معرفی و دانلود کتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز

عکس جلد کتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که معتقدند برای موفقیت بیشتر باید سخت‌کوشانه‌تر کار کرد؟ تیبو موریس در کتاب طرز فکر استراتژیک با تمرینات 7 روزه این افسانه را از ذهن شما برای همیشه پاک می‌کند و راهکارهایی را ارائه می‌دهد که با وجود کار کمتر اما هوشمندانه و دقیق، نتایج بهتری به دست آورید. این یک شعار یا فریب عامیانه نیست بلکه یک نحوه نگرش و تفکر راهبردی است که طراحی نقشه‌های استراتژیک را به شما می‌آموزد.

درباره‌ی کتاب طرز فکر استراتژیک:

در جامعه امروز، همه وسواس زیادی برای انجام کارهای بیشتر دارند. مشغله داشتن تبدیل به نشان افتخار شده است. می‌خواهیم به اطرافیانمان نشان دهیم که چقدر بهره‌ور و مولّد هستیم. می‌خواهیم همسایه‌هایمان ببینند که ما چقدر پرکارتر از بقیه هستیم.

با این حال بسیاری از ما درک درستی از بهره‌وری نداریم. در حالی که ممکن است در ظاهر پُرمشغله باشیم، اغلب دستاوردهای بسیار کمی داریم. افزودن کارهای بیشتر به فهرست کارهای بی‌پایان ما، لزوماً ما را بهره‌ورتر نمی‌کند.

امروزه دوران کارهای یدی و سنگین به پایان رسیده است. در عصر تکنولوژی همه چیز رو به هوشمندسازی و آسان‌ترین راه است. در این میان کسانی که بخواهند از روش‌های سنتی تبعیت کنند، از قافله پیشرفت عقب می‌مانند. کتاب طرز فکر استراتژیک (strategic mindset) راهنمای مناسبی برای دستیابی به کوتاه‌ترین راه برای موفقیت است. راهی که در نتیجه یک زمان‌بندی مناسب، مدیریت انرژی و برنامه‌ریزی، شما را به مقصد می‌رساند.

همان‌طور که برای برنده شدن در بازی شطرنج باید به چندین حرکت بعدی فکر کنید، برای برنده شدن در بازی بهره‌وری، باید به ماه‌ها، سال‌ها یا حتی دهه‌های بعدی فکر کنید. با تفکر استراتژیک صحیح، می‌توانید سال‌های زیادی از عمرتان را صرفه‌جویی کنید و به بسیاری از اهدافتان دست پیدا کنید که در غیر این صورت چنین نخواهد شد.

در حقیقت مدیریت استراتژیک، آموزش هوشمندسازی در امور روزمره و کاری است. این طرز تفکر نشان می‌دهد که انجام کار بیشتر، اغلب راه‌حل درست نیست و بدون داشتن یک استراتژی بسیار مؤثر، بهره‌وری بی‌معنی است. به همین خاطر باید به تفکر استراتژیک پیش از هر چیز بیندیشید.

به عبارت دیگر شما باید آنچه را که تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در این کتاب «بهره‌وری استراتژیک» می‌نامد توسعه دهید. کتاب طرز فکر استراتژیک به شما یاد می‌دهد که چطور هر حرکتی که انجام می‌دهید مؤثر باشد و زندگی شما را به‌طور چشمگیری بهبود بخشد.

کتاب طرز فکر استراتژیک مناسب چه کسانی است؟

فرقی نمی‌کند که شما مدیر، کارمند یا خانه‌دار باشید. این کتاب مخصوص افرادی‌ست که برای پیشبرد اهداف خود به یک دستورالعمل و یک برنامه‌ریزی کاربردی نیاز دارند.

در بخشی از کتاب طرز فکر استراتژیک می‌خوانیم:

امروز روی برنامه‌ریزی یک‌ساله شما کار می‌کنیم. این کار به شما کمک می‌کند تا قدرت بهره‌وری استراتژیک را آزاد کنید. بنابراین دوست دارید در دوازده ماه آینده چه دستاوردهایی داشته باشید؟ چه چیزی واقعاً شما را هیجان‌زده می‌کند؟ چه چیزی می‌تواند تفاوت چشمگیری در زندگی حرفه‌ای یا شخصی شما به‌وجود آورد؟

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، هرچه شفافیت و وضوح بیشتری داشته باشید، بهتر است. برای برنامه‌ریزی سالانه، با استفاده از سؤال زیر، یک طوفان فکری راه بیندازید: چه چیزی دوازده ماه آینده را واقعاً ارزشمند می‌کند؟

پنج تا ده دقیقه وقت بگذارید و پاسخ این سؤال را بنویسید. سپس برای کمک بیشتر، خودتان را دقیقاً در دوازده ماه بعد تجسم کنید. اکنون با تکمیل جمله زیر، بنویسید که چه دستاوردهایی خواهید داشت: دوازده ماه گذشته واقعاً شگفت‌انگیز بود؛ زیرا...

در نهایت لحظه‌ای را صرف تجسم دستاوردهایتان کنید، در حالی که احساس عمیقی از رضایت را به دلیل دستیابی به آن‌ها تجربه می‌کنید.

حالا که برخی از چیزهایی را که می‌خواهید به دست آورید، یادداشت کرده‌اید، فقط یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این کار، توسعه بهره‌وری استراتژیک را برای شما آسان‌تر خواهد کرد. برای کمک به شناسایی چیزی که باید بر آن تمرکز کنید.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
این کتاب برای چه کسی نوشته شده است؟
مقدمه
بهره‌وری استراتژیک چیست؟
بخش اول: برنامه‌ریزی مؤثر
روز اول: برنامه‌ریزی سالانه
روز دوم: سقوط دومینوها
روز سوم: برنامه‌ریزی 90 روزه
بخش دوم: اثربخشی در مقابل کارایی
روز چهارم: استراتژیک بودن در طول روز
بخش سوم: تفکر هوشمندانه
روز پنجم: از خودتان سؤال‌های هوشمندانه بپرسید
بخش چهارم: یادگیری مؤثر
روز ششم: به‌کارگیری آموخته‌ها با اثربخشی حداکثری
بخش پنجم: مدیریت انرژی
روز هفتم: انرژی‌تان را به‌خوبی مدیریت کنید
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز
نویسنده
مترجملطیف احمدپور
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات99
زبانفارسی
شابک978-622-7741-43-8
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طرز فکر استراتژیک

محمد آذری موفق
۱۴۰۱/۷/۲۲
سلام به همراهان کتابراه
این کتاب به دو موضوع کلی می‌پردازد که برای خود من به طور خاص موضوع اول مورد توجه بود.
1- از انجام درست کارها دست کشیده و به جای آن مشغول انجام کارهای درست شوید.
اینکه کار درست چیست برای هرکس موضوعیت خود را دارد، ولی در کل اینکه با رعایت این نکته نه تنها در وقت و انرژی و
صرفه جویی میشود، بلکه در ایجاد تمرکز نیست بسیار موثری است.
2- زمان بندی برنامه ریزی یکساله و تقسیم آن به دوره‌های 90 روزه و حرکت در مسیر و تحلیل و بررسی روند حرکت خود به سمت این اهداف.
در کل این کتاب راهکار عملی موثر برای رسیدن به اهداف ارائه می‌دهد.
پیشنهاد بنده برای مطالعه این کتاب به عنوان یک روش جاری موثر در کارها، مشاغل، سنین و گروه‌های مختلف می‌باشد.
حامد جامه بزرگی
۱۴۰۱/۹/۱۷
در زندگی امروز همه وسواس زیادی برای انجام کارها دارند، مشغله داشتن تبدیل به یک نوع اشتغال شده، با این حال ما بهره مندی از اطرافمان نداریم، در حالی که ممکن است پر مشغله باشیم، اما دستاوردی کمی نصیبمان شود، افزودن مشغله بیشتر به کارهایمان برای ما ممکن است پیشرفت چندان و بهروری آنچنان نداشته باشد، حتی در برخی موارد ممکن است نشان معکوس نیز داشته باشد، برای رسیدن به این بهره وری باید ماهرانه با آن ها روبرو شد، در این کتاب میتوانیم راحت به این ماجرا پی ببریم که چگونه میتوانیم به از قدرت تفکر چگونه میتوانیم برای دست یابی به تصورات خویش پی ببریم، مهارتهای بلند مدت را یاد بگیریم و به دستاوردهای بزرگ دستیابی کنیم
Mehran Davary
۱۴۰۲/۳/۵
از مفیدترین کتابایی که خوندم. اینو به جرئت میگم. خیلی با نظم و پله پله بهت میگه باید چیکار کنی. کاملا انگار به مربی شخصی همراهته و هر روز، یه بخشی از اون برنامه رو بهت آموزش میده و تو باید اون روز فقط تمرینات مربوط به اون جلسه رو انجام بدی و مرور کنی تا درونی بشه. بعد آماده بشی برای جلسه‌ی بعدی. از اگه اینایی هستی که کاری رو شروع نمی‌کنی، شروع می‌کنی زود ولش می‌کنی، همزمان خواستی چندتا کار رو شروع کنی چندتا مهارت رو بادبگیری، از این شاخه به اون شاحه رفتی و آخرش هیچی به هیچی؛ این کتاب مختص خودته. از دستش ندین که واقعا خوندنش برای هرکسی با هر شرایطی خالی از لطف نخواهد بود.
Neda Safdarian
۱۴۰۱/۳/۶
این کتاب برای شماست اگر شما:
بدون اینکه به نتایج دلخواهتان برسید، در تقلا و کشمکش هستید،
احساس سردرگمی می‌کنید و نمی‌دانید برای رسیدن به اهدافتان باید بر چه چیزی تمرکز کنید،
درباره اهدافتان شفافیت و وضوح کافی ندارید، یاهمچنان بیشتر مطالعه می‌کنید، اما در انجام اقدامات واقعی کافی شکست
اگر از
می‌خورید. هریک موارد بالا برایتان آشنا به نظر می‌رسد و می‌خواهید یاد بگیرید چگونه به یک مولّد‌ استراتژیک تبدیل شوید، به خواندن این کتاب ادامه دهید.
احمد اولادی راد
۱۴۰۲/۲/۳۱
من با این کتاب افراد متعددی رو راهنمایی کردم
خیلی خوب بیان می‌کنه مطالب رو برای کسایی که هی شاخه به شاخه میشن. عالیه. این کتاب تفکر استراتژیک رو در مغز شما می‌کاره و شما رو آماده می‌کنه می‌کنه که موفق بشید و البته که اگه خودتون بخواهید
بنظرم مطالعه کنین گوش کنین و دقیق باشین تفکر کنین و صرفا که
نخونین بره. باهاش ارتباط بگیرین انکار اومدین کلاس درس و همین کتاب دارین تدریس میکنین
اینطوری شالوده کتاب رو درک خواهید کرد
Nasir jadgal
۱۴۰۲/۱/۱۶
سلام بر کتابراه و کتابراهی‌های گرامی.
کتابی مختصر و مفید در خصوص یافتن اهداف مهم و برنامه ریزی برای رسیدن به آن‌ها است مطالعه این کتاب میتونه شما رو از چرخه معیوب سردرگمی‌ها و روزمرگی‌ها خارج کرده و در مسیر درست و موثر رسیدن به مهم‌ترین و موثرترین اهداف زندگی قرار بدهد. هم چنین این کتاب تأکید بر
دارد «انجام کارهای درست درست انجام دادن کارها مقدم هست» یا به تعبیری میشه گفت «مشغول بودن به معنای موثر بودن نیست.»
hamidreza a
۱۴۰۱/۶/۲۶
کتاب بسیار عالی و‌پرکابردی بود
ولیی ب شرط انکه عمل کنیم
این کتاب در ۷روز سعی میکنه ب افرادی ک تلاش زیاد دارن ولی نمیدونن ک باید چیکار کنن کمک میکنه هدفمند عمل کنن
با پرسیدن سوالات درست از خودمان و دنبال کردن اون سوالات ک بتونیم بهشون عمل کنیم
mahnia
۱۴۰۱/۹/۱۵
این کتاب به شما کمک میکنه که چطور برنامه ریزی کنید و چطور بهره وری کارتون رو افزایش بدید اگر به دنبال یک کتاب مختصر و مفید میگردید که در زمان کمی به شما انگیزه بده و راه درست را به شما نشان بده این کتاب میتونه گزینه خوبی باشه
صمد منتظری
۱۴۰۱/۴/۷
کتاب فوق‌العاده‌ای هستش و مطالبش راحت درک و اجرا میشه و اینکه خیلی شفاف صحبت کرده و اینکه فرق بین درست کار کردن و کار درست رو انجام دادم با سخت کار کردن و کار سخت رو انجام دادن و..... رو توضیح میده و راهکار‌های جالبی رو ارائه داده
سیاوش عباسی
۱۴۰۱/۶/۲۳
چند وقت بود دنبال یه کتاب خوب در مورد استراتژی میگشتم جهت برنامه ریزی هام و کادهایی که دارم. تسخه نمونه رو مطالعه کردم دیدم به دردم میخوره. ممنون از دوستان دیگه که با نظراتشون موجب شدن این کتاب رو تهیه کنم. د
خالد شکری
۱۴۰۱/۶/۷
یک کتاب فوق العاده برای ایجاد تفکری سازنده برای خروج از چرخه معیوب زندگی
کتاب به ما کمک می‌کنند به جای انجام کارهای زیاد غیر مفید، کارهای اثرگذار زندگی خود را کشف و انجام دهیم و دومینو وار به اهداف خود برسیم.
hedayat zandi
۱۴۰۱/۳/۱۳
هر روز دستورات آنرا عمل کردم و خیلی حس بهتری پیدا کردم البته ناگفته نماند بعد از کلی تمرین و برنامه نوشتن این کتاب رو خوب درک می‌کنم و باهاش ارتباط پیدا کردم. واقعا نیاز داریم این کتاب رو عملیش کنیم
آرش رضایی
۱۴۰۲/۱/۲۱
کسانی ‌که نمیتونن خواسته هاشون رو مشخص کنن و نمیدونن چطور بهشون برسن کتاب حاضر با طرح سوال و ارائه راه و روش کمک میکنه خواسته هاتون رو پیدا کنید و استراتژی مورد نیاز و درست رو براش در نظر بگیرید..
ghazale rafeie
۱۴۰۱/۳/۵
من عاشق اینجور کتابها هستم کتابی که خواندنش و البته باید با دقت خواند و عمل کردنش قطعا روی زندگی آدم اثر داره...
ممنون از کتابراه بخاطر تخفیفهای خوبتون... موفق باشید
Ronak.Baveisi
۱۴۰۲/۱/۱۴
اگه یه هدف داری و نمیدونی چطوری بهش برسی یا ترس رسیدن بهشو داری بهت پیشنهاد میکنم این کتاب بخونی تا بفهمی چطوری میشه به بزرگترین اهدافت برسی بدونه اینکه بترسی😉
مشاهده همه نظرات 56

راهنمای مطالعه کتاب طرز فکر استراتژیک

برای دریافت کتاب طرز فکر استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.