معرفی و دانلود کتاب راز بزرگ سیاوش

عکس جلد کتاب راز بزرگ سیاوش
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راز بزرگ سیاوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راز بزرگ سیاوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راز بزرگ سیاوش

کتاب راز بزرگ سیاوش نوشته‌ی طیبه تلخابی، داستان زندگی دختری است که با مردی مسن‌تر از خود ازدواج می‌کند؛ مردی که علی‌رغم اصرار زیادش برای ازدواج، بعد از اینکه دخترک را به خانه‌اش می‌برد هیچ رغبتی برای زندگی مشترک با او نشان نمی‌دهد.

در این میان سیاوش نیز از همسر سابقش جدا شده است و یک دختر افسرده و بیمار دارد. هر سه نفر کنار هم زندگی سرد و بی‌روحی را می‌گذرانند در حالیکه هر کدام دنیای متفاوتی برای خودشان دارند.

در بخشی از کتاب راز بزرگ سیاوش می‌خوانیم:

با تردید کنار مبل راحتی رفتم در افکار مثبت و منفی و در میان کشمکش‌های ذهنی‌ام اسیر بودم. اما لحن پر از آرامش دکتر در من اثر می‌گذاشت. مثل اینکه جادویم می‌کرد.

چند لحظه بعد روی مبل دراز کشیده بودم. فضای اتاق از آرامش بی‌نظیری برخوردار بود. دکتر با فاصله کمی از من، روی صندلی نشسته، و منتظر بود، تا تمام در و دیوار اتاق را خوب ببینم. پرده‌های مخمل موج دار به رنگ دریا و آسمان جلوی پنجره را پوشانده بود. که شاید این راز آرامش حاکم در اتاق بود. چون آسمان خاکستری رنگ هر کسی را غمگین می‌کرد. چند تابلو که احتمالاً مدارک دانشگاهی بود با قابی ساده روی دیوار نصب شده بود وقتی‌ که نگاهم بعد از چرخشی کامل روی صورتش ثابت ماند خودم را جمع و جور کردم و منتظر بیرون آمدن اولین جمله از دهان دکتر شدم.

پرسید؛ الان آرومی؟ دوست داری شروع کنی من سراپا گوشم هر چی دلت می‌خواد تعریف کن. امروز روز خوبیه برای حرف زدن و خالی شدن، درسته؟ می‌تونی شروع کنی.

پرسیدم؛ چی باید بگم؟

گفت؛ چشماتو ببند چند تا نفس عمیق بکش بعد هر چی به ذهنت اومد بگو.

کاری را که او گفت انجام دادم.

از کجا بگم از بچگی خیلی چیزی یادم نیست فقط می‌دونم که نه دوستی داشتم نه همبازی، رفت و آمد فامیلی هم هیچ وقت نداشتیم فکر کنم ما اصلاً فامیل نداریم. پدرم کم میاد خونه هر وقت هم میاد بعد از یکی دو ساعت با مادرم دعواشون می‌شه. من از این دعواها خیلی خسته‌ام. مامانم حوصله‌ی منو نداره. طوری که فکر می‌کنم اصلاً من، دختر اونا نیستم مادرم تا حالا منو نبوسیده مگر فقط روز عید سر سفره‌ی هفت سین اونم وقتایی که بابام خونه بود اگر اون نمی‌اومد مادرم حال و حوصله نداشت. سفره‌ای در کار نبود و ما عید نداشتیم. حال خوب مادرم همیشه در گرو وضع و حال بابام بوده. بچگی‌های من شبیه هیچ کدوم از همکلاسی‌هام نبود هر وقت از خانواده خودم حرف می‌زدم کسی باور نمی‌کرد. همه می‌گفتن دروغگویی. توی دوران دبیرستان هم که همه به من بد نگاه می‌کردن و می‌گفتن بچه پولدار عوضی. هیچ وقت نتونستم بفهمم پولدار بودن من یا بی‌پولی اونا چرا همیشه باعث قضاوت خیلی از آدما بود. من هیچ وقت حتی یه دوست صمیمی هم نداشتم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راز بزرگ سیاوش
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات انگیزه مهر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات375
زبانفارسی
شابک978-600-8325-37-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راز بزرگ سیاوش

آتنا جعفری
۱۳۹۸/۶/۶
کتاب خوبی ولی در احمق نشون دادن و بی‌خیالی و بی‌اعتنایی مریم راجع به ادمای اطرافش از جمله خانواده و همچنین اومدن یاسر و خانواده همسرش به خونش خیلی اغراق آمیز و غیر قابل باور بود و بزرگنمایی شده بود. یه جاهایی مریم خیلی زرنگ بود ویه جاهایی خیلی بی‌تفاوت و نادون
مریم آرمیون
۱۳۹۹/۱/۳۰
داستان جذابی بود و خواننده را دنبال خود می‌کشاند. درونمایه داستان بیشتر این واقعیت را به ذهن متبادر می‌کرد که مادیات خوشبختی نمی‌آورند، بخصوص زمانی که از راه نادرستی کسب شده باشند و اینکه در زندگی هیچ چیز بجز راستی و درستی لذت بخش نیست.
طیبه تلخابی
۱۳۹۸/۶/۲۷
با سلام و احترام خانم یا آقای قشقایی قشقایی ممنونم از نظرتون اما کاش تا آخر میخوندید. فکر نمیکنید قضاوت فقط با مطالعه چهل صفحه از یک کتاب، کم لطفی باشه دوست عزیز؟
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
خیلی سطحی و ابتدایی بود
از همه اتفاقات خیلی سریع رد میشدم
مگه میشه مریم در تمام مدتی که با سیاوش زندگی میکرد اصلا ازش سوالی نپرسیده باشه
رمان کلی سوال بی جواب داشت
......
نیوشاراد
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
عالی بودکتابی بودکه دوست داشتی هرچه زودترتموم کنی ببینی پایانش چی میشه وخداروشکرکه مریم حق نوشین ‌گرفت
سیما خمسه
۱۳۹۹/۱۰/۸
خیلی خوب و روان نوشته شده بود. طوری که از خوندن کتاب نمیشه دست کشید
مدیا یوسفی
۱۳۹۸/۶/۲۶
عجب کتابی بود ٥ ساعته خوندمش نمیتونستم بزارمش کنار
Meisam Bengaran
۱۳۹۸/۶/۴
یک کتاب خوب، عمیق و جذاب.. پیشنهاد میکنم حتما بخونید
هاجر نجفی
۱۳۹۸/۷/۳۰
فقط آخرشو خراب کرده بود
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب راز بزرگ سیاوش

برای دریافت کتاب راز بزرگ سیاوش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.