معرفی و دانلود کتاب صوتی دو قدم این ور خط

عکس جلد کتاب صوتی دو قدم این ور خط
قیمت:
38000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دو قدم این ور خط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دو قدم این ور خط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دو قدم این ور خط

کتاب صوتی دو قدم این ور خط نوشته‌ی احمد پوری، درباره‌ی مردی به نام احمد است که شیفته‌ی شاعری درخشان می‌شود و این امکان را می‌یابد که به گذشته سفر کند و نامه‌ای عاشقانه را به دست او برساند.

کتاب صوتی دو قدم این ور خط دربردارنده‌ی داستانی بکر و تازه در چهارچوب ادبیات فارسی است. احمد پوری که سال‌های بسیاری است به صورت فعال اشعار بی‌نظیری را ترجمه می‌کند، این‌بار با خلق داستانی جذاب در زمینه‌ی ادبیات فانتزی به میدان آمده است. ادبیاتی که از عقلانیت ادبیات قرن 19 و 20 دور شده و حضورش فقط در ادبیات حوزه‌ی کودکان دیده می‌شود، اما پوری با این کتاب ثابت می‌کند که این نوع داستان‌ها هم‌چنان برای بزرگسالان نیز گیرا و دل‌نشین است.

احمد شخصیت اصلی این داستان است که از جهان واقعی نویسنده نیز چندان دور نیست. احمد مترجم است و شعرهای زیادی را به فارسی ترجمه کرده و در حال حاضر در این داستان می‌خواهد شعرهایی را از آنا آخماتووا، شاعر برجسته‌ی روسی ترجمه کند. همین موضوعات واقع‌گرایانه‌ در این کتاب صوتی است که شنونده را به همدلی تا انتهای این داستان صوتی دعوت می‌کند.

این اولین رمان احمد پوری‌ است که در هفت فصل به نگارش درآمده، در این کتاب شخصیت اصلی سفری ذهنی را شروع می‌کند و به لندن و سپس تبریز، باکو و لنینگراد می‌رود. در این سفر قرار است احمد از آیزیا برلین، نامه‌ای عاشقانه دریافت کند و به گذشته سفر کند و آن را به شاعر روس، آنا آخماتووا بدهد. سیر دگرگونی داستان از موقعیتی رئال به یک موقعیت ذهنی تبدیل می‌شود. روایت جذاب این رمان، باعث شده مورد تحسین منتقدان بسیاری قرار بگیرد.

پوری در این رمان، شما را در میان فضاهای مختلف کتاب مانند تهران، تبریز، باکو، استالینگراد جابه‌جا می‌کند و تصویری زیبا و دل‌نشین از 50 سال پیش شهر تبریز، به دوست‌داران داستان‌های تاریخی ارائه می‌کند. نویسنده‌ای که در حال گردآوری مطالب درباره‌ی اخماتوا است به ناگاه با مردی روبه‌رو می‌شود که با اخماتوا دوست بوده و همین زمینه‌ای می‌شود برای وسوسه شدنش برای ملاقات با اخماتوا. اما این مسافرت تنها یک ملاقات ساده نیست و تبریز سال‌های پس از سرکوب فرقه به نمایش گذاشته می‌شود و شوروی زمان استالین را برای شما شرح می‌دهد و شما را به دل ماجراهای سال 1320 می‌کشاند.

احمد پوری را بیشتر بشناسیم:

احمد پوری نویسنده، مترجم و ویراستار برجسته‌ی معاصر است که در سال 1332 در شهر تبریز چشم به جهان گشود. او مدرک دیپلم خود را در ایران دریافت کرد و جهت ادامه‌ی تحصیل در سال 1356 به اسکاتلند سفر کرد و از دانشگاه برتر اسکاتلند مدرک لیسانس خود را اخذ نمود. هم‌چنین او فوق لیسانس خود را از نیوکاسل انگلستان کسب نمود و پس از آن در سال 1367 به ایران بازگشت.

از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های فقط ده ساعت و پشت درخت توت اشاره کرد. در زمینه‌ی ترجمه نیز کتاب‌های از قبیل: هوا را از من بگیر، خنده ات را نه، خاطره‌ای در درونم است، تو را دوست دارم چون نان و نمک، دنیا را گشتم بدون تو و عنکوبت و مگس را ترجمه کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی دو قدم این ور خط می‌شنویم:

«این همه درباره‌ی سال و زمان حساسیت نشان ندهید. شما که در کار شعر و شاعری هستید نباید زیاد سخت بگیرید. زمان مگر چیست؟ خطی قراردادی که یک طرفش گذشته است و آن‌قدر می‌رود و می‌رود تا به تاریکی برسد. طرف دیگرش هم آینده است که باز دو سه قدم جلوتر می‌رسد به تاریکی. خب همه اینجوری راضی شده‌ایم و داریم زندگی‌مان را می‌کنیم. بعضی وقت‌ها می‌بینی یکی از ما از این خط‌ها خارج می‌شویم. پایمان سر میخورد به این‌ور خط که می‌شود گذشته، یا یک قدم آن طرف خط به آینده می‌رویم….»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
16 دقیقه
فصل اول - تهران - بخش اول
15 دقیقه
فصل اول - تهران - بخش دوم
8 دقیقه
فصل اول - تهران - بخش سوم
18 دقیقه
فصل اول - تهران - بخش چهارم
25 دقیقه
فصل اول - تهران - بخش پنجم
9 دقیقه
فصل اول - تهران - بخش ششم
28 دقیقه
فصل دوم - لندن - بخش اول
28 دقیقه
فصل دوم - لندن - بخش دوم
27 دقیقه
فصل سوم - تهران
16 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش اول
19 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش دوم
9 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش سوم
19 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش چهارم
29 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش پنجم
23 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش ششم
28 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش هفتم
21 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش هشتم
22 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش دهم
20 دقیقه
فصل چهارم - تبریز - بخش یازدهم
21 دقیقه
فصل پنجم - باکو
29 دقیقه
فصل ششم - لنینگراد - بخش اول
31 دقیقه
فصل ششم - لنینگراد - بخش دوم
10 دقیقه
فصل ششم - لنینگراد - بخش سوم
3 دقیقه
فصل هفتم - به سوی تهران

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دو قدم این ور خط
نویسنده
گویندهاحمد پوری
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
38000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دو قدم این ور خط

کاربر TB
۱۳۹۹/۱/۱۱
داستانی متفاوت، از تجربه‌ای ناشناخته اما ملموس، غریب اما آشنا. قصه‌ای غیر قابل باور ولی در عین حال غیر قابل انکار... در این روزهای سرد قرنطینه بابت این ویروس ناشناخته که حال تاج کشورگشایی تمام دنیا را بر سر نهاده، این داستان از سرزمین خاطراتی دور می‌آید. آنقدر دور که یادمان نیست چه زمانی بوده اما و می‌دانیم که قطعا اتفاق افتاده. صدای راوی زیبا، گرم دلنشین است و از همه مهمتر چون از دل خودش مئ اید قطعا بر دل نشیند. حتما تجربه‌اش کنید. حتی معلقی در فضا و زمان بعد از اتمام داستان هم بر تجربه‌اش می‌ارزد.
مهسا .ر
۱۴۰۰/۱۲/۸
من خیلی دوست داشتم، داستان بسیار متفاوت و دلنشین بود، اونقدر جذاب روایت میشه، انگار تک تک شخصیت‌ها رو میشه دید و شناخت.
مهسا شکوری🎧📚
۱۳۹۹/۸/۱۸
وای خدا داستان از این بیخودتر نشنیده بودم
مینورام کازرونى
۱۳۹۹/۱/۴
داستانى جذاب با صدایى گرم و شیرین
مریم سپهری
۱۴۰۱/۴/۱۴
من زیاد دوست نداشتم
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دو قدم این ور خط

برای دریافت کتاب صوتی دو قدم این ور خط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.