معرفی و دانلود کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر

عکس جلد کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر

کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر نوشته دویل بارنت، به شما کمک می‌کند تا ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشید و توصیه‌هایی را برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق ارائه می‌دهد.

بهترین راهکارها و راه‌حل‌ها برای رفع مشکلات زناشویی در کتاب 20 راه ارتباط بهتر (20communication tips for couples) ارائه شده‌اند تا شما از این طریق به درک عمیق‌تری از همسرتان دست پیدا کنید و با او رابطه صمیمانه‌تری داشته باشید. دویل بارنت (Doyle Barnett) در این اثر، با ابزارهایی که در اختیار شما می‌گذارد، توان ارتباطی شما را تقویت می‌کند و کیفیت آن را بالا می‌برد.

راهکارهای بیان شده در این کتاب صوتی راهی آسان و سریع برای دست یافتن به چندین مهارت ارتباطی مهم و اساسی و لازم است. هر چند این مهارت‌ها برای همه افراد و در همه جا کاربرد دارد، با این حال برای کسانی که به آن‌ها علاقه‌مندند بسیار مؤثرتر است.

پایه عشق، رشد و روابط پایدار اعتماد است. با وجود سال‌ها کار و تحقیق متخصصان بر روی زوج‌های بسیار و به دست آوردن تجربه در این مسیر، هنوز راهکاری برای زمانی که میان آن‌ها اعتماد وجود نداشته باشد، پیدا نشده و هنوز مشخص نشده است در این حالت چگونه می‌توان برای بهبود رابطه‌شان به آنان کمک کرد.

هنگامی که می‌بینید طرف مقابل‌تان بیشتر از خودش، به شما، علایق‌تان و نیازهایتان توجه می‌کند، احساس می‌کنید که او یک دوست واقعی است و می‌توانید به راحتی به او اعتماد کنید.

ارتباط برقرار کردن، چه با خود و چه با دیگران بخش بزرگی از تجربه انسان بودن است. وقتی دو نفر یاد می‌گیرند چگونه با هم ارتباط برقرار کنند، بهتر همدیگر را درک می‌کنند. ممکن است اختلا‌ف‌نظرهایی وجود داشته باشد اما با ارتباط بهتر، فکر و احساس طرف مقابل را بهتر درک می‌کنند.

دویل بارنت کوشیده مطالب کتاب 20 راه ارتباط بهتر را تا حد ممکن ساده و خلاصه ارائه کند، اما سادگی نگارش نباید باعث شود که این کتاب را دست کم بگیرید. این اثر ابزاری قوی در اختیارتان می‌گذارد تا با آن بتوانید روابط خوبی داشته باشید و برای ارتقای کیفیت زندگی و رابطه‌تان تلاش کنید و به هدف‌هایی که در زندگی‌تان دارید دست یابید و رویاهایتان را برآورده سازید.

جملات برگزیده کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر:

- زبانه‌ی آتش دوستی واقعی، بیشتر از جرقه‌ی عشق رویایی پایدار می‌ماند.
- همسرتان را هدف تیراندازی قرار ندهید، از او کمک بگیرید.
- هیچ‌کس جز خودتان مسئول احساس‌تان نیست.
- تقاضای واقعی، کسی را در تنگنا و رودربایستی قرار نمی‌دهد.
- هرگز نگذارید مسائل و مشکلات، شما را از احساسی که به همسرتان دارید جدا کند.
- در پس هر بحث و جدلی خواسته‌ی برآورده‌ نشده‌ای وجود دارد، آن را پیدا کنید.
- برای اعتماد، صداقت لازم است. صداقت، برای رفاقت لازم است و رفاقت لازمه‌ی لذت بردن از یک رابطه‌ی ماندگار است.
- هر مشکلی را در وقت خودش رسیدگی کنید. نشانه‌ی حقیقت در خودش است.
- بعضی وقت‌ها شخص فقط می‌خواهد بداند که آیا حرفش شنیده شده و منظورش را فهمیده‌اند یا خیر.
- وقتی شما عکس‌العمل نشان دهید و همسرتان نیز متقابلاً عکس‌العمل نشان دهد، آن‌‌گاه از هدف اصلی‌تان دور می‌شوید.

شنیدن کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید روابط خود با دیگران به‌خصوص همسرتان را بهبود ببخشید و کیفیت روابط‌تان را ارتقا دهید این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر می‌شنویم:

ما در صحبت‌هایمان اغلب کلی‌گویی می‌کنیم. جملاتی می‌گوییم که از نظر خودمان بسیار مفهوم و گویا هستند، ولی شنونده ممکن است کاملاً برعکس متوجه شود. اگر می‌خواهید به نکته‌ی مهمی اشاره کنید، دقیقاً همان چیزی را بگویید که منظورتان است.

منظور خود را واضح بگویید و سعی کنید که جملات و سؤالاتتان جنبه‌ی قضاوت کردن در مورد اعمال و احساسات همسرتان را نداشته باشد. به طور مثال، می‌بینید همسرتان به طور غیرعادی ساکت است. شما فکر می‌کنید از دست شما عصبانی است. خیلی بهتر است که بپرسید: «آیا از دست من عصبانی هستی؟» تا اینکه بپرسید: «از چی عصبانی هستی؟» به تفاوت مهم بین این دو سؤال توجه کنید. سؤال اول نشان می‌دهد که ممکن است در مورد احساس همسرتان اشتباه کرده باشید. سؤال دوم این را می‌رساند که می‌دانید مشکل همسرتان چه است. چه درست حدس زده باشید چه غلط، همسرتان احتمالاً از سؤال دوم رنجیده‌خاطر خواهد شد.

مثال دیگر، در مورد به کارگیری کلمات و عبارات مربوط به احساسات است. وقتی می‌گویید: «حس می‌کنم گوش نمی‌دهی.» فرق می‌کند با اینکه بگویید: «مثل اینکه گوش نمی‌دهی.» جمله‌ی دوم بیان‌کننده‌ی احساس نیست. وقتی می‌بینید گوش نمی‌دهد، نمی‌توانید بگویید حس می‌کنم گوش نمی‌دهی. چیزهایی که حس می‌شوند چیزهایی شبیه به این‌ها هستند: ناراحتی، عصبانیت، لذت بردن و غیره. می‌توانید به او صادقانه بگویید: «فکر می‌کنم گوش نمی‌دهی.»، نه اینکه: «حس می‌کنم گوش نمی‌دهی.» زمانی از کلمه‌ی «حس» می‌توانید استفاده کنید که با کار احساسی همراه باشد، مثلاً بگوید: «وقتی متهم می‌شوم، عصبانی می‌شوم.»

صریح و دقیق صحبت کردن راه خوبی است برای بهبود عادتِ «فکر کردن قبل از حرف زدن». با این کار درباره‌ی افکار و احساساتتان دقت بیشتری می‌کنید و می‌فهمید چه می‌خواهید بگویید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
6 دقیقه
پیشگفتار
16 دقیقه
توصیه‌ی یک تا هفت
19 دقیقه
توصیه‌ی هشت تا شانزده
11 دقیقه
توصیه‌ی هفده تا بیست
3 دقیقه
سخنی در پایان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر
نویسنده
مترجمشبنم صیرفی
گویندهنسترن حسنی
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر

سيد اكول
۱۳۹۹/۳/۵
میشه گفت خلاصه‌ای از کتاب هفت اصل از گاتمن هست. فقط برای زناشویی نیست و میشه برای ارتباط با دیگران هم ازش استفاده کرد.
اگر کسی برای کتاب زناشویی، تنبل هست و حوصله نداره، این گزینه خوبی هست براش.
در کل آموزنده هست.
نگار هوشمند
۱۴۰۲/۱/۹
مفید و کوتاه البته باید اگه شناخت نسبی از خودتون داشتت باشید حتما چند تا راهش به دردتون میخوره
مرجان پارسا
۱۴۰۱/۶/۱۸
کتاب خوبی بود ولی خیلی از مطالب و خلاصه میگفت
mohammad azarpeyvand
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
کتاب خوبی هست واز تنش جلوگیری میکند
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر

برای دریافت کتاب صوتی 20 راه ارتباط بهتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.