معرفی و دانلود کتاب تنفس با انرژی کی

عکس جلد کتاب تنفس با انرژی کی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تنفس با انرژی کی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تنفس با انرژی کی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تنفس با انرژی کی

کتاب تنفس با انرژی کی که توسط استاد کوئیچی توهه از اساتید بنام آی‌کی‌دو نوشته شده است از کتب پرفروش در مجامع مختلف دنیا است. این کتاب به شیوه تمرین‌های تنفسی برای بهبود کیفیت زندگی، درمان بیماری‌ها و کسب قدرت تمرکز و... می‌پردازد.

کتاب "تنفس با انرژی کی" (Ki breathing) که در وصف انرژی موسوم به "کی" که در فرهنگ ژاپنی از انرژی‌های هستی است، توسط استاد کوئیچی توهه (Koichi Tohei) تالیف شده است. این کتاب توسط دو تن از اساتید مطرح آیکیدو ایران به نام‌های عادل شیرازی و عارف شیرازی (برادران شیرازی) به فارسی برگردانده و با توجه به تخصصی بودن موضوع کتاب، با وسواس هر چه تمام‌تر ترجمه آن انجام شده است. این کتاب به راه‌های انرژی درمانی و خویش درمانی پرداخته و آموزش می‌دهد چگونه بیماری‌ها و... را با انرژی کی درمان کنیم.

روش تنفس کی از تنفس قدیمی شینتو به نام "میسوگی نو کوکیو هو" آمده و نمونه‌های بارز درمان شده در متن بسیار اشاره شده است. اگر شما تنفس کی خود را به درستی انجام دهید می‌توانید بر هر نوع بیماری به طور طبیعی غلبه کنید. این مباحث که در رشته آیکیدو به اوج می‌رسد توسط استاد توهه به حدی کارآمد است که انجمن کی در کشور ژاپن به یکی از بزرگترین انجمن‌های موجود تبدیل و توسط وزارت سلامت، کار و رفاه ژاپن به صلاحیت شناخته شده است.

در بخشی از کتاب تنفس با انرژی کی می‌خوانیم:

حتی اگر به راحتی دم و بازدم انجام می‌دهید، بارها این عمل را تکرار کنید، ممکن است هماهنگی ذهن و جسم با جهان را فراموش کنید. اگر با تفکر هماهنگ شدن ذهن و جسم عمل بازدم را انجام دهید، به دنبال آن، دم به صورت طبیعی وارد ریه شما می‌شود. این عمل کمک می‌کند تا احساس هماهنگی با جهان را بدست آورید. خیلی از افراد این مسئله را به درستی درک نکرده‌اند و هنگام تمرین تنفس کی، میان دم و بازدم، عمداً نفس‌شان را نگه می‌دارند.

اگر عمداً نفس خود را نگه دارید، بدن خسته خواهد شد و اگر بدنتان را خسته کنید، تنفس برای مدتی سخت شده و نمی‌توانید آن را ادامه دهید. اگر بازدم خود را کنترل کنید و نفستان را حبس کنید، هوا به صورت طبیعی وارد بدن شما نمی‌شود. این امر یکی از دلایلی است که افراد بسیاری فکر می‌کنند دم از بازدم سخت‌تر است.

نباید مانع کی شوید. تنفس کی برای مبادله کی با جهان است. با گسترش کی، می‌توانید به صورت طبیعی کی دریافت کنید.

اگر هنگام تنفس مشکل دارید، شاید نفس کشیدنتان ایراد دارد. در این صورت نباید با آن مدارا کرده و می‌بایست وضعیت خود را بازنگری کنید و سپس دوباره آغاز کنید.

علاوه بر آن، وضعیت تنفس را از لحاظ طبیعی و صحیح بودن با تست‌های کی چک کنید. اگر به طور طبیعی بازدم و تنفس نکنید، احساس ناراحتی به شما دست خواهد داد. اگر در این حالت تست کی را انجام دهید، متوجه وضعیت ناپایدار خود خواهید‌ شد.

درست همانند تنفس معمولی، بهترین حالت، حالتی است که در مورد تنفس کی فکر نکنید. در این صورت اگر تست شوید، پایدار خواهید بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ای از زبان استاد توهه
زندگینامه نویسنده
فصل اول: یکپارچگی انسان با جهان
فصل دوم: وضعیت صحیح بدن، اکسیر سلامتی
فصل سوم: هماهنگی جسم و ذهن با جهان
فصل چهارم: اکسیر حیات در تنفس کی
فصل پنجم: داشتن زندگی طبیعی لازمه حفظ سلامتی
فصل ششم: قدرت بخشیدن به نیروی زندگی
پیوست: شیوه‌های تنفس در سبک کوئیچی توهه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تنفس با انرژی کی
نویسنده
مترجمعادل شیرازی، عارف شیرازی
ناشر چاپیانتشارات مینوفر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۰
زبانفارسی
شابک978-600-8590-86-6
موضوع کتابکتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تنفس با انرژی کی

محمد حق پرست
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
این کتاب بهترین کتابی بود که امسال خوندم، ۴ اصل کی واقعا به درد آدم میخوره چه برای تنفس بهتر و چه برای مدیتیشن و حتی خوانندگی. پایین انداختن وزن که در این کتاب به عنوان یکی از اصول کی آورده شده برای آرامش جسم و ذهن خیلی خوبه و در مدیتیشن به درد آدم میخوره و تمرکز بر نقطه هارا ذهن رو آروم میکنه. من به عنوان کسی که این کتاب رو خوندم و تو عمل ازش استفاده کردم، برای داشتن آرامش و تنفس صحیح این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم و به نظرم لازمه برای همه چون ما تو هر لحظه تنفس میکنیم و تنفس ارتباط مستقیم با ذهن، احساسات و بدن ما داره.
Menavat manaveeat
۱۳۹۹/۹/۳
سلام ممنون بابت زحمات شما اما کتاب خیلی مبتدی هست نقطه هارا وهمچنین تنفسهای ستون مهره‌ای خیلی مطالب مهمی هستن قطعا در کشور ژاپن تمرینات زیادی تعلیم داده میشود متاسفانه تمرینات کتاب خیلی کمه و در حد مبتدی به پایین. به امید اینکه شما دوستان عزیز کتابهای تخصصی تری به زبان فارسی ترجمه کنید
Elahe R
۱۳۹۸/۴/۲۷
ترجمه کتاب بسیار ضعیف بود در جایی از کتاب گفته نباید نفس را حبس کرد و این کار اشتباه در جای دیگه گفته نفس را حبس کنید و جملات مبهم که به نظر من ناشی از عدم تسلط کامل مترجم به زبان بوده و ترجمه لغت به لغت شده که این برای یه کتاب تخصصی اصلا ممکن نیست
سایا سایا
۱۳۹۷/۳/۲۹
بنظر من کتاب مقداری نامفهوم بود و فقط روی پوزیشن صحیح‌ی مقدار کار کرده و دانستن این مطالب، در حجم کمتر و با هزینه کمتر مناسبه. بیشتر برا افرادی که میخوان تخصصی کار کنند بهتره وگرنه مراقبه ساده کار سختی نیست
عارف شیرازی
۱۳۹۷/۴/۱۱
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
این کتاب تقدیم به دوست داران دنیای انرژی مثبت و زندگی سالم و پایدار، امیدوارم که عزیزانم مطالب کتاب رو در زندگی روزمره خود جاری بسازند تا اثرات شگرف آن را مشاهده کنند‌. ارادتمند شما شیرازی
سید علی قاضی مرعشی
۱۴۰۱/۱/۲
این کتاب با دادن تمرکز، آرامش، فهمیدن کیستی خودمون، کنترل انرژی و جسم و زندگی با ذهن و بهترین نوع تنفس... مسیر زندگی روی کره زمین رو کاملا بهبود میبخشه بنظرم! (ممنونم از برادرای شیرازی برای ترجمه)
عادل آتشین
۱۴۰۱/۳/۱۳
شگفتا بر این واقعیت که با اینکه هنوز اوایل بهره بردنم ازشه اما نشون داده که چه میخواهد بکند با هر چالشی، براستی چقد پنهان از انظار و چقد ساده و حیاتی
شقایق کریمی
۱۴۰۰/۹/۲۴
نمیدونم چرا همه این کتاب رو نمیخونن یاد گرفتن تنفس خیلی مهمه مخصوصا در دوران کرونا خیلیا با تمرین تنفسی زنده موندن
رقیه رسولی
۱۳۹۹/۵/۳۱
کتاب خوبی بود چکیده کتاب میگه با تمرکز و اگاهی روی نقطه هارا ارامش داشته باشید تشکر بخاطر این کتاب
محمد جعفرقلی
۱۳۹۷/۴/۲
کتاب بسیار خوب و کاربردی هست برای کسانی که به مراقبه و فعال سازی انرژی کی (چی) علاقه دارند.
علیرضا دانایی
۱۴۰۱/۱۱/۵
کتاب به درد خوری است چرا که تنفس خود یک علم است و فراگیری‌اش خیلی به درد می‌خورد
Saeed Moradi
۱۴۰۰/۹/۱۸
کتاب اولاش هستم ولی به تجربه برای من ثابت شده جریان تنفس روی اعصاب و صدا تاثیر زیادی داره
dashey technology
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
کتاب مفید و جالبی است البته میبایست پیش زمینه‌ای در این مفاهیم داشت تا بتوان بهتر از کتاب بهره برد
abolfazl saeedi
۱۳۹۹/۱/۲۵
تمرین و تمرکز و تکرار و بالا بردن سطح ارتعاش لازمه
Fatemeh.elahi
۱۴۰۱/۷/۵
خیلی عالی بود و با این کتاب تنفس خیلی عالی یاد گرفتم
مشاهده همه نظرات ۲۵

راهنمای مطالعه کتاب تنفس با انرژی کی

برای دریافت کتاب تنفس با انرژی کی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.