معرفی و دانلود کتاب صوتی در راه ویلا

عکس جلد کتاب صوتی در راه ویلا
قیمت:
37000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در راه ویلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در راه ویلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در راه ویلا

کتاب صوتی در راه ویلا نوشته‌ی فریبا وفی، از 9 داستان کوتاه تشکیل شده که همگی مضامینی اجتماعی و روانشناختی دارند و هرکدام به مشکلات زنان در خانواده‌هایشان و جایگاه آن‌ها در جامعه ایرانی می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی در راه ویلا:

فریبا وفی در کتاب صوتی در راه ویلا، قهرمان داستان‌هایش را از میان زنانی انتخاب کرده که به دلیل وجود جامعه مردسالار و داشتن انواع مشکلات خانوادگی و شخصی، نمی‌توانند آنطور که می‌خواهند زندگی کنند. زبان و لحن به کار رفته در کتاب در راه ویلا، ساده، روان و رئالیستی است و هر مخاطبی می‌تواند با آن ارتباط بگیرد.

داستان‌های کوتاه این مجموعه به خوبی به تنهایی و مشکلات متعدد زنان در جامعه ایرانی اشاره می‌کند. زنانی که با تمام تلاشی که انجام می‌دهند، باز هم مجبورند به عنوان یک مادر و همسر، فداکاری‌های زیادی کنند و ممکن است باز هم رضایت کافی از خود نداشته باشند.

اولین داستان از کتاب صوتی در راه ویلا، ماجرای زنی را روایت می‌کند که دو فرزند خردسال دارد و مجبور است به تنهایی و با سختی فراوان زندگی خود را بچرخاند؛ چرا که همسرش مدام در ماموریت‌های طولانی کاری به سر می‌برد. از طرفی این زن رابطه محبت آمیزی با مادرش نیز ندارد و تقابل دو نسل به خوبی در داستان نشان داده شده است.

هزاران عروس نام دومین داستان این مجموعه است که به زندگی تازه عروسی می‌پردازد که به تازگی وارد خانواده همسرش شده و از طرف آن‌ها بی‌مهری فراوانی می‌بیند. داستان زبانی طنز آلود دارد و زن جوان تمام تلاش خود را می‌کند تا هویت مستقلی به غیر از عروس بودن را برای خود تعریف کند.

داستان سوم کتاب دهن کجی نام دارد و زندگی زنی را به تصویر می‌کشد که تمام تلاش خود را می‌کند تا توجه شوهرش را به خود جلب کند و کارهایی را انجام می‌دهد که تنها همسرش بپسندد.

کافی شاپ چهارمین داستان این کتاب صوتی است و ماجرای زندگی دختر جوانی را به همراه مادر و ناپدری‌اش روایت می‌کند که یک روز برحسب اتفاق، بیرون از خانه با مرد مسنی آشنا می‌شود و با هم به کافی شاپی می‌روند.

داستان پنجم حلوای زعفرانی نام دارد و درباره زن مسنی است که اعضای خانواده خود را جمع کرده تا آخرین خواسته‌هایش درباره مراسم‌های پس از مرگش را با آن‌ها مطرح کند.

آن سوی اتوبان ششمین داستان کتاب در راه ویلاست و زندگی زنی را روایت می‌کند که رابطه خوبی با پسرش ندارد و می‌خواهد برای بهبود شرایط تمام تلاشش را کند. در این ماجرا شما تقابل نسل‌ها را به خوبی مشاهده خواهید کرد.

داستان گرگ‌ها هفتمین اثر این مجموعه به شمار می‌رود و داستان زنی‌ست که برای همسرش از خاطرات قدیم تعریف می‌کند. در واقع شما در این ماجرا با دو داستان هم زمان مواجه می‌شوید.

داستان هشتم روز قبل از دادگاه نام دارد و زندگی زنی را تعریف می‌کند که قرار است از همسرش طلاق بگیرد، اما خانواده‌اش می‌خواهند نظر او را تغییر دهند؛ به همین خاطر روز قبل از جدایی، برای حل مشکلات به خانه او می‌آیند و احترامی به تصمیم و استقلال فکری زن نمی‌گذارند.

آخرین اثر از این مجموعه زنی که شوهر داشت نام دارد. در این داستان زنی با شوهر خود دعوا می‌کند و برای دوری از او، به خانه دوستش پناه می‌برد. در این ماجرا شما شاهد تفاوت‌های زندگی متاهلی و مجردی خواهید بود.

کتاب صوتی در راه ویلا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از علاقه مندان به داستان و رمان‌های ایرانی هستید که سوژه اصلی آن مشکلات و مسائل زنان است، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

فریبا وفی را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1341 در تبریز متولد شد. علاقه‌اش به نویسندگی از دوران نوجوانی شکل گرفت و بعضی از آثارش در همان سنین کم، در نشریات گوناگون منتشر شد. نخستین اثر جدی او با عنوان «راحت شدی پدر» در سال 1367 در مجله آدینه چاپ شد که او آن را «خودجوش‌ترین» نوشته‌اش می‌پندارد.

اولین کتاب او مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و جذاب با عنوان در عمق صحنه است که در سال 1375 به چاپ رسید و کتاب دیگر او با عنوان حتی وقتی می‌خندیم نیز سه سال بعد منتشر شد که دربردارنده‌ی 22 داستان کوتاه است. نخستین رمان فریبا وفی به نام پرنده من در سال 1381 به چاپ رسید و غوغا به پا کرد و جوایز ارزنده‌ای را از آن خود کرد. هم‌چنین این اثر به زبان‌های مختلفی از قبیل انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی، کردی سورانی و ترکی استانبولی ترجمه شد و در حال حاضر نیز به چاپ 30 رسیده‌ است.

در کل فریبا وفی نویسنده‌ای توانا و موفق است که تا به امروز 5 مجموعه داستان و 6 رمان از خود منتشر کرده و داستان‌های کوتاه بسیاری در مجلات گوناگون ادبی به چاپ رسانده است. بعضی از داستان‌های کوتاه او به زبان‌های مختلفی همانند روسی، ژاپنی، سوئدی، ترکی، عربی، ایسلندی و... ترجمه و چاپ شده‌اند. این نویسنده‌ی پرکار توانسته دیوان اشعار پروین اعتصامی را به صورت نثر برای نوجوانان و جوانان بازنویسی کند که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.

مهم‌ترین جوایز و افتخارات فریبا وفی:

- برنده جایزه بهترین رمان سال 1381
- برنده جایزه سومین دوره جایزه هوشنگ گلشیری در سال 1382
- برنده جایزه دومین دوره جایزه ادبی یلدا برای رمان پرنده من در سال 1382
- بنیاد جایزه ادبی مهرگان و جایزه ادبی اصفهان در سال 1382 از رمان پرنده من تقدیر کرد.
- برنده جایزه بهترین رمان دوره ششم جایزه هوشنگ گلشیری برای رمان رویای تبت در سال 1385
- برنده جایزه پرمخاطب‌ترین نویسنده غیرآلمانی مؤسسه ادبی لیبراتور برای رمان ترلان در سال 1396

در بخشی از کتاب صوتی در راه ویلا می‌شنویم:

عروس خجول رفته بود توی دستشویی و بیرون نمی‌آمد. همیشه اینطور بود؛ دیر بیرون می‌آمد؛ قبل از رفتن پرسه‌ای توی اتاق می‌زد. پیش خودش حساب می‌کرد، چه کسی به دستشویی رفته و چه کسی قرار است برود و بعد مطمئن از حساب‌هایی که کرده بود، می‌رفت تو و حالا حالاها درنمی‌آمد.

عادت عروس خیلی وقت‌ها مایه شوخی و مسخره اهل خانه می‌شد. عروس با عصبانیت فکر می‌کرد، شوهرش اجازه و جرات این کار را به بقیه داده است. خنده‌ی آن‌ها از روزی شروع شد که شوهرش با دهان پر از توی اتاق داد زد: تخمه نمی‌خوای؟ عروس صدای خنده برادر شوهرش و کمی بعد صدای خنده‌ آقای نیستانی را شنید ولی خنده هیچکس به اندازه قاه قاه بلند گوهر آزارش نداد. خواهرشوهر درشت هیکلش می‌توانست به تمام مخمصه‌های زندگی بخندد؛ منتها وقتی مال دیگران بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
27 دقیقه
در راه ویلا
30 دقیقه
هزارها عروس
34 دقیقه
دهن کجی
28 دقیقه
کافی شاپ
8 دقیقه
حلوای زعفرانی
22 دقیقه
آن سوی اتوبان
17 دقیقه
گرگ‌ها
21 دقیقه
روز قبل از دادگاه
11 دقیقه
زنی که شوهر داشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در راه ویلا
نویسنده
گویندهنگار عابدی، مریم رحیمی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در راه ویلا

لیدا دشتبان
۱۴۰۰/۳/۸
داستانها خوب بودند ولی با تمام احترامی که برای خانم گوینده دارم خیلی خسته کننده کلمات رو بیان میکردند و بینهایت اروم و خیلی شمرده شمرده ممنونم از کتابراه.
rahil baghaee
۱۴۰۰/۹/۱۸
خیلی خوب بود
ممنون از خانم نگار عابدی عزیز با صدای آرامش بخششون
فاطمه مرادی
۱۴۰۰/۶/۲۱
متاسفانه جالب نبود یکی دو داستانش کمی شنیدنی بود، توصیه نمی‌کنم.
شبنم اخگر
۱۴۰۱/۱/۴
زیبا و روزمرگی‌های زنان را زیبا بیان کرد
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در راه ویلا

برای دریافت کتاب صوتی در راه ویلا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.