معرفی و دانلود کتاب صوتی به خدای ناشناخته

عکس جلد کتاب صوتی به خدای ناشناخته
قیمت:
۵۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به خدای ناشناخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به خدای ناشناخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به خدای ناشناخته

رابطه‌ی انسان با زمین موضوع اصلی کتاب صوتی به خدای ناشناخته است که جان اشتاین بک به‌طرز هنرمندانه‌ای به آن پرداخته. جوزف، شخصیت اصلی این رمان، پس از مرگ پدرش قصد دارد آرزوی برآورده‌نشده‌ی او را محقق کند که دچار عوالم معنوی عجیبی می‌شود. احوالی که به‌تدریج اطرافیان او را نگران می‌کند و اتفاقات عجیبی را رقم می‌زند.

درباره‌ی کتاب صوتی به خدای ناشناخته

به خدای ناشناخته (To a God Unknown) داستان مردی به‌نام جوزف وین است که به کالیفرنیا نقل مکان می‌کند تا در آن‌جا خانه‌ای بسازد. جوزف می‌خواهد رؤیای نامحقق پدرش را درباره‌ی ساختن یک مزرعه‌ی پربار برآورده کند. او خانه‌اش را زیر درخت بلوط بزرگی در همین مزرعه می‌سازد؛ درختی باشکوه که برای او نمادی است از پدرش. در نظر او، گویی روح پدر در کالبد درخت حلول کرده است. جوزف با درخت ارتباط حسی عمیقی برقرار می‌کند، با آن حرف می‌زند و حتی برایش مراسم قربانی به جا می‌آورد. این ارتباط معنوی به‌قدری پیچیده و عمیق می‌شود که یکی از برادران جوزف از این رفتار بت‌پرستانه‌ی او نگران می‌شود و تصمیم می‌گیرد درخت را قطع کند. با مرگ درخت، که برای جوزف به منزله‌ی مرگ دوباره‌ی پدرش است، بیماری و خشکسالی و بلا به سراغ آن‌ها می‌آید. اما این پایان داستان نیست. اتفاقاتی که در ادامه‌ی داستان برای جوزف، همسر و برادرانش رقم می‌خورد، زندگی همه‌ی آن‌ها و همچنین مزرعه‌شان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

جوزف در طول داستان به صخره‌ای پوشیده از خزه و چشمه‌ای جوشان در مرکز یک جنگل کاج برخورد می‌کند. هاله‌ای که در آن‌جا قرار دارد او و دیگران را متقاعد می‌کند که این صخره و چشمه مقدس هستند. جوزف در کنار صخره‌ی مقدس به ادامه‌ی زندگی‌اش می‌پردازد و در نهایت در پی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد قربانی بزرگی نثار صخره کند...

به خدای ناشناخته داستانی عرفانی است که به تلاش انسان برای کنترل نیروهای طبیعی و کشف و درک ناخودآگاه درونی می‌پردازد. جان اشتاین بک (John Steinbeck) در این اثر به سراغ تأثیر ایمان و اعتقادات معنوی بر روی رفتار و اعمال انسان می‌رود. او همچنین ارتباط عمیق میان کشاورز و زمینش را به تصویر می‌کشد، موضوعی که در رمان‌های بعدی او از جمله شرق بهشت نیز بر روی آن دست می‌گذارد. باورهای بت‌پرستی باستانی، حماسه‌های کهن یونانی و کتاب مقدس، همگی در خلق این رمان خارق‌العاده به جان اشتاین بک کمک کرده‌اند. رمانی که نگارش آن به‌قدری پیچیده و دشوار بود که بیش از پنج سال به طول انجامید.

کتاب صوتی به خدای ناشناخته برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌ها و رمان‌هایی که درون‌مایه‌ی عرفانی دارند علاقه‌مند هستید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با جان اشتاین بک بیشتر آشنا شویم

آثار جان اشتاین بک نه‌تنها در ادبیات قرن بیستم آمریکا، بلکه در تاریخ ادبیات جهان نیز نقطه‌ی عطف مهم و درخشانی به شمار می‌روند. این نویسنده‌ی صاحب‌سبک که در سال 1902 در کالیفرنیا به دنیا آمد، موفق نشد تحصیلاتش را در رشته‌ی ادبیات انگلیسی دانشگاه استنفورد به پایان برساند و برای امرار معاش به مشاغل مختلفی از جمله کارگری، فروشندگی، کار در داروخانه و میوه‌چینی روی آورد. او از خلال فرصتی که این مشاغل برایش به وجود آوردند، توانست بخشی از زمانش را صرف خواندن و نوشتن کند و سرانجام در بیست‌وهفت سالگی نخستین اثر خود را با عنوان «جام زرین» نوشت.

نگارش دو اثر مشهور «موش‌ها و آدم‌ها» و «خوشه‌های خشم» برای جان اشتاین بک جایزه‌ی نوبل ادبیات و جایزه‌ی پولیتزر را به ارمغان آورد. «در نبردی مشکوک»، «چمنزارهای بهشتی»، «ماه پنهان است» و «دره‌ی دراز» از دیگر آثار این نویسنده‌ی آمریکایی هستند. اعتراض به نظام سرمایه‌داری، بی‌عدالتی طبقاتی و طرفداری از ایده‌های کمونیسم از جمله مضامینی هستند که در آثار او به چشم می‌خورند.

در بخشی از کتاب صوتی به خدای ناشناخته می‌شنویم

اسب‌ها از گردنه گذشتند. پاهاشان را بالا برده و به طرف برکه اریب راه می‌پیمودند. سر تکان می‌دادند و جوزف هم افسارشان را محکم می‌کشید و ترمز چرخ به قژقژ افتاده بود. وقتی از تنگه گذشتند، اسب‌ها آرام‌تر شده بودند و سفر طولانی بی‌هیچ تغییری ادامه یافت. جوزف کالسکه را نگه داشت و به الیزابت کمک کرد مرتب بنشیند. او هم باوقار خودش را جمع و جور کرد و نشست. روپوشش را روی زانوهایش کشید و روسری را روی صورتش انداخت. الیزابت گفت: «‌یه‌راست از دهکده رد می‌شیم، همه هم ما رو می‌بینن.» جوزف اسب‌ها را آرام و افسار را شل کرد.

- اشکالی داره؟
- البته که نه. خوشمم می‌آد. افتخار هم می‌کنم. انگار که کار خارق‌العاده‌ای انجام داده باشم. اما باید راست بشینم و فقط به جلو نگاه کنم.
جوزف آرام خندید.
- شاید کسی نگاه نکنه.
- حتماً نگاه می‌کنن. کاری می‌کنم که نگاه کنن.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵۹ دقیقه
بخش اول
۵۹ دقیقه
بخش دوم
۵۴ دقیقه
بخش سوم
۷۰ دقیقه
بخش چهارم
۴۸ دقیقه
بخش پنجم - قسمت یک
۴۱ دقیقه
بخش پنجم - قسمت دو
۸۱ دقیقه
بخش ششم
۷۴ دقیقه
بخش هفتم
۶۸ دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به خدای ناشناخته
نویسنده
مترجمشهرزاد لولاچی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به خدای ناشناخته

مریم ضرابی نیا
۱۴۰۱/۷/۸
ضمن تشکر از هنرنمایی راوی محترم آقای عمرانی عزیز که اگر تا اخر کتاب رو گوش دادم بخاطر روایت دلچسب ایشون بود ولی خب کتاب خیلی ارتباطی با شناخت خدا نداشت یا من نشانه‌ای درک نکردم در مقایسه با کیمیاگر واقعا حرفی برای گفتن نداشت
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۶/۱۹
برداشت من اینکه اگر هرکس پایبند اعتقادات خودش باشد میشود دونفر با اعتقاد متفاوت هردو سعادت مند شوند ولی وقتی یکی سعی میگند دیگری را مثل خودش کند هردو به مشگل میخورند
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
وای که چقدر وقتم هدر رفت هیچ چیزی ازش درک نکردم به نظر من هیچی نداشت جز یااوری ناامیدی‌ها و روزمرگی‌های دیوانه کننده با پایانی مسخره تر از کلش
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به خدای ناشناخته

برای دریافت کتاب صوتی به خدای ناشناخته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.