معرفی و دانلود کتاب صوتی سه قطره خون

عکس جلد کتاب صوتی سه قطره خون
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه قطره خون

کتاب صوتی سه قطره خون نوشته صادق هدایت، دربردانده‌ی 11 داستان کوتاه با درون مایه اجتماعی‌ است و به روایت احوالات افرادی با سنین و جنسیت‌های گوناگون که در چنگال هنجارها و ناهنجاری‌های اجتماعی گرفتار شده‌اند، می‌پردازد.

داستان اول با نام سه قطره خون که عنوان کتاب نیز از آن گرفته شده است از زبان مردی به اسم احمد که در بیمارستان روانی بستری شده، روایت می‌شود. احمد آرزوها و تصوراتش را واقعیت می‌بخشد و با آن‌ها زندگی می‌کند ولی در پایان...

صادق هدایت در این داستان با استفاده از افسانه‌ای کهن که شاید به صورت اسطوره درآمده کمک گرفته تا حرفش را در قالب اسطوره‌ی «مرغ حق» بگوید.

داستان گرداب، داستانی در باب عشق و خیانت است. داستان شک و تردیدی که پایانی نافرجام را به همراه می‌آورد و راه فراری از آن نیست. داش آکل نیز داستان جوانمردی و ناجوانمردی در زمان‌های نه چندان دور است. داش آکل جوانمردی که زندگی خود را وقف مردم شهر خود کرده است در دام تزویر ناجوانمردان گرفتار می‌شود و زندگی و مردمان شهرش روی دیگر خود را به او نشان می‌دهند.

صادق هدایت در داستان آیینه‌ی شکسته، خرافات را درون مایه داستان خود می‌کند و عشقی نافرجام را نمایش می‌دهد. داستان طلب آمرزش درباره‌ی زوارهایی‌ست که سرتاپایشان پوشیده از گناه‌ است اما به امید بخشیده شدن و آمرزش به پابوس امام حسین (ع) می‌روند.

لاله داستانی متفاوت است که در آن عشق پدری به نوع دیگری از عشق تبدیل می‌شود، مردی که به دور از همنوعان خود زندگی می‌کند، سرپرستی دختری را قبول می‌کند، ولی در گذر زمان مرد متوجه متفاوت بودن علاقه خود به آن دختر می‌شود و...

داستان صورتک‌ها روایت دلدادگی پسری جوان است، پسری که در خانواده سرشناس به دنیا آمده و بزرگ شده است به دختری دل می‌بندد که مخالفت خانواده‌اش را در پی دارد ولی او تن به این مخالفت نمی‌دهد تا اینکه...

چنگال داستان مردی است که خانواده او درگیر خشونت‌های وی هستند. او پاسخگوی مسائل شرعی است ولی خود هیچ اعتقادی به آن‌ها ندارد. مردی که نفسش را کشت، داستان معلمی است که با تحقیق در متون عرفانی به دنبال مرشد برای مبارزه با نفس خود و پیمودن هفت وادی عرفان می‌گردد تا راه رسیدن به خدا را پیدا کند. صادق هدایت با نثری روان و در دل داستانی گیرا و دلچسب، به معضلات خرافی اجتماعی جامعه‌ی آن‌ روز ایران پرداخته است.

داستان محلل درباره‌ی مردی است که دختر بچه‎ای او را بازی می‌دهد و زندگی‌اش را به تباهی می‌کشاند. داستان آخر این مجموعه با نام گجسته‌دژ درباره‌ی کیمیاگری است که برای رسیدن به فرمول درست کردن طلا در دژی ساکن می‌شود که این دژ در نزد اهالی به شوم بودن مشهور است و این شومی دامن کیمیاگر را می‌گیرد.

صادق هدایت نویسنده، داستان‌نویس، مترجم و روشنفکر ایرانی بود. بسیاری از محققان و نویسندگان، کتاب بوف کور او را، برجسته‌ترین و بهترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران دانسته‌اند. وی در جوانی گیاه‌خوار شد و در همین راستا کتاب «فواید گیاه خواری» را به نگارش درآورد. او معتقد بود اگر انسان بخواهد دست از جنگ بردارد باید اول دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

هدایت در سال 1309 به تهران بازگشت و تحصیلاتش را در پاریس رها کرد. پس از بازگشت با افراد بزرگی هم‌چون بزرگ علوی، مسعود فرزاد و... آشنا شد و گروه ربعه را تشکیل دادند. سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در آشپزخانه‌ی محل سکونت خود، پس از پوشاندن درزهای در و پنجره و باز گذاشتن شیر گاز به زندگی خود خاتمه داد. اندیشه‌های ناسیونالیسمی و سبک رئالیسم پایه‌های اصلی آثار هدایت را تشکیل می‌دهد. از جمله آثار او عبارتند از: زنده به گور، بوف کور، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های چون مسخ، کلاغ پیر، گروه محکومین، دیوار و...

در قسمتی از کتاب صوتی سه قطره خون می‌شنویم:

شاخه درخت‌ها خاموش و بی‌حرکت زیر باران مانده بود. تنها صدای یکنواخت چکه‌های باران در ته ناودان حلبی شنیده می‌شد. از آن هواهای سنگین و دلچسب بود که روی قلب را فشار می‌دهد و آدم آرزو می‌کند که دور از آبادی در کنج دنجی باشد و کمی آهسته پیانو بزند.

این منظره به طرز غریبی با افکار منوچهر اخت وجور می‌آمد. همه فکر منوچهر بدون اراده دور یک سالک کوچک پرواز می‌کرد. سالک کوچکی که آنقدر بجا گوشه لب خجسته واقع شده بود و بر خوشگلی او افزوده بود. چشم‌های میشی گیرنده، دندان‌های سفیدی که هر وقت می‌خندید با رشادت آن‌ها را بیرون می‌انداخت، سر کوچک، فکر کوچک و آن نگاه بی‌گناه مثل نگاه بره‌ای که بسلاخ خانه می‌برند، برای منوچهر او یک بت یا یک عروسک چینی لطیف بود که می‌ترسید به آن دست بزند و کنفت شود. از روزیکه با خجسته آشنا شده بود، او را به طرز وحشیانه‌ای دوست داشت. هر حرکت او برای منوچهر پر از معنی، پر از دلربایی بود و فکر متارکه با او به نظرش غیرممکن می‌آمد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
24 دقیقه
سه قطره خون
31 دقیقه
گرداب
33 دقیقه
داش آکل
13 دقیقه
آئینه‌ی شکسته
26 دقیقه
طلب آمرزش
20 دقیقه
لاله
22 دقیقه
صورتک‌ها
21 دقیقه
چنگال
34 دقیقه
مردی که نفسش را کشت
25 دقیقه
محلل
26 دقیقه
گجسته‌دژ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه قطره خون
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه قطره خون

Soheil Alipour
۱۴۰۱/۵/۲
دوستان بزرگواری که این کتاب را بسیار ارزشمند توصیف کرده‌اند، جهت اینکه ما متوجه اشتباه خود بشویم میشه لطف کنن از دلایل ارزشمندی این کتاب به ما بگویند.
حقیقتا از آثار صادق هدایت به عنوان یک تست افسردگی می‌توان استفاده کرد. قصد ندارم بگویم همه چیز خیلی عالیه، خیر اما همه چیز هم به این سیاهی نیست. و

با عرض معذرت، ممکنه که با گفتن نظرم مورد هجوم حملات قرار بگیرم. ابتدا این نظر شخصی من است. این کتاب به واقع همانند بسیاری از این برنامه‌های تلوزیونی است که چیزی جز وقت تلف کردن نیست، اگر بخواهیم به منظور نویسنده یعنی آقای صادق هدایت دقت کنیم که واقعیت این که این موارد رو یک کودک هم میدونه چیزی جز پر کردن وقت نیست. در ضمن به شدت میشه افسردگی نویسنده رو متوجه شد. که این چیزی که ما در جامعه فعلی بهش به هیچ عنوان نیاز نداریم. قرار نیست به افسردگی افراد دامن بزنیم. می‌دونم بسیاری از افراد مدعی روشن فکری از طرفداران آقای صادق هدایت هستند، اما به جرات افکار ایشان چیزهای سازنده‌ای نیستند.
MORTEZA JAFARI
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
نقد کتاب سه قطره خون صادق هدایت: متاسفانه این کتاب مانند اکثر کتاب‌های صادق هدایت بسیار بدبینانه به دنیا نگاه شده است هر چند که ممکن داستان‌هایی که در کتاب بیان شده برای خواننده جذاب و حتی مجذوب کننده باش ولی نکته‌ای که در این کتاب و قلم نویسنده هست دید سیاه به زندگی است، نکته بعدی که در مورد این و کتاب به طورکلی در مورد کتاب‌های صادق هدایت متاسفانه صادق اینکه به اعتقاد و ادیان هم کجی میکنه و درست نادرست حق و باطل را در قلمش و کتابش با هم مخلوط میکنه و به خورد خواننده میده، مثلا در قسمتی از کتاب با زیرکی خاصی با استفاده از قدرت قلم تمام زیارت کننده امام حسین را قاتل مجرم معرفی میکنه!!!!!
مقصود اصلاح نیست بلکه مسموم کردن ذهن خواننده هست. بنظر بنده کتاب‌های صادق هدایت مناسب خواندن برای تمام سنین نیست.
موفق و پیروز باشید
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
دوستش داشتم واقعا جزو بهترین کتاب‌های صادق هدایته.
داستان اول که داستان سه قطره خونه، یکم سرد ولی خاص و مهیج بود.
داستان دوم، یعنی گرداب، ماجرای هما و همایون و بهرام مو رو بر تن سیخ میکرد و فوق‌العاده غمگین بود.
داستان سوم، داش آکل رو قبلا خونده بودم ولی شنیدنش با صدای اقای سلطان زاده چیز غم
دیگه است.
داستان آینه شکسته، انگیز بود و داستان طلب آمرزش، ماجرای اعمال زواری که توی حج از گناهایی که کردن تعریف میکنن، مغز رو منفجر میکنه.
داستان چنگال پایان دلخراشی داشت
داستان محلل هم وقتی تموم شد دوباره از اول گوش دارم، بش که ‌یبچیده بود.
باقی هم به نوبه خودشون قشنگ و دلنشین بودند‌.
حانیه اسکویی
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
خب کسانی که گفتن کتاب‌های صادق هدایت غمگینن و افسرده ان و فلان باید بگم من کلا عاشق این دید منحصر به فرد هدایت توی نوشته هاشم از بچگی هر داستانی خوندیم و شنیدیم پایان شاد داشت ولی داستان‌های هدایت اکثرا پایان تلخ و گزنده دارن. و شیرینی‌ها در کنار تلخی‌ها است که معنا و زیبایی پیدا میکنه اگر پایان به تلخ وجود نداشته باشه پایان خوش معنا نداره. آثار این نویسنده نظر من فوق العاده ان و اصلا عاشق این ذهن مسموم صادق هدایت ام. کسی که توی نوشتن مخصوصا زمان خودش به نظرم تابو شکنی بزرگی انجام داده. و اینکه کلا حقایق رو بیان کرده و حقیقت تلخه. برای فهم داستان‌های صادق هدایت باید کتابش رو چندبار بخونید تا بفهمید منظور اصلی نویسنده چیه.
پونه
۱۴۰۰/۹/۱۰
دوسش داشتم با اینکه تا الان فک میکردم داستان‌های صادق هدایت چندان نمیتونه جذاب باشه. داستان سه قطره خون خیلی باحال بود. هر کدوم از داستان‌ها به نحوی بهترین بودن. داستان طلب امرزش اشکم دراورد وحیرت زده‌ام کرد دلم می‌خواست همشون خفه کنم😓. آه، در مجموع کاملا باب میلم بود. گوینده هم به خوبی داستان‌ها رو روایت می‌کنه. ممنون از کتابراه برای رایگان گذاشتنش توی اخر هفته چون در غیر این صورت من اصلا سراغش نمی‌اومدم، اسم کتاب هم در جذب کردن من به سمت کتاب تاثیر کمی نداشت. پیشنهادم اینه که کتاب بشنوید مطمئنم کمتر کسی پیدا میشه که خوشش نیاد.
MoonRiver
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
اولش فکر کردم یه کتابه با چندتا داستان که جنبه بیان وقایع رو داره، بعد کم کم به این نتیجه رسیدم که داره انتقاد میکنه، آخرهای کتاب با این‌که مکررا به شخصیت زن و انسان توهین شده بود ولی با کمی فکر کردن متوجه شدم متاسفانه صادق هدایت حقایق تلخ رو به زبان آورده و مثل پتک تو سر بقیه میزنه، هنوز نفهمیدم و چرا میگن خوندن کتاب‌هاش انسان رو از اعتقادات‌ش دور میکنه ولی به نظرم جدا جسارت میخواد صورت زشت انسان‌های مدعا رو به‌شون نشون بدی از اون همه ادعا به زمین سقوط‌شون بدی، کتاب رو دوست داشتم ولی به نظرم یکم تلخ بود. راوی هم که واقعا محشره محشر.
حمیدرضا مشکانی
۱۴۰۰/۸/۲۹
هزاران درود و سپاس ویژه، فوق العاده ست، دست مریزاد جناب سلطان زاده گرامی آفرین بر این صحت بیان و انتقال عمیق احساس و ایجاد صحیح فضای محیط بر داستان... زنده باد.
قلم جناب هدایت نیز مزید بر حسن دلیل، روی دست ندارد و جاودانگی یعنی همین! در آسمان که مرگ نیست و بر روی زمین نیز جناب هدایت در میان کلام
سحرآمیزشان همچنان بیش از زندگان هر روزگاران زنده هستند...
زنده و زنده تر باد صادق هدایت...
فوق العاده فوق العاده فوق العاده...
فاطمه سروریان
۱۴۰۰/۹/۹
پر از بد بختی بود... بد بختی‌های احمقانه که مردم خودشون باعثش بودند درحقیقت هم جز این نیست مشکلات ما ادمها نشات گرفته از حمقات خودمونه ولی نویسنده متعصبانه همه روحانیون و وعاظ رو مورد حجوم قرار داده بود حداقل من اینطور حس کردم چون تو بیشتر داستانهاش یه دیندار فوق العاده بد بود که بد بختی‌ها زیر سر اون بود محض رضای خدا یه بار یه روحانی خوب تو داستانش نبود خیلی متعصبانه بدگویی میکرد و این هم به نظرم یه جور اشتباه و حماقته به نظر میاد تو داستان تنها راه چاره هم خود کشی و اینها باشه انگار بخوان اشتباه رو با اشتباه جبران کنند قلم و بیان خوب بود ولی متن پر از نقد و اشتباه
فاطمه رئوفی
۱۴۰۰/۹/۱
درود بر کتابراه
به نظر من کتابهای نویسندگان مشهور ایرانی ازجمله صادق هدایت را بهتر است همه بخوانیم هر چند عده‌ای نظر دارند که نوشته‌های صادق هدایت دارای سیاه نمایی و نا امیدی است ولی چیزی که به نظرمیاد این خصوصیات همون دوره بوده و هدف ایشان دعوت به تفکر و تفکر و.. دوری از خرافات است.
داستان داش آکل طلب آمرزش و محلل جالب بود و فرد رو به فکر فرو میبره
کتاب باز فیلم باز
۱۴۰۰/۹/۶
کلا صادق هدایت که قلمش بی نظیر هست. قبل از خوندن، نظرات رو میخوندم که از صدای اقای سلطان زاده تعریف میکردن. من تابحال کتاب صوتی با صدای ایشون گوش نکرده بودم و این اولین کتاب صوتی بود که با صدای ایشون گوش دادم. میتونم به جرات بگم که بی نظیر بود. فوق العاده بود. اوج حرفه‌ای بودن و زیبایی خوانش ایشون رو بخصوص در داستان آخر این کتاب می‌تونید درک کنید.
داریوش عباسی
۱۳۹۸/۳/۲۲
صادق هدایت با صدای آرمان سلطان زاده؟؟؟؟؟ مگه از این بهترم میشه؟ ممنون از آرمان عزیز و گروه آوانامه. فعلا داستان اول رو گوش دادم عالی بود. شدیدا مشتاقم کل داستان هاشو گوش کنم
مائده میرزائی
۱۳۹۹/۶/۱۸
بعضی از کتابهایی که از صادق هدایت خوندم همین سبکِ محزون رو دنبال میکردن، با این حال همه چی بستگی به خواستِ خود ادم داره که غمِ متن روش اثر نذازه. آثار هدایت به من آرامش خاصی میده و دوستشون دارم. ممنونم بابت وقت و دقتی که گذاشتین، عالی بود با ارزوی موفقیت بیشتر♡
زهرا جلائی
۱۴۰۰/۹/۲
با سلام
صدای خوب و خوانش زیبای آقای سلطان زاده انسان رو تشویق می‌کرد که گوش دادن به داستانها رو ادامه بده.
امادر کل کتاب رو نپسنیدم قلم نویسنده زیباست اما از همه‌ی داستانها بوی مرگ و ناامیدی به مشام می‌رسه و انسان رو غمگین می‌کنه. بهتر است افراد افسرده اصلا این کتاب را نخوانند.
با تشکر از مجموعه‌ی خوب کتاب راه
مجید رستمی
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
هم داستان عالیه و هم صدای آقای سلطان زاده. فقط نویسنده‌های بزرک مثل صادق هدایت می‌تونن طی چند صفحه مفاهیم را به خواننده برسونن. طی شنیدن داستان و با صدای گرم و قدرت کلام گوینده حواس آدم از محیط اطراف کاملا پرت میشه. ممنونم از کتابراه. توصیه میکنم حتما این مجموعه داستان را گوش کنید.
Mehran Hakha
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
صادق جان هدایت یادت گرامی، نثر همچین داستان‌های کوتاهی واقعا جای بسی تامل داره، نگارش سه قطره خون برای هر نویسنده ایی ممکن نیست و حتی متوجه شدن همچین نگارشی برای مخاطب راحت نیست، توصیه میکنم با تمرکز و دقت زیاد نوشته‌های صادق جان هدایت رو مطالعه کنید 🌹پیروز باشید و مانی
مشاهده همه نظرات 164

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه قطره خون

برای دریافت کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.