معرفی و دانلود کتاب صوتی صد سال تنهایی

عکس جلد کتاب صوتی صد سال تنهایی
قیمت:
78000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی صد سال تنهایی

کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین آثار در حوزه ادبیات داستانی در سطح جهان است و به روایت زندگی شش نسل یک خانواده از اهالی آمریکای جنوبی می‌پردازد که در دهکده‌ای به نام ماکوندو زندگی می‌کنند.

رمان صد سال تنهایی حاصل 15 ماه تلاش و کار گابریل گارسیا مارکز است که به گفته‌ی خود او در تمام این مدت خود را در خانه حبس کرده است. جذابیت رمان صد سال تنهایی از عنوان‌ آن آغاز می‌شود. عنوانی که مخاطب را با خود درگیر می‌کند و او به فکر فرو می‌برد. تنهایی آن هم صد سال!

گابریل گارسیا مارکز به‌ خاطر این کتاب، موفق به کسب نوبل ادبی شده است. او در صد سال تنهایی، سبکی نو را بنیان نهاد. مارکز در عین واقع‌گرایی و واقع‌نمایی، عناصر شگفت‌انگیز دنیای اسطوره و تخیل را به عقاید خاص مردم پیوند داد و اثری متفاوت با دنیای واقعیت یا تخیلِ محض ساخت. این سبک را در اصطلاح رئالیسم جادویی می‌گویند.

رمان صد سال تنهایی در سال 1965 در شمارگان هشت‌ هزار نسخه و به زبان اسپانیایی در آرژانتین به چاپ رسید که همه‌ نسخه‌های آن در هفته‌ی اول فروخته شد. بعد از گذشت تقریبا پنج دهه از اولین چاپ این کتاب، بیش از سی‌ میلیون جلد از آن در سراسر دنیا به فروش رفته و به بیش از سی زبان مختلف ترجمه شده است. این کتاب حکایت شش نسل از خانواده‌ای کولی است که محکوم به تنها زیستن هستند. خوزه آرکادیو بوئندیا و اورسولا ایگوآران، زن و شوهری هستند که همراه تنی چند از دوستانشان دهکده‌ خود را ترک می‌کنند تا به جای جدیدی برسند و سپس دهکده‌ موکوندو را بنیان می‌گذارند؛ دهکده‌ای که در ابتدا بکر و جادویی است، ولی بعد از ارتباط با سایر تمدن‌ها، عناصر خیال از آن دور می‌شود.

صدسال تنهایی از زبان سوم‌ شخص حکایت می‌شود. مارکز در صد سال تنهایی واقعیت اجتماعی و جغرافیایی جدید کولی‌ها را از همان ابتدا به تفکرات و اسطوره‌های آن‌ها پیوند می‌دهد. شگفتی‌های مربوط به حضور کولی‌ها در دهکده را که به واقعیت زندگی در کلمبیا شباهت دارند، با جادوهایی که در این داستان رخ می‌دهند، ادغام می‌کند و استفاده از سبک رئالیسم جادویی در رمان را به اوج خود می‌رساند.

مارکز قبل از دریافت جایزه نوبل، درباره صد سال تنهایی چنین می‌گوید:

من به جرأت فکر می‌کنم واقعیت خارج از اندازه‌ی این اثر نه فقط بیان ادبی آن است که سزاوار توجه آکادمی ادبی نوبل شده است. واقعیتی که نه تنها روی کاغذ؛ بلکه در بین ما زندگی می‌کند و مسئول مرگ و میر تعداد بی‌شماری از ماست. و این یک منبع تغذیه کننده‌ی خلاقیت است؛ پر از غم و اندوه و زیبایی، برای غم و نوستالژی یک کلمبیایی و یک رمزنگاری بیشتر از یک ثروت خاص. شاعران و گدایان، نوازندگان و پیامبران، رزمندگان و اراذل، همه‌ی موجودات از آن واقعیت لجام گسیخته؛ همه‌ی ما باید بپرسیم‌، اما اندکی از تخیل برای مشکل حیاتی ما؛ می‌تواند زندگی را به معنای متعارف باورپذیر کند. این؛ دوستان! معمای تنهایی ماست!

گابریل گارسیا مارکز به عنوان محبوب‌ترین نویسنده ادبیات اسپانیایى زبان پس از سروانتس از قرن هفدهم تاکنون شناخته مى‌شود و برنده جایزه نوبل ادبیات سال 1982 میلادى است. مارکز سرخوشانه داستان خود را با ترکیب مضامین قدرگرایى، خیالى، قهرمانى و همه مفاهیم دیگرى که از کودکى در دهکده آرکاتاکا در منطقه سانتامارتا کشورِ کلمبیا با آن رشد کرده بود، درآمیخته است. مارکز با نوشته‌هایش عناصر خیال را وارد زندگى روزانه و عادى مردم نموده است.

گابریل گارسیا مارکز در طول حیات خود به شهرتی بی‌بدیل در سراسر جهان دست یافت که قسمت اعظم آن را مدیون خلق کتاب صد سال تنهایی است. بسیاری از صاحب‌نظران این کتاب را شاهکار مارکز و همچنین دنیای ادبیات می‌دانند. فروش بی‌نظیر این اثر در تمام کشورها گواه این مطلب است.

از جذابیت‌های آثار گابریل گارسیا مارکز درگیر کردن خواننده در روند داستان است. بسیاری از اتفاقات و جزئیات مهم و سرنوشت‌ساز در کتاب نوشته نشده و چگونگی آن‌ها به تخیل نویسنده واگذار شده است. همچنین اینکه وی در طول کتاب به یک سبک خاص بسنده نکرده و سبک‌های مختلف را در موقعیت‌های مقتضی به کار گرفته است. کارهای ابتدایی او به سبک رئالیسم و تاثیر پذیرفته از ویلیام فالکنر بوده است ولی به تدریج سبک رئالیسم جادویی قالب اصلی داستان‌هایش شده است.

بسیاری از آثار گابریل گارسیا مارکز به فارسی ترجمه شده و در ایران با اقبال عمومی مواجه شده‌اند، از جمله: صد سال تنهایی، پاییز پدر سالار، عشق سال‌های وبا، گزارش یک آدم‌ربایی، خاطرات دلبرکان غمگین من، ژنرال در هزارتوی خود و قدیس هستند.

جملات برگزیده کتاب صوتی صد سال تنهایی:

- گذشته دروغی بیش نیست و خاطره بازگشتی ندارد. هر بهاری که می‌گذرد دیگر بر نمی‌گردد و حتی شدیدترین و دیوانه‌ کننده‌ترین عشق‌ها هم حقیقتی ناپایدار است.
- دقایقی در زندگی هست که دلت برای کسی آن قدر تنگ می‌شود، که می‌خواهی او را از رویاهایت بیرون بکشی و در دنیای واقعی بغلش کنی.
- در زندگی‌مان از یک جایی به بعد به همه‌چیز و همه‌کس بی‌اعتنا می‌شویم دیگر نه از کسی می‌رنجیم و نه به عشق کسی دل می‌بندیم!
- انسان تنها زمانی حق دارد به انسانی دیگر از بالا به پایین بنگرد که ناگزیر است او را یاری رساند تا روی پای خود بایستد.
- دوستت دارم، نه بخاطر شخصیت تو، بلکه بخاطر شخصیتی که من هنگام با تو بودن پیدا می‌کنم.
- برای من فقط کافی است مطمئن باشم که تو و من در این لحظه وجود داریم. همین.
- اینکه چند سالت است، سن نیست؛ چند سال را احساس می‌کنی، سنت است.
- هرگز وقتت را با کسی که حاضر نیست وقتش را با تو بگذراند، نگذران.
- هیچ آرمانی در زندگی ارزش این همه سرافکندگی و خفت را ندارد.
- مرگ از پیری نمی‌آید، بلکه با فراموشی می‌آید!
- برای عشق مبارزه کن ولی هرگز گدایی نکن.
- زمان نمی‌گذرد. بلکه فقط تکرار می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
45 دقیقه
بخش اول
44 دقیقه
بخش دوم
55 دقیقه
بخش سوم
54 دقیقه
بخش چهارم
60 دقیقه
بخش پنجم
46 دقیقه
بخش ششم
54 دقیقه
بخش هفتم
43 دقیقه
بخش هشتم
50 دقیقه
بخش نهم
55 دقیقه
بخش دهم
55 دقیقه
بخش یازدهم
52 دقیقه
بخش دوازدهم
58 دقیقه
بخش سیزدهم
62 دقیقه
بخش چهاردهم
54 دقیقه
بخش پانزدهم
50 دقیقه
بخش شانزدهم
56 دقیقه
بخش هفدهم
55 دقیقه
بخش هجدهم
47 دقیقه
بخش نوزدهم
48 دقیقه
بخش بیستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی صد سال تنهایی
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهمهدی پاکدل
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۷ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
78000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی صد سال تنهایی

سپهر
۱۴۰۲/۶/۳۰
خب جمله درستیه که گفته شده اگر درست باشد که رمان در حال مرگ است صد سال تنهایی آخرین رمان دنیاست. حرف نداره بی نظیره مات میمونی مارکز چطور ذهنش رو توی کل داستان متمرکز نگه داشته و رمان به اصطلاح بالا و پایین نداره و افت نمیکنه اونهم با اینهمه شخصیت. البته خودش گفته تمام شخصیت‌ها مهم کتاب رو در دنیای واقعی میشناخته و ازشون الهام گرفته.
این کتاب رو فقط و فقط و فقط باید با ترجمه زنده یاد بهمن فرزانه خوند.
راوی هم خوبه اگه از یکی دو تا اشتباه کوچیک چشم پوشی کنیم خوبه. حتما توصیه میکنم. فقط قبل از خوندن یا شنیدن کتاب باید کامل آماده باشید و ذهن رو متمرکز بزارید روی کتاب و باید خیلی سریع هم بخونیدش ازون کتاب‌هایی نیست که بتونید طول بدیدباید شروع کنید و اسرع وقت تمومش کنید.
یه اشکالی هم داره کتاب اونم اینه که انقدر خوبه بعدش با خوندن کتاب‌های دیگه مشکل پیدا می‌کنید...
Solmaz Abdullahi
۱۳۹۹/۹/۹
رمان صد سال تنهایی کتابی بسیار زیبا و روان که حتما من دوباره و حتی سه باره هم خواهم خواند. در طول داستان با این که شخصیت اصلی داستان دائم تغییر می‌کند ولی با هر شخصیت پیش میروی و خو می‌گیری حسش رو می‌فهمی و درکش می‌کنی. شخصیتهایی که با وجود شباهتهای اسمی ظاهری و روحی، کاملا منحصر بفرد هستندو در که خانه‌ای زندگی می‌کنند نماد حس و حال آنهاست. گاهی در حالیکه غرق در غم و اندوه هستند آن خانه طعمه حشرات و جانواران موذی می‌شود و گاهیکه سرمست از عشق و صفا هستند آن خانه زیبا و با گلهای بگونیا و شمعدانی آراسته شده. اورسلا مادر استواری که حضور فرشته وارش به زندگی بوئندیاها جهت میدهد و حتی تا آخرین لحظه مرگش با آن جان ناتوانش در سرپا نگه داشتن خانه‌اش جنگید. کتاب صوتی با صدای مهدی پاکدل بسیار عالی بود.
A B
۱۴۰۱/۱/۱۴
انقدر حقیقیه که آدم باورش نمیشه همش از تخیل نویسنده سرچشمه گرفته!
اما درباره نسخه صوتی کتاب... از کتاب‌راه، راوی و سایر عوامل بسیار سپاسگزارم🙌چون مطالعه نسخه چاپی این کتاب بسیار مشکلِ... علاوه بر سخت بودن اسامی برای فرد پارسی‌زبان، یک فرد مثلا با نام "الف" وجود دارد که تمام نسلِ او تا پایان کتاب
هم "الف" نامیده می‌شوند!!! در نسخه چاپی آدم باید یک شجره‌نامه تهیه کند و هر فردی متولد میشود، نام او را به شاخه مربوطه اضافه کند... و هر بار کتاب به یکی از "الف‌ها" اشاره می‌کند، از داخل شجره‌نامه جایگاه فرد را بیابد!!
اما در نسخه صوتی، از طریق تغییر لحن گوینده، تن صدا، مکث‌ها و تکنیک‌های دیگر که نمیدانم! این مشکل تا حد زیادی حل می‌شود.
سپیده فرهادی
۱۳۹۸/۱۱/۵
صد سال تنهایی نیاز به تعریف نداره. واقعا هم خوب میخونه این آقا. صحبت من با کتابراهه. شما که اینقدر سخاوتمندانه کارت تخفیف میدید وقتی یه کتاب می‌خریم. لطفا تاریخ انقضا نذارید دیگه من مثلا این ماه دیگه پول چندانی ندارم که این دوتا بن تخفیفی که بهم دادید استفاده کنم. بعد همش میشه غصه تو دل آدم وقتی استفاده نمیشه
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
با سلام و احترام
کتاب صدسال تنهایی کتاب خوبی است ولی من نتوانستم با آن ارتباط برقرار کنم چه در نسخه چاپی و چه در نسخه صوتی چون شخصیتی پردازی‌ها کمی برای من گنگ بود و کل داستان گنگ تر. در ادبیات آمریکای جنوبی به نظر من ترجمه خیلی خیلی مهم است تا کنه داستان از مسیر خارج نگردد و همچنین این کتاب صوتی
را با صدای بهمن فرزانه هماهنگ نبود با همه شیوایی و بلاغتی که دارند فرد دیگری باید برای خواندن این کتاب انتخاب می‌گردید. چون به نظر من خواندن این آثار خود هنری است برای القای دقیق داستان به مخاطب آن.
BeHrOüZ MöRaDiE
۱۴۰۱/۱/۱۸
من باور نمیکنم این اثر، حاصل تخیل یک انسان باشد احساس تنهایی که پس از اتمام مطالعه‌ی این کتاب به من دست داد، صد سال تنهایی نبود ✓ بلکه هزار سال تنهایی بود ✓ اوایل کتاب خواستم ادامه ندم ولی خیلی خوشحالم که تا آخر گوش دادم درسته دیر ارتباط برقرار کردم و دارم برای بار سوم گوش میدم
من تعجب میکنم یک
اثر اینچنینی در عرض 15 ماه خلق شده
(درود بر گابریل گارسیا مارکز)
این کتاب چه خواندنی و چه شنیداری باید برای چند بار خونده یا شنیده بشه
من کلی لذت بردم.
ندا کریمی
۱۳۹۹/۳/۳۱
فوق العاده زیبا بود و صدای دلنشین اقای پاکدل زیبایی کتاب رو دو چندان کرد. کتاب سبک رئال جادویی بود مدت‌ها بود میخاستم بخونمش اما اسامی سخت بودند و انرژیم گرفته میشد چیزی که برای من جالب توجه بود تکه‌هایی از کتاب بود که در زندگی شخصی خودم به اون واقعیت‌ها رسیده بود مثل زمان نمیگذرد تکرار میشود. یا اینکه عشق هرچه شدید یا دیوانه وار هم باشد باز هم حقیقتی ناپایدار است. واقعا میل دارم دوباره گوش بدم. با تشکر از کتابراه
امیر کیانی
۱۳۹۹/۲/۲۰
بسیاری از کتابهای موجود ارزش خواندن را دارد مخصوصا اثار ادبی که سبک و شیوه نویتی را در عصر خود ارائه کردند و خوشبختانه با ترجمه‌های مختلف وجود دارد که مشترک بتواند انتخاب کند ضمنا بسیاری از رفت امدهای ردرون شهری را از بین برده و زمان ذخیره میکند و در هر جایی میتوان از کتاب لذت برد من چن مورد را که پیدا کردم قبلا نتوانستم و وقت زیادی از من گرفته بود و ناامید شده بودم مخصوصا ترجمه‌های خوب و بدون سانسور و متعهد به متن این روزا کمه ممنونم از کتاب راه
Alien Alone
۱۳۹۹/۱/۴
این کتاب رو چند سال پیش از یه مترجم بی‌نام و نشون خوندم! اما همونم یکی از بهترینایی شد که تا الان خوندم. کتاب با این ترجمه بهترینه، اما خوانش گوینده اصلا برام جذاب نبود. کسی که بازیگره، قرار نیس همه کاره باشه، انگار داره اخبار اقتصادی میگه، نه ذوقی، نه احساسی، نه هیجانی!حتی یه قسمت هم نتونستم سرد و گویندگی بی‌احساسش رو تحمل کنم. حس و حال و فضای این رمان با این گوینده اصلا جور در نمیاد. از خریدم پشیمونم و نسخه‌ای که آقای ساروی گویندگی کردن رو خریدم و دارم گوش می‌کنم.
sara nasr
۱۴۰۲/۶/۱۳
اوایل شباهت اسم‌ها خیلی منو درگیر کرد، تا جایی که بارها مجبور میشدم بزنم عقب و دوباره گوش کنم، ولی وقتی به خط داستان پی بردم کتاب برام لذت بخش شد، این کتاب بعد از "عشق سالهای وبا" دومین کتابی از گابریل گارسیا مارکزه که میشنوم و بنظرم در هردو کتاب نویسنده خیلی هنرمندانه توصیف میکنه، این کتاب را به دوستداران سبک رئالیسم جادویی توصیه میکنم.
alef zed
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اصلا اونقدر که تعریف می‌کردن قشنگ نبود
مخصوصا با خوانش اقای پاکدل. خیلی وقتا لحن ایشون با فضای جمله زمین تا اسمون فرق داشت. انگار فقط داشتن یک روزنامه رو روخونی میکردن...
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۶/۱۳
همین الان تمام شد.
فعلا شگفت زده هستم. نمیدونم چی باید بگم.
در سال‌های نوجوانی کتاب رو دست گرفتم ولی برام دشوار بود اما الان واقعا لذت بردم. از اون دست کتاب‌هایی هست که تا سال‌ها خواننده از تاثیر اون رها نمیشه شاید تا صد سال...
ولی روایت رو خیلی دوست نداشتم بسیار یکنواخت بود و چندتایی هم ایراد داشت.
سپیده لَک
۱۴۰۲/۸/۱۳
نویسنده مطالب باارزش و مهمی را بیان کرده ولی مترجم چون مطالب را درک نکرده نتوانسته بدرستی ترجمه کنه. پیشنهاد میکنم این کتاب را حتما مطالعه کنید ولی با ترجمه شخص دیگری مثل استاد رضا عمرانی ترجمه کتاب فوق العاده ضعیف. مترجم باید جمله بندی‌ها و چینش حروف هم درست کنه که مخاطب بفهمه چی داره میخونه
Saied solimani
۱۴۰۱/۱۲/۱۵
کسانی که میخوان این کتاب رو گوش کنن حتما یه شجره نامه از اشخاص رو بنویسه چون اسمها برای ۷ نسل از داستان تکرار میشه و باعث گیجی شنونده میشه کتاب هم نیاز به تعریف نداره من خودم بهترین کتابی بوده که تا الان گوش دادم ذهن نویسنده رو باید تحسین کرد
معین صادقی
۱۴۰۱/۲/۹
یک اثر ماندگار و بی نظیر از گابریل گارسیا مارکز
کتابی که آدمی را چنان در عالم تخیل غرق میکند که حتی شب‌ها درون خواب هم مغز درگیر خیال بافی برای غصه‌های این کتاب زیباست
واقعا اگر فرصتی باشد، دوست دارم دوباره این کتاب را مطالعه کنم
مشاهده همه نظرات 74

راهنمای مطالعه کتاب صوتی صد سال تنهایی

برای دریافت کتاب صوتی صد سال تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.