معرفی و دانلود کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

عکس جلد کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر
قیمت:
۳۵۵۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

رابرت کیوساکی در کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر، طرز فکر ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را درباره پول به چالش کشیده و تغییر داده است.

پدر ثروتمند، پدر فقیر (Rich Dad Poor Dad)، این افسانه را که باید درآمد بالایی داشته باشی تا ثروتمند شوی، نابود می‌کند. با این اعتقاد که خانه هم یک دارایی محسوب می‌شود، مبارزه می‌کند. به والدین نشان می‌دهد که چرا برای آموزش دادن راجع به پول به فرزندان‌شان، نمی‌توانند روی سیستم آموزشی مدارس حساب کنند. یک بار برای همیشه دارایی و بدهی را معنی می‌کند. به شما یاد می‌دهد که درباره پول چه چیز به فرزندان‌تان یاد بدهید تا در آینده موفقیت مالی پیدا کنند.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند و اقشار متوسط و فقرا با فقر دست و پنجه نرم کنند این است که موضوع پول و چگونگی سرمایه‌گذاری و نیز استفاده از آن، تنها در خانه آموزش داده می‌شود. در واقع بیشتر ما تنها از طریق والدین‌مان با پول آشنا می‌شویم. در این صورت والدین فقیر چه چیزی می‌توانند راجع به پول به فرزندان‌شان بیاموزند؟ آن‌ها خیلی ساده می‌گویند: «در مدرسه باش و به سختی درس بخوان.» فرزندان چنین خانواده‌هایی ممکن است با نمره‌های عالی فارغ‌التحصیل شوند اما با ذهنیت و برنامه‌ریزی مالی یک انسان فقیر، زیرا آن‌ها در کودکی چنین آموزش دیده‌اند. اگر شما هم واقعا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید به شخصی ثروتمند تبدیل شوید و ثروتمند نیز باقی بمانید، این کتاب را حتما بخوانید.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) می‌خواهد به ما بگوید چنانچه کسی خوشبختی و کامیابی را برگزیند، به آن دست خواهد یافت. اگرچه امروز شما یک باغبان، سرایدار یا حتی بیکار هستید، اما این توانایی را دارید که مسائل مالی را یاد بگیرید و به خانواده‌ی خود یاد بدهید. درحقیقت، فراست مالی فرایندی فکری است که از طریق آن می‌توانیم مشکلات مالی خود را برطرف سازیم.

امروزه با تغییرات فناوری و جهانی روبه‌رو هستیم که خیلی عظیم‌تر و دهشت‌بارتر از تغییرات پیشین هستند. هیچ‌کس علم غیب ندارد، اما مسئله‌ی مشخص و قطعی این است که تغییرات جلوتر از واقعیات رخ می‌دهند. چه کسی می‌داند در آینده چه پیش می‌آید، اما هرچه اتفاق بیفتد، ما دو انتخاب اصلی و اساسی داریم:
1. با آن‌ها محافظه‌ کارانه برخورد کنیم.
2. زیرکانه و با هوش و فراست با آن‌ها مواجه شویم.
این مهم، تنها از طریق تحصیلات و بیدارسازی نبوغ مالی خود و فرزندانمان میسر می‌گردد.

کیوساکی دوران کودکی جالبی داشته و از تجربه دو پدر بهره‌مند شده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت در کتاب‌هایش او را پدر فقیر معرفی می‌کند و دیگری پدر دوست صمیمی‌اش بود که فردی بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود.

در بخشی از کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر می‌خوانیم:

در سال 1923، عده‌ای از دولتمردان بزرگ و ثروتمندترین تاجران، درهتل ساحلی اجواتر واقع در شیکاگو، گردهمایی را برگزار کردند. در بین آن‌ها افرادی همچون آقای چارلز اسچب، سرپرست بزرگ‌ترین شرکت خصوصی فولاد، ساموئل اینسال، ریاست بزرگ‌ترین صنایع همگانی دنیا، هووارد هاپسون، سرپرست بزرگ‌ترین شرکت گازی دنیا، اوار کروگر، ریاست کمپانی بین‌المللی کبریت که در آن زمان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها بود، لئون فریزر، ریاست بانک تسویه‌ی بین‌المللی، ریچارد ویتنی، ریاست بورس نیویورک، آرتور کاتن و جسی لیورمور، دو تن از بزرگ‌ترین معامله‌گران سهام و آلبرت فال، عضو ریاست کابینه‌ی دولتی، حضور داشتند. بیست و‌ پنج سال بعد این نه نفر کارشان بدین صورت خاتمه یافت. اسچب بعد از پنج سال قرض و بدهی در حالی مرد که حتی یک پنی هم نداشت. ساموئل اینسال در یک غربت در حال ورشکستگی مرد. کوروگر و کاتن نیز درحال ورشکستگی مردند. هاپسون دیوانه شد. ویتنی و آلبرت فال به تازگی از زندان آزاد شده‌اند. فریزر و لیور مور نیز خودکشی کردند.

شک دارم کسی بتواند بگوید واقعاً برای این مردان چه اتفاقی افتاد. اگر به سال 1923 نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آن زمان چند سالی جلوتر از سال 1929، یعنی سال رکود بازار و کساد مالی و اقتصادی، بوده است و بعید می‌دانم این افراد و زندگی‌شان تحت‌ تأثیر این رکود و شکست قرار گرفته باشند. نکته‌ی قابل‌ توجه این است که امروزه ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که تغییر و تحول خیلی سریع‌تر و عظیم‌تر از زمانه‌ی آن مردان رخ می‌دهد. شک دارم حتی در بیست و‌ پنج سال آینده ویرانگری بمب‌ها و انفجارها با فراز و نشیب‌هایی که این مردان در زندگی با آن روبه‌رو بودند، مطابقت کند. نگرانی من این است که بسیاری از مردم به‌ جای این‌که توجه خود را بر تحصیلات که عظیم‌ترین ثروت است معطوف دارند همه‌ی هم و غم خود را به مسائل مالی و پول اختصاص می‌دهند. اگر مردم این آمادگی ذهنی را پیدا کنند که نسبت به تغییر و تحولات انعطاف‌پذیر باشند و منطقی با آن‌ها برخورد کنند و سعی در یاد‌گیری داشته باشند، آن‌ وقت از طریق همین تغییرات و تحولات ثروتمندتر خواهند شد. اگر آن‌ها فکر کنند که با پول همه‌ی مشکلات حل خواهد شد، می‌ترسم آن‌ها زندگی پرمشقتی را پیش روی خود داشته باشند. هوش و ذکاوت مشکلات را حل کرده و پول تولید می‌کند. پول بدون هوش و ذکاوت خیلی زود بر باد فنا می‌رود.

فهرست مطالب کتاب

سپاس و قدردانی
مقدمه / یک ضرورت
مقدمه / پدر ثروتمند، پدر فقیر
بخش 1
درس 1: ثروتمندان برای پول کار نمی‌کنند.
بخش 2
درس 2: چرا باید سواد مالی را آموزش داد؟
بخش 3
درس 3: به فکر تجارت شخصی باشید.
بخش 4
درس 4: تاریخچه‌ی مالیاتی و اقتدار شرکت‌های سهامی
بخش 5
درس 5: ثروتمندان پول می‌آفرینند
بخش 6
درس 6: برای پول کار نکنید، برای یاد گرفتن کار کنید.
بخش 7
غلبه بر موانع
بخش 8
شروع کار
بخش 9
هنوز بیشتر می‌خواهید؟ بیان بعضی از بایدها
سخن آخر
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر
نویسنده
مترجممژگان مقتدری
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳۵
زبانفارسی
شابک978-600-8593-68-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۵۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

رضا محمدی
۱۴۰۱/۹/۵
کتابی که برای هرکسی که می‌خواهد قوانین واقعی و کاربردی گردش پول و اصول سرمایه گذاری را بداند ضروری است. این کتاب بیشتر به اصلاح باورهای غلط ولی جا افتاده در مورد پول و ثروت و همچنین نحوه رفع و اصلاح موانع رسیدن به آن‌ها می‌پردازد.
شیرین ترین رویای زندگی
۱۴۰۰/۴/۱۸
سلام خداقوت کتاب فوق العاده‌ای هست. به همه جهان توصیه میکنم که تهیه کنن وبخونن که دیدگاه تون به زندگی ونحوه درامد داشتن و بهتون کامل اموزش میده. چندین بار خوندنش واجب 👌🌺ممنون از کتابراه
پریناز ظریفیان
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
واقعا از جمله کتاب‌هایی بود که حالم رو خوب کرد ومفید بود برام، خوندنش رو پیشنهاد می‌کنم به همه البته به شرطی که تا آخر کتاب بخونین..
شهاب رسولی
۱۴۰۰/۹/۳۰
این کتاب براساس تجربه فوق العاده نوشته شده خواندن آن برای افرادی که به دنبال سواد مالی هستند لازم است
احسان معصومی
۱۴۰۰/۲/۴
این کتاب می‌تواند دید شمارا در رابطه با اقتصاد و ثرمایه گذاری تغیر دهد و مطالعه‌ی ان خالی از بهره نیست
آنا اکبرنژاد
۱۴۰۰/۱/۷
واقعا تو مسائل کاری خیلی بهم کمک کرد و هنوز هم حس میکنم به همچین کتابی بابت کارهایم احتیاج دارم.. تشکر
massih jesuschrist
۱۳۹۹/۱/۹
این کتاب برای کسانی که به سرمایه گذاری و خود اشتغالی علاقه دارند بسیار مناسب است. اگر چه تکرار مکررات در این کتاب خیلی زیاد به چشم می‌خورد
Amirreza Bagheri
۱۳۹۸/۹/۱
کتاب خوبع اما بعضی مثال‌ها ممکنه نامفهوم باشه چون قوانین کشور ما کمی فرق داره ولی در کل کتاب کارامدیه
Kosar Samari
۱۳۹۹/۱۲/۲۷
بینظیر بود کتابش وواقعا باید مسائل مالی اموزش داده بشه نحوه پول دراوردن وگسترش پول مهمه
اسماعیل فتوحی
۱۳۹۸/۷/۱۱
مطالب قابل توجه و مهم که باید عمل کنیم نه فقط آن‌ها را بخوانیم
سعید حاج رضایی
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
یکی از بهترین کتاب‌هایی که خوندم!
مینا عزیزی
۱۳۹۸/۸/۲۵
بسیار مفید و اثر بخش بود باید حتما دو یا چندبار خونده بشه
اسماعیل محمدی
۱۳۹۸/۷/۲۵
از نظر من کتاب بسیار خوبی بود. ارزش خوندن رو داره👌
mina ojaghi
۱۳۹۸/۷/۷
به نظرم همه باید این کتاب رو بخونند
سعید پورمحمدتقی
۱۳۹۷/۹/۲۰
فوق العادست این کتاب حتما پیشنهاد میکنم مطالعه کنین
مشاهده همه نظرات ۲۰

راهنمای مطالعه کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

برای دریافت کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.