معرفی و دانلود کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

عکس جلد کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست
قیمت:
۱۲۵۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست نوشته جک استراو، علت بی‌اعتمادی ایرانیان نسبت به بریتانیا را بررسی می‌کند. آغاز این کتاب با سفر تفریحی استراو و همسرش در سال 1394 به ایران همراه است.

نام این کتاب از یک ضرب‌المثل معروف گرفته شده که در کتاب «دایی جان ناپلئون» نیز شخصیت اصلی، پشت پرده هر اتفاق منفی و بدی را کار انگلیسی‌ها می‌دانست.

اگر می‌خواهید بدانید که روابط ایران و انگلیس در سال‌های بعد چگونه پیش خواهد رفت، باید این کتاب را بخوانید. کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست (The English job) موفقیت‌های دیپلماتیک اولیه جک استراو (Jack Straw) در پرونده هسته‌ای ایران را به تصویر می‌کشد.

این کتاب بسیار ارزشمند است و جنبه‌های شخصی، سیاسی و تاریخی مسئله‌ای را در سه بعد به تصویر می‌کشد که همیشه دیگران به آن نگاه یک بعدی داشته‌اند. استراو کتاب را با فصل‌بندی بسیار خوبی به رشته تحریر درآورده است و با شیوه روایی جذاب، مرور مناسبی بر تاریخچه روابط ایران و بریتانیا از تاریخی که بدان دسترسی داشته تا زمان حال دارد.

در بخش‌هایی از کتاب اشاراتی به آیت‌الله کاشانی، فدائیان اسلام، بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امام خمینی، آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات سال 1388، پرونده هسته‌ای ایران و سایر مقامات گذشته و حال حاضر ایران شده است.

چندین دیدگاه درباره کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست:

- ویلیام هیگ: «برای دهه‌ها وزرای خارجه بریتانیا درگیر چالش عظیم نحوه برخود موفقیت‌آمیز با رهبران ایران بوده‌اند. جک استراو با درک عظیم خود از فرهنگ، روانشناسی و تاریخ ایران که در این کتاب آن را نوشته از این هم فراتر رفته است. هرکسی که می‌خواهد بداند روابط با ایران در سال‌های بعد چگونه بهبود خواهد یافت باید این کتاب را بخواند. این اثر راهی را که خیلی از ما باید برویم نشان داده است.»

- سرجان سایرز (رئیس سرویس اطلاعات مخفی 2014-2004): «جک استراو پیشتاز مذاکرات با ایران بود. این کتاب موفقیت‌های دیپلماتیک اولیه وی در پرونده هسته‌ای ایران در برابر واقعیت تلخ سیستم ایرانی را به تصویر می‌کشد. ایران همیشه منطقه‌ای راهبُردی بوده است حتی زمانی که آمریکاییان تحریم‌ها را جایگزین دموکراسی می‌کنند. خواندن کتاب جک برای کسانی که تشنه درک عمیق‌تر از پیچیده‌ترین و جالب‌ترین کشور خاورمیانه هستند توصیه می‌شود.»

- بریجیت کندال (خبرنگار دیپلماتیک بی‌بی‌سی): «کتابی که هم بسیار خواندنی است و هم برای فهم شخصیت جک استراو ضروری است. تحلیل استراو دربارۀ آنچه روابط ایران و انگلیس را شکل داده است، شفاف است. درک عمیق او از ایران به‌خوبی نمایان است و فراز و نشیب‌های ماجراهای او در ایران هم در زمانی که به‌عنوان وزیر خارجه بریتانیا به آنجا رفت و هم بعد از آن، دیده می‌شود.»

- سرپیتروست ماکوت (سفیر سابق بریتانیا): «برای وزیر خارجه بسیار نادر است که آن‌چنان با یک کشور و روابطش با بریتانیا درگیر شود که دربارۀ آن کتابی بنویسد؛ اما این آن چیزی است که جک استراو انجام داده است. او درک عمیقی از تجربیات خودش را به ما نشان می‌دهد و با دقت تمام قرن‌ها روابط ایران و بریتانیا را به تصویر می‌کشد. او توصیه‌هایی برای هر دو طرف هم با خود دارد.»

- لرد ریکتز (رئیس سابق سرویس دیپلماتیک و مشاور امنیت ملی): «برای جک استراو، ایران در آغاز مسئله‌ای عمومی بود و بعد به چالشی شخصی تبدیل شد. در کتابی خواندنی، او کشفیات خود از روابط پر فراز و نشیب بریتانیا و ایران را با نگاهی سیاستمدارانه بیان می‌کند و تناقضات این کشور را در فراسوی مرزهایش به تصویر می‌کشد.»

در بخشی از متن کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست می‌خوانیم:

یک دهه قبل از جنگ جهانی اول، با انقلاب مشروطه امیدهایی زنده شد که توسط شاه همگی به باد رفتند. چون «اراذل» خواهان بازیافت قدرت استبدادی بودند که از دست داده بودند. آن دوران در مقایسه با دوران فاجعه باری که ایران در زمان جنگ تجربه کرد نسبتاً دوران بهتری بود و البته بیشترین تقصیر هم متوجه بریتانیا بود.

ایران رسماً در جنگ بی‌طرف بود اما این به این معنی نبود که بتواند از آن به دور باشد. نبود نیروی دفاعی بزرگ با تسلیحات خوب که بتواند در مقابل متجاوز از خود دفاع کند، ایران را به منطقۀ جنگی تبدیل کرد. عثمانی‌ها مشغول جنگ با روسیه بودند. نیروهای روس با عبور از مشهد وارد ایران شدند و حتی بعد از قم و همدان به نزدیک تهران هم رسیدند. تعداد زیادی از نیروهای ارتش انگلیس (که اکثراً نیروهای هندی بودند) برای اشغال جنوب و جنوب غرب و محافظت از حوزه‌های نفت خام انگلیس و پالایشگاه آن عازم منطقه شدند. علاوه بر این‌ها بریتانیا، نیروی تپانچه داران جنوب فارس را هم تشکیل داد. نیرویی پانزدههزار نفره از قبایل حامی انگلیس که تحت فرماندهی افسران انگلیسی تشکیل شده بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: انگلیسی ها دشمن نیستند!
فصل دوم: همیشه کار، کار انگلیسی هاست!
فصل سوم: از آتش تا الله
فصل چهارم: شاه اسماعیل اول، هنری هشتم ایران
فصل پنجم: امتیازهای انحصاری بریتانیایی که سرمنشأ دموکراسی شدند
فصل ششم: چگونه نفت بر دموکراسی پیروز شد
فصل هفتم: از درجۀ استواری تا مقام پادشاهی، با کمک انگلیسی ها
فصل هشتم: انگلیسی ها (و شوروی ها) وارد عمل می شوند
فصل نهم: آبادان، تحقیر بریتانیا
فصل دهم: جاسوسان و کودتاها
فصل یازدهم: شاه و بلندپروازی هایش
فصل دوازدهم: بازگشت آیت الله خمینی
فصل سیزدهم: جنگ تحمیلی
فصل چهاردهم: پیامدها: آیات شیطانی و خشونت
فصل پانزدهم: ظهور اصلاح طلبان
فصل شانزدهم: حملات یازدهم سپتامبر و سلاح های هسته ای
فصل هفدهم: جک! این ها شکلات هستند!
فصل هجدهم: هالۀ نور
فصل نوزدهم: فتنۀ 88
فصل بیستم: مردی در گوشی شما
فصل بیست و یکم: دولت پنهان و امنیت ایران
خاتمه: آیندۀ ایران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کار، کار انگلیسی‌هاست
نویسنده
مترجمکیوان سپهری
ناشر چاپیانتشارات نحل
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-609-210-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

Y H
۱۳۹۹/۱/۲۰
سلام من این کتاب رو هنوز نخوندم ولی از اسم و نظرات خواننده‌ها معلومه که کتاب ارزشمندیه من پیشنهاد میکنم کتاب دست ابلیس رو هم که خاطرات مستر همفر یک جاسوس انگلیسی هست رو حتما بخونید این کتاب در یه مجله در فرانسه در ۷شماره چاپ شده و در لبنان هم ترجمه شده و در ایران هم ترجمه شده.. و نشون میده خبیث و و انگلیسی‌های روباه صفت👿👹 چگونه از ۳۰۰ سال پیش چه بلاهایی که داره الان سرمون میارن رو برنامه ریزی کردن ما نمیدونستیم هر ایرانی حداقل یکبار این کتاب رو حتما باید بخونه من یه بار این کتاب رو از کتابخونه قرض گرفتم خوندم ولی باز رفتم یکی برای خودم خریدم اگر شعبه پاتوق کتاب در شهرتون باشه احتمالا داره میتونید در اینترنت هم عکس این کتاب رو ببینید یه مرد چشم آبی و چند انگشت بیرون زده حتما حتما بخونید با دقت و تمرکز و فکر
امیر کرمانی
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
یکبار خواندن این کتاب را البته با در نظر گرفتن تمام اسناد و مرور تاریخ، برای شناخت کامل انگلیس خبیث حتما پیشنهاد می‌کنم. کتابی براساس سیاست روباه صفتانه انگلیسی که فقط منافع غربی‌ها، آمریکا و اسرائیل را در نظر گرفته است. ظلم ثبت شده در تاریخ به شیعه مظلوم ایرانی را نادیده گرفته و با عبور سطحی و سعی توجیه‌های عوام فریبانه در پنهان نگه داشتن تاریخ روشن و آشکار کرده. همین بس که جک استراو روباه صفت به بی‌تعهد بودن بی‌شرمانه خودشون در فریب اعراب وطن فروش در قضیه به رسمیت شناختن اسرائیل اعتراف کرده و وقیحانه زور را جایگزین عقلانیت و حقوق بشر کرده. باشد تا روزی زیر پرچم کاملترین آفریده خدا دنیا را پر از عدل کنیم. انشاالله
کیوان سپهری
۱۳۹۸/۹/۲۹
با سپاس از انتشارات نحل و ناشر محترم آقای صالحی طالقانی که موجبات انتشار این کتاب را فراهم نمودند. بنده افتخار ترجمه این اثر را داشتم و امیدوارم خوانندگان محترم از مطالعه آن لذت ببرند.
مرتضی شریفی
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
جالب بود شناختی خوبی از شرایط اجتماعی و اقتصادی و ساختار سیاسی ایران دارد نوعی خود سانسور‌ی در نوشته مشهود است که احتمال دارد مربوط به مترجم باشد. البته اشتباهاتش در ذکر بعضی وقایع به ذوق بر می‌خورد ‌. یک جور‌های احساس می‌شود به سبک روزنامه‌های زرد به تحریف تاریخ معاصر می‌پردازد. برای نمونه در آخر کتاب وقتی کتاب به عکس وبیوگرافی افراد مؤثر در انقلاب مزین می‌شود شخصیت‌های چون آیت... منتظری. هاشمی و... حذف می‌شود!
صدیقه عبدالهی
۱۳۹۸/۱۰/۱
من به تازگی این کتاب رو خریداری کردم و با خوندن ۲۰ صفحه اولش اونقدر مشتاق خوندن ادامه ش شدم که فکر میکنم کمتر کتابی اینقدر هیجانزده م کرده تاکنون. اینکه بدونی خودت و کشورت در چشم جهانیان چجوری بنظر میایین خیلی جالبه و خیلی کمک میکنه که گستره دیدمون به اطرافمون و به واقعیت‌های پنهان جامعه بازتر بشه.
رعنا سرمالیان
۱۳۹۹/۴/۸
کتاب خوبی بود
درمورد بعضی وقایع باید قبول کنیم که خودمون مشکل داریم وتازمانی که همه چیز روگردن اروپا وآمریکا بندازیم اوضاع ازاین هم بدتر میشه
ویرانی که اختلاسگر ومدیریت بد.... داره تواین مرز وبوم
انجام میده کمتر از آمریکا وانگلیس نیست.
واینم شکی نیست که آمریکا دربرجام مقصربود وثابت کرد اهل مذاکره نیست.
Yashar Gcm
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کتاب بدی نیست، البته جک استرا بیشتر خواسته جواب اذیت‌هایی که تو آخرین سفرش دیده، به سبک انگلیسی، پاسخ بده، به نوعی «جواب ماندگار». اما در مورد وقایع تاریخی، به نظرم یکی به میخ کوبیده، یکی به نعل، و همچنین خواسته خودشو زورکی تو تاریخ ایران و انگلیس تاثیر گذار و جاودان نشون بده، در کل به نظرم اطلاعات یک ایرانیه امروزی، بیشتر از جک استراو هست.
محسن محمدی
۱۳۹۹/۱/۲۵
این کتاب رو به عنوان کتاب تاریخی موثق نخونید!این کتاب میتونه دید انگلیسی‌ها به مارو نشون بده. کتاب جالبی بود. و خیلی جاها سعی کرد بی‌طرف باشه. ولی فقط اونجاش که به اسرائیل حق داد بمب اتم داشته باشه به ما نه😁ترجمه هم خوب بود خسته نباشن
حسین مرشدلو
۱۳۹۹/۹/۸
فاصله ایجاد شده بین مردم و مسئولان واقعا است و بسیاری از مشکلاتی که خودی است وریشه در درون دارد نویسنده به خوبی شرح میدهد واینکه کار در دست کاردان نیست هر ایرانی این کتاب را بخواند متاثر شده و افسوس خواهد خورد
سینا خامه چی
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
این کتاب بازتاب کامل عقاید منحط یک انگلیسی هست.
که سعی کرده به جنایات ملتش مشروعیت ببخشه.
معلومه هنوز ما رو به چشم مستعمره نگاه میکنن
Peyman Ghafouri
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
ترجمه بسبار عالی، کتلب بسیار جذاب و از نظر من تا حدود زیادی بیطرفانه هست شناخت جک استراو از جامعه ایرانی واقعا بالاست انگار که درون ایران سال‌ها زندگی کرده خلاصه اینکه به دور از هر تعصبی بخوانید!
محسن دهقانی قزلجه
۱۳۹۸/۱۱/۹
تاریخ کشور مارو از نگاه یک فرد خارجی امروزی که زنده هست بیان میکنه. و میتوان واقعیت گفته هاشو با درک خودمون از شرایط فعلی کشورمون مقایسه کرد. و کلا میشه مقایسه سیاست درون و بیرون کشور رو دید
Amir Mohammadi
۱۴۰۰/۵/۱۳
تمام کتاب‌هایی که تاکنون در مورد استعمار و انگلیس و روابط ایران خوانده بودم از دید یک ایرانی نوشته شده بود ولی این کتاب برعکس هست وهمین موضوع کتاب را متمایز می‌کند
یاسمین خلفی
۱۴۰۱/۸/۲۸
از لحاظ تاریخی راوی چیزهایی هست که توی تاریخ ممکنه نقاط کوری باشه که بهشون پرداخته نشده خوب بود ارزش خوندن داره
امیرضا میرزاپور
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
بهتر نسخه اصلی خونده باشه من که احساس امانت داری مترجم نکردم به گفته خودشون یه بخش‌هایی بنا بر مصالحی حذف شده.
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

برای دریافت کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.