معرفی و دانلود PDF کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش

عکس جلد کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش
قیمت:
62000 تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش

کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش نوشته‌ی رحیم رمضانی نژاد و ایمان حکیمی مباحثی مانند رفتار سازمانی، روابط انسانی، روانشناسی ورزش، سبک‌های مدیریتی و رهبری و... را شرح می‌دهد و به افراد می‌آموزد که چطور می‌توانند بر زیردستان، همکاران و افراد مافوق خود اثر بگذارند.

درباره‌ی کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش:

سازمان‌های ورزشی بسیار متنوع و پیچیده هستند و تنوع آن‌ها از سطح مدارس، باشگاه تا فدراسیون‌های ملی گسترش یافته است و پیچیدگی آن به دلیل ارتباط و تعاملی است که این سازمان‌ها باید با محیط خارجی مانند دولت، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای داشته باشند. بنابراین رکن‌ اصلی پیشرفت و موفقیت در ورزش مدیریت و رهبری در سازمان‌های ورزشی است.

برای نفوذ داشتن در کارکنان، استفاده از تکنیک‌های رفتاری یا سبک‌های رهبری متناسب با ویژگی‌های فردی کارکنان و موقعیت نیاز است. هر فردی که به عنوان مدیر و... سرپرستی سازمان‌های مختلفی را عهده‌دار است و فرد یا گروهی را مدیریت و رهبری می‌کند، باید با سبک‌های مختلف مدیریت و رهبری آشنایی پیدا کند.

استفاده از واژه «رهبر» در این کتاب یک مفهوم کلی و عام است و به همه کسانی اطلاق می‌شود که می‌خواهند بر دیگران نفوذ کنند. بنابراین، کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش (Management And Leadership Styles In Sport) می‌تواند برای شناخت پیدا کردن نسبت به میزان تاثیرگذاری چنین نقشی برای همه مفید باشد.

کتاب حاضر در دو بخش و هفت فصل تنظیم شده است. در بخش اول به مبانی نظری مدیریت و رهبری اشاره شده است، در فصل اول، با مفاهیم و فرآیندهای مدیریت رهبری آشنا می‌شوید. فصل دوم به نظریه‌ها و مدل‌های اقتضایی رهبری می‌پردازد و سبک‌های رهبری کاربردی نیز از این مدل‌ها اقتباس شده‌اند. بخش دوم کتاب، به پنج سبک اصلی مدیریت و رهبری می‌پردازد. در هر فصل، ابتدا مبانی نظری و تاریخچه و سابقه هر سبک بررسی شده و سپس عوامل موقعیتی یا وضعیتی در هر سبک تحلیل شده است. با در نظر گرفتن این عوامل وضعیتی، میزان تاثیرگذاری سبک‌های دستوری، حمایتی، مشارکتی، پاداش، تنبیه، کاریزماتیک و تحول‌گرا تعیین شده است.

کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به صورت کاربردی برای دانشجویان، کارشناسان و مدیران ورزش تدوین شده است. مدیران ورزشی در سطوح مختلف سازمانی می‌توانند از مطالب مفید کتاب برای راهنمایی نیروهای انسانی در ورزش استفاده کنند. همچنین این اثر می‌تواند برای کلیه دانشجویان گرایش‌های مختلف رشته مدیریت، مدیریت ورزشی، ارتباطات و روانشناسی نیز مفید باشد.

در بخشی از کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش می‌خوانیم:

اثربخشی رهبری چگونه می‌توان اثر بخشی رهبری را تشخیص داد؟ میزان اثر بخشی رهبران به وسیله آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند، تعیین می‌شود. رهبران با تدوین اهداف با ارزش و چالش انگیز و با اعتماد به نفس خود، شایستگی شان را به پیروان نشان می‌دهند. رهبران در زمانی که اعضاء و پیروان کارشان را درست انجام می‌دهند، از آن‌ها حمایت می‌کنند و رفتارشان اخلاقی و منصفانه است، این رفتارها سبب اثربخشی رهبر می‌شود.

همه انتظار دارند که رهبران باهوش، دوراندیش، توفیق‌گرا و یا سایر صفات مثبت شخصیتی را داشته باشند، اما این ویژگی‌ها را فقط می‌توان با مشاهده رفتار مدیران، رهبران و مربیان تشخیص داد. وقتی که مدیران این رفتارها را نشان می‌دهند و به نتایج مطلوبی در گروه و سازمان می‌رسند، ما آن‌ها را اثربخش می‌نامیم. اگر چه در بسیاری از کتاب‌ها و مقالات، مطالب زیادی درباره نظریه‌های رهبری وجود دارد، ولی باید با رویکرد سادهتری آن‌ها را در عمل به کار گرفت و نه فقط به خاطر سپرد. بنابراین، باید از مدل‌ها و نظریه‌های رهبری به دنبال کشف و شناسایی رفتارهایی بود که می‌تواند مدیران را موفق و اثربخش سازد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: مبانی نظری مدیریت و رهبری
فصل اول: فرآیندهای اساسی مدیریت و رهبری
فصل دوم: نظریه‌ها و مدل‌های اقتضایی رهبری
بخش دوم: سبک‌های مدیریت و رهبری
فصل سوم: سبک هدایتی و دستوری
فصل چهارم: سبک رابطه‌ای و حمایتی
فصل پنجم: سبک مشورتی و مشارکتی
فصل ششم: سبک پاداش و تنبیه
فصل هفتم: سبک کاریزماتیک و تحول‌گرا
منابع و ماخذ
تازه‌های نشر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات294
زبانفارسی
شابک978-600-5751-27-7
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
62000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش

برای دریافت کتاب سبک‌های مدیریت و رهبری در ورزش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.