معرفی و دانلود کتاب صوتی من او را دوست داشتم

عکس جلد کتاب صوتی من او را دوست داشتم
قیمت:
۴۲۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من او را دوست داشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من او را دوست داشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی من او را دوست داشتم

کتاب صوتی من او را دوست داشتم اثر نویسنده‌ی فرانسوی آنا گاوالدا، روایتگر زندگی در زمان‌های دشوار است، زمانی که بین ماندن و رفتن، جنگیدن و تسلیم شدن مردد می‌مانیم.

کلوئه قهرمان کتاب صوتی من او را دوست داشتم (Someone I loved) زنی‌ست که مانند زنان دیگر همسرش را دوست دارد و زندگی در کنار او و فرزندان‌شان جریان زندگی را برای او تفسیر می‌کند. ولی دست سرنوشت داستانی را برای این زن رقم می‌زند و او را از آرامش دور می‌کند. آن دو زندگی خوبی داشتند ولی بعد از سال‌ها شوهرش چمدان می‌بندد و به همسرش می‌گوید که معشوقه‌ای دیگر دارد و می‌خواهد آن‌ها را ترک کند. کلوئه نیز همراه دو دختر بچه کوچکش پاریس را ترک می‌کند و به خانه مادر و پدر آدرین می‌رود.

بخش اول کتاب صوتی من او را دوست داشتم، را کلوئه روایت می‌کند که همسرش او را به خاطر زنی دیگر ترک کرده و او از این مسئله بسیار رنج می‌برد. او حس یک شکست خورده واقعی را دارد اما با این حال دلش می‌خواهد همچون گذشته زندگی را ادامه دهد و به زندگی برگردد.

روایتگر بعدی پدر شوهر اوست که سعی دارد با حرف‌هایش کلوئه و دو نوه‌اش را به زندگی امیدوار کند برای همین آن‌ها را به خانه‌ای قدیمی منتقل می‌کند و برای بهبود روحیه بچه‌ها دائما با آن ها بازی می‌کند و با عروسش صحبت می‌کند تا به او نشان دهد چگونه عشق زندگی‌اش را به دلیل اشتباهاتش از دست داده است. گفتگویی طولانی بین عروس و پدر شوهرش شکل می‌گیرد و پیر مرد از عشق خود و به عبارتی ناکامی و خیانتش در عین پایبندی به خانواده با کلوئه سخن می‌گوید. کلوئه سعی دارد با عادی کردن شرایط زندگی، یاد و خاطره همسرش را فراموش کند و به زندگی ادامه دهد به همین دلیل دائماً در تلاش است و از تمام وجودش مایه می‌گذارد.

آنا گاوالدا (Anna Gavalda) با توانایی عظیمش در درک احساسات دیگران و با نگاهی روانشناختی به مسئله خیانت مردان، داستان را به خوبی به تصویر کشیده است. آنا گاوالدا در سال 1970 در بولین پاریس دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. تا 14 سالگی در کنار پدر و مادر خود با آرامش روزگار را سپری کرد. ناگهان دنیا روی دیگر خود را به او نشان داد، زیرا پدر و مادرش از هم جدا شدند و او و خواهران و برادرانش را به عمه‌ها و خاله‌ها سپردند. آنا به خاله خود که 13 بچه داشت سپرده شد. او در مدتی که نزد خاله‌ی خود زندگی می‌کرد به کارهای مختلفی مانند: پیشخدمتی، گل فروشی، فروشندگی و... روی آورد و بعد از آن با بورس تحصیلی به سوربن رفت. در سن 22 سالگی با یک دامپزشک ازدواج کرد ولی بعد از گذشت چند سال همسرش او را ترک کرد. قهرمان‌های داستان‌های گاوالدا تجربیات مشابهی با او دارند و به گفته خود او سبک زندگیش در پرورش قهرمان‌هایش تاثیر بسیار داشته است.

گاوالدا آثار بسیاری را به رشته تحریر در آورد از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه شده است می‌توان به «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد»، «گریز دل‌پذیر»، «پس پرده» اشاره کرد.

موفقیت آنا گاوالدا در زمینه‌ی رمان‌نویسی سیر صعودی متناوبی داشته است و مخاطب اصلی او عموماً بانوان از طبقه‌های مختلف اجتماعی هستند. طرفداران گاوالدا معتقدند شخصیت‌های کتاب‌های او بسیار به انسان‌های واقعی در زندگی نزدیک هستند و درگیر موضوعاتی مشابه با دغدغه‌های روزانه، احساسی و اجتماعی خودشان هستند. این موضوع باعث انتقال حس هم‌ذات پنداری قوی به مخاطب می‌شود.

جملات برگزیده کتاب صوتی من او را دوست داشتم:

- آدم‌هایی که احساس گناه می‌کنند، در بهانه پیدا کردن بسیار قوی هستند.حرف ندارند.
- ترجیح می‌دهم تو امروز خیلی رنج بکشی تا این که همه عمرت، همیشه کمی رنج بکشی.
- آموخته‌ام که وابسته نباید شد، نه به هیچ‌کس، نه به هیچ رابطه‌اى و این لعنتى نشدنى‌ترین کارى بود که آموخته‌ام!
- چقدر باید بگذرد تا آدمی بوی تنِ کسی را که دوست داشته از یاد ببرد؟ و چقدر باید بگذرد تا بتوان دیگر او را دوست نداشت؟
- از نبود پدر شوهرم استفاده می‌کنم تا تلفن همراهم را چک کنم. نه زنگی، نه پیامی. بله هیچ چیز... چه احمقم... چه احمق...
- "حق اشتباه" ترکیب بسیار کوچکی از واژه‌ها. بخش کوچکی از یک جمله، اما چه کسی این حق را به تو خواهد داد؟ چه کسی جز خودت؟
- او را بیش از هر چیزی در این دنیا دوست داشتم. بیش از هرچیزی، نمی‌دانستم آدم می‌تواند تا این حد دوست داشته باشد، خلاصه، من به هر حال، فکر می‌کردم برای این جور دوست داشتن برنامه‌ریزی نشده‌ام.
- با خودم گفتم: باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد. آن‌قدر که اشک‌ها خشک شوند، باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد. به چیز دیگری فکر کرد. باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد.

در بخشی از کتاب صوتی من او را دوست داشتم می‌شنویم:

روزی، البته خیلی از آن روز گذشته، روزی با دختر کوچکم به شیرینی فروشی رفتیم. خیلی به ندرت پیش می‌آمد که با دخترکم به شیرینی فروشی بروم. کم پیش می‌آمد که دستش را بگیرم و از آن کم‌تر این که با او تنها باشم. فکر کنم یک صبح یکشنبه بود. آدم‌های زیادی برای خرید شیرینی آمده بودند، کیک توت فرنگی یا نان خامه‌ای می‌خریدند. وقتی از آن‌جا بیرون رفتیم، دختر کوچولویم از من خواست یک تکه از نان باگت به او بدهم، ندادم. نه. به او گفتم، نه بگذار برسیم خانه. به خانه برگشتیم همگی پشت میز نشستیم تا ناهار بخوریم. یک خانواده کوچک خوشبخت. من نان را بریدم. این کار را دوست داشتم. می‌خواستم به وعده‌ام وفا کنم. اما وقتی تکه نان را به دخترکم دادم، او نان را به برادرش داد.
– اما گفتی نان می‌خواهی…
دستمالش را باز کرد و جواب داد:
– چند ساعت پیش می‌خواستم.
– اما این همان نان است و همان طعم را دارد، چرا نمی‌خواهی؟
اصرار کردم:
– همان است…
سرش را برگرداند.
– نه، ممنون.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۱ دقیقه
ترک یک
۲۷ دقیقه
ترک دو
۲۸ دقیقه
ترک سه
۳۰ دقیقه
ترک چهار
۲۶ دقیقه
ترک پنج
۳۵ دقیقه
ترک شش
۲۶ دقیقه
ترک هفت
۲۹ دقیقه
ترک هشت
۲۷ دقیقه
ترک نه
۲۱ دقیقه
ترک ده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی من او را دوست داشتم
نویسنده
مترجممینا آذری
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات یوبان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی من او را دوست داشتم

زینب.م
۱۳۹۸/۱/۲۸
فصل اول و دوم رو ب زحمت ادامه دادم. راوی اصصصلا جالب نیست. صداشون خیلی عاطفیه و باید برای پدرشوهرش حداقل یه صدای مردانه روایت گری میکرد. من اصلا نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم. نمیتونم با دوفصل خیلی راجع به داستان نظر بدم. دلایلی ک از شنیدنش منصرف شدم داستان یکنواخت، حرف زدن‌های بچه‌ها و روایت گری راوی بود. بهتون پیشنهاد میکنم همین کتاب رو با صدای بهناز جعفری بشنوید تا ببینید چقدر راوی میتونه تو سیر داستان تاثیرگذار باشه. 🌼
لیلا ـ
۱۳۹۸/۶/۱۴
خب درسته که آنا گاوالدا به ساده نویسی و نوشته‌های روانش مشهوره اما باید بگم این رمان کوتاه به شدت منزجر کننده بود. پایانش رو اصلا دوست نداشتم و احساس کردم نویسنده فقط دنبال اینه که با پایان یک طرفه صدای شخصیت اصلی زن رو خفه کنه. (توصیه نمیشه)
سیما عراقی
۱۴۰۰/۱۱/۸
رمانی نه چندان قوی اما سرگرم کننده بود. نحوه‌ی پایان یافتن بسیار یک دفعه و غافلگیر کننده بود که حس ناتمام ماندن رمان را میداد. در کل فقط برای پر کردن وقت بد نبود.
Maryam M
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
متاسفم برای آنا گاوالدا برای این رمان غیرجذاب! 😃
تکرار مکررات، احساسات عجیب و غریب، فضا و آدم‌های غیرواقعی و خسته کننده. حتی راوی هم به زحمت اجرا رو تموم کرد 🙃
مریم کریمی
۱۴۰۰/۵/۲
بنظرم دقیقا داستان درمورد مشکلی بود که خیلی از زندگیهای امروزه درگیرش هستن یعنی یه عمر زندگی بدون عشق و لذت و خوشبختی
امیدوارم همه بتونن درست تصمیم بگیرن و خوشحال زندگی کنن
زهرا بابایی
۱۳۹۸/۴/۱۲
داستان درمورد زنی که شوهرش ترکش میکنه. با پدرشوهرش درد و دل میکنه میفهمه پدر شوهرش هم خیانت میکرده ولی زنش رو ترک نکرده. دوستش نداشتم وچیزی به معلوماتم اضافه نکرد
علی میرفتاحی
۱۳۹۸/۲/۱۶
از خواندن کتاب لذت بردم، با ریزه کاری دقیق نویسنده مفاهیم مد نظرشون رو بیان کردن، صدای رویایی و احساسی گوینده لذت گوش دادن به کتاب رو دوچندان میکنه
Niusha Kh
۱۳۹۷/۱۰/۲۹
رمانش اصلا به نظرم خوب نیست منکه اصلا باهاش ارتباط برقرار نکردم کل داستان صرف صحبت کردن دو شخصیت داستان میگذره و هیچ اتفاق جدیدی وجود نداره
سهران امیرسالاری
۱۴۰۰/۲/۲۹
صدای راوی ارام وموزیک متن خیلی بلند هستش و سبب میشه اون حس ارامش شنود (داستان که البته فاقد هیجان نیز میباشد) کاملا مختل بشه. جالب نیست
ساینا طیبی
۱۳۹۸/۲/۱۶
کتاب خیلی خوبی بود. کتاب‌های اناگاوالدا رو ترجیح میدم به عنوان یک زن خودم بخونم و بیشتر حسش کنم. ولی در کل خوب بود
Ataman Nikian
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
کتاب خیلی خوبی بود... حس خوبی به ادم میده
داستان توسط راوی خیلی خوب بیان شده
افسانه ناظمپور
۱۴۰۰/۶/۷
خیلی یک نواخت بود فقط خاطراتی بدون هیچگونه هیجان و موضوع خاصی برای بیان
فرشید حسن زاده
۱۴۰۱/۸/۲۱
این کتاب هم تاره دارم میخونمش که فک کنم عالیه
Mojtaba Poorshamsi
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
کتاب خوبی هست که با هر بار خوندن حس بهتری باهاش میگیری
الناز سامانی‌فر
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
موضوع خوبه بد نیست گویندگی هم خیلی خوبه
مشاهده همه نظرات ۲۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی من او را دوست داشتم

برای دریافت کتاب صوتی من او را دوست داشتم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.