معرفی و دانلود کتاب هنر رهایی از رنج

عکس جلد کتاب هنر رهایی از رنج
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر رهایی از رنج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر رهایی از رنج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر رهایی از رنج

آدیا شانتی در کتاب هنر رهایی از رنج، مجموعه‌ای از ساده‌ترین آموزه‌های معنوی را با شما به اشتراک می‌گذارد که با به کار گرفتن آن‌ها در زندگی می‌توانید به رنج‌هایتان پایان دهید و به آرامش برسید. خوشبختی و شادی زمانی به وجود می‌آید که مجادله با زندگی را کنار بگذارید و پذیرای بیداری معنوی شوید.

درباره‌ی کتاب هنر رهایی از رنج:

تأثیرگذارترین مؤلفه‌ی هر آموزه‌ی معنوی اصول بنیادی و پایه‌های آن است؛ همچنین، آن‌ها را ساده‌تر از هر چیز دیگر می‌توان فراموش کرد، چون ذهن ما، طبیعتاً، گرایش دارد وارد پیچیدگی شود. ذهن اعتقاد دارد هر چه چیزی ظریف‌تر و پیچیده‌تر باشد، دقیق‌تر می‌تواند واقعیت را منعکس کند. اما آدیا شانتی (Adyashanti) در طول سال‌ها تدریس دریافته است که بنیان‌های هر آموزه تأثیرگذارترین مؤلفه‌ی آن هستند. منظور از این بنیان‌ها مؤلفه‌های اساسی آموزه است که قدرت حقیقی را برای کمک به ایجاد تحول در زندگی ما دارند.

در واقع، هر چه آموزه‌ای ساده‌تر باشد، قدرت و تأثیرگذاری آن بیشتر است. ذهن ما به‌سختی این موضوع را باور می‌کند: چگونه ممکن است چیزی به‌غایت ساده آن‌قدر قدرتمند باشد؟ اما شانتی با بررسی مؤلفه‌های اساسی اینکه چرا رنج می‌بریم و چگونه زندگی را از دریچه‌ی جدایی نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شود که این‌ها بدون شک تحول‌آفرین‌ترین جنبه‌های این آموزه‌اند.

شانتی در کتاب هنر رهایی از رنج (Falling Into Grace) بیان می‌کند که فراسوی هر آموزه‌ای، برجسته‌ترین جنبه‌ی هر زندگیِ معنوی رحمت الهی است. رحمت الهی چیزی است که وقتی بر ما نازل می‌شود که به‌نوعی خودمان را حاضر ببینیم، وقتی قلب و فکرمان باز باشد و مشتاق باشیم این احتمال را بپذیریم که ممکن است چیزی را که فکر می‌کنیم می‌دانیم، ندانیم. در این وقفه‌ی ندانستن، در تعلیقِ هر گونه نتیجه‌گیری، مؤلفه‌ی دیگری از زندگی و واقعیت ممکن است خود را نشان دهد. این همان چیزیست که آن را رحمت الهی می‌نامیم. این همان لحظه‌ای است که می‌گوییم «آهان!»، لحظه‌ی شناخت، زمانی که چیزی را می‌فهمیم که قبلاً هرگز تصور آن را هم نمی‌کرده‌ایم.

شرایط و تجربیات زیادی قادرند ما را در معرض این رحمت الهی قرار دهند. رحمت الهی چه لحظه‌ی دیدن منظره‌ای زیبا در طبیعت باشد یا سپری کردن زمان با کسی که دوستش داریم یا صرفاً لحظه‌ای که آرام و ساکت نشسته‌ایم، به هر دلیلی، می‌تواند دریچه‌ی کاملاً جدیدی به روی ما باز کند. ناگهان، خودمان را آکنده از رحمت الهی می‌بینیم.

در مواقع دیگر، رحمت الهی با چهره‌ی خشن‌تر، خود را نشان می‌دهد. به‌نوعی، می‌توان گفت موقعیت‌های سخت زندگی بیشترین ظرفیت را برای باز کردن قلب‌ها و ذهن‌های ما دارند. ما هر کاری می‌کنیم تا از چنین لحظاتی اجتناب کنیم، اما در واقعیت، این لحظاتِ چالش‌برانگیزند که اغلب بزرگ‌ترین فرصت رشد و تحول را در خودآگاهی برای ما فراهم می‌کنند.

نکوداشت‌های کتاب هنر رهایی از رنج:

- کتابی خیره‌کننده، روشن و عمیق. (جنین روث، نویسنده‌ی کتاب Women, Food, God)

- یکی از بهترین توضیحات ذهن آگاهی که تا به حال به آن برخورده‌ام. (جانیس لانگ، بررسی آمازون)

- آدیا شانتی تأیید می‌کند که ما نه با جدا شدن از واقعیت نسبی زندگی روزمره خود، بلکه با ایجاد نگرش پذیرش کامل و گشودگی نسبت به همه موقعیت‌ها و احساسات و همه افرادی که با آن‌ها روبرو می‌شویم، به سوی تحقق هدف پیش می‌رویم. (eReginald A. Ray نویسنده‌ی کتاب Touching Enlightenment)

- آموزه‌های آدیا شانتی ما را به سوی آنچه که بیشتر مشتاق آن هستیم، هدایت می‌کند: این کتاب فوق‌العاده شفاف، ساده و قدرتمند است و به شما یادآوری می‌کند که مبارزه را متوقف کرده و با همان چیزی که در حال حاضر هستید، آرامش داشته باشید. (تارا براچ، نویسنده کتاب Radical Acceptance)

کتاب هنر رهایی از رنج مناسب چه کسانی است؟

اگر در جستجوی آرامش و در نهایت خوشبختی در زندگیتان هستید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

آدیا شانتی را بیشتر بشناسیم:

آدیاشانتی (که معنی اسمش «صلح ازلی» است) همه‌ی جویندگان صلح و آزادی را ترغیب می‌کند تا احتمالِ رهایی در این زندگی را جدی بگیرند. او تدریس را در سال 1996 به درخواستِ معلم ذنش شروع کرد که به مدت چهارده سال نزد وی تعلیم می‌دید. از آن پس، بسیاری از جویندگان معنوی، با سپری کردن مدت‌زمانی با آدیاشانتی، به ذات حقیقی خود پی برده‌اند و به بیداری رسیده‌اند.

مؤلف کتاب‌های پایکوبی در خلأ، تأثیر بیداری، مراقبه‌ی واقعی، پایانِ جهان تو و راز من سکوت است آموزه‌های مستقیم و خودانگیخته‌ای در باب نادوگانگی دارد که آن‌ها را با آموزه‌های اساتید اولیه‌ی ذن و حکیمانِ آدوایتا وِدانتا مقایسه کرده‌اند. اما آدیا می‌گوید: «اگر کلمات مرا از فیلتر هر سنت یا «ایسم»ی بگذرانید، آنچه را دارم می‌گویم به‌طور کامل از دست خواهید داد. حقیقتِ رهایی‌بخش ایستا نیست، بلکه زنده است. نمی‌توان آن را در قالب مفاهیم قرار داد و با ذهن آن‌ها را فهمید. این حقیقت فراسوی تمام فرم‌های بنیادگرایی مفهومی قرار دارد. آنچه شما هستید فراسوی آن است، یعنی بیدار و حاضر، در اینجا و اکنون. من فقط دارم به شما کمک می‌کنم آن را بفهمید.»

آدیاشانتی که اهلِ شمال کالیفرنیاست با آنی (موکْتی)، همسرش، زندگی می‌کند و در منطقه‌ی خلیج سان‌فرانسیسکو، به‌طور گسترده، به تدریس مشغول است و سات‌سانگ‌ها، برنامه‌های فشرده‌ی آخر هفته و چله‌نشینی در سکوت را برگزار می‌کند.

جملات برگزیده کتاب هنر رهایی از رنج:

- هیچ کس به ما نگفته است که آنچه ما هستیم ذره‌ای آگاهی یا روح مطلق است.
- تقریباً همه‌ی ما، چه خودآگاه یا ناخودآگاه، در تلاشیم تا احساس بهتری درباره‌ی خودمان داشته باشیم.
- آنچه هستید اساسی‌تر از آن چیزی است که می‌گویید هستید، آنچه واقعاً هستید یک شگفتی کامل است.
- بشر همیشه ناگزیر بوده است درباره‌ی زندگی خودش فکر کند، و یکی از چیزهایی که تقریباً همه‌ی انسان‌ها متوجه آن شده‌اند این است که رنج یکی از رایج‌ترین مؤلفه‌های انسانیت است.

در بخشی از کتاب هنر رهایی از رنج می‌خوانیم:

همه‌ی آموزه‌های معنوی به ما دستور می‌دهند «به درون خود بنگرید»، یا «خودتان را بشناسید». تا ما خودمان را نشناسیم، هرگز، نمی‌توانیم راهمان را از دل رنج به بیرون پیدا کنیم. در حقیقت، چون خودمان را نمی‌شناسیم، این‌قدر مستعد رنجیم و این‌قدر مستعد اشتباه کردن راجع به اینکه ما که‌ایم و واقعیت چیست. پس، این فرض که ما چیزی جداگانه‌ایم، غیر از همه‌ی چیزهایی که اطرافمان وجود دارد، مبنای آن مفهومی است که من آن را «خودآگاهی خودخواهانه» می‌نامم. چون از این‌ها گذشته، آنچه ما واقعاً در اینجا راجع به آن صحبت می‌کنیم حالتی از خودآگاهی است، راهی برای بسته‌بندی دنیا به‌صورت مفهومی. وقتی ذهن ما، رفته‌رفته، تصور می‌کند چیزی جداگانه و متفاوت با دنیای اطراف خود هستیم، نحوه‌ی ادراکمان را تغییر می‌دهد، به این معنی که حالت خودآگاهی‌مان را تغییر می‌دهد؛ افکاری که به آن‌ها اعتقاد داریم تغییر می‌کنند و حالت خودآگاهی ما دچار تغییر می‌شود.

می‌توانید همان‌طور که در حال آگاه شدن نسبت به افکاری هستید که حضور دارند، این تغییر را در خودآگاهی، هر لحظه، ببینید. مثلاً، این افکار را در نظر بگیرید: روزی آفتابی در ساحل را تصور کنید که در آرامش کامل، دراز کشیده‌اید و می‌توانید صدای برخورد امواج را به ساحل بشنوید. می‌توانید شن‌های داغ زیر خود را احساس کنید. می‌توانید تابش پرتو خورشید را به صورتتان احساس کنید. می‌توانید آواز مرغان دریایی را از دوردست بشنوید. اگر فقط به این افکار فکر کنید و به خودتان اجازه دهید تا واقعاً آن‌ها را حس کنید، رفته‌رفته، خودآگاهی شما را تغییر خواهند داد.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
مقدمه
فصل 1: تنگنای بشر
اعتقاد داشتن به آنچه فکر می‌کنیم
تنگنای رنج بشر
نیمه‌ی تاریک زبان
بیرون آمدن از دلِ ماتریس رنج
در جست‌وجوی چیستیم؟
فضای بزرگ درونی
متکی به اقتدار خود باشید
تصور کردن خودمان و دیگران
کشف بی‌تصویری
فصل 2: حل معمای رنج ما
گشودن در به‌روی رنج
خودخواهی چیزی نیست، جز حالتی از خودآگاهی
نابودی گذشته
سه راه رنج بردن
تقاضای متفاوت بودنِ چیزها
جدال با آنچه هست
ماهیت چسبنده‌ی رنج ارثی
فصل 3: بیدار شدن از خلسه‌ی خودخواهی
خلسه‌ی خودخواهی
تبدیل اندیشه‌ها
گردابِ رنج
ذهن خودِ شما نقطه‌ی شروع است
ماهیت معمولیِ بیدار شدن
اعتیادِ خودخواهی به درد و رنج
رهایی از جدال خود با آنچه هست
پیداکردن آزادی، حتی در سخت‌ترین لحظات
فصل 4: رهایی از کشمکش
فقط خودتان باشید
چه چیز را با قطعیت مطلق می‌دانیم؟
چیزی به نام اندیشه‌ی حقیقی وجود ندارد
ورود به بطن واقعیت
سکوت زمینی است که بیداری از آن سبز می‌شود
ندانستگی نقطه‌ی ورود شماست
قبل از اینکه به دنیا بیایید، کیستید؟
هم‌زمان، همه چیز و هیچ چیز باشید
بازگشت بزرگ
فصل 5: رویارویی با انرژیِ خام احساس
اجازه دهید رنج صحبت کند
چگونه رنج خود را تثبیت می‌کنیم
رویاروییِ کامل
رهایی از مقاومت در برابر آنچه وجود دارد
رها کردن نتیجه‌گیری‌ها درباره‌ی گذشته
این لحظه را خالی از رنج تجربه کنید
فصل 6: ثَبات درونی
دارای ذهن باز
کیفیت جادویی زندگی
حالت دائمی مراقبه
سکون یعنی نبود تعارض
بُعد متفاوتی از هستی
فصل 7: صمیمیت و حضور
صمیمت محض و وسعت باز وجود
عرصه‌ی زنده‌ی ندانستن
زندگی تقاضای پاسخ دارد
کنش خردمندانه و رابطه‌ی طبیعی با اندیشه
ماندن در ذهن مبتدی
صمیمیت واقعی بشر
صمیمیت با ترس
به‌راستی، چه چیزی می‌خواهد ابراز شود؟
فصل 8: پایان رنج
رنج کاملاً اختیاری است
بیدار شدن رو به واقعیت یک فرایند نیست
زمان بزرگ‌ترین مانع بیدار شدن
فصل 9: استقلال حقیقی
شکوفایی بی‌مانند زندگی فردی
اشتیاق به ساکن شدن در این زندگی
حضور ما نقشی در زندگی معنوی ندارد
فرصت دادن به شکوفایی استقلال حقیقی
یافتن حقیقت درون خودمان
گوش دادن اولین گام است
عشق یعنی زندگی را محکم در آغوش گرفتن
فصل 10: فراسوی جهان تضادها
ماندن در نماندن
زایش عذرایی: فراسوی جفت‌های تضاد
فراسوی چرخه‌ی دوگانگی
واقعیت غایی جامع و کامل است
اندوه بزرگ
فصل 11: موهبات الهی
قدرت دعای حقیقی
قدرت قلبِ گشوده
جذب شدن در مرکز اکنون

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر رهایی از رنج
نویسنده
مترجمسمانه کاظمی گرکانی
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۲
زبانفارسی
شابک978-622-6683-52-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر رهایی از رنج

حسین قارلقی
۱۴۰۱/۳/۸
کتابی که شدت از حیث محتوا ضعیفه، بیشتر تخیلات هست که آب و تاب داده بعس، تهکتاب چیز زیادی گیرت نمیاد. غقط چند جمله خوب میشه ازش برداشت.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب هنر رهایی از رنج

برای دریافت کتاب هنر رهایی از رنج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.