معرفی و دانلود کتاب صوتی از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی

عکس جلد کتاب صوتی از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی
قیمت:
۵۲۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از چاه به راه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از چاه به راه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی

آیا می‌دانید چگونه می‌توان جامعه را از یک اقتصاد دولتی به سمت اقتصاد مردمی هدایت کرد؟ روزبه پیروز در کتاب صوتی از چاه به راه، تحقیقات و تجربیات خود در حوزه اقتصاد را با شما در میان گذاشته و با بررسی شیوهٔ تحولات اقتصادی در کشورهای مختلف جهان به این سوال مهم پاسخ داده است.

درباره کتاب صوتی از چاه به راه:

اقتصاد ایران در چند سال پیش با اقتصاد کشوری مثل کره جنوبی هم تراز بود و در برخی موارد می‌توان گفت ایران تولیدات با کیفیت‌تری نسبت به کره ارائه می‌کرد. به عنوان مثال شرکت ایران خودرو در آن زمان تولیدات بیشتری از شرکت هیوندا داشت و حتی کیفیت خودروهای این دو شرکت تقریبا یکی بود. همچنین شرکت‌های تولیدی مختلفی در ایران با کیفیتی مشابه شرکت‌های کره‌ای فعالیت می‌کردند. اما حالا چرا اقتصاد ایران نسبت به گذشته در دوران اوج خود نیست و هر روز رو به افول می‌رود؟

اگر بخواهیم امروزه شرکت‌های تولیدی ایرانی و کره‌ای را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید گفت هردو مسیرهای متفاوتی را طی می‌کنند و به هیچ وجه با هم قابل مقایسه نیستند.

روزبه پیروز، عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه، در کتاب از چاه به راه براساس علم اقتصاد و استفاده از تجربه‌هایش در این زمینه، روشی را پیشنهاد می‌دهد که با کمک آن می‌توان نسبت به رشد اقتصادی ایران امیدوار شد. او در این کتاب این سوال مهم را مطرح می‌کند که چرا ایران به اندازهٔ ظرفیت‌های فوق العاده‌ای که دارد هنوز نتوانسته به جایگاه حقیقی‌اش در دنیای اقتصاد برسد؟

نویسنده عقیده دارد این کشور با تمام تلاشی که به کار می‌گیرد، همچنان با بهره‌وری کم، افزایش نرخ بیکاری، ناکارآمدی، اختلال و تبعیض مواجه است. وی در کتاب حاضر با بررسی تحولات معاصر در ایران به این نتیجه می‌رسد که ریشه این مشکلات انحصار عمیق دولت در مسائل اقتصادی و تحمیل تفکر دولت بر مردم است.

کتاب صوتی از چاه به راه با استناد به آمار و ارقام این نتیجه را مطرح کند که اقتصاد این کشور طی سال‌های اخیر هیچ سیر صعودی را تجربه نکرده و در مقایسه با سایر کشورهای درحال توسعه که موفق شدند پیشرفت‌های اقتصادی چشمگیری داشته باشند، عقب مانده است. نویسنده سوالات مهمی را مطرح می‌کند که شما را به فکر وامی‌دارد. سوالاتی مثل این که چرا در ایران که کشوری مسلمان است مفاسد کلان اقتصادی انقدر زیاد اتفاق می‌افتد؟ ریشه این نابسامانی‌های اقتصادی در ایران واقعا چیست؟

کتاب صوتی از چاه به راه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای افرادی که در حوزه اقتصادی فعالیت می‌کنند و علاقمندان به کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ مناسب است. همچنین مرجعی مناسب برای تحلیل‌گران اقتصادی و دانشجویان می‌باشد.

روزبه پیروز را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و اقتصاددان برجسته در سال 1350 در تهران به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته روابط بین‌الملل از دانشگاه استنفورد آمریکا و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته سیاست‌گذاری عمومی از دانشگاه هاروارد آمریکا دریافت کرد. روزبه پیروز مدیرعامل و از موسسان شرکت ماندس، رئیس هیات‌مدیره و از موسسان صندوق فیروزه، عضو هیات‌مدیره بانک خاورمیانه و‌ عضو هیات‌مدیره بیمه آسیا است.

در بخشی از کتاب صوتی از چاه به راه می‌شنویم:

از یک سو، شکاف‌های قومی، فرهنگی و منطقه‌ای مربوط به جامعه سنتی کم‌و‌بیش فعال هستند و ازسوی دیگر شکاف‌های جامعه مدرن نمودار شده‌اند. به‌این‌ترتیب مهم‌ترین طبقات اجتماعی سنتی و اجزای عمده بلوک قدرت عبارتند از: اعضای خانواده سلطنتی، دیوان‌سالاران عالی‌رتبه، زمین‌داران بزرگ، روسای ایلات، تجار عمده و علمای برجسته. در این بخش لازم است به مهم‌ترین تحولاتی که در این طبقات رخ داد، اشاره شود:

مالکان بز (اشراف و خوانین): در عصر قاجار، اشراف و خوانین مقتدرترین نیروی اجتماعی کشور بودند و در انقلاب مشروطه نقش داشتند و در نظام‌نامه انتخابات مشروطه به اشراف به‌عنوان یکی از طبقات ششگانه سهمیه‌ای از کرسی‌های مجلس تخصیص داده شد. آن‌ها از زمان سقوط محمدعلی شاه تا کودتای رضاشاه مهم‌ترین طبقه حاکمه بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۲ دقیقه
مقدمه
۵۹ دقیقه
بخش یک: مروری بر نقش دولت در اقتصاد در دنیای معاصر
۴۹ دقیقه
بخش یک / قسمت دو: آلمان شرقی
۳۴ دقیقه
بخش دو: مروری بر تجربه تاریخی نقش دولت در اقتصاد ایران
۴۱ دقیقه
بخش دو / قسمت دو: پهلوی اول
۳۱ دقیقه
بخش دو / قسمت سه: انقلاب سفید و تاثیرات آن
۴۹ دقیقه
بخش دو / قسمت چهار: دوره جمهوری اسلامی (ادامه اقتصاد دولتی و پیدایش اقتصاد شبه‌دولتی)
۳۵ دقیقه
بخش دو / قسمت پنج: قانون دولتی کردن بازرگانی خارجی
۳۹ دقیقه
بخش دو / قسمت شش: غلبه طرفداران اقتصاد آزاد در اواخر دهه 60 و آغاز سیاست‌های تعدیل اقتصادی
۲۱ دقیقه
بخش دو / قسمت هفت: ابلاغ سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی
۴۰ دقیقه
بخش دو / قسمت هشت: پیدایش اقتصاد شبه‌دولتی (خصولتی) در ایران
۲۸ دقیقه
بخش دو / قسمت نه: ناکارآمدی
۴۸ دقیقه
بخش سه: جمع‌بندی و پیشنهاد راه‌حل
۵ دقیقه
بخش چهار: سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی
نویسنده
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه صوتی
۵۲۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از چاه به راه

mostafa mostafa
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
حتما این کتاب را گوش دهید انوقت از برخی سیاستمداران خوشتان میاید و از برخی دروغگوها که تسبیح به اب میکشند را بهتر میشناسید
نقش شورای نگهبان در امنیت اقتصادی ایران برایم جالب توجه بود.
نویسنده دکتر نیست بلکه درد کشیده است. از قدیم میگن نرو پیش دکتر، برو پیش درد کشیده!؛ -)
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از چاه به راه

برای دریافت کتاب صوتی از چاه به راه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.