معرفی و دانلود کتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز

عکس جلد کتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که معتقدند برای موفقیت بیشتر باید سخت‌کوشانه‌تر کار کرد؟ تیبو موریس در کتاب طرز فکر استراتژیک با تمرینات 7 روزه این افسانه را از ذهن شما برای همیشه پاک می‌کند و راهکارهایی را ارائه می‌دهد که با وجود کار کمتر اما هوشمندانه و دقیق، نتایج بهتری به دست آورید. این یک شعار یا فریب عامیانه نیست بلکه یک نحوه نگرش و تفکر راهبردی است که طراحی نقشه‌های استراتژیک را به شما می‌آموزد.

درباره‌ی کتاب طرز فکر استراتژیک:

در جامعه امروز، همه وسواس زیادی برای انجام کارهای بیشتر دارند. مشغله داشتن تبدیل به نشان افتخار شده است. می‌خواهیم به اطرافیانمان نشان دهیم که چقدر بهره‌ور و مولّد هستیم. می‌خواهیم همسایه‌هایمان ببینند که ما چقدر پرکارتر از بقیه هستیم.

با این حال بسیاری از ما درک درستی از بهره‌وری نداریم. در حالی که ممکن است در ظاهر پُرمشغله باشیم، اغلب دستاوردهای بسیار کمی داریم. افزودن کارهای بیشتر به فهرست کارهای بی‌پایان ما، لزوماً ما را بهره‌ورتر نمی‌کند.

امروزه دوران کارهای یدی و سنگین به پایان رسیده است. در عصر تکنولوژی همه چیز رو به هوشمندسازی و آسان‌ترین راه است. در این میان کسانی که بخواهند از روش‌های سنتی تبعیت کنند، از قافله پیشرفت عقب می‌مانند. کتاب طرز فکر استراتژیک (strategic mindset) راهنمای مناسبی برای دستیابی به کوتاه‌ترین راه برای موفقیت است. راهی که در نتیجه یک زمان‌بندی مناسب، مدیریت انرژی و برنامه‌ریزی، شما را به مقصد می‌رساند.

همان‌طور که برای برنده شدن در بازی شطرنج باید به چندین حرکت بعدی فکر کنید، برای برنده شدن در بازی بهره‌وری، باید به ماه‌ها، سال‌ها یا حتی دهه‌های بعدی فکر کنید. با تفکر استراتژیک صحیح، می‌توانید سال‌های زیادی از عمرتان را صرفه‌جویی کنید و به بسیاری از اهدافتان دست پیدا کنید که در غیر این صورت چنین نخواهد شد.

در حقیقت مدیریت استراتژیک، آموزش هوشمندسازی در امور روزمره و کاری است. این طرز تفکر نشان می‌دهد که انجام کار بیشتر، اغلب راه‌حل درست نیست و بدون داشتن یک استراتژی بسیار مؤثر، بهره‌وری بی‌معنی است. به همین خاطر باید به تفکر استراتژیک پیش از هر چیز بیندیشید.

به عبارت دیگر شما باید آنچه را که تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در این کتاب «بهره‌وری استراتژیک» می‌نامد توسعه دهید. کتاب طرز فکر استراتژیک به شما یاد می‌دهد که چطور هر حرکتی که انجام می‌دهید مؤثر باشد و زندگی شما را به‌طور چشمگیری بهبود بخشد.

کتاب طرز فکر استراتژیک مناسب چه کسانی است؟

فرقی نمی‌کند که شما مدیر، کارمند یا خانه‌دار باشید. این کتاب مخصوص افرادی‌ست که برای پیشبرد اهداف خود به یک دستورالعمل و یک برنامه‌ریزی کاربردی نیاز دارند.

در بخشی از کتاب طرز فکر استراتژیک می‌خوانیم:

امروز روی برنامه‌ریزی یک‌ساله شما کار می‌کنیم. این کار به شما کمک می‌کند تا قدرت بهره‌وری استراتژیک را آزاد کنید. بنابراین دوست دارید در دوازده ماه آینده چه دستاوردهایی داشته باشید؟ چه چیزی واقعاً شما را هیجان‌زده می‌کند؟ چه چیزی می‌تواند تفاوت چشمگیری در زندگی حرفه‌ای یا شخصی شما به‌وجود آورد؟

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، هرچه شفافیت و وضوح بیشتری داشته باشید، بهتر است. برای برنامه‌ریزی سالانه، با استفاده از سؤال زیر، یک طوفان فکری راه بیندازید: چه چیزی دوازده ماه آینده را واقعاً ارزشمند می‌کند؟

پنج تا ده دقیقه وقت بگذارید و پاسخ این سؤال را بنویسید. سپس برای کمک بیشتر، خودتان را دقیقاً در دوازده ماه بعد تجسم کنید. اکنون با تکمیل جمله زیر، بنویسید که چه دستاوردهایی خواهید داشت: دوازده ماه گذشته واقعاً شگفت‌انگیز بود؛ زیرا...

در نهایت لحظه‌ای را صرف تجسم دستاوردهایتان کنید، در حالی که احساس عمیقی از رضایت را به دلیل دستیابی به آن‌ها تجربه می‌کنید.

حالا که برخی از چیزهایی را که می‌خواهید به دست آورید، یادداشت کرده‌اید، فقط یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این کار، توسعه بهره‌وری استراتژیک را برای شما آسان‌تر خواهد کرد. برای کمک به شناسایی چیزی که باید بر آن تمرکز کنید.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
این کتاب برای چه کسی نوشته شده است؟
مقدمه
بهره‌وری استراتژیک چیست؟
بخش اول: برنامه‌ریزی مؤثر
روز اول: برنامه‌ریزی سالانه
روز دوم: سقوط دومینوها
روز سوم: برنامه‌ریزی 90 روزه
بخش دوم: اثربخشی در مقابل کارایی
روز چهارم: استراتژیک بودن در طول روز
بخش سوم: تفکر هوشمندانه
روز پنجم: از خودتان سؤال‌های هوشمندانه بپرسید
بخش چهارم: یادگیری مؤثر
روز ششم: به‌کارگیری آموخته‌ها با اثربخشی حداکثری
بخش پنجم: مدیریت انرژی
روز هفتم: انرژی‌تان را به‌خوبی مدیریت کنید
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طرز فکر استراتژیک: یک برنامه هفت روزه برای تشخیص امور مهم و خلق یک استراتژی کارساز
نویسنده
مترجملطیف احمدپور
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۹
زبانفارسی
شابک978-622-7741-43-8
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طرز فکر استراتژیک

Neda Safdarian
۱۴۰۱/۳/۶
این کتاب برای شماست اگر شما:
بدون اینکه به نتایج دلخواهتان برسید، در تقلا و کشمکش هستید،
احساس سردرگمی می‌کنید و نمی‌دانید برای رسیدن به اهدافتان باید بر چه چیزی تمرکز کنید،
درباره اهدافتان شفافیت و وضوح کافی ندارید، یاهمچنان بیشتر مطالعه می‌کنید، اما در انجام اقدامات واقعی کافی شکست
اگر از
می‌خورید. هریک موارد بالا برایتان آشنا به نظر می‌رسد و می‌خواهید یاد بگیرید چگونه به یک مولّد‌ استراتژیک تبدیل شوید، به خواندن این کتاب ادامه دهید.
صمد منتظری
۱۴۰۱/۴/۷
کتاب فوق‌العاده‌ای هستش و مطالبش راحت درک و اجرا میشه و اینکه خیلی شفاف صحبت کرده و اینکه فرق بین درست کار کردن و کار درست رو انجام دادم با سخت کار کردن و کار سخت رو انجام دادن و..... رو توضیح میده و راهکار‌های جالبی رو ارائه داده
hedayat zandi
۱۴۰۱/۳/۱۳
هر روز دستورات آنرا عمل کردم و خیلی حس بهتری پیدا کردم البته ناگفته نماند بعد از کلی تمرین و برنامه نوشتن این کتاب رو خوب درک می‌کنم و باهاش ارتباط پیدا کردم. واقعا نیاز داریم این کتاب رو عملیش کنیم
ghazale rafeie
۱۴۰۱/۳/۵
من عاشق اینجور کتابها هستم کتابی که خواندنش و البته باید با دقت خواند و عمل کردنش قطعا روی زندگی آدم اثر داره...
ممنون از کتابراه بخاطر تخفیفهای خوبتون... موفق باشید
سینا دیوسالار
۱۴۰۱/۳/۳۰
کتابى است مناسب و با توضیحات شفاف
میتواند به فرد داراى ایده راهى میانبر را نشان دهد و اینکه در لحظات مبهم باید چگونه فکر کنیم و افکارمان را روى مسائل حساس و واقعى متمرکز سازیم
Mohammad Enayatzadeh
۱۴۰۱/۳/۹
پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید
ضمنا هر روز را لازم نیست یک روز طی کنید. هر روز را مطالعه و هضم کنید و اجرا کنید و بعد سراغ روز بعد بروید.
متحول کننده است
محسن
۱۴۰۱/۳/۴
کتاب خیلی خوبیه بجای اینکه بخوای ۱۵ساعت سخت کار کنی می‌تونی با این روش‌ها به صورت نوین کار کنی و با زمان کمتر موفقیت بیشتری به دست بیاوری
محبوبه قراگوزلو
۱۴۰۱/۳/۱۵
کتاب بسیار خوبیه، فوق العاده برای کسانی که نیاز دارند تو زندگیشون راهشون رو پیدا کنند وکار درست رو انجام دهند.
Behnam Mirzaii
۱۴۰۱/۳/۷
کتاب بسیار جالب وبسیارمفید که نکته‌های مفید برخورداره پیشنهاد میکنم هرچه سریع تر این کتاب روتهیه کنین وزندگیت روعوض کنی
mahdi
۱۴۰۱/۳/۱۷
واقعا تاثیر گذار بودش در رابطه اینکه چطوری تو کمترین کار بهترین بهروری داد
منیره حسین زاده
۱۴۰۱/۳/۶
کتاب بسیار خوب و کاربردی بود نکته‌های جالبی داشت 👌👌ممنون از کتابراه
پوریا اصغرزاده
۱۴۰۱/۳/۲
با این سبک طرز فکر نتایج باورنکردنی رقم می‌زنی
نرگس رجبی
۱۴۰۱/۴/۲
تا جایی که خوندم خوب و پسندیدم
ehsan khoddari
۱۴۰۱/۳/۹
کتاب خوبیه، ارزش خوندن رو داره.
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب طرز فکر استراتژیک

برای دریافت کتاب طرز فکر استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.