معرفی و دانلود کتاب خودت را به فنا نده!

عکس جلد کتاب خودت را به فنا نده!
قیمت:
۶۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خودت را به فنا نده! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودت را به فنا نده! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودت را به فنا نده!

کتاب خودت را به فنا نده! نوشته‌ی گری جان بیشاپ، یکی از پرفروش‌ترین‌ عناوین نیویورک تایمز، با ارائه راه‌حل‌هایی تازه به شما کمک می‌کند تا قدرت حقیقی و نهفته‌ی درونی‌تان را بشناسید، استعداد‌های واقعی خودتان را کشف کنید و به بهترین خودتان در زندگی تبدیل شوید.

آیا تا به حال احساسی شبیه یک همستر را داشته‌اید که با آشفتگی و عصبانیت، روی یک چرخ، مسیر زندگی خود را در حال دویدن بوده‌اید، اما همیشه در حال درجازدن بوده و به‌ جایی نرسیده‌اید؟ در تمام مدتی که درگیر این چرخ هستید و دور خودتان می‌چرخید، زمزمه‌ای در درون شما می‌گوید: «تو تنبل و احمقی و به‌ اندازه‌ی کافی خوب نیستی.»

شما می‌خواهید تمام طول روز را کار کنید تا بر استرس‌ها و فشارهایتان غلبه کنید. تلاش می‌کنید زندگی‌ خودتان را نجات دهید و با مسائل مختلفی روبه‌رو می‌شوید. اگر نتوانید چرخ لعنتی زندگی را بچرخانید، تسلیم می‌شوید و ممکن است هرگز به آن شادی، تناسب‌ اندام، وزن ایده‌آل، حرفه یا رابطه‌ای که آرزویش را دارید نرسید و دور از ذهن به نظر بیایید.

کتاب خودت را به فنا نده (Unfu*k yourself: get out of your head and into your life) مخصوص کسانی است که تجربه‌ی این چالش‌ها و شکست‌ها را داشته‌اند. جریان بی‌پایان شک و تردیدی که زندگی روزمره را مختل می‌کند. این گفت‌وگوی تکان‌ دهنده از جهان هستی، برای هوشیاری ما و پی‌بردن به قدرت فوق‌ِ طبیعی‌تان است که خود را نابود نکنید و به بهترین شکل ممکن زندگی کنید.

دو نوع گفت‌وگو وجود دارد که هر روز با آن درگیر هستید؛ گفت‌وگو با دیگران و گفت‌وگو با خودتان. شاید شما یکی از آن آدم‌هایی باشید که تأکید و اصرار دارید که «من با خود گفت‌وگو نمی‌کنم»، اما در حقیقت، بیشتر گفت‌وگوهایتان در طول روز با خودتان است و از این گفت‌وگوها در تنهایی و انزوای ذهنتان لذت می‌برید!

مطالعات نشان می‌دهد هر روز بیش از پنجاه‌ هزار فکر و خیال در ذهنتان می‌گذرد؛ فکر کردن به چیزهایی که با خود گفت‌وگو می‌کنید، درحالی‌ که ترجیح می‌دهید از ذهنتان گذر نکند و یا می‌کوشید که بر این گفت‌وگوها غلبه کنید و شکستشان بدهید. در حقیقت، ما هیچ اختیاری بر این افکار ناخودآگاه و ارتجاعی نداریم، اما درباره‌ی افکاری که اهمیت بالایی دارند، اختیار بیشتری داریم. افکار مهم، بدون برنامه‌ی قبلی بروز نمی‌کنند! آخرین تحقیقات در علوم عصب‌شناسی و روان‌شناسی به این نظریه کمک کرده و در راستای تایید آن گفته است که نوع صحبتی که در طول روز درگیر آن هستید، تأثیر عمیقی بر کیفیت زندگی‌تان می‌گذارد.

مطالعات و تحقیقات مداوم نشان داده‌اند که گفت‌وگوی مثبت درونی می‌تواند به‌ طرز چشم‌گیری باعث بهبود روحیه‌ی فرد، تقویت اعتماد به‌ نفس و افزایش بهره‌وری او شود و گفت‌وگوی منفی درونی با خودمان نه‌ تنها می‌تواند ما را با حالتی ناخوشایند و بد روبه‌ر‌و کند، بلکه می‌تواند ما را در احساس درماندگی رها کند و باعث شود مشکلات کوچک، بزرگ‌تر از آنچه که هستند به نظر برسند و حتی مشکلاتی را به وجود بیاورد که قبلاً وجود نداشته‌اند.

این کتاب در مورد به‌ کارگیری زبان مناسب برای بهبود زندگی شما می‌باشد و قرار است به مسائلی پرداخته شود که با سایر کتاب‌های روان‌شناسی کلیشه‌ای تفاوت دارد! کتاب خودت را به فنا نده به‌ گونه‌ای طراحی شده که دل‌سوزانه می‌خواهد احساس واقعی و مناسبی در شما ایجاد کند، تا شما را به سطوح بالایی از توانایی‌ها و استعدادهای واقعی‌تان برساند.

گری جان بیشاپ را بیشتر بشناسیم:

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در گلاسگو، بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند متولد و بزرگ شد. در سال 1997 به ایالات متحده‌ی آمریکا مهاجرت کرد. دنیای خود را با دنیای توسعه‌ی شخصی، به‌ ویژه هستی‌شناسی و پدیدارشناسی گسترده کرد. چند سال پیش از اینکه مدیر برنامه‌ی یکی از شرکت‌های توسعه‌یافته‌ی جهان شود، سال‌های متمادی در این عرصه به مطالعه و تحقیق پرداخت‌.

جملات برگزیده‌ی کتاب خودت را به فنا نده:

- شرایط و موقعیت‌ها انسان را نمی‌سازند، فقط استعدادهای او را به خودش نشان می‌دهند. (اپیکتتوس)
- سرنوشت، منجر به اشتیاق می‌شود و آن را به سمت تقدیر می‌کشاند. (سِنِکا)
- انسان دانا به خاطر چیزهایی که ندارد غمگین نمی‌شود‌، اما برای داشته‌هایش شاد می‌شود. (اپیکتتوس)
- خوشبختی زندگی تو به کیفیت افکارت بستگی دارد. بنابراین‌، از آن محافظت کن و هیچ باور نادرستی را که خالی از فضیلت و فطرت معقول باشد، نپذیر! (مارکوس اورلیوس)
- اگر همه‌ی بدبختی‌ها را در یک‌ جا قرار می‌دادند‌، از آن جا که هر کس باید یک سهم مساوی داشته باشد‌، اکثر مردم بالاجبار از سهم خود راضی می‌شدند و می‌رفتند. (سقراط)

در بخشی از کتاب خودت را به فنا نده می‌خوانیم:

همه‌ی ما با برچسب‌ها و تبلیغات اینترنتی فراوانی آشنایی داریم که مشتریان را تحسین و ما را مجبور می‌کنند که شک و تردید را بپذیریم. ما حتی می‌دانیم که ریسک کردن‌، ارتباط مستقیمی با توانایی بالقوه‌ی ما برای روبه‌رو شدن با احتمالات آینده دارد. با این وجود، بسیاری از ما هنوز در دنیای مطمئن و کوچکی که برای خود ساخته‌ایم مانده‌ایم.

دلیلی وجود دارد که تا همین اواخر، دنیا جای ترسناکی برای امثال من و تو بود. هر قدمی که به سمت ناشناخته‌ها برمی‌داشتیم، به مرگ نزدیک‌تر می‌شدیم. زندگی یک بازی بزرگ مرگ و زندگی بود. در حقیقت، هر روز تو و هر شخص دیگری روی زمین، به دنبال یافتن حیوانات و جانورانی بودید تا به ‌عنوان غذا مصرف کنید که مادر طبیعت با حس فطری برای شما فراهم می‌کرد یا مانند فقیرانی بودید که کورکورانه در دنیای ناشناخته زندگی می‌کردید.

خوشبختانه دنیا نسبت به هزاران سال پیش، آن‌قدرها هم ترسناک نیست. (گرچه چندان هم امن نیست.) در واقع به ‌طوری باورنکردنی، زندگی خیلی امن‌تر و آرام‌تر شده است. علم پزشکی و فناوری، روز به روز در حال پیشرفت است. هرچند که جنایت‌های خشونت‌ﺁمیزی در رسانه‌های خبری گزارش می‌شود‌، اما این اتفاقات، در زندگی روزمره‌ی ما به ‌ندرت اتفاق می‌افتند.

مطمئناً هنوز هم بیماری‌های مرگ‌بار و حوادث خشونت‌ﺁمیز یا فاجعه‌بار وجود دارد، اما خوشحالم که بگویم شانس تو برای مبتلا شدن به یک ویروس مرموز زامبی بسیار کم است، یا اینکه با دوروتی و توتو در یک فیلم تخیلی هالیوودی وارد سرزمین عجایب شوی.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: در آغاز...
فصل دوم: من مشتاق هستم
فصل سوم: برنده‌ شدن، بخشی از من است!
فصل چهارم: من توانستم!
فصل پنجم: شک و تردید، مرا در برگرفته است!
فصل ششم: من افکارم نیستم؛ من همان عملم هستم!
فصل هفتم: من خستگی‌ناپذیر هستم!
فصل هشتم: من منتظر معجزه نیستم و همه چیز را آن‌طور که هست می‌پذیرم!
فصل نهم: قدم بعدی چیست؟
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودت را به فنا نده!
نویسنده
مترجمزهرا صحبتی
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۱
زبانفارسی
شابک978-600-451-696-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خودت را به فنا نده!

محدثه دختر متفکر
۱۳۹۹/۷/۱۸
طبق سرچ و تحقیقی که من کردم، این ترجمه از این کتاب خیلی خیلی خوبه. من برشی از ترجمه آقای حسین گازر رو خوندم، سراسر ترجمه کتابش حرفهای مردسالارانه بود و من اصلا خوشم نیومد، چون کتاب برای همه آدم‌ها نوشته شده ولی ایشون فقط آقایونو مخاطب قرار داده بود!! مثلا نوشته بود مرد اونیه که.... ولی ترجمه خانم صحبتی هم حرفه‌ای تره، هم مخاطبش انسان‌ها هستن نه صرف آقایون. این نسخه رو بخرید بهتره.
Thinker vee
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
ترجمه و متن و محتوا تا این جایی که خوندم عالی بوده. یک جمله از بخش اول این کتاب، چنان تأثیری می‌تونه روتون داشته باشه... به طوری که فکر میکنید جادو شدید. اگر فقط به گفته‌های هر آنچه که فکر میکنید لازم هست و بیشتر به شخصیت شما نزدیک هست عمل کنید. و بعد به جملات و راهکار‌های بعدی ایمان می‌آورید و خودکار آن‌ها را انجام میدهید. ممنون از کتاب راه و ممنون از مترجم عزیز.
زهرا رستمی
۱۴۰۰/۱۲/۹
این کتاب واقعا فوق العاده ست. واقعا توی خودسازی تاثیر زیادی داره. من با اینکه دوبار این کتاب رو خوندم بازم تصمیم بر دوباره خوندن این کتاب دارم. جزء اون دسته کتاب‌هایی هست که مطالب مفید و جدید زیادی برای یادگیری داره. ممنون از زحمات شما
Elham Kazemi
۱۴۰۰/۸/۱
چند تا نکته خیلی خوب برای من داشت
بیان انگیزشی خوبی هم داره و میتونید هر وقت انرژیتون اومد پایین یک فصل ازش بخونید
ولی یه فصل رو کامل بخونید وگرنه منظورش رو متوجه نمیشید
ایده هاش مطابق زندگیه و خیلی فضایی و فانتزی نیست
ترجمه خوب نیست
Mehrdad Sh
۱۴۰۰/۷/۱۳
خیلی خوشحالم بابت اینکه اولین کتابی هستش که برای مطالعه انتخاب کردم حیرت زده شدم اشتیاقم برای خواندن کتاب‌های دیگه هم بیشتر شد.
این کتاب فوق‌العاده هستش خیلی خیلی پیشنهاد میدم این کتاب رو. ممنونم از کتاب را 😉
Narges Jamalipak
۱۴۰۰/۸/۱
این کتاب عالیه من مشکل بزرگی داشتم و به من کمک کرد، الان تمام کارهام روی روال عادیه، وقت کار کردن که خسته میشم میگم من برای انجام اینکار مشتاقم و انرژی میگیرم عالیه این کتاب
علی جمالی
۱۳۹۹/۹/۲
آگه دوست دارید سبک فکری و ذهنی خودتونرو تغیری بدید عالیه چون خیلی از کلیشه‌ها و ضعف هارو بهتون گوش زد میکنه
مهدیس نصوری
۱۳۹۹/۴/۱۹
پیشنهاد میکنم بخونید... شاید این کتاب همون جرقه برای استارت زدن باشه.
محبوبه دهقانی
۱۴۰۰/۱۲/۴
بسیار کتاب خوبی بود، این کتاب ب شما کمک می‌کند تا بخوبی هدف گذاری کنید طبق استعدادهای خودتان
شهاب .
۱۳۹۹/۸/۱۷
ترجمه بسیار بد. توصیه بنده اینه که این ترجمه رو نخونید.
meisam naeiji
۱۴۰۱/۱/۱۴
جامع و کامل کمکت میکنه
پرنیا ثابتی
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
کتاب خیلی معرکه‌ای بود🌟
فریبا داوری
۱۳۹۹/۹/۱۸
متاسفانه ترجمه مناسبی ندارد
haniye heydari
۱۳۹۹/۷/۲۶
من که راضی بودمD:
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب خودت را به فنا نده!

برای دریافت کتاب خودت را به فنا نده! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.