معرفی و دانلود کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

عکس جلد کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت، پرفروش‌ترین کتاب سایت آمازون در دسته روانشناسی کاربردی در نیمه اول سال 2016 بود. دکتر کارول دوک در این کتاب، با معرفی مفهوم «طرز فکر» مبحثی نوین و ساده ولی به شدت تاثیرگذار را مطرح می‌کند.

کارول دوک (Carol Dweck) در سه فصل ابتدایی کتاب، ضمن معرفی ایده طرز فکر و مباحث جانبی، بیان می‌کند برخی افراد به ذاتی بودن توانایی‌ها و استعدادهایشان (طرز فکر ثابت) اعتقاد دارند و برخی دیگر به امکان پیشرفت یا پسرفت خود در زمینه‌های مختلف باور دارند (طرز فکر رشد) و برخی هم با توجه به موضوع مورد بحث، عقیده متفاوتی دارند؛ مثلا برخی افراد باور دارند استعداد نقاشی و هنر ندارند ولی می‌توانند با تمرین و تلاش، مهارت‌های ریاضی خوبی کسب نمایند. یعنی تعداد زیادی از ما به ثابت بودن برخی از توانایی‌ها و قابل رشد بودن توانایی‌های دیگری اعتقاد داریم.

نویسنده سعی دارد در کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت (Mindest: The New Psychology of Success) نشان دهد تفاوت رفتاری و عملکردی افراد مختلف در دو گروه به چه صورت است. برای این منظور او با عناوین «ورزش؛ طرز فکر یک قهرمان»، «کسب‌وکار؛ طرز فکر و رهبری»، «طرز فکر در روابط عاشقانه» و «معلمان، مربیان و والدین؛ طرز فکر برای تربیت» بحث را ادامه می‌دهد و بصورت کاربردی و تخصصی در هر زمینه بحث می‌کند.

در انتهای کتاب، «تغییر طرز فکرها» مطرح و راهکارهای عملی زیادی پیشنهاد شده است. اگر به دنبال شناخت بیشتر خود هستید و مایلید بدانید طرز فکر شما چه تاثیری بر رفتار خود و عزیزان‌تان دارد، خواندن کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت، را به شما توصیه می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1) طرز فکر
فصل2) بررسی عمیق‌تر طرز فکرها
فصل3) حقیقت توانایی و دستاورد
فصل 4) ورزش: طرز فکر یک قهرمان
فصل 5) کسب‌وکار: طرز فکر و رهبری
فصل 6) روابط: طرز فکرها در روابط عاشقانه
فصل 7) والدین، معلمان و مربیان: طرز فکرها از کجا می‌آیند؟
فصل 8) تغییر طرز فکرها
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت
نویسنده
مترجمشهلا ثریاصفت
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-95973-5-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۱۲
دکتر کارول اِس دِوِک، یکی از شناخته‌شده‌ترین محققان جهان در زمینه‌های شخصیت، روان‌شناسی اجتماعی و روان‌شناسی رشد است. ایشون استاد روانشاسی دانشگاه استنفورد هستند و یک کتاب علمی هم قبلا با نام طولانی «نظریه‌های خویشتن، نقش آن‌ها در انگیزش، شخصیت و توسعه» نوشته که توسط سازمان همیاری آموزشی جهان، کتاب به‌عنوان برگزیده سال انتخاب شده.
نویسنده در مورد اینکه چطور شد که در مورد این مدل طرز فکرها شروع به بررسی کرده؛ این رو میگه که وقتی جوان بودم در تحقیقات متوجه رفتارهای بچه‌ها در موقع پازل حل کردن شدم.
دِوِک در مورد واکنش این بچه‌ها در مواجه با یک سری پازل صحبت می‌کنه. پازل‌هایی که پشت سر هم سخت‌تر می‌شد. یک سری بچه‌ها نا امید میشن و دیگه دوست ندارن ادامه بدن. اما اون یک سری واکنش متفاوت رو هم می‌بینه. دقیقا جمله یکی از بچه‌ها رو نقل می‌کنه که با خودش گفته: من عاشق چالش هستم!
در نهایت کارول دِوِک تحقیقات خودش رو منتشر می‌کنه و به دو مدل طرز فکر می‌رسه.
یک) طرز فکر ثابت
این طرز فکر اینطوری هست که میگه آدم‌ها به یک سری ویژگی‌های تغییرناپذیر اعتقاد دارن. یعنی هرکس یک سری ویژگی‌ها، توانایی‌ و استعدادی رو از اول داره. و این مقدارش ثابته و تغییر نمی‌کنه. افراد با این طرز فکر مدام هم در حال اثبات ویژگی‌ها و توانایی‌های خودشون هستن.
دو) طرز فکر رشد
این طرز فکر به قابل تغییر بودن اعتقاد داره. یعنی اینکه هر کسی با تلاش و تمرین می‌تونه پیشرفت کنه. یعنی هر یک از ویژگی‌های اولیه هر آدمی با تمرین و تلاش می‌تونه پرورش پیدا کنه. و یک نکته مهم اینکه در طرز فکر رشد، موفقیت به‌معنای یادگیری هست نه اثبات با‌هوش‌ بودن!
امیر مصدق
۱۳۹۵/۷/۹
با سلام
کتاب پر محتوا و عالیه. جز بهترین کتاب‌های حوزه روانشناسی هست و ممنون بابت ترجمه خوب این کتاب خواندن این کتاب واقعا تاثیر گذار هست و کتاب بر اساس تحقیقات گسترده‌ای نوشته شده است در ضمن باید اضافه کنم که دیدگاههایی که در این کتاب مطرح شده است خیلی نو هست و به نوبه خود میتواند زندگی افراد را متحول کند
زهرا کیانی
۱۳۹۵/۵/۲۶
عالیه، دیدگاهی که مطرح شده حتی برای من که کرم کتاب هستم، تازگی داره و بسیار ذهنم رو تغییر داد. آفرین به مترجم
علی صادقی
۱۳۹۷/۶/۲۲
این کتاب نظریه‌ای را مطرح می‌کنه که بعضی از اساتید عزیز ما و اونایی که خارج میرن اشتباه گرفتن قضیه رو. این اساتید عزیز می‌فرمایند استعدادیابی و استعدادپروری منسوخ شده و نظریه این کتاب رو مطرح می‌کنن
دوستان و اساتید عزیز این طور نیست که استعدادیابی و استعدادپروری منسوخ شده باشه فقط بحث برچسب زدن که
هستش اگر در خود یا کسی استعدادی میبینی این تنها استعداد او نیست و ممکن است استعدادهای دیگری هم داشته باشد و تا زمانی که ما در دنیا زمانِ محدودی داریم استعدادیابی و استعدادپروری پابرجا و لازمست.
Amir Shams
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
این کتاب درمورد دو دیدگاه طرز فکر رشد و ثابت بحث میکند و با داستان آن را برای ما ملموس میکند. مسئله برای من اینجاست که میخواهم هروقت کتابی را میخوانم به آن عمل کنم ولی در این کتاب فقط دیدگاه را بیان می‌کند و راهکار‌های عملی آن بسیار کم است ولی در کل کتاب عالیه چون باعث میشه با خوندن آن در موقعیت‌های شکست راحت تر کنار بیایی. من پیشنهاد میکنم این کتاب را بخوانید.
Soheib Esmaeeli
۱۳۹۸/۹/۱۴
خواندن این کتاب، درک متفاوت و تامل برانگیزی را از "فهمیدن انسان و مسائل انسان" ایجاد میکند.
هم برای هر فرد نسبت به خودش؛ برای آگاهانه برخورد کردن و انتخاب استراتژی درست برای عمل؛ هم برای والدین در رفتار نسبت به بچه‌های بخصوص کوچک‌شان وطبیعتا معلمین بخصوص در سنین پایین دبستان، فیدبک‌دادن مناسب به کودکان، و...
Asal Kh
۱۳۹۹/۴/۳۰
کتاب خیلی خوبی بود. شخصأ معتقدم یادگیری هیچ وقت دیر نیست. ادم تو هر سنی میتونه تغییر کنه...
تغییر تفکر و عقیده نه افت داره نه بده!!! وقتی راهی رو اشتباه رفتی دیگه رفتی... وقتی به اشتباهت پی بردی دیگه تغییر رویه بلکه بد نیست خوب هم هست. با تشکررررر از دوستان کتابراه...
: -): -): -): -)
hossein gh
۱۳۹۶/۱۱/۱۸
کتاب رو به دو قسمت میشه تقسیم کرد اول توضیح طرز فکر ثابت و رشد با مثالهای فراوان و قسمت دوم مهارتهای رسیدن به طرز فکر
کتاب کاربردی و مناسب
متن شیوا و ساده
عالی بود ممنون از کتابراه
سید متین هاشمی
۱۳۹۵/۶/۲۳
کتابی بسیار مفید و کاربردی برای همه افراد اگر والدین این کتاب را مطالعه کنند، در تربیت فرزندان یک مسیر جدید را پیش روی خود خواهند دید که شاید بتونه سرنوشت اونها رو تحت تاثیر قرار بده.
اسما ارفع
۱۳۹۹/۶/۱۸
این کتاب واقعا عااالیه ازون کتاباس ک بی شک همه باید بخونن، تقریبا همه در بخشایی اززندگیشون یا حتی همه بخشای زندگیشون با طرز فکر اشتباه خودشون یا اطرافیانشونو ب ناکامی کشیدن. تنهای ناراحتی من یعد خوندن کتاب اینه چرا بعد هرفصلش خلاصه برداری نکردم تا هی باخودم مرورکنمشون
شینا یوسفی
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
اولین بار بود با این طرز فکر آشنا میشدم واقعا با توجه به اون چیزی که در زندگیم گذشته باورش دارم و سعی می‌کنم تو تربیت فرزندانم هم تحت تأثیر این طرز فکر باشم و بیشتر دقت کنم این کتاب رو به همه معرفی می‌کنم به نظرم فرهنگ جامعه ما و پرورش فرزندانمان به طرز فکر ثابت آلوده شده
مجید. م
۱۳۹۷/۵/۱۱
بی نظیر بود. تعریف‌های زیادی از کتاب شنیده بودم که واقعا درست بودند. کتاب بدون شک یکی از بهترین‌های حوزه‌ی روانشناسی هست. ترجمه‌ی کتاب هم خیلی خوبه. در کل بنظر شخصی بنده این کتاب یکی از شاهکارهای روانشناسیه و توصیه میکنم همه دوستداران کتاب این کتاب رو مطالعه کنند
آنیتا ارزانی
۱۳۹۷/۱/۲۳
با تشکر فراوان از کتابراه برای معرفی و در دسترس قراردادن چنین کتابهای مفیدی. با دیدگاه جدیدی در این کتاب روبرو شدم ک در صورت استفاده از آن مطمئنا در زندگی شخصی خودم تاثیر وافری خواهد داشت. مجددا سپاسگزارم.
Javad Gholamnejad
۱۳۹۸/۵/۱۳
به نظر بنده کتاب بسیار عالی درزمینه لااقل خودشناسی و شناخت انواع طرز فکر واینکه باتغییر طرز فکرمون به بهبود اندیشه ویه زندگی بهتر همچنین آموزش فرزندانمون والقاء طرز فکر رشد به اونها چقدر میتونه در سلامت رفتاروزندگیشون مفید واقع بشه
علی دادخواه
۱۳۹۸/۱/۲۸
فعلا تا ۴۲ صفحه خواندم. کتاب بسیار خوبی است در مورد دو نوع طرز فکر: طرز فکر رشد و طرز فکر ثابت و عقاید اشتباه در مورد ثابت بودن میزان هوش رو زیر سوال میبره. افرادی که فکر میکنند هوش ثابته و نمیشه افزایشش داد دیگه تلاشی برای پیشرفت نمیکنند و پیشرفت هم نمیکنند.
مشاهده همه نظرات ۲۱۳

راهنمای مطالعه کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

برای دریافت کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.