید و یا به فلسفه و حکمت اسلامی توجهی خاص دارید این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

با نادر ابراهیمی بیشتر آشنا شویم:

نادر ابراهیمی (1378-1315) داستان‌نویس و رمان‌نویس معاصر ایرانی است. او در زمینه فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه و روزنامه‌نگاری هم فعالیت داشته. وی در کتاب‌های ابن مشغله و ابوالمشاغل به شرح زندگی خود و فعالیت‌ها و شغل‌های مختلفی که تجربه کرده پرداخته است. در سال 1342 اولین کتابش با نام خانه‌ای برای شب منتشر شد و داستان دشنام در این کتاب با استقبال فراوانی روبه‌رو شد.

تا سال 1380 بیش از صد کتاب و مقاله و نقد از او به چاپ رسید که شامل داستان بلند و کوتاه، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه و کتاب کودک و نوجوان می‌شد. چندین اثر او تاکنون به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. ابراهیمی در حوزه ادبیات کودکان جایزه اول براتیسلاوا، جایزه اول تعلیم و تربیت یونسکو، جایزه کتاب برگزیده سال ایران و چندین جایزه دیگر را به دست آورده. همچنین او به دلیل نوشتن رمان هفت جلدی آتش بدون دود جایزه نویسنده برگزیده ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلاب را دریافت کرد. از جمله کتاب‌های او می‌توان به بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم، رونوشت بدون اصل، چهل نامه کوتاه به همسرم، یک عاشقانه آرام، غزل‌داستان‌های سال بد، مکان‌های عمومی، افسانه باران، هزارپای سیاه و قصه‌های صحرا و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی می‌شنویم:

- گرفته‌ای ابراهیم‌خان! چه چیز باز امروز آزرده‌ات کرده است که شمشیر من نمی‌تواند آن را به دو نیمه کند؟
- گرفتگی از رخم پیداست قره‌خان؟
- از نگاهت، از چشمانت، از رخسارت، از قدم برداشتنت، سلام گفتنت و پاسخ سلام دادنت. از همه چیز. پنهان داشتن اندوه بسیار دشوارتر از مخفی کردن شادی است. اشک هنگامی که باید فرو بریزد، می‌ریزد اما خنده را می‌توان مهار کرد و تو می‌دانی که ما چنین می‌کنیم که در محضر سلاطین زنده می‌مانیم.

ابرهیم قوام همچنان در خویش به دارالحکومه‌ی شیراز می‌رسد. شاه‌عباس یک سال و اندی است که در قزوین بر ایران هنوز پاره‌پاره پادشاهی می‌کند. اما با همه جوانی سخت در خط آن است که از آن تکه تکه تاریخی چهل تکه ماندگار و یک‌دست به زیبایی تمام بدوزد و باقی بگذارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
راه
14 دقیقه
غرق شیرین
25 دقیقه
چند ورق از تاریخ غم
21 دقیقه
راه
56 دقیقه
دریا او را طلبیده بود
20 دقیقه
دریا مرا طلبیده است پدر
56 دقیقه
راه
40 دقیقه
آزمون شنا بر خشکی بی‌مخاطره
51 دقیقه
عاشق دریا به جانب غرق
26 دقیقه
راه
56 دقیقه
همسفری برای سفر به اعماق
72 دقیقه
بر اوج امواج، در آستانه غرق
29 دقیقه
از راه به منزلگاه
15 دقیقه
مقدمات غرق
38 دقیقه
غرق تمام
14 دقیقه
مردی در تبعید ابدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی در تبعید ابدی
نویسنده
گویندهکاوه یانقی
ناشر چاپیانتشارات روزبهان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی

نگار حیدری
۱۴۰۰/۲/۱۱
"_فلسفه خوانده است؟
+فلسفه و همه چیز؛ اما بدبختانه بیشتر از همه چیز فلسفه خوانده است. پسرم اما اسیر فلسفه است و از این میترسم چون به شیوه مرسوم نمی‌بیند و به متابعت از فقهای زمان قضاوت نمی‌کند. "
ملاصدرا حکیم متاله و فیلسوف ایرانی است که فلسفه‌ی متعالیه را بنا نهاد و شاگرد بزرگانی چون شیخ بهایی
و میرفندرسکی بود.
"مردی در تبعید ابدی " به قلم نادر ابراهیمی زندگی نامه‌ی صدر المتالهین است که با نثری شیوا و فصیح داستان حیات ملاصدرا‌ی شیرازی را روایت می‌کند و دیدگاه حکمت متعالیه به برخی مسائل بنیادین فلسفه اسلامی و تفاوت آن‌ها با زاویه دید فلسفه سنتی را با خواننده در میان می‌گذارد.
بخش ابتدایی کتاب با نوجوانی ملاصدرا شروع می‌شود و مخاطب با خواندن کشمکش‌های عقیدتی جوانی جویای علم با پدرش رو به رو میشود و از این طریق داستان از ابتدا جذبه و کشش فراوانی را در خواننده ایجاد میکند. در ادامه از آشنایی صدر الدین محمد شیرازی با اساتیدش و فراز و نشیب‌های تحصیلی او سخن میرود تا جایی که نبوغ ملاصدرا گریبانگیرش شده و موجب تبعید او از شهر و دیارش و در نهایت تبعید و سرگردانی روح و جان او میشود.
اگر بخواهیم عناصر داستانی را در این کتاب مورد بررسی قرار دهیم اولین چیزی که به چشم میخورد گریز داستان از روایتی خطی و مستقیم است که خواننده را تا انتهای کتاب جذب می‌کند و ذره‌ای از گویایی نثر ابراهیمی کم نمیکند.
این روایت از دیدگاه دانای کل نقل میشود و در برخی فصول داستان از خلال دیالوگ و گفتگوهای صمیمانه‌ی دو طرف جلو میرود.
در انتهای کلام باید اشاره شود که کتبی ازین قبیل سبب میشوند بسیاری از کتابخوانان که مطالب فلسفی را دشوار تلقی می‌کنند از دریچه داستان وارد این دنیای بیکران شوند.
رفیعه عبدیپور
۱۴۰۱/۴/۳۰
سلام😍باتشکر وخدا قوت به آقای نادر ابراهیمی عزیز وآقای کاوه یانقی عزیز که صدایی این چنین دلنشین داشتند. من به معنای واقعی حظ بردم وبه محض اینکه در برنامه خندوانه دیدم آقای رامبد این کتاب رو هدیه دادند به آقای علیمردانی، سریع اسم کتاب رو در کتابراه جسنجو کردم وبسیار خوشحال شدم که دیدم بصورت صوتی بود موجود وهمون در دم شروع کردم به گوش دادن، با اینکه مبلغ کتاب ۵۲تومن نوشته شده بود ولی خرید رو برداشته بودند و رایگان در اختیار مردم گذاشته بودند.
من در حال کسب اسفار اربعه ملاصدرا هستم وخیلی هم درسها وسیر وسفرهای نفس را دوست دارم ولی وقتی این کتاب رو گوش دادم عاشق شخصیت ملاصدرا شدم ونماز شکر هم بجا آوردم که خداوند من را با استاد سید علی موسوی وشاکردانش آشنا کرد که قران واسفار اربعه ملاصدرا را این چنین تفسیر کرده‌اند که ما بندگان خدا بتوانیم فیض ببریم از راهنمایی‌ها وتحقیقات گرانبهای این عالیجنابان خدایی. بسیار از کتابراه وتمام عزیزانی که در این راستا سعی وتلاش میکنند سپاسگزارم وامیدوارم پروردگار مهربان به شما عزیزان عمر بلند وباعزت وعافیت در دودنیا توفیق دهد. آمین 🙏
فاطمه رحیمی
۱۴۰۲/۱/۲۹
بسیار عالی چقدر زیبا روایت شده از زمان حال برمیگردد به مقاطعی حساس از زندگی شخصیت داستان تا اینکه بتواند اندیشه‌های این انسان خاص را باز گوید تا خواننده بخوبی درک کند چرا در زندگی این شخصیت این وقایع اتفاق می‌افتد آنهم با بیانی که نه تنها آن زمان را تداعی میکند بلکه از ذوق ادبی برخوردار است و به دل می‌نشیند وجذابیت را دوچندان می‌کند چنین روایتگری فقط از یک نویسنده توانا و مطمئن بر می‌آید کتاب را دوست داشتم در کویر با آن همراه شدم و علی رغم مخاطرات اصلا دچار بیم وهراس نشدم گویندگی بسیار روان و متین بود خداوند رحمت کند ملا محمد صدر ابراهیم قوام شیرازی را و خداوند رحمت کند نویسنده توانا نادر ابراهیمی را متشکرم
شهرزاد زارع
۱۴۰۱/۱/۲۷
از آنجایی که ملاصدرا شخصیت مورد علاقه من است، این کتاب را بسیار دوست داشتم، این کتاب باعث شد شناخت بیشتری از ایشان پیدا کنم، صدای گوینده با متن کتاب همخوانی داشت و واقعا لذت بردم، این کتاب رو به کسانی که به چگونگی زندگانی ملاصدرا علاقمند هستند پیشنهاد میکنم، با سپاس فروان از کسانی که زحمت کشیدند تا اپلیکشن کتاب راه رو در اختیار ما بگذارند، چرا که بیش از هر وقت دیگری به کتاب خواندن و شندیدن علاقمند شدم و با قلم نویسندگان بسیار و صدای زیبای خوانندگان آرامش پیدا کردم
R R
۱۴۰۱/۱۰/۲
نادر ابراهیمی این کتاب را به سبک یک رمان عاشقانه نوشته و در آن از زمان تولد صدرالمتالهین تا زمان درگذشتش به همراه شرح عقاید و افکارش را شرح می‌ده
کتاب تقریبا زندگینامه هستش نمیدونم چرا کلا من از قلم ابراهیمی خوشم نمیاد کلا نمیتونم با کتاباش ارتباط بگیرم که خب سلیقه‌ای هستش و این باعث شد کتابو رها کنم یعنی اصلا تحمل یک خط شنیدنش رو هم نداشتم
فرح حقیقی
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
از کتابهای مورد علاقه‌ام است از مطالعه آن لذت بردم و برایم مفید بود، از کتابراه متشکرم و خواهش میکنم کتاب "حسین وارث آدم" اثر نفیس دکتر علی شریعتی را هم بصورت صوتی در اختیار کاربرانتان قرار بدید، این کتاب رو تو کتابخانه‌ام دارم و تا پایان مطالعه کردم، بی نظیره.
حمید رضا طاهری مقدم
۱۳۹۹/۴/۱۲
من این کتاب رو چندین بار خوندم و احساس کردم با هر بار مطالعه جذابیت‌های جدیدی بدست میاد. از کتابراه بینهایت سپاسگذارم که بصورت صوتی منتشر کردن، این کتاب رو به تمامی اهل عشق و قلم پیشنهاد میکنم
آزاده فرخ فال
۱۴۰۲/۲/۸
روح انسان با گوش دادن اینچنین زندگانی لزرگان سیقل میخوره و به حقیقت نم نم از خواب سنگین زندگی پوچ خودش بیرون میاد رحمت ومغفرت الهی بر ارواح پاک بزرگان که برای دنیای امروز ما اسم ونام وآثارشون اینچنین تاثیر گذار و ماندگار شد
قاسم چنانی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
به معنی واقعی کلمه لذت بردم
به آثار نادر ابراهیمی به شدت علاقه مند شدم و همچنین با مطالعه این کتاب با ملاصدرا و فلسفه هم آشنا تر شدم هرچند که بخشی از بحث‌های فلسفی داخل کتاب برام شبهه ایجاد میکرد ولی در کل راضی بودم از کتاب
آذین .
۱۴۰۰/۱/۴
متن که عالیه... کسایی که متن ادبی و متمایل به فلسفی رو دوست دارن، حتماً برن سمت این کتاب. خوانش هم عالی... یک نفر میخونه اما خیلی خوب صداشو تغییر میده و عوض شدن راوی در قسمتای مختلف داستان کاملاً مشخصه.
در کل من خیلیی راضی‌ام:)
نارون هاشمی
۱۴۰۰/۸/۲۹
خیلی خوشحالم ک این کتابُ دارم صوتیشو گوش میدم اولین باره ک اجرای آقای یانقی را گوش میکنم، واقعا حرفه‌ای اجرا میکنن، هم داستان کتاب فوق العاده است هم اجرای جناب ِ یانقی
کاش کتاب قلندر و قلعه هم صوتی کنین🤩
سیاه مشق
۱۳۹۹/۵/۸
بسیاار بسیااار لذت بردم از این کتاب
حال و هوای شخصیت اصلی در قالب کلمات، روح ادم رو بهپرواز در می‌اورد.
بسیار آرام و با طمانینه، کلمات رو نوووش می‌کردم
ممنونم
Roshana Reyhan
۱۳۹۹/۵/۶
یکی از بهترین کتابهایی است که در عمرم خوانده ام. نثر زیبا. شخصیت پردازی عالی. آشنایی با یک شخصیت مهم تاریخی. آشنایی با فلفسه و حکمت. توصیف یک برهه از تاریخ ایران. واقعا عالیست
Sisi Setareh
۱۴۰۲/۲/۴
من هرچه از این کتاب بگویم کم گفته‌ام و انقدر شیرین و دلنشین بود که حس میکنم زمان گوش دادن به کتاب با ملاصدرا زندگی کردم و بعد از پایان کتاب یک دلتنگی خاصی بر دلم جای گذاشت
داود چترایی
۱۴۰۰/۱/۱۲
جمله بندی و ادبیات کتاب بسیاااار شیرین است. بیان راوی بسیار گیراست. گوش دادن به مناظرات و پرسشو پاسخ‌های مطرح شده واقعا لذت بخش است. سپاس از اقای ابراهیمی و جناب یانقی عزیز
مشاهده همه نظرات 50

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی

برای دریافت کتاب صوتی مردی در تبعید ابدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.