معرفی و دانلود کتاب صوتی در غم فقدان پدرم: یادداشت‌هایی بر سوگ و اندوه

عکس جلد کتاب صوتی در غم فقدان پدرم: یادداشت‌هایی بر سوگ و اندوه
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در غم فقدان پدرم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در غم فقدان پدرم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در غم فقدان پدرم: یادداشت‌هایی بر سوگ و اندوه

چیماماندا انگوزی آدیشی نویسنده پرفروش کتاب مشهور ما همه باید فمینیست باشیم در کتاب صوتی در غم فقدان پدرم، روایتی عمیقا تاثیرگذار و شخصی از مرگ و فقدان پدرش ارائه داده و در قالب یادداشت‌های کوتاه و صمیمی به شما کمک می‌کند تا اندوه‌های عمیق و بزرگ را پشت سر بگذارید.

درباره کتاب صوتی در غم فقدان پدرم:

در همان ماه‌های اولیه سال 2020 که ویروس کرونا بر تمام دنیا سایه افکنده بود و مردم علاوه‌بر تغییر دادن سبک زندگی خود، باید هر روز اخبار بد و ناگوار را از رسانه‌ها می‌شنیدند، چیماماندا انگوزی آدیشی یکی از مشهورترین و دغدغه‌مندترین نویسندگان دنیا پدرش را بر اثر نارسایی کلیه از دست داد. شرایط قرنطینه نیز اجازه نمی‌داد که چیماماندا همراه خانواده‌اش باشد و به کشورش بازگردد. به همین خاطر زمانیکه خبر فوت پدرش را شنید، اندوهی ژرف سراسر وجودش را گرفت.

حال این نویسنده نیجریه‌ای در تابستان همان سال تصمیم گرفت در قالب چندین یادداشت کوتاه، تجربه شخصی خود را از این مسئله در کتاب غم فقدان پدرم (Notes on Grief) بنویسد و مانند میلیون‌ها نفر از مردم که عزادار بودند، درباره این سوگ سخن بگوید و به ابعاد خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی این اتفاق نیز بپردازد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی در غم فقدان پدرم:

- این کار صمیمی التماس می‌کند، عواطف ما را تکان می‌دهد و غم و اندوه را ملموس‌تر می‌نماید. یادداشت‌های مربوط به غم و اندوه مسیری را که در طول عزاداری طی می‌کنیم به تصویر می‌کشد. در این کتاب راهنمایی ما آدیشی‌ست که به ما یاد می‌دهد خود را جمع و جور کنیم و به زندگی ادامه دهیم. (نقد کتاب نیویورک تایمز)

- کتاب باعث می‌شود به تجربه‌ی مرگ و عزاداری احترام بیشتری بگذارید. آدیشی بسیار شاعرانه و با نثری خیال‌انگیز که نشان‌ دهنده‌ی شکستگی عزیزان است، روایتی از عزاداری و عشق ارائه می‌دهد. (NPR. org)

- ظریف و بی‌رحمانه صریح! کتاب در غم فقدان پدرم برای هر کسی که احساس غم و اندوه کرده است، کاملاً شخصی بسیار خیره‌ کننده و قابل درک است. (واشنگتن پست)

کتاب صوتی در غم فقدان پدرم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تازگی تجربه مرگ یکی از عزیزان‌تان را پشت سر گذاشته‌اید و در تلاشید تا با این اتفاق دردناک کنار بیایید، این کتاب صوتی می‌تواند به شما در این مسیر یاری برساند.

چیماماندا انگوزی آدیشی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مشهورترین نویسندگان زن نیجریه‌ است که با نوشتن رمان پرفروش و محبوب خود با نام «نیمه یک خورشید زرد» به شهرت رسید. چیماماندا انگوزی آدیشی (Chimamanda Ngozi Adichie) در بیشتر آثار خود تلاش می‌کند تا ایام کودکی و مسائل نژادپرستی و تبعیض‌های جنسیتی را به نمایش بگذارد.

در سال 2007 بود که موفق شد با اولین رمانش برنده جایزه اورنج شود. همچنین کتاب‌های آدیشی به سی زبان دنیا ترجمه شده و نوشته‌هایش در نشریات بین‌المللی و معتبری همچون نیویورکر و گرانتا منتشر می‌شود.

چیماماندا انگوزی آدیشی برای سخنرانی در سراسر جهان دعوت شده است و در سال 2009 نیز تدتاک حضور پیدا کرد که صحبت‌هایش به یکی از پربیننده‌ترین گفتگوهای TED در تمام دوران تبدیل شد.

از میان آثار او می‌توان به مواردی مانند «ما همه باید فمینیست باشیم، کتاب پانزده پیشنهاد جذاب برای زندگی بهتر خانم‌ها، یک تجربه‌ی خصوصی، کتاب تاریخ‌نگار لجباز و...» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات چیماماندا انگوزی آدیشی:

- برنده‌ی جایزه‌ی نویسندگان کشورهای مشترک‌المنافع
- برنده جایزه‌ی هورستون / رایت
- نامزد برنده‌ی کتاب بین‌المللی از سوی منتقدان
- برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی از نگاه منتقدان
- برنده‌ی جایزه‌ی نقدی مک‌ آرتور

در بخشی از کتاب صوتی در غم فقدان پدرم می‌شنویم:

زندگی‌ام چقدر ناگهانی از این رو به آن رو شده است. چقدر بی‌رحمانه‌است این دگرگونی و چقدر طول می‌کشید عادت کردنم به وضع جدید. اُکِ فیلم پیرزنی را برایم می‌فرستند که اشک ریزان از در خانه‌مان وارد شده و من در خیالاتم می‌گویم: «یادم باشه از بابایی بپرسم که این پیرزن کیه؟» در این لحظه کوتاه، آنچه در این تمام چهل و دو سال زندگی حقیقت داشت، همچنان حقیقی است. اینکه پدرم در دسترس است؛ نفس می‌کشد؛ قابل دستیابی است و می‌توان با او تماس گرفت و صحبت کرد و او را دید و برق چشمانش را در پس عینکش به تماشا نشست. اما ناگهان تلوتلو می‌خوردم و همه چیز را به یاد می‌آورم. این فراموشی بسیار کوتاهم خبیث به نظر می‌رسد و هم نعمت. آیا از آن جهت فراموش می‌کنم که در این ایام آنجا نیستم؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۶ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در غم فقدان پدرم: یادداشت‌هایی بر سوگ و اندوه
نویسنده
مترجمالهام عبادی
گویندهفاطمه فراهانی
ناشر صوتیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در غم فقدان پدرم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در غم فقدان پدرم

برای دریافت کتاب صوتی در غم فقدان پدرم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.