معرفی و دانلود PDF کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت

عکس جلد کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت

داستانی اثربخش درباره‌ی تنبل‌ترین موجود جنگل! پروانه بیات در کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت داستان خرسی را روایت می‌کند که از کودکی به تنبلی عادت کرده بود. او هیچ زحمتی نمی‌کشید و فقط غذاهای حیوانات دیگر را می‌خورد! تا این که ماجرایی مسیر زندگی او را تغییر داد... نویسنده در این کتاب اثرگذار در قالب داستانی هیجان‌انگیز کودکان را با ضررهای تن‌پروری و تنبلی آشنا می‌سازد.

درباره کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت:

خرس قهوه‌ای جنگل دیگر همه را به ستوه آورده بود؛ وقتی می‌گوییم همه، یعنی تمام حیوانات جنگل را و باور کنید که سر سوزنی در این باره اغراق نمی‌کنیم! حتی صبورترین و ترسوترین حیوانات جنگل هم از خرس شکمو خسته شده بودند و دلشان می‌خواست جلوی زورگویی و تنبلی او بایستند. شاید بهتر باشد برای این که بهتر از داستان کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت سر در آورید، کمی ماجرا را از قبل‌تر روایت کنیم. داستان از این قرار بود:

خرس تنبلی در جنگل زندگی می‌کرد که تمام روز هیچ‌کاری جز لم دادن زیر نور آفتاب و لذت بردن از گرمای خورشید نداشت؛ حوالی غروب، خرس قهوه‌ای با هزار زحمت و زور از خواب ناز برمی‌خاست و برای پیدا کردن غذا در جنگل به راه می‌افتاد. کمتر پیش می‌آمد خود غذایی پیدا کند. در واقع آنچه که او را سیر می‌کرد و زنده نگه می‌داشت، غذاهای دیگران بود! او هر روز به راه می‌افتاد و بدون زحمت غذاهای دیگران را نوش جان می‌کرد! حیوانات جنگل از دست رفتار او به ستوه آمده بودند...

اوضاع به همین منوال ادامه داشت تا این که تنبلی خرس درنهایت کار دستش داد؛ می‌پرسید چه کاری؟ برای دانستنش باید با کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت همراه شوید و خود ادامه‌ی سرگذشت خرس و باقی حیوانات جنگل را پی بگیرید. پروانه بیات در این کتاب در قالب داستانی آموزنده نکات مهمی را به کودکان یادآوری می‌کند؛ از اثرات تنبلی گرفته تا اهمیت بخشش و دوستی... بد نیست اشاره کنیم تصاویر کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت نیز بسیار درخور توجه و جذاب بوده و سیمین هنرور تصویرگری آن را برعهده داشته است.

کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت مناسب چه کسانی است؟

پروانه بیات کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت را برای کودکان 6 تا 8 ساله به نگارش درآورده است.

با پروانه بیات بیشتر آشنا شویم:

پروانه بیات سال 1347 متولد شد. او نویسنده و مترجم ایرانی‌ست که آثار متعددی را در حوزه‌ی ادبیات کودک به فارسی برگردانده است. از میان ترجمه‌های پروانه بیات می‌توان به کتاب با موتورها آشنا می‌شوم تألیف امیلی بومون و کتاب تاریخ غول‌آسا نوشته‌ی جاناکی سوریاراچی اشاره کرد.

در بخشی از کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت می‌خوانیم:

بهار تازه از راه رسیده بود. درختان جوانه زده بودند. قهوه‌ای احساس خستگی می‌کرد. او نتوانسته بود مثل بقیه‌ی خرس‌ها خواب زمستانی داشته باشد. ولی از سنجاب کوچولوهای مهربان درس بزرگی یاد گرفته بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سروش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات14
زبانفارسی
شابک978-964-12-1936-1
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت

برای دریافت کتاب خرسی که خواب زمستانی نداشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.