معرفی و دانلود کتاب ایچی گو ایچی یه: هنر بهره بردن بیشتر از هر لحظه به شیوه‌ی ژاپنی‌ها

عکس جلد کتاب ایچی گو ایچی یه: هنر بهره بردن بیشتر از هر لحظه به شیوه‌ی ژاپنی‌ها
قیمت:
20500 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایچی گو ایچی یه: هنر بهره بردن بیشتر از هر لحظه به شیوه‌ی ژاپنی‌ها

هکتور گارسیا و فرانسس میرالس در کتاب ایچی گو ایچی یه به شما کمک می‌کنند تا از زندگی در زمان حال بیشترین لذت را ببرید و ارزش ثانیه به ثانیه حیات خود را بدانید. این اثر فوق‌العاده به شما یاد می‌دهد که تمام لحظات زندگی‌تان را به بهترین شکل آن تبدیل کنید و راز سازوکار آن را کشف نمایید.

درباره‌ی کتاب ایچی گو ایچی یه:

کتاب حاضر به ما یاد می‌دهد که چگونه از تمامی لحظات و ثانیه‌های زندگی‌مان بهره ببریم و شادی را بیابیم. آنچه ایچی گو ایچی یه (The book of ichigo ichie) می‌خواهند به ما بگویند این است که هر دیدار و هم‌صحبتی، هرآنچه تجربه می‌کنیم، جواهری منحصربه‌فرد است که دیگر به همان صورت تکرار نخواهد شد و بنابراین اگر اجازه بدهیم لحظه‌ای بدون لذت‌بردن از کفمان برود، آن را برای همیشه از دست داده‌ایم.

اولین قسمت عبارت ایچی گو ایچی یه (一期) در متون مقدس بودائیان به معنی زمانی است که از لحظه‌ی تولد تا مرگ انسان می‌گذرد. فرصت یا رویارویی با زندگی چیزی است که در لحظه‌ی اکنون به ما عرضه می‌شود. اگر لحظه را درنیابیم و از آن استفاده نکنیم، برای همیشه از دست می‌رود.

امروزه ژاپنی‌ها عبارت ایچی گو ایچی یه را در دو موقعیت به کار می‌برند: وقتی غریبه‌ای را برای اولین‌بار ملاقات می‌کنند و وقتی آشنایان‌شان را می‌بینند؛ و این کار برای تأکید بر منحصربه‌فردبودن هر فرصت و موقعیت است.

هدف کتاب ایچی گو ایچی یه فقط معرفی جنبه‌های جالب فرهنگ ژاپنی در رابطه با ایچی گو ایچی یه نیست، بلکه هدف کمک به ما در خلق و تجربه‌ی لحظه‌هایی فراموش‌نشدنی با خودمان و دیگران است.

اولین و مهم‌ترین دلیل ارزشمندیِ هر لحظه این است که نمی‌دانیم زندگی چه زمانی به پایان می‌رسد. هر روز می‌تواند آخرین روز زندگی‌مان باشد. هیچ‌کس اطمینان ندارد آیا شب که می‌خوابد، صبحِ فردا چشمش را باز می‌کند یا نه. ایچی گو ایچی یه دعوت صریحی به «یا همین الان یا هرگز» است، چون با وجود اینکه ممکن است سال‌ها زندگی کنیم، هر ملاقاتْ ماهیت منحصربه‌فرد خودش را دارد و هرگز تکرار نخواهد شد.

پرورش ایچی گو ایچی یه و عمل به آن به ما اجازه می‌دهد بدون تحمل سنگینی بار گذشته یا اضطراب و نگرانی درباره‌ی آینده، زندگی شادتر و رضایت‌بخش‌تری داشته باشیم. در این کتاب، یاد می‌گیریم که با قدر دانستنِ موهبت هر لحظه و ارج نهادن به آن، تمام‌ و کمال در زمان حال زندگی کنیم. در پایان سفری که باهم خواهیم داشت شکارچی لحظه‌های خاص خواهیم شد. تا پایان این سفر یاد می‌گیریم چطور این لحظه‌ها را غنیمت بشماریم و آن‌ها را برای آنچه هستند دوست داشته باشیم: تجربه‌های منحصربه‌فردی که تنها یک‌بار در تمام عمر پیش می‌آیند.

در کتاب پیش رو می‌آموزیم:

1. زیبایی‌های لحظه‌های زندگی را دریابیم و قدردان آن‌ها باشیم.
2. از تمام پنج حس‌مان برای لذت بردن از لحظه اکنون استفاده کنیم. این روش به ما کمک می‌کند تا احساس غم، ترس و باقی احساسات آزار دهنده را کنار بگذاریم.
3. از اتفاقات پیش‌بینی نشده غافل نشویم چرا که به ما کمک می‌کند در میان رویدادهای مختلف معنای زندگیمان را درک کنیم.
4. با ایچی‌گو ایچی هدف زندگی‌مان را پیدا کنیم.

نکوداشت‌های کتاب ایچی گو ایچی یه:

- این کتاب یک تمرین مفید است. این وعده که گرچه لحظات به عقب برنمی‌گردند اما ما می‌توانیم از آن‌ها حداکثر استفاده را بکنیم، پیش از آنکه ناپدید شوند. (The Washington Post)

- یک راهنمای امیدوارکننده و کاربردی برای لذت بردن از تجربیات روزمره و زندگی در لحظه... این کتاب راهنمایی آرام‌بخش است که حاوی حکایات، مَثَل‌ها و درس‌های زیادی است. (Publishers Weekly)

کتاب ایچی گو ایچی یه مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید هنر زندگی کردن در لحظه اکنون را فرا بگیرید و به آموزه‌ها و حکمت‌های شرقی علاقه دارید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با نویسندگان کتاب ایچی گو ایچی یه بیشتر آشنا شویم:

فرانسس میرالس (Francesc Miralles) به عنوان نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش خودیاری شناخته می‌شود که در شهر بارسلونا اسپانیا چشم به جهان گشوده و در رشته‌های روزنامه‌نگاری، ادبیات انگلیسی و آلمانی تحصیل کرده است. او تا به امروز به عنوان سردبیر، مترجم و نویسنده فعالیت داشته و تنها رمانش به نام «عشق با حروف کوچک» به 20 زبان دنیا ترجمه شده است.

هکتور گارسیا (Hector Garcia) نیز در اسپانیا متولد شده با این حال بیش از 10 سال ‌است که در کشور ژاپن زندگی می‌کند. او نویسنده و مدیر وبلاگ معروف kirainet.com است و به عنوان مهندس نرم‌افزار فعالیت می‌کند.

جملات برگزیده کتاب ایچی گو ایچی یه:

- لحظه‌های خاص را به تعویق نیندازید.
- هر لحظه‌ی تکرارناپذیر یک چشمه‌ی کوچک شادی است.
- اگر به آنچه وجود دارد علاقه‌ای ندارید، چیزی متفاوت بسازید.
- به‌گونه‌ای زندگی کنید که گویا هر چیز فقط یک‌بار در زندگی‌تان اتفاق می افتد.
- اگر واقعیت را دوست نداری، واقعیت دیگری بساز که بتوانی در آن زندگی کنی.

در بخشی از کتاب ایچی گو ایچی یه می‌خوانیم:

توجه ژاپنی‌ها به جزئیات و صبوری آن‌ها را می‌توان در حوزه‌های مختلف دید. یکی از معروف‌ترین موارد برای مشاهده‌ی این توجه و صبوری رستوران سوکیاباشی جیرو است که با وجود اینکه در ایستگاه متروی گینزا قرار دارد، بهترین رستوران دنیا محسوب می‌شود. پسر صاحب این رستوران چندین دهه تمرین کرد تا بتواند تاماگوی خوبی درست کند. تاماگو نوعی املت ژاپنی است که در سوشی از آن استفاده می‌شود.

اسرار و فوت‌های کوزه‌گری بسیاری از هنرها و آداب و رسوم در هیچ مدرسه‌ای آموزش داده نمی‌شوند، بلکه این دانش و آگاهی از استاد به کارآموز منتقل می‌شود. این موضوع به‌ویژه در مورد افرادی صدق می‌کند که کاتانا و انواع دیگر شمشیرهای ژاپنی را می‌سازند.

در حال حاضر، سیصد شمشیرساز فعال در ژاپن باقی مانده‌اند اما فقط سی نفر از آن‌ها فقط با ساخت شمشیر امرار معاش می‌کنند. هرکدام از این شمشیرسازها کارآموزانی دارند که زیر دست آن‌ها کار می‌کنند تا هنر شمشیرسازی ژاپن از دست نرود.

شمشیرسازی کاری نیست که با خواندن کتاب یا حضور در کلاس بتوانید آن را یاد بگیرید. برای کسب این مهارت باید حداقل ده سال زیرنظر یکی از این سیصد استاد کار کنید که بسیار طولانی‌تر از زمان لازم برای گرفتن مدرک دانشگاهی است.

چرا ساختن یک کاتانای خوب این‌قدر سخت است؟ در اینجا وارد جزئیات نمی‌شویم و فقط می‌گویم که فرایند ذوب فولادِ خوب حداقل به اندازه‌ی درست‌کردن یک املت سوشی خوب پیچیده است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار: در چای‌خانه‌ای قدیمی
ایچی-گو ایچی-یه
بخش اول: زیباییِ فانی‌بودن
کایکا و مانکای
و شما، شما کجا زندگی می‌کنید؟
حس‌کردن با ذن
دوکخا و مونو نو آواره
سرنوشت به یک لحظه بستگی دارد
بخش دوم: زیستن ایچی-گو ایچی-یه
تشریفات توجه
هنر گوش دادن
هنر نگاه‌کردن
هنر لمس‌کردن
هنر چشیدن
هنر بوکردن
بخش سوم: مدرسه‌ی کوچک ایچی-گو ایچی-یه
هنر میهمانی
ذهن‌آگاهی جمعی
بازگشت به اکنون
چه می‌شود اگر...؟
فرمول ایچی-گو ایچی-یه
سخن آخر: ده قانون ایچی-گو ایچی-یه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایچی گو ایچی یه: هنر بهره بردن بیشتر از هر لحظه به شیوه‌ی ژاپنی‌ها
نویسنده،
مترجممریم اصغرپور
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات159
زبانفارسی
شابک978-622-7283-68-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
20500 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایچی گو ایچی یه

ح محمدپور
۱۴۰۱/۲/۲۴
من چند وقتی هست که به این نوع از کتابهای مربوط به تفکر و فرهنگ ژاپن علاقه مند شدم. البته این کتابها، پایه و ابتدای آشنایی با مکتب فکری کهن ژاپنیه، ولی یه علاقه مند باید بالاخره از یه جایی شروع کنه. این کتابها رو توصیه می‌کنم: (ایکیگای، ایچی گو ایچی یه؛ وابی سابی، ذن هنر ساده زیستن، کارما، شجاعت بعد قضاوت شدن)
واقعا از شنیدن و فهمیدن و درک واقعیت زندگی، که واقعا یعنی همین چیزی که در جریانه، آدم می‌فهمه باید ازش لذت ببره یا در سختی‌ها باهش کنار بیاد و تلاش کنه اما به در و دیوار نکوبه. بعد وارد ذهن آگاهی و مراقبه میشه. حقیقت زندگی همینه، همین قدر ساده و روان و آشکار
دیاکو امانی
۱۴۰۱/۶/۲۰
کتاب بسیار عالی از نظر روانی نثر و فهم بود.
چیزهای جالبی از سنتهای ژاپنی به شما یاد میده و همینطور مهمترین چیز ممکن یعنی حضور
Masoud Mohammadi
۱۴۰۱/۱۲/۵
کتاب بسیار مفیدی برای درک لحظه حال و تمرین آن است
سمیه رنجکش
۱۴۰۱/۱۰/۴
کتابی پر از حس خوب و یادآوری درک و فهم زمان حال
اورانوس داسمه
۱۴۰۰/۱۱/۲
کتابی بسیار عالی و بی نظیر هست
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب ایچی گو ایچی یه

برای دریافت کتاب ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.