معرفی و دانلود کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

عکس جلد کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن
قیمت:
52000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

جورج اورول، خالق آثار کلاسیکی چون مزرعه حیوانات و 1984، در کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن بخشی از خاطرات تلخ زندگی خود از زندگی در محلات فقیرنشین را در قالب داستانی تکان‌دهنده نقل کرده است. اثر حاضر به قلم بهمن دارالشفایی به فارسی ترجمه شده و با صدای آرمان سلطان زاده روایت گشته است.

درباره کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن:

جورج اورول (George Orwell) برای اغلب ما نویسنده‌ی دو رمان سیاسی مزرعه‌ی حیوانات و 1984 است. شهرت و محبوبیت این دو اثر به قدری بوده که تقریباً تمام دیگر کارهای نویسنده را زیر سایه برده است. و این واقعیتی‌ست تا حدی تأسف‌برانگیز. زیرا بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند که سیمای حقیقی جورج اورول را نه در آن دو داستان تخیلی، بلکه در آثار رئالیستی‌ای چون آس و پاس در پاریس و لندن (Down and Out in Paris and London) می‌یابیم.

خود اورول نیز در این باب (البته پیش از نگارش دو شاهکار مشهورش) سخنی با این مضمون گفته که "من داستان‌نویسی حرفه‌ای نیستم. بلکه تنها آنچه را که زیسته‌ام روایت می‌کنم." و اتفاقاً در همین روایت تجارب زیسته است که قدرت قلم، طنز کم‌نظیر و نگاه حساس و دقیق اورول به واقعیات اجتماعی خود را نشان می‌دهد.

واقعیت این است که جورج اورول تفاوت‌های عمده‌ای با نویسندگان بزرگِ هم‌عصر و هم‌زبان خود، از جمله کسانی چون ویرجینیا وولف، جیمز جویس و ویلیام فاکنر دارد؛ این تفاوت بیش از هر چیز ناشی از دو نگاه متفاوت به ماهیت ادبیات و برداشت‌های ناسازگار از وظیفه‌ی نویسنده است. اورول، برخلاف چهره‌هایی که نام بردیم، فی‌نفسه برای ادبیات ارزشی قائل نبود. بلکه به آن‌ به مثابه‌ی ابزاری در جهت انتقاد اجتماعی می‌نگریست. داستان و روایت برای نویسنده‌ی آرمانخواهی چون اورول، بایست ناراستی‌های واقعیت را بازتاب دهد و زشتی‌های جامعه را بی‌هیچ پرده‌پوشی به تصویر کشد. در غیر این صورت، بود و نبود آن علی‌السویه است.

کتاب آس و پاس در پاریس و لندن از این نظر نمونه‌ی قابل توجهی است. جورج اورول در این رمانِ نیمه‌اتوبیوگرافیک، داستان زندگی یک نویسنده‌ی فقیر انگلیسی را روایت می‌کند که در پاریس و لندن، دو پایتخت بزرگ اروپا، شب‌ها و روزهایی دشوار را پشت سر می‌گذارد و برای تأمین معیشت خود تن به انواع و اقسام کارها می‌دهد. البته آنچه در این کتاب روایت شده، عیناً همان نیست که اورول به شخصه تجربه کرده؛ اما بخش قابل توجهی از ماجراهای کتاب از زندگی خود نویسنده مایه گرفته است.

کتاب آس و پاس در پاریس و لندن از منظری دیگر نیز مهم است؛ و آن اینکه این اثر از نخستین کارهای جدی اورول به شمار می‌رود. به همین جهت، مطالعه‌ی آن برای دوست‌داران این نویسنده و مخاطبینی که خواهان پیگیری تحولات سبک و اندیشه‌ی او در طول زمانند، دوچندان جذاب خواهد بود. در پایان بد نیست اشاره‌ای نیز داشته باشیم به صداپیشه‌ی خوب کشورمان، آرمان سلطان زاده، که با صدای گرم و خوانش استادانه‌ی خود به طرزی عالی حس و حال رمان را به گوینده منتقل نموده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن:

- شرح حال برجسته‌ی جورج اورول. (Guardian)
- تصویری واضح و دقیق از زندگی اورول در سطوح پایین جامعه. (Penguin)

کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران داستان‌های اجتماعی و رئالیستی بیش از دیگران از گوش سپردن به رمان صوتی آس و پاس در پاریس و لندن لذت خواهند برد.

با جورج اورول بیشتر آشنا شویم:

اریک آرتور بلر، با نام مستعار جورج اورول، داستان‌نویس و روزنامه‌نگار شهیر انگلیسی‌زبان بود که با مجموعه‌ی آثار قلمی خود، تأثیری غیرقابل انکار بر محافل روشنفکری در اروپای قرن بیستم داشت. مهم‌ترین اثر او کتابی است به نام 1984؛ رمانی پادآرمانشهری که در آن سازوکارهای ارعاب و کنترلی که سیستم‌های توتالیتر برای حفظ قدرت به کار می‌برند، به شکلی میخکوب‌کننده به تصویر کشیده شده است. گفتنی‌ست که رمان 1984 جزو 100 کتاب برتر قرن از نگاه لوموند، و یکی بهترین رمان‌ها در زبان انگلیسی به انتخاب نشریه‌ی گاردین است.

دیگر اثر مشهور اورول رمان مزرعه‌ی حیوانات (یا قلعه‌ی حیوانات) است که در اصل برای مخاطبین کودک و نوجوان نوشته شده، اما امروزه نزد همه‌ی گروه‌های سنی محبوب و شناخته‌شده است. از دیگر کتاب‌های این نویسنده می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «دختر کشیش»، «روزهای برمه»، «زنده باد کاتالونیا».

در بخشی از کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن می‌شنویم:

ملالی را که بخش جدایی‌ناپذیر فقر است کشف می‌کنید؛ زمان‌هایی که هیچ کاری ندارید بکنید و چون غذا نخورده‌اید، سرتان را هم نمی‌توانید به چیزی گرم کنید. نصف روز روی تخت دراز می‌کشید و حسی شبیه اسکلت جوان در شعر بودلر دارید. فقط غذا می‌تواند از جا بلندتان کند. کشف می‌کنید آدمی که حتی یک هفته فقط نان و مارگارین خورده دیگر آدم نیست. شکمی است با چند اندام فرعی.

این است زندگی با شش فرانک در روز. آدم می‌تواند همینطور بنویسد، اما همه‌اش شبیه همین‌هاست. هزاران نفر در پاریس اینطوری زندگی می‌کنند: هنرمندها و دانشجویانی که جان می‌کنند؛ فاحشه‌ها وقتی بخت با آن‌ها یار نیست؛ آدم‌های بیکار جورواجور. این است حومه‌ی فقرزده. من حدود سه هفته اینطوری زندگی کردم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
قسمت اول
15 دقیقه
قسمت دوم
13 دقیقه
قسمت سوم
13 دقیقه
قسمت چهارم
13 دقیقه
قسمت پنجم
13 دقیقه
قسمت ششم
17 دقیقه
قسمت هفتم
14 دقیقه
قسمت هشتم
10 دقیقه
قسمت نهم
13 دقیقه
قسمت دهم
14 دقیقه
قسمت یازدهم
8 دقیقه
قسمت دوازدهم
12 دقیقه
قسمت سیزدهم
20 دقیقه
قسمت چهاردهم
12 دقیقه
قسمت پانزدهم
9 دقیقه
قسمت شانزدهم
11 دقیقه
قسمت هفدهم
6 دقیقه
قسمت هجدهم
13 دقیقه
قسمت نوزدهم
14 دقیقه
قسمت بیستم
9 دقیقه
قسمت بیست و یکم
15 دقیقه
قسمت بیست و دوم
9 دقیقه
قسمت بیست و سوم
16 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
14 دقیقه
قسمت بیست و پنجم
11 دقیقه
قسمت بیست و ششم
17 دقیقه
قسمت بیست و هفتم
10 دقیقه
قسمت بیست و هشتم
18 دقیقه
قسمت بیست و نهم
18 دقیقه
قسمت سی‌ام
16 دقیقه
قسمت سی و یکم
12 دقیقه
قسمت سی و دوم
20 دقیقه
قسمت سی و سوم
17 دقیقه
قسمت سی و چهارم
16 دقیقه
قسمت سی و پنجم
17 دقیقه
قسمت سی و ششم
11 دقیقه
قسمت سی و هفتم
4 دقیقه
قسمت سی و هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن
نویسنده
مترجمبهمن دارالشفایی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر ماهی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
52000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
این نکته در طول کتاب برام جالب بود: جرج اورول که (صرفنظر از بعضی بحثها و ادعاها) جزو متفکران آوانگارد زمان خودش بوده، با معیارهای الان از حیث دیدگاه‌های نژادی و جنسیتی، میبینیم ذهنی پر از سوگیری داشته …
آرمان سلطان زاده همیشه عالیه…
از متن کتاب:
" داستان من همینجا تمام میشود، داستان نسبتا پیش
پا افتاده‌ای بود… دست کم میتوانم بگویم اگر آس و پاس شوید، این است دنیایی که انتظارتان را می‌کشد؛ بعضی وقتها دلم میخواهد این دنیا را جامع تر بشناسم. دلم میخواهد کسانی مثل ماریا و پَدی و بیل گدا را نه از برخوردهای روزمره که از خلال رابطه‌ای نزدیک و صمیمی بشناسم؛ دلم میخواهد بدانم در ذهن ظرفشورها و خیابان خوابها واقعا چه می‌گذرد؟ در حال حاضر حس می‌کنم چیزی بیش از لایه سطحی فقر را ندیده ام؛ با این حال میتوانم یکی دو چیز را که قطعا از فقر آموخته‌ام بشمارم:
دیگر هیچ وقت فکر نمی‌کنم خیابان خوابها اراذلی دائم الخمرند! از گداها انتظار ندارم بابت سکه‌ای که کف دستشان گذاشته‌ام سپاسگزار باشند! تعجب نمی‌کنم اگر مردی بیکار انرژی نداشته باشد! سپاه رستگاری را تایید نمی‌کنم! لباسهایم را به گرو نمی‌گذارم! دست کسی را که تراکت پخش می‌کند، رد نمی‌کنم! و در یک رستوران شیک از غذایم لذت نمیبرم!
و این تازه اول کار است! "
ترانه کمالی
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
موسیقی بین قسمت‌ها مناسب و بجا انتخاب شده، صدا و اجرای حرفه‌ای کتابخوان و لحن خوانش‌ا‌ش همگی خوشایندست. کتاب، توصیفات دقیقی داره برای همین حسی شبیه نمایش‌های صوتی یا عین فیلم تصاویر جلوی چشم می‌آیند و می‌روند؛ اینقدر ملموس است که حتی بوی اتفاق‌ها به مشام می‌رسد!
خوبه که گاهی از وهم و خیال فاصله و
بگیریم واقعیت رو که درست جلوی چشم خودمون هست، با دقت مشاهده کنیم!
این حرف در حین گوش دادن به کتاب «آس و پاس در پاریس و لندن» به ذهنم اومد:
«پاریس با اون زیبایی‌های کارت پستالی‌ش،
و در واقع اونی هست که ما انتخاب می‌کنیم ببینیم و نه اونی که بواقع هست».
کتاب آس و پاس،
که از پاریس و لندنِ حوالی قرن ۲۰ میگه، واقعا خوندنی‌ه:
نیمه‌ی اول کتاب در پاریس می‌گذره و از نظر توالی زمانی تا حدود زیادی مبتنی بر واقعیت هست. نیمهٔ دوم، که در لندن می‌گذره تجربیات خود اورول هست؛ از دوره‌های مختلفی که خودخواسته با خیابان‌خواب‌ها سر می‌کرده و توالی وقایع در واقع اونطور نبوده.
راوی، در بخش اول یا همان پاریس بعد از گرسنگی، فلاکت و بی‌پولی محض، در یک آشپزخانه کار پیدا می‌کند و ریز تا درشت اتفاقات اونجا رو از دید یه ظرف‌شور و خدمتکار تعریف می‌کنه؛ بخش دوم روزهای اورول در لندن رو شرح می‌ده، زمانی که بعنوان یک ولگرد آس‌ و پاس در خیابان‌ها با فقر و کثافت زندگی می‌کرده؛ همچنین در بخشِ لندن، اشاره نامحسوس نویسنده به این‌ست که چقدر خوراک روی شخصیت و عزت‌نفس افراد موثر هست؛ و اینکه حتی مفلوک‌ترین آدم‌ها بین هرچیز در زندگی و آزادی، همیشه آزادی را انتخاب می‌کنند، حتی در تنگنا.
در بخش پاریس، لحن نویسنده توصیفی و رمان‌گونه هست ولی در بخش لندن بیشتر حالت گزارش‌نویسی دارد، شبیه خاطره‌نویسی.
حس خوبی داشتم وقتی تموم شد.
ن ب
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
این کتاب یه شاهکاره، وضعیت کلانشهرهای اروپایی در اوایل قرن بیستم جالبه و وحشناک و البته نتیجه انقلاب صنعتی، تصفیه جمعیتی بزرگ جنگ جهانی دوم اروپا رو نجات داد، البته اون زمان ما هم وضع خوبی نداشتیم، دقیقا مقارن هست با اواخر حکومت قاجار که در ایران وبا، ابله، تیفوس، قحطی و تریاک بیداد میکرد، اما سنتی جامعه تر بود نسبت به اروپا و احتمالا فقر کمتر،
تصویری که جورج اورول از فقط ارائه میکنه متفاوته و احتمالا تا حالا نشنیدید،
تا جایی کە تحقیق کردم گویا کتاب آس و پاس در پاریس و لندن اولین کتاب جورج اورول هست. این اثر در سال ۱۹۳۳ منتشر شده و اورول برای چاپش دردسرهای زیادی کشیده چون خیلی‌ها اونو رد کردند.
نیمهٔ اول کتاب که در پاریس می‌گذره حتی از نظر توالی زمانی تا حدود زیادی مبتنی بر واقعیت هست. اما نیمهٔ دوم، که در لندن می‌گذره تجربیات خود اورول است از دوره‌های مختلفی که خودخواسته با خیابان‌خواب‌ها سر می‌کرده و توالی وقایع در واقع اونطور نبوده.
در پاریس در یک آشپزخانه کار می‌کرده و بخش دوم روزهای اورول در لندن رو شرح می‌ده، زمانی که بعنوان یک ولگرد آس‌ و پاس در خیابان‌ها زندگی می‌کرده.
اگرچه اورول را با مزرعه حیوانات و ۱۹۸۴ می‌شناسید اما شاید آس و پاس در پاریس و لندن خواندنی‌ترین کتاب او باشه.
او این کتاب را زمانی نوشته که دزد تمام پس‌اندازش رو دزدیده و مجبور شد برای ادامه زندگی راهی پیدا کنه.
فاطمه سلیمانى
۱۴۰۱/۴/۲۴
بنظرم این کتاب افق هاى بسیار وسیعى از واقعیت تلخ قشر مهمى از انسان‌ها را روشن میکند، قشرى که به جبر و نه اختیار در این طیف قرار گرفتن و مذمت نگاه سیاه مردم به این افراد هم تامل برانگیز است. در انتهاى کتاب هم راهکارهاى بسیار مهم و کارامد ارائه میده که بسیار کارگشاست
بنظرم براى همه خواندن این کتاب واجب است
پ ش
۱۴۰۱/۱۲/۲
بسیار کتاب زیبایی بود. آقای سلطان زاده هم که کارشون عالیه و ممنون ازشون.
این کتاب واقعا زاویه دید بهتری درباره خیابون خوابی، مهاجرت و فقر به آدم میده. بنظرم واقعا خوبه که همه اینو بخونن. بیانش هم با اینکه زندگی سختی رو توصیف میکنه اصلا تلخ نیست و از گوش کردنش میشه بسیار لذت برد.
مصطفی پارسامنش
۱۴۰۱/۷/۲۷
این کتاب به ادم‌های فقیر و زجری که به آن‌ها تحمیل میشه صحبت میکنه. کار جوهره‌ی انسانیست و چه غم انگیز است زندگی کسی که به دلیل نبودن کار با فقر و از دست دادن کرامت انسانی دچار آن میشود که تو این کتاب کاملا به تصویر کشیده شده و با صدای استاد آرمان سلطان زاده واقعا دل نشین است.
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۲/۱۷
مثل همیشه جورج اورول حق مطلب را ادا کرد. کتاب بررسی معضل خیابان خوابی است به صورت رمان. از ابتدای کتاب که حتی یک سرقت از ساختمان شخص را بطور کامل بی پول کرده تا آن جا که خیابان خوابی سبک زندگیش می‌شود و از همه مهمتر طرح راهکار و راه حل
شهبا شریفی
۱۴۰۱/۱۲/۷
شاهکار این کتاب، توی روایت‌های موبه‌مو و دقیق‌ش هست؛ اون‌قدر که بوی کافه تریا به مشامم رسید، اتاق‌های هتل رو با دقت توی ذهنم ترسیم کردم و میمیک صورت تمام شخصیت‌هایی که اومدن و رفتن رو با جزئیات جلوی چشمم دیدم.
همچنین باید بگم مرسی از این گویندگی حرفه‌ای!
farzan yazdani
۱۴۰۱/۹/۲۲
توصیف زیبای نویسنده از فقر و تاثیر فقر تو هر وجهه از زندگی حیرت انگیز بود.
"" واقعت عجیب است تا درامد شما از حد معینی کمتر شد مردم کاملا به خودشان حق میدهند شمارا موعظه کنند و برای آمرزشتان دعا بخوانند""
مریم پاپری مقدم فرد
۱۴۰۱/۳/۱۵
یک کتاب در مورد نظام سرمایه داری هست که بهتر است با دقت و دیدگاه باز مطالعه شود چون یک رمان نیست یک کتاب هست که توسط یک جاسوس انگلیسی نوشته شده و داره آموزش میدهد و دقیقا میگوید پولدار پولدارتر و فقیرفقیرتر باید شود
نگار حداد
۱۴۰۱/۸/۱۹
به نظرم کتاب هیچ خط داستانی نداشت و صرفا فقط روزمرگی‌های یه ادم فقیر رو با جزییات بیش از اندازه روایت میکرد به طوری که کلافه کننده بود. در کل فقط بخاطر صدای آقای سلطان زاده تا انتها گوش دادم
Mohamadreza Ghasemi
۱۴۰۱/۲/۲۹
با سپاس از کتابراه عزیز مچکرم که چنین کتاب‌های زیبایی رو نشر میدید این کتاب فوق العاده است به دوستان توصیه میکنم حتماً بخونن این کتاب باعث میشه قدر این زندگی که داری رو بیشتر بدونی و ازش لذت ببری🖐
MILAD MOHAMMADI
۱۴۰۲/۱/۸
نیاز به تعریف ندارد ‌و در هر زمان از زندگی مهنای خاصی دارد و میشود نکته‌هایی دریافت کرد و پیشنهاد میشود قبل از خواندن کتاب حتما اطلاعاتی درباره نویسنده و سبک نوشتن آن داشته باشید.
بابک زمانیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
اجرا بسیار خوب و عالی کتابخوان و داستانی جالب همراه چند فرهنگ مختلف اروپایی در یک زمان و مشکلات مختلف معیشتی و فرهنگی طبقه‌های پایین جامعه در همان فرهنگها را می‌گوید
احمد صابرسمندری
۱۴۰۱/۹/۲۵
به طور کلی این کتاب هم در ادامه نظرات اورول در قلعه حیوانات و ۱۹۸۴ هست داستان بردگی اجباری است اگر کل مفهوم این کتاب را می‌خواهید بدانید پیشنهاد می‌کنم قسمت ۲۲ رو گوش کنید
مشاهده همه نظرات 57

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن

برای دریافت کتاب صوتی آس و پاس در پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.