معرفی و دانلود کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

عکس جلد کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

جورج اورول، خالق آثار کلاسیکی چون مزرعه حیوانات و 1984، در کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن بخشی از خاطرات تلخ زندگی خود از زندگی در محلات فقیرنشین را در قالب داستانی تکان‌دهنده نقل کرده است. اثر حاضر به قلم بهمن دارالشفایی به فارسی ترجمه شده و با صدای آرمان سلطان زاده روایت گشته است.

درباره کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن:

جورج اورول (George Orwell) برای اغلب ما نویسنده‌ی دو رمان سیاسی مزرعه‌ی حیوانات و 1984 است. شهرت و محبوبیت این دو اثر به قدری بوده که تقریباً تمام دیگر کارهای نویسنده را زیر سایه برده است. و این واقعیتی‌ست تا حدی تأسف‌برانگیز. زیرا بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند که سیمای حقیقی جورج اورول را نه در آن دو داستان تخیلی، بلکه در آثار رئالیستی‌ای چون آس و پاس در پاریس و لندن (Down and Out in Paris and London) می‌یابیم.

خود اورول نیز در این باب (البته پیش از نگارش دو شاهکار مشهورش) سخنی با این مضمون گفته که "من داستان‌نویسی حرفه‌ای نیستم. بلکه تنها آنچه را که زیسته‌ام روایت می‌کنم." و اتفاقاً در همین روایت تجارب زیسته است که قدرت قلم، طنز کم‌نظیر و نگاه حساس و دقیق اورول به واقعیات اجتماعی خود را نشان می‌دهد.

واقعیت این است که جورج اورول تفاوت‌های عمده‌ای با نویسندگان بزرگِ هم‌عصر و هم‌زبان خود، از جمله کسانی چون ویرجینیا وولف، جیمز جویس و ویلیام فاکنر دارد؛ این تفاوت بیش از هر چیز ناشی از دو نگاه متفاوت به ماهیت ادبیات و برداشت‌های ناسازگار از وظیفه‌ی نویسنده است. اورول، برخلاف چهره‌هایی که نام بردیم، فی‌نفسه برای ادبیات ارزشی قائل نبود. بلکه به آن‌ به مثابه‌ی ابزاری در جهت انتقاد اجتماعی می‌نگریست. داستان و روایت برای نویسنده‌ی آرمانخواهی چون اورول، بایست ناراستی‌های واقعیت را بازتاب دهد و زشتی‌های جامعه را بی‌هیچ پرده‌پوشی به تصویر کشد. در غیر این صورت، بود و نبود آن علی‌السویه است.

کتاب آس و پاس در پاریس و لندن از این نظر نمونه‌ی قابل توجهی است. جورج اورول در این رمانِ نیمه‌اتوبیوگرافیک، داستان زندگی یک نویسنده‌ی فقیر انگلیسی را روایت می‌کند که در پاریس و لندن، دو پایتخت بزرگ اروپا، شب‌ها و روزهایی دشوار را پشت سر می‌گذارد و برای تأمین معیشت خود تن به انواع و اقسام کارها می‌دهد. البته آنچه در این کتاب روایت شده، عیناً همان نیست که اورول به شخصه تجربه کرده؛ اما بخش قابل توجهی از ماجراهای کتاب از زندگی خود نویسنده مایه گرفته است.

کتاب آس و پاس در پاریس و لندن از منظری دیگر نیز مهم است؛ و آن اینکه این اثر از نخستین کارهای جدی اورول به شمار می‌رود. به همین جهت، مطالعه‌ی آن برای دوست‌داران این نویسنده و مخاطبینی که خواهان پیگیری تحولات سبک و اندیشه‌ی او در طول زمانند، دوچندان جذاب خواهد بود. در پایان بد نیست اشاره‌ای نیز داشته باشیم به صداپیشه‌ی خوب کشورمان، آرمان سلطان زاده، که با صدای گرم و خوانش استادانه‌ی خود به طرزی عالی حس و حال رمان را به گوینده منتقل نموده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن:

- شرح حال برجسته‌ی جورج اورول. (Guardian)
- تصویری واضح و دقیق از زندگی اورول در سطوح پایین جامعه. (Penguin)

کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران داستان‌های اجتماعی و رئالیستی بیش از دیگران از گوش سپردن به رمان صوتی آس و پاس در پاریس و لندن لذت خواهند برد.

با جورج اورول بیشتر آشنا شویم:

اریک آرتور بلر، با نام مستعار جورج اورول، داستان‌نویس و روزنامه‌نگار شهیر انگلیسی‌زبان بود که با مجموعه‌ی آثار قلمی خود، تأثیری غیرقابل انکار بر محافل روشنفکری در اروپای قرن بیستم داشت. مهم‌ترین اثر او کتابی است به نام 1984؛ رمانی پادآرمانشهری که در آن سازوکارهای ارعاب و کنترلی که سیستم‌های توتالیتر برای حفظ قدرت به کار می‌برند، به شکلی میخکوب‌کننده به تصویر کشیده شده است. گفتنی‌ست که رمان 1984 جزو 100 کتاب برتر قرن از نگاه لوموند، و یکی بهترین رمان‌ها در زبان انگلیسی به انتخاب نشریه‌ی گاردین است.

دیگر اثر مشهور اورول رمان مزرعه‌ی حیوانات (یا قلعه‌ی حیوانات) است که در اصل برای مخاطبین کودک و نوجوان نوشته شده، اما امروزه نزد همه‌ی گروه‌های سنی محبوب و شناخته‌شده است. از دیگر کتاب‌های این نویسنده می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «دختر کشیش»، «روزهای برمه»، «زنده باد کاتالونیا».

در بخشی از کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن می‌شنویم:

ملالی را که بخش جدایی‌ناپذیر فقر است کشف می‌کنید؛ زمان‌هایی که هیچ کاری ندارید بکنید و چون غذا نخورده‌اید، سرتان را هم نمی‌توانید به چیزی گرم کنید. نصف روز روی تخت دراز می‌کشید و حسی شبیه اسکلت جوان در شعر بودلر دارید. فقط غذا می‌تواند از جا بلندتان کند. کشف می‌کنید آدمی که حتی یک هفته فقط نان و مارگارین خورده دیگر آدم نیست. شکمی است با چند اندام فرعی.

این است زندگی با شش فرانک در روز. آدم می‌تواند همینطور بنویسد، اما همه‌اش شبیه همین‌هاست. هزاران نفر در پاریس اینطوری زندگی می‌کنند: هنرمندها و دانشجویانی که جان می‌کنند؛ فاحشه‌ها وقتی بخت با آن‌ها یار نیست؛ آدم‌های بیکار جورواجور. این است حومه‌ی فقرزده. من حدود سه هفته اینطوری زندگی کردم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
قسمت اول
۱۵ دقیقه
قسمت دوم
۱۳ دقیقه
قسمت سوم
۱۳ دقیقه
قسمت چهارم
۱۳ دقیقه
قسمت پنجم
۱۳ دقیقه
قسمت ششم
۱۷ دقیقه
قسمت هفتم
۱۴ دقیقه
قسمت هشتم
۱۰ دقیقه
قسمت نهم
۱۳ دقیقه
قسمت دهم
۱۴ دقیقه
قسمت یازدهم
۸ دقیقه
قسمت دوازدهم
۱۲ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۰ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۲ دقیقه
قسمت پانزدهم
۹ دقیقه
قسمت شانزدهم
۱۱ دقیقه
قسمت هفدهم
۶ دقیقه
قسمت هجدهم
۱۳ دقیقه
قسمت نوزدهم
۱۴ دقیقه
قسمت بیستم
۹ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۱۵ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۹ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۱۶ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۱۴ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۱۱ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۱۷ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۱۰ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۱۸ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۱۸ دقیقه
قسمت سی‌ام
۱۶ دقیقه
قسمت سی و یکم
۱۲ دقیقه
قسمت سی و دوم
۲۰ دقیقه
قسمت سی و سوم
۱۷ دقیقه
قسمت سی و چهارم
۱۶ دقیقه
قسمت سی و پنجم
۱۷ دقیقه
قسمت سی و ششم
۱۱ دقیقه
قسمت سی و هفتم
۴ دقیقه
قسمت سی و هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن
نویسنده
مترجمبهمن دارالشفایی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر ماهی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۲/۱۷
مثل همیشه جورج اورول حق مطلب را ادا کرد. کتاب بررسی معضل خیابان خوابی است به صورت رمان. از ابتدای کتاب که حتی یک سرقت از ساختمان شخص را بطور کامل بی پول کرده تا آن جا که خیابان خوابی سبک زندگیش می‌شود و از همه مهمتر طرح راهکار و راه حل
مریم پاپری مقدم فرد
۱۴۰۱/۳/۱۵
یک کتاب در مورد نظام سرمایه داری هست که بهتر است با دقت و دیدگاه باز مطالعه شود چون یک رمان نیست یک کتاب هست که توسط یک جاسوس انگلیسی نوشته شده و داره آموزش میدهد و دقیقا میگوید پولدار پولدارتر و فقیرفقیرتر باید شود
Mohamadreza Ghasemi
۱۴۰۱/۲/۲۹
با سپاس از کتابراه عزیز مچکرم که چنین کتاب‌های زیبایی رو نشر میدید این کتاب فوق العاده است به دوستان توصیه میکنم حتماً بخونن این کتاب باعث میشه قدر این زندگی که داری رو بیشتر بدونی و ازش لذت ببری🖐
شهلا جعفرزاده
۱۴۰۱/۱/۱۸
من خیلی از گوش دادن به این کتاب لذت بردم. اجرای طنز آقای سلطان‌زاده رو خیلی دوست دارم. کتاب در عین حالی که به موضوعی مهم می‌پردازه، خیلی مفرّحه!
Mosi Phonix
۱۴۰۱/۲/۲۶
این کتاب در توصیف شرایط زندگی بی خانمان‌ها با قلمی طنز آلود نوشته شده. توصیف شرایط زندگی آن‌ها و توجه نویسنده به جزییات بی نظیر است. اجرای گوینده هم عالیست.
Leila Sedaghti
۱۴۰۱/۳/۲۹
کتاب بسیار زیبایی است تقریبا دو روزه تمامش کردم، هم غم هم خنده کمدی تلخ جالبی هست صدای آقای آرمان سلطان زاده جذابیت کتاب چند برابر کرده
واهه یوسفی
۱۴۰۱/۲/۱۹
عالی بود. هم داستان بسیار جذاب و آموزنده بود هم صدای گوینده عالی. در حد کتاب‌های داستایفسکی بود به نظرم.
محمد کامیاب
۱۴۰۱/۲/۳
این کتاب شروع عالی داشت ولی پایانش جالب نبود ولی میتوان خود را کاملا به جای یه آدم فقیر حس کرد و نحوه تفکر او را متوجه شد
امیر مختار
۱۴۰۱/۲/۲۱
فوق العاده بود. کاملا ملموس. دردناک. جذاب. از این نویسنده غیر از این هم انتظار نیست. لذت بردم
sara s.
۱۴۰۱/۲/۲
خیلی جذابه در مورد زندگی بی خانم‌ها طنز تلخ
ممنون از آقایه سلطان زاده
واراگ سینانیان
۱۴۰۱/۱/۲۶
هم از محتویات کتاب و هم از اجرای فوق الهاده راوی لذت بردم
پایدار باشید
Hani Khodadadian
۱۴۰۱/۴/۱
نویسنده مورد علاقه من 👌🏽👌🏽👌🏽👌🏽👌🏽👌🏽
M Etminanzade
۱۴۰۱/۳/۱۰
به نظرم این دستان خیلی مناسب وقت گذاشتن نبود
ختن بختیاری
۱۴۰۱/۲/۱۸
جالب بود دیدم رو در رابطه باهاشون یک تکونی داد
Mohamad Mortazavi
۱۴۰۱/۱/۳۱
داستان بانمک و درد آور. اجرا شاهکار
مشاهده همه نظرات ۱۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

برای دریافت کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.