معرفی و دانلود کتاب غرور و تعصب

عکس جلد کتاب غرور و تعصب
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب غرور و تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب غرور و تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب غرور و تعصب

کتاب غرور و تعصب جذاب‌ترین رمان نویسنده‌ی انگلیسی جین آستن، یکی از صد رمان برتر جهان است. این رمان به قدری معروف است که بارها از آن فیلم ساخته‌اند. ماجرا درباره‌ی دختری از طبقه‌ی متوسط است که مردی مغرور و ثروتمند عاشقش می‌شود.

این اثر ترجمه و تلخیص داستان کلاسیک و مشهور غرور و تعصب (Pride and Prejudice) است. آقا و خانم بنت چند دختر دارند و مدتی است که در همسایگی‌شان در قصری به نام ندرفیلد، مردی سرشناس و ثروتمند به اسم چارلز بینگلی نقل مکان کرده که بسیار مهربان و خوش قیافه است.

خانم بنت تلاش می‌کند تا هر طور شده مرد جوان را برای ازدواج با یکی از دخترانش راغب کند. در یک مهمانی عمومیِ روستا، خانواده‌ی بنت نیز دعوت می‌شوند. آقای دارسی، دوست صمیمی چارلز بینگلی هم در آن جشن حضور دارد. او مردی بسیار ثروتمند و خوش قیافه ولی بسیار متکبر و مغرور است و قصری به نام پمبرلی دارد. آن شب جین دختر بزرگ خانواده، با چارلز بینگلی روبرو می‌شود و ارتباط عاشقانه‌ای بین آن دو به وجود می‌آید.

الیزابت دومین دختر خانواده‌ی بنت و شخصیت اصلی این داستان به شمار می‌رود که با مسائل مربوط به رفتار، تربیت، اخلاق، آموزش و پرورش و ازدواج در طبقه‌ی ثروتمند بریتانیا رو در رو می‌شود. آشنایی دارسی با الیزابت حوادث بعدی داستان را خلق می‌کند. دارسی مدام با الیزابت که دختری پر انرژی و شوخ طبع است به مشاجره و درگیری می‌پردازد و سرانجام عاشق هم می‌شوند.

شاید بهترین اثر از بین داستان‌های عاشقانه‌ی آستن، داستان عاشقانه‌ی الیزابت و دارسی مغرور و بی‌عاطفه را می‌توان نام برد. تیتر اصلی کتاب غرور و تعصب از ویژگی‌های بارز قهرمانانه‌ی قصه که همان آقای دارسی و الیزابت می‌باشند اتخاذ شده است. عشق آن‌ها فقط در زمانی بروز می‌یابد که این دو به گونه‌ای بر موانع اصلی عشق‌ورزی پیروز می‌شوند. همه دوست‌دار مطالب تازه و خواندن داستان‌های زیبا هستند و از این که آثار معروف دنیا را مطالعه کنند به خود می‌بالند. مطالعه‌ی غرور و تعصب به شما حس خوبی می‌دهد و با روابط انسان‌های سایر ملل در قرون گذشته آشنا می‌شوید.

این اثر علاقه‌ی بسیاری از خوانندگان را به خود معطوف نموده است و همواره در فهرست بهترین رمان‌های جهان قرار دارد. این داستان یکی از پرطرفدارترین رمان‌های ادبیات انگلستان به شمار می‌رود که بیش از 20 میلیون نسخه از آن به فروش رفته و راه را برای داستان‌های ادبیات مدرن هموار کرده است. ادامه‌ی علاقمندی به این اثر باعث سازگاری‌های چشمگیر و فراوانی در رمان‌ها و داستان‌های برگرفته از شخصیت‌های آستن شد.

جین آستن (Jane Austen) این داستان را در 21 سالگی نگاشت، اما تا هجده سال بعد هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نشد. بیشتر منتقدان ادبی غرور و تعصب را به عنوان بهترین اثر او و شاهکاری در ادبیات جهان می‌شناسند و خودش آن را «بچه دلبند من» نامیده است. او در بستر زندگی خانوادگی و اجتماعی به بررسی و تحلیل انسان‌ها و روابط میان آن‌ها می‌پرداخت و همچون یک روانشناس آن‌ها را موشکافی می‌نمود.

در بخشی از کتاب غرور و تعصب می‌خوانیم:

زنگ در شنیده شد و دو نفر به اتاق وارد شدند. سرهنگ فیتز ویلیام پسر‌ دایی آقای دارسی بود. سی ساله بود و با این که صورت قشنگی نداشت ولی از نظر شخصیتی و روابط عمومی یک مرد پخته به نظر می‌رسید. از برخورد او به راحتی می‌توانستی بفهمی که یک مرد تحصیل کرده است. خیلی حاضر‌ جواب بود و صحبت هایش آدم را جذب می‌کرد. آقای دارسی بعد از این که چند کلمه حرف زد دیگر هیچ نگفت و مدتی آرام یک جا نشسته بود. هرچند در آخر از الیزابت پرسش‌هایی درباره‌ی خانواده‌اش کرد.

الیزابت و شارلوت دریافتند که سرهنگ فیتز ویلیام از گفتگو با آن‌ها لذت می‌برد و از دید او الیزابت دختری برازنده تعریف و تحسین است. ولی نمی‌توانستند درک کنند دارسی برای چه به خانه کشیش آمده بود. هدفش گفت‌و‌گو نبوده است؛ برای این که کل زمانی که آن جا بود هیچ حرفی نزد و حتی یک کلمه هم بر زبان نیاورد اگر هم یک موقعی چیزی می‌گفت به خاطر این بود که یک ضرورتی پیش می‌آمد که بایستی حرف می‌زد یعنی به میل خودش نبود. معذب به نظر می‌رسید و به هیچ وجه از این عمل حس خوبی نداشت.

شارلوت علت رفتار دارسی را نمی‌توانست حدس بزند و معلوم بود گیج شده است. سرهنگ فیتز ویلیام اکثراً با پسر دایی‌اش شوخی می‌کرد و عنوان می‌کرد که رفتار مؤدبانه‌ای ندارد. شارلوت باور داشت که این عمل دارسی به خاطر عشق است و به همین دلیل خیلی زیرکانه او را زیر نظر قرار داد. او متوجه این موضوع شد که آقای دارسی بیشتر مواقع به الیزابت نگاه می‌کند. اما این که چه احساسی پشت این نگاه‌ها مخفی است را نمی‌توانست درک کند. شک داشت و نمی‌توانست بداند که آیا نشانه‌ای از تمجید در آن نگاه‌ها است یا نه.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
پیشگفتار
ازدواج
مجلس بزم در نزرفیلدپارک
به سمت پیوندهای محکم تر
اگر شجاعت داری
نیت ازدواج آقای کالینز
نپذیرفتن درخواست ازدواج
هنوز امیدواری وجود دارد
آقای ویکهام
علتی برای کم رویی
علتی برای ناراحتی
علاقه‌مندی دارسی به عمارت کشیش
تکریم و عشق
مرد پنهان درون
فرار از خانه
برای عشق الیزابت
عاقبت به خیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب غرور و تعصب
نویسنده
مترجمشهرام فیروزی
ناشر چاپیانتشارات اودیسه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات100
زبانفارسی
شابک978-622-6180-16-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب غرور و تعصب

Mehrdad Robatmili
۱۳۹۸/۹/۷
نام اصلی این اثر غرور و پیش داوری است،
این داستان در نیمه‌ی اول کتاب نمیتونه خواننده رو مجذوب کنه، چون هم شخصیت‌های زیادی در آن وجود داره که باعث سردرگمی خواننده میشه و هم داستان فقط به مهمانی‌ها مربوط میشه،
ولی در ادامه با افزایش شناخت اسامی کاراکترها، و با سفر جین و الیزابت، داستان قشنگ تر در و
میشه، هر حال این رمان نسبت به سایر رمان‌های کلاسیک جهان داستانی ساده قابل پیش بینی داره، مثلا پیش بینی خدمات دارسی به خانواده بنت بخاطر علاقه‌اش به الیزابت کار دشواری نیست.
son ya
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
من این رمان خیلی دوست دارم‌بخاطر همین دوس دارم همه نسخه هاشو بخونم اما این کتاب خیلی خلاصه شده رمان غرور و تعصب است رمان ۶۰۰ صفحه‌ای ۱۰۰ صفحه کردند از یجا یهو میره یجا دیگه کلیاتش همون اما جزییاتش فرق میکنه. با اینک با همه اینا کتاب خوبی بود ولی برا کسی که اولین بار این رمان میخواد بخونه این نسخه رو پیشنهاد نمیکنم چون جذابیتش به جزییاتش
سجاد شوشتری زاده
۱۳۹۹/۳/۱۳
به نظرم عالیه
آخه یه نویسنده چقدر میتونه دلنشین و جذاب و البته پاک عاشقی رو روایت کنه در حالی که خودش تا آخر عمرش ازدواج نکرده
به نظرم از عالی هم فراتره و یکم نزدیک شاهکار هستش
من این کتاب رو برای هرکسی با هر چقدر مشغله و کار که داشته باشه چه بچه کنکوری باشه چه یه دکتر که کلی سرش شلوغه ولقعا هر کی نخونه از دستش رفته
Zeynab bahari
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کتاب خیلی کلی بود و برای کسانی که عجله دارند و میخواهند زود کتاب را تمام کنند مناسب است. بهتر بود اسمش رو میکرو کتاب میزاشتن. ولی در کل راضی بودم هر چند میخوام نسخه دیگشو مطالعه کنم.
سوده امینی
۱۴۰۲/۷/۱۴
من فیلمشو بیشتر از کتابش دوست داشتم.... و جالب بود چون معمولا کتابهایی که داستانیو روایت میکنن، جذابتر از فیلمی هستن که از همون کتاب برداشت میشه. ولی این بار برای من برعکس بود.
razie hashemi
۱۳۹۹/۳/۲۰
من کلاً کتابهای جین اوستین و دوست دارم اگر از علاقمندان به رمانهای کلاسیک هستید و ادبیات انگلیستان و دوست دارید حتماً براتون لذتبخش و دوست داشتنی خواهد بود.
یاسمین زارع دزفولی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
سلام. واقعا مزخرف و بی محتوا بود. ترجمه هم فاجعه بود. چطورکتابی با این همه ضعف ادبی و محتوایی میتونه از کتاب‌های مشهور جهان باشه؟!
مطهره سادات طباطبایی
۱۳۹۹/۹/۲
کتاب عالی من هم رمانش رو خوندم هم فیلمش رو دیدم و به همه هم پیشنهادش میدم کلا رمان‌های جین ایر معرکه است علی الخصوص همین رمان
Naziiiiii Th
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بهترین کتاب جین آستن غرور و تعصب است وقتی شروع به خواندن کردم نمی‌توانستم از آن دل بکنم واقعا زیبا بود 👌
الهه صادقی
۱۳۹۸/۸/۱۷
با وجود تعاریفی که از کتاب شده بود، چندان متن جذاب و جالب نبود و خیلی ابتدایی نوشته شده بود، البته در این نسخه الکترونیکی که مطالعه کردم.
آرزو سالکی
۱۳۹۸/۸/۶
یکی از بهترین کلاسیک‌های قدیمی
النا شاهی
۱۳۹۹/۲/۱۲
با اینهمه تعاریف توقع زیادی داشتم اما واقعیتش من اصلا دوسش نداشتم و کسل کننده بود
Mojtaba Rahimi
۱۳۹۸/۸/۲۹
سلام
من هنوز نخوندمش که البته خواهم خواند ولی چون فیلم سریالش رو دیده‌ام باید بگم خیلی جالبه
رحمان زمانی
۱۳۹۹/۱/۱۶
خلاصه کتاب اینکه میخوان شوهر کنن و اگه پولدار باشه چه بهتر ارزش خوندن نداره نظر من
Saeide Ansari
۱۳۹۸/۶/۱۸
من قبلا این کتاب رو به زبان انگلیسی خوندم واقعا عالیه
مشاهده همه نظرات 39

راهنمای مطالعه کتاب غرور و تعصب

برای دریافت کتاب غرور و تعصب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.