معرفی و دانلود کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

عکس جلد کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

اگر می‌خواهید آرامش واقعی را در زندگی احساس کنید کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس را بخوانید. بت آن مولیگان با ارائه‌ی روش‌های صحیح مدیتیشن و مراقبه به شما این فرصت را می‌بخشد تا از زندان ترس‌ها و نگرانی‌های بی‌دلیل خود آزاد شوید و کیفیت زندگی‌تان را بالا ببرید.

درباره‌ی کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس:

ذهن آگاهی، مراقبه و یوگا در فرهنگ معاصر ما رسوخ نموده و توسط میلیون‌ها نفر که به دنبال رهایی از بیماری‌های دنیای امروزی هستند به کار گرفته می‌شود. در کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس (The Dharma of Modern Mindfulness) با تمرین‌های MBSR آشنا می‌شوید که خالق آن دکتر کابات زین است.

MBSR یک برنامه‌ی 8 هفته‌ای است که برای درمان استرس، افسردگی و حتی بیماری‌های صعب‌العلاج مانند سرطان کاربرد دارد و از آن در سراسر جهان نیز استفاده می‌شود. هدف کابات برای این تمرینات شناسایی احساسات، افکار و رفتارهایی هستند که منجر به بالا رفتن استرس می‌شوند و سلامتی‌مان را به خطر می‌اندازند. با انجام تمرینات ام. بی. اس. آر این کتاب دانش بیشتری نسبت به زمان حال پیدا می‌کنید و با کاهش استرس و نگرانی‌های بیش از حد، احساس آرامش عمیق‌تری خواهید داشت.

دکتر جان کابات زین جهت بررسی کارآمد بودن این روش، از پزشکان بخش‌ دردهای مزمن درخواست نمود تا بیمارانی که دارو روی آن‌ها تأثیر نداشته است، به او معرفی کنند. وی برنامه‌ی 8 هفته‌ای خود را به صورت گروهی روی آنان اجرا نمود و به بیماران کمک کرد تا ابتدا دردهای خود را بشناسند، رنجی که می‌کشند، به شکل متفاوتی ببینند و از میزان درد خود بکاهند. فکر می‌کنید در نهایت چه اتفاقی رخ داد؟ در پایان دکتر جان متوجه شد که روش وی نتیجه داده و بیماران درد کمتری نسبت به قبل احساس می‌کنند و همه‌ی این‌ها به دلیل تغییر ذهنیتشان بوده است. با اجرای تمارین این کتاب از اضطراب، استرس، افسردگی، خشم، سردردهای میگرنی، فشار خون بالا، کمبود خواب و ... بکاهید و آرامش درونی خود را بازیابید.

نکوداشت‌های کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس:

- MBSR روشی عمیق، آموزنده و قابل فهم است که برای کاهش استرس کاربرد دارد. (کریستین نف)
- بت آن مالیگان در این کتاب قادر است دیدگاه‌های متفاوتی را ترکیب کند تا راهی برای سلامتی، شادی و آرامش بیشتر به شما ارائه دهد. این کتاب قدرت آن را دارد تا زندگی فردی و اجتماعی‌تان را دگرگون نماید. (پرفسور شاونا شاپیرو)
- این کتاب زیبا قلب من را عمیقا لمس کرده و درک من از ریشه برنامه‌های مبتنی بر ذهن آگاهی را غنی کرده است. (دایان ریبل)

کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این اثر علاوه بر اینکه برای روانشناسان و روانکاوان جهت بالا بردن سطح آگاهی و دانش خود برای کمک به مراجعین‌شان مناسب است، به افرادی که به دنبال یافتن آرامش و کاهش استرس در زندگی‌شان هستند نیز پیشنهاد می‌شود.

با بت آن مولیگان بیشتر آشنا شویم:

وی مربی ام. بی. اس. آر و خود - بخشایشگری براساس ذهن آگاهی است. بت آن مولیگان (Beth Ann Mulligan) در مرکز سوزان ساموئلی و مرکز اینسایت لس آنجلس به تدریس طب آمیخته مشغول می‌باشد و راهنمای خلوت گزینی از طریق مراقبه در سراسر کشور است.

در بخشی از کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس می‌خوانیم:

در این بعدازظهر که به سمت مرکز پزشکی رانندگی می‌کنم، داشتم درباره‌ی یکی از شاگردان جدیدم فکر ‌می‌کردم که قرار بود قبل از کلاس ببینمش. برنامه‌ی‌ ام. بی. آر. اس از طرف یکی از بخش‌های بیمارستان به نام مرکز زندگی سالم پیشنهاد شده بود که دو زن فوق‌العاده به نام‌های ساندرا و لوئیز آن را اداره و از این برنامه به نحو احسن حمایت ‌می‌کردند و آن را در مرکز پزشکی به بخشی بی‌بدیل ارتقا داده بودند. دوشنبه از لوئیز تلفنی داشتم که ‌می‌گفت برای شوهرش مشکلی جدی پیش آمده است. خیلی تندتند شروع به صحبت کرد: «برایان سه ماه پیش یک عمل پروتز لگن داشته که انگار خوب جا نیفتاده است. عفونتش پیشروی کرده و هیچ چیزی نتوانسته جلوی آن را بگیرد. آن‌ها مجبور شدن که پروتز را بیرون بیاورند و حالا برای جایگزینی پروتز، برایان باید دوباره جراحی شود؛ اما برایان الان کاملاً از نظر روانی درهم شکسته است. ما ‌می‌دانیم که کلاس تو مدتی است که آغاز شده؛ اما راستش اینه که دیگه نمی‌دونم چه کار باید بکنم! برایان همش گریه ‌می‌کند و من هم همین‌طور و بچه‌هایمان را به حال خودشان رها کرده‌ایم. انگار قرص‌های ضد افسردگی او هم دارند او را بدتر ‌می‌کنند...»

من به لوئیز گفتم: «واقعاً متأسفم! ‌می‌توانم حس کنم که همه‌ی این‌ها چقدر برایت دشوار بوده. لطفاً به برایان بگو حتماً ساعت 6 بیاید این‌جا تا ببینم چه کاری برایش از دستم ساخته است.»

من زودتر به کلاس وارد ‌می‌شوم و ‌می‌بینم بیرون کلاس روی نیمکت مردی قوی‌هیکل با موهای پرپشت خاکستری در حالی که به سمت پایین ولو شده با واکری در کنارش نشسته است. در حالی که دستم را به سویش دراز ‌می‌کنم، خم ‌می‌شوم و سعی ‌می‌کنم نگاهم به چشمانش بیفتد: «سلام. شما باید برایان باشید. من بت هستم. می‌شه کمی‌ درباره‌ی اوضاع و احوالت برایم صحبت کنی؟»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
درآمد
یادداشت نویسنده
مقدمه
فصل 1: آموزه‌ی رنج: این آموزه شخصی نیست
فصل 2: آموزه‌ی بدن: آنچه در برابرش مقاومت ‌می‌کنیم، در برابر ما مقاومت ‌می‌کند
فصل 3: آموزه‌ی اشتیاق: اکنون در این لحظه چه چیزی وجود دارد؟
فصل 4: آموزه‌ی آگاهی: تغییر مسیر دادن در برابر استرس
فصل 5: آموزه‌ی انتخاب: یافتن ظرفی بزرگ‌تر
فصل 6: آموزه‌ی گفتار: آموزه‌هایی از ایجاد رابطه و اجتماع
فصل 7: آموزه‌ی خلوت‌گزینیِ یک روزه: کشف موانع مزاحم به عنوان آموزه‌ها
فصل 8: آموزه‌ی کار و معاش: سر و کله زدن با قطب‌نمای اخلاقیات
فصل 9: آموزه‌ی خرد: تمرین کردن، تمرین کردن، تمرین کردن
فصل 10: آموزه‌ی چهار منطقه‌ی مستعد خوب: «پرورش نگرش»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس
نویسنده
مترجمآرزو خوشابی
ناشر چاپیانتشارات نیکو نشر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-964-725392-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

برای دریافت کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.