معرفی و دانلود کتاب صوتی خط چهار مترو

عکس جلد کتاب صوتی خط چهار مترو
قیمت:
55500 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خط چهار مترو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خط چهار مترو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خط چهار مترو

لیلی فرهادپور در کتاب صوتی خط چهار مترو، روایتگر داستان زنی در آستانه میانسالی است که در فضایی ملتهب و ناآرام قرار دارد و با مرور خاطرات گذشته خود قصه زندگی‌اش را برای فرد دیگری به نام رهنما تعریف می‌کند.

درباره کتاب صوتی خط چهار مترو:

لیلی به یکی از ایستگاه‌های مترو می‌رود تا هر چه سریع‌تر خودش را بر سر قرار با دوستش شعله برساند؛ اما ناخواسته در مسیر حرکت قطار می‌افتد و دچار حادثه می‌گردد و به کما فرومی‌رود. در ادامه کتاب خط چهار مترو (Line Four)، روح لیلی که راوی داستان است، در ناخودآگاهش قبل از مرگ با دو زن دیگر مواجه می‌شود و ارتباطش با این دو، ماجراهای رمان را شکل می‌دهد.

دوران نوجوانی شخصیت اصلی رمان، در زمان انقلاب و جنگ بوده است. نویسنده در حین بازگو کردن این خاطرات، مواجهه یک نسل با مفهوم و مسئله انقلاب را به نمایش می‌گذارد و عدم شناخت و جهت‌گیری‌های جوانان را که اغلب بر پایه شور و هیجان آن زمان بوده، نشان می‌دهد.

لیلی همراه با دو اکیپ از دوستان خود در راهپیمایی حضور می‌یابد، اولین اکیپ فاطمه و زهرا دو همکلاسی‌اش هستند که اعلامیه‌های امام را پخش می‌کنند و از جوانان انقلابی به شمار می‌روند. دومین اکیپ شعله و مازیار از دوستان کودکی‌اش هستند که در جبهه مقابل قرار دارند.

زهرا در یکی از تظاهرات‌ها به لیلی روسری‌ای می‌دهد که در ادامه رمان به سمبلی برای به تصویر کشیدن تردید و دودلی او در همراه بودن با این دو گروه مبدل می‌شود. لیلی برخی اوقات این روسری را سر می‌کند و در برخی مواقع نیز در جیبش پنهان می‌سازد.

قسمت‌هایی از رمان که شامل خاطرات راوی می‌شوند، زاویه دید اول شخص دارند و قسمت‌هایی که در برزخ روی می‌دهد توسط زاویه دوم شخص روایت می‌گردد. با این وجود نویسنده به درونیات شخصیت‌ اصلی خود خیلی نپرداخته و شرح رخدادهای بیرونی بیشترین حجم کتاب را در بر می‌گیرند.

توصیفات رمان نقش زیادی در آفرینش فضا و رنگ و حال و هوای ایام راهپیمایی و جنگ را ایفا می‌کند. اتحاد مردم و حمایت‌هایشان از یکدیگر، یکی از مفاهیمی است که لیلی فرهادپور بسیار بر آن‌ها تأکید دارد.

نویسنده تلاش کرده با بهره‌مندی از رویدادهای چند دهه گذشته، اثری با درون‌مایه اجتماعی و سیاسی با روایتی غیرخطی خلق کند و داستان زنانی از سه نسل متفاوت را به تصویر بکشد که هر کدام مشکلات خانوادگی و شخصی مخصوص به خود را دارند، مشکلاتی که ناشی از شرایط سیاسی و اجتماعی آن دوران است.

کتاب صوتی خط چهار مترو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های اجتماعی و سیاسی علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

با لیلی فرهادپور بیشتر آشنا شویم:

لیلی فرهادپور (Lili Farhadpour) که در عرصه روزنامه‌نگاری نیز فعالیت می‌کند، در حوزه داستان‌نویسی نیز مشغول است و تا به امروز رمان‌هایی چون «شنبه‌های راه‌راه و ثانیه‌های سربی»، مجموعه داستان «پنجره‌های شیشه‌های آبی» و کتاب «به دنبال کاغذ اخبار» را به چاپ رسانده است که آخرین اثرش (به دنبال کاغذ اخبار) به مطالعات اجتماعی و آموزش روزنامه‌نگاری می‌پردازد. این کتاب در دهمین جشنواره کتاب‌های رشد برنده جایزه شده است.

در بخشی از کتاب صوتی خط چهر مترو می‌شنویم:

باز همان روشنایی کورکننده سرازیر می‌شود. روشن و سفید. از میان سفیدی کم‌کم دو هیکل انسانی شکل می‌گیرند. دو نفر با روپوش سفید. یک زن و یک مرد. کم‌کم می‌توانی تشخیصشان بدهی. مرد همان راهنماست. او را در ایستگاه مترو دیده بودی. او راهنمایی‌ات کرد. اصلاً او تو را به اینجا آورد. زن را مامانی صدا می‌کنی. آن‌قدر که مادر اینجا باشد سن دارد. مامانی می‌گوید: «بریم تو.»

«تو؟ پس اینجا بیرونه!»

می‌خواهی با مامانی بروی تو. اما هجوم نور سفید و کورکننده‌ای مانعت می‌شود. فکر می‌کنی اگر قدم به داخل بگذاری در سفیدی حل می‌شوی. مامانی چیزی می‌دهد به چشمت بزنی. چیزی شبیه به عینک.

«فکر کن یه عینک پارچه‌ای.»

جلوی چشمت تاریک می‌شود. دیگر نور اذیتت نمی‌کند. حالا دیگر در کم‌نوری فرورفته‌ای و از ورای نوری که از زیر عینک به درون می‌خزد فقط می‌توانی جلوی پایت را ببینی و سپس وارد شهر کفش‌ها می‌شوی. رفت و آمد و سر و صدا و کفش و کفش و کفش. کفش‌های مردانه، زنانه، نوک‌تیز، فلزی، چرمی، ورنی، پلاستیکی و دمپایی، دمپایی، دمپایی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
صفر
6 دقیقه
یک
7 دقیقه
دو
8 دقیقه
سه
2 دقیقه
چهار
9 دقیقه
پنج
5 دقیقه
شش
11 دقیقه
هفت
12 دقیقه
هشت
10 دقیقه
نه
9 دقیقه
ده
6 دقیقه
یازده
11 دقیقه
دوازده
10 دقیقه
سیزده
12 دقیقه
چهارده
4 دقیقه
پانزده
4 دقیقه
شانزده
15 دقیقه
هفده
13 دقیقه
هجده
7 دقیقه
نوزده
3 دقیقه
بیست
15 دقیقه
بیست‌ویک
6 دقیقه
بیست‌ودو
2 دقیقه
بیست‌وسه
8 دقیقه
بیست‌وچهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خط چهار مترو
نویسنده
گویندهغزاله صداقت
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
55500 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خط چهار مترو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خط چهار مترو

برای دریافت کتاب صوتی خط چهار مترو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.