معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2

مهدی آذریزدی در کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2 از مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، داستان‌های به جا مانده از امامان معصوم را بازنویسی کرده است.

یکی از سنت‌های قدیمی در ادبیات فارسی بازخوانی و بازنویسی قصه‌هایی است که از امامان معصوم بر جای مانده است. در قرن‌های گذشته، نویسندگان ایرانی احادیث، روایات، حکایات و داستان‌های نقل شده از ائمه را به شکل‌های مختلف و به صورت منظوم و منثور برگردانده‌اند و این سنت تا سال‌های اخیر نیز همچنان ادامه داشته است.

این کتاب شامل 38 داستان است و مهدی آذریزدی از منابع بسیاری برای نوشتن داستان‌های اخلاقی براساس زندگی معصومین (ع) بهره برده است و بر پایه ادبیات ویژه کودک و نوجوان آن‌ها را بازنویسی کرده است.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب پایبندی آذریزدی به واقعیت ماجرای داستانی است، به گونه‌ای که او در هیچ بخشی از داستان‌ها تلاش نکرده تخیل یا هنر نویسندگی خود را بر حقیقت روایت داستانی غالب کند و همین موضوع اثری را آفریده که بیش از هر چیز به واقعیت منابع و روایت‌های تاریخی متکی است.

آذریزدی در کتاب حاضر زبانی ساده و عامه‌پسند دارد و از اصطلاحات و عبارات متناسب برای مخاطب کودک و نوجوان بهره گرفته است. این موارد باعث شده تا بعد از سالیان طولانی این کتاب و این مجموعه همچنان لذت‌بخش باشد.

در مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، داستان‌های کهن برای کودکان و نوجوانان با زبانی کودکانه بازنویسی شده‌اند. این مجموعه به زبان‌های اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده است. عناوین 8 جلد از این مجموعه عبارت‌اند از: قصه‌های کلیله و دمنه، قصه‌های مرزبان‌نامه، قصه‌های سندبادنامه و قابوس‌نامه، قصه‌های مثنوی، قصه‌های قرآن، قصه‌های شیخ عطار، قصه‌های گلستان و ملستان و قصه‌های چهارده معصوم.

شنیدن کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2 به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر به دلیل محتوایی که دارد و شامل قصه‌هایی از امامان معصوم است برای کودکان و نوجوانان بسیار آموزنده و مفید خواهد بود. اینگونه کتاب‌ها می‌توانند از سنین کودکی و نوجوانی آن‌ها را با زندگی امامان آشنا کرده و موجب رشد اخلاق در آن‌ها می‌شود.

با مهدی آذریزدی بیشتر آشنا شویم:

مهدی آذریزدی نویسنده کودک و نوجوان در 27 اسفند سال 1300 در یزد متولد شد. او هیچ‌گاه ازدواج نکرد و شغل دولتی برای خود انتخاب نکرد. تنها لذت زندگی او مطالعه کتاب بود. آذریزدی نخستین نویسنده ایرانی است که تصمیم گرفت برای کودکان و نوجوانان داستان بنویسد. به همین دلیل به او لقب پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران را داده‌اند.

او در سال 1335 در سن 35 سالگی بعد از آنکه قصه‌ای از انوار سهیلی در چاپخانه‌ای که در آن کار می‌کرد، توجهش را جلب کرد به فکر افتاد تا قصه را برای کودکان ساده‌نویسی کند. این ایده زمینه‌ساز خلق جلد اول کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب شد.

از دیگر کتاب‌های او می‌توان به قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن، گربه ناقلا گربه تنبل، مثنوی برای بچه‌ها، مجموعه قصه‌های ساده، تصحیح مثنوی برای بزرگسالان، حکایت منظوم شعر قند و عسل، خودآموز عکاسی و خودآموز شطرنج اشاره کرد.

مهدی آذریزدی در سال 1343 به دلیل نوشتن مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب جایزه سازمان جهانی یونسکو را دریافت کرد. همچنین در سال 1345 برای نگارش این مجموعه از سوی کتاب‌های کهن جایزه کتاب سال را از آنِ خود کرد. آثار او از طرف شورای کتاب کودک نیز به عنوان کتاب برگزیده سال شناخته شدند. در سال 1379 نیز به دلیل نوشتن داستان‌های قرآنی و دینی، به عنوان خادم قرآن معرفی شد.

او در 18 تیر سال 1388 در سن 87 سالگی درگذشت. به دلیل آثار ارزشمندش در حوزه کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2 می‌شنویم:

حضرت رسول خدا از حضرت خدیجه چهار دختر داشت. اولی زینب بود که پیش از بعثت پیغمبر به خانه شوهر رفت، دومی و سومی رقیه و‌ ام کلثوم بودند که یکی به عقد عثمان درآمد و در مهاجرت حبشه همراه وی بود و سال دوم هجری در مدینه وفات یافت و سپس خواهر دیگر جای او را گرفت و او نیز در سال نهم هجری وفات یافت. اما حضرت فاطمه زهرا (س) که سیده و سرور همه زنان عالم و گرامی‌ترین فرزند رسول خاتم است پنج سال پس از مرگ مادرش خدیجه کبری به سال دوم هجری و در روزگاری که پیغمبر و علی مانند دیگر مسلمانان زندگی بسیار ساده‌ای داشتند با حضرت علی (ع) ازدواج کرد.

عروسی حضرت زهرا یک عروسی نمونه است. یگانه عروسی است که در آن دو همسر یکسان دارای مقام عصمت و طهارت‌اند و در چشم پیغمبر از همه نزدیکان عزیزترند. مراسم عقد و عروسی نیز چنان ساده برگزار شد که دیدن و شنیدن آن در دل تهی‌دست‌ترین زنان آن زمان نیز رشک و حسرت برنمی‌انگیخت و سرمشقی پر از صفا برای همه خوبان و آزادگان روزگار بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی قصه‌های چهارده معصوم 1
19 دقیقه
از همه بهتر
16 دقیقه
گمشده پیدا شده
16 دقیقه
همکاری
12 دقیقه
پوشاک ساده
11 دقیقه
مدارا بهتر است
12 دقیقه
همسایه مزاحم
11 دقیقه
چپ و راست
9 دقیقه
زبان کودکی
12 دقیقه
رهاشدگان
13 دقیقه
خطاپوشی
13 دقیقه
اندیشه بلند و سخنان کوتاه
22 دقیقه
عروسی نمونه
15 دقیقه
زندگی پاکان
11 دقیقه
اول همسایه
13 دقیقه
کمال عدالت
11 دقیقه
در سیاست و حکومت
13 دقیقه
نان خشک جوین
13 دقیقه
حساب نان
13 دقیقه
نکته‌سنجی
1 دقیقه
معرفی قصه‌های چهارده معصوم 2
13 دقیقه
تسلیت اثربخش
16 دقیقه
بنیاد مهر
12 دقیقه
جواب متناسب
13 دقیقه
زبان خوش
13 دقیقه
عبرت برای بازیگر
15 دقیقه
آسان‌گیری و گذشت
11 دقیقه
گوهر و سنگ
11 دقیقه
اندازه شناختن
10 دقیقه
زیان‌کار کیست؟
9 دقیقه
عاقل کیست؟
12 دقیقه
آرزوی مرگ
9 دقیقه
هم‌نشینی با بدان
14 دقیقه
خبر درست
10 دقیقه
وصیت مجوسی
14 دقیقه
پاسخ درخور پرسش
10 دقیقه
قبول هدیه
12 دقیقه
سؤال‌پیچ
16 دقیقه
زندانی عزیز
13 دقیقه
زیارت و حکایت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2
نویسنده
گویندهمسیحا برزگر
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2

فاطمه مردمی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اهنگ‌های دلنشین دارد قصه‌های زیبا دارد لحن راوی خوب است داستان‌ها نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است قصه‌ها قابل فهم برای تمام سنین است
در یک کلمه بگن عععععععاااااااااااااااااللللللللللللیییییییییی
سید جواد مدنی
۱۴۰۰/۵/۱۷
متن کتاب بسیار خوب و مدت داستان به اندازه است. لحن راوی هم مناسب است. دخترم هر شب قبل از خواب یه داستانش رو مرور میکنه. بسیار عالی است.
زینب سادات کربلایی
۱۳۹۹/۵/۲۵
سلام علیکم. تمامی قصه‌های مرحوم آذریزدی زیباست علی الخصوص مذهبی هاشون
محمد مهدی کشاورز
۱۴۰۰/۱۱/۸
آموزش راه و روش زندگی با الگوگیری از معصومین به کودکان به زیبایی شیرین و آسان
ملیکا کیان
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
من واقعا از این کتاب خوشم میاد ممنون😇😄
پریماه پوراسدی
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
کناب‌های مرحوم آذر یزدی خیلی عالی هستند
Ss S
۱۴۰۰/۲/۵
بسیار زیبا و آموزنده بود
A Yazdan
۱۳۹۹/۸/۷
بسیار زیبا و دلنشین
مهدی بهرامی نژاد
۱۳۹۹/۹/۱۰
زیبا و دلنشین بود
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های چهارده معصوم 1 و 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.