معرفی و دانلود کتاب هنر اسلامی در قرن 19

عکس جلد کتاب هنر اسلامی در قرن 19
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر اسلامی در قرن 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر اسلامی در قرن 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر اسلامی در قرن 19

کتاب هنر اسلامی در قرن 19، تالیف دوریس بهرنس ابوسیفی و استفن ورنویت، مقدمه‌ای بر تاریخ قرن 19 است که روندها و تاثیرات آن زمان را در حوزه تولید هنر و معماری در سرزمین‌های مرکزی اسلامی، مورد بررسی قرار می‌دهد. 

برای شروع لازم است آب را کمی گل آلود کنیم‌ و این سوال را مطرح کنیم که دوره قرن 19 در واقع به چه معناست. قابل توجه این است که هیچ اجماع نظری برای آنچه محدودیت‌های تاریخی قرن 19 در استفاده از تاریخ می‌سازد وجود ندارد. مطمئنا، برخی ممکن است اعتراض کنند، که این دوره باید شامل هر سال در تقویم میلادی شود که با اعداد یک و هشت آغاز می‌شود، و در یک معنای دقیق حق با آن‌هاست. اما وقایع تاریخی به ندرت به نفع محدود کردن خود و مرتب کردن مرزهای تاریخی هستند. بنابراین ما اغلب با مفهوم "قرن 19 طولانی" روبرو می‌شویم که توسط بسیاری از مورخان استفاده می‌شد. 

ما می‌توانیم درباره ذات مشکلات در اغراق گویی نقش دولت در دوره مدرن بسیار صحبت کنیم. تاریخ منطقه بی‌شک مرهون آرشیوهای دولت‌های مرکزی گوناگون، آثار نوشته شده توسط سیاستمداران، رنگ و رو گرفته با نسخ رسمی تاریخ، بسیار آشکار در تن‌های گوش‌خراش نماد ملی‌گرا، و هنوز بطور قابل توجهی قدرتمند ست. با این وجود، فرار از این حقیقت غیر ممکن است که این مرهون بودن، مدرک اهمیت در حال افزایش دولت در قرن 19 است. وجود این آرشیوها که تاریخ‌نگاران بر آن‌ها تکیه می‌کنند شاهد بر اندازه، زاویه دید، و انگیزه سازمانی دولت مدرن است. بعلاوه تاریخ‌نگاران اغلب تکیه بر آثار بروکرات‌های درست جایگذاری شده می‌کنند زیرا پیدا کردن منابع مهم بیرون از محدوده دولت مرکزی مشکل بود، گرچه این تا حدی به سوی پایان دوره ما تغییر می‌کند همانطور که گروه‌های اجتماعی جدید شروع می‌کنند به کسب نقش‌های جدید برای خودشان. برای بیان مثبت تر این، اشخاص بسیاری که در موقعیتی بودند که در مورد امورات روزمره‌شان توضیح دهند به هر حال درگیر با دولت‌های وقت خود شدند. 

تاثیر دولت در حال افزایش بود چون دولت‌ها در فرآیند گستردگی دراماتیک بودند، هم در مورد اندازه و هم زاویه دید فعالیت‌هایشان. در بزرگترین و مهم‌ترین این‌ها، دولت عثمانی، رشد کمتر از یک موضوع غافلگیر کننده نبود. دود سال 1790 تقریبا 2000 کاتب نسخ خطی امپراتوری را اداره می‌کردند. تا سال 1900 این تعداد به حدود 35000 توسعه یافت یک تخمین محافظه کارانه برای بازتاب این حقیقت که بسیاری از کارمندان دولت بیشتر از یک شغل داشتند. یک عدد بزرگتر شاید آن عدد را دوباره دوبرابر کند. در نهایت این حقیقت که نسخه رسمی و دولت مرکز تاریخ که بسیار ماندگار بوده است بی شک مربوط به سنت دولتی می‌شود که به تنهایی محصول آشکاری از اثبات دوباره قدرت دولتهای مرکزی قرن 19 است. 

به جای شروع با بررسی این فرایند که با آن دولت‌های قرن 19 خودشان قدرت را غصب می‌کنند من فکر می‌کنم نشان دادن تاثیرات این روند در اینجا با برخی تصاویر لحظه‌ای "قبل" و "بعد" سودمندتر است که هر کدام اجمالا تغییر دوره مداخله کننده را آشکار می‌کند، چه در عثمانی، مصری یا موارد ایرانی. 

فهرست مطالب کتاب

فصل اول
مقدمه‌ای تاریخی درباره قرن 19: روندها و تاثیرات
فصل دوم
هنرهای بصری در تفکر مسلمان قرن 19
فصل سوم
معماری قرن 19 عثمانی مربوط به مراسم تدفین: از نوآوری تا گلچینی
فصل چهارم
دوام و تغییر در استانبول قرن 19: سلطان عبدالعزیز و قصر بیلربیی
فصل پنجم
بعد از مستقیم زاده
فصل ششم
تغییر بصری مصر در طول دوره حکومت محمد علی
فصل هفتم
اختصاص شرق‌گرایی؟ احیاهای سبک مملوک "صابر صبری" در "کیرو" اواخر قرن 19
فصل هشتم
بقای تولید پارچه در "مراکش" در قرن نوزدهم
فصل نهم
حفظ ایمان: اسلام و تاریخچه هنر آفریقای غربی در قرن نوزدهم
فصل دهم
موضوع اجدادی در هنر قاجار ایران (1925-1785)
فصل یازدهم
نوآوری و اصالت در خطاطی فارسی اخیر: خانواده وصال شیراز
فصل دوازدهم
برخورد بین ایران دوره قاجار و غرب: نقاشی راش تراپاتی بهاون درباره فتعلی شاه در شکار
فصل سیزدهم
زبان دیداری مدال‌های قاجاری
فصل چهاردهم
سفال کاری ایرانیان در قرن نوزدهم تقریبا بطرز ناگواری ناصحیح است
فصل پانزدهم
کاشی کاری قرن نوزدهم در خیوا
فصل شانزدهم
معماری و هویت در سه استان هند
فصل هفدهم
هنر برای بیست و چهار ساعت
منابع و مآخذ
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر اسلامی در قرن 19
نویسنده،
مترجممعصومه حبیبی افراتختی
ناشر چاپیانتشارات ویهان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۷
زبانفارسی
شابک978-600-8809-44-9
موضوع کتابکتاب‌های معماری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر اسلامی در قرن 19

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب هنر اسلامی در قرن 19

برای دریافت کتاب هنر اسلامی در قرن 19 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.