معرفی و دانلود کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم

عکس جلد کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم
قیمت:
۲۴۹۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم

کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم نوشته‌ی معین فرد، رمانی جذاب و هیجان‌انگیز است که در آن قهرمان داستان دیگر هویت خود را یافته اما همچنان با مشکلات و دشمنان بسیاری درگیر است. مجموعه‌ی سقوط مرگبار در زمانه‌ای رخ می‌دهد که تمدن‌های انسانی از بین رفته‌اند.

درباره‌ی کتاب بمب خیس:

این رمان جلد دوم مجموعه‌ی سقوط مرگبار به شمار می‌آید و اتفاقات آن پس از ماجراهای کتاب باران سیاه رخ می‌دهد. زایراس شخصیت اصلی داستان پس از پیدا کردن هویت خود و به دست آوردن جعبه‌ی سیاه به ارباب کروم‌ها (موجوداتی زنده از جنس ربات) تبدیل می‌شود‌. او در بالاترین جایگاه کروم‌ها به نوکر کرادن هم تبدیل می‌شود. کروم‌ها تصمیم دارند با این حیله و قرار گرقتن زایراس در جایگاه ارباب کروم ها از ارباب اصلی‌شان یعنی کرادن که در یک بدن آهنی با زایراس به زندگی ادامه می‌دهد حفاظت کنند. این ایده با شکست رو‌به‌رو می‌شود و زایرس به همه چیز پشت می‌کند و سر به بیابان می‌گذارد. او در کتاب بمب خیس که جلد دوم مجموعه‌ی خواندنی سقوط مرگبار است تلاش می‌کند راهی بیابد تا از دیوار رادیواکتیوی بگذرد و به دنبال ناشناخته‌ی خود برود. او در این ماجراجویی بزرگ به حقایق نهان بسیاری دست پیدا می‌کند، قبیله‌های بزرگی قصد دارند از دیوار عبور نمایند و دنیا را به آتش بکشند.

مجموعه‌ی سقوط مرگبار:

معین فرد در این مجموعه‌ی جذاب و هیجان‌انگیز ماجراجویی‌های مردی به نام زایراس در آینده‌ای نامشخص را به تصویر می‌کشد. مجموعه‌ی سقوط مرگبار یکی از بهترین آثار در ژانر علمی - تخیلی و ادبیات پسارستاخیزی به شمار می‌آید و قدرت خیال نویسنده‌ی آن نیز بسیار ستودنی و خیره‌کننده است.

کتاب بمب خیس مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های علمی - تخیلی علاقه دارید، این کتاب بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب بمب خیس می‌خوانیم:

گیج و منگ چشمانم را باز می‌کنم. کانتینر هم‌چنان تکان می‌خورد. وحشت‌زده به گوشه‌ی کانتینر پناه می‌برم و به در زل می‌زنم. چیزی روی سقف کانتینر راه می‌رود. بی‌حرکت گوشه می‌مانم و به سقف نگاه می‌کنم. بعد از مدت کوتاهی صدا آرام می‌گیرد و صاحب صدا روی سقف می‌نشیند. آن‌قدر منتظر می‌مانم تا قلبم آرام گیرد. نمی‌دانم وقتی نیمی از مغزم سالم مانده و بقیه اعضای بدنم آهنی‌ست، چرا حس می‌کنم درون سینه‌ام یک قلب واقعی دارم.

مدت طولانی می‌گذرد، هیولا هیچ حرکتی نمی‌کند. با این که کاملا آرام شده‌ام ولی نمی‌توانم هیچ تکانی بخورم. با هر برخورد دانه‌ی ماسه به کانتینر، سرم به سمت صدا می‌چرخد. آن‌قدر وحشت‌زده از خواب بیدار شده‌ام که هنوز سرم درد می‌کند و حس می‌کنم در محاصره هیولاها قرار گرفته‌ام.

تصورم این است که اگر در را باز کنم، هزاران هیولا به داخل هجوم می‌آورند. بی‌حرکت در همان نقطه می‌نشینم و به گذر ثانیه‌ها فکر می‌کنم تا شاید آن هیولا از این‌جا برود اما هم‌چنان دقیقه‌ها می‌گذرند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. کاش کسی به کمکم می‌آمد. ناگهان به یاد گراگس می‌افتم. از دیشب هنوز از او خبری ندارم. بی‌درنگ او را فرامی‌خوانم. مدتی طول می‌کشد سپس صدایش در ذهنم جاری می‌شود: «ارباب من در موقعیت شما درست بالای کانتینر قرار دارم.»

فهرست مطالب کتاب

1. سَرگَردان
2. آژیر خاموش
3. پرسه در شب
4. دنیای دیگر
5. بی‌صورت
6. برج فلزی
7. مسافر سرما
8. جغدها
9. تونل‌ها
10. سیگار
11. سایه
12. پرده سیاه
13. گالری
14. لوله
15. چشم‌های تاریک
16. دوراهی
17. شفق
18. ملاقات
19. ماسه‌ها
20. مرگ خاموش
21. آسمان شیشه‌ای
22. رویای واقعی
23. نیم‌قرن
24. برش
25. پنج دهه
26. تَرَک
27. صفر
28. ستاره‌ها
29. شبح
30. زندگی جدید
31. هاله
32. ابرهای سیاه
33. جواهر سبز
34. بمب خیس
35. آژیر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات خدمات فرهنگی کرمان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-285-347-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۹۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم

Zahra Akhtiar
۱۴۰۱/۱/۱۹
خیلی خوب ولی چند تا نکته هست اول اینکه پذیرش تشکیل دنیای موازی براساس تصمیم هر کس‌ی کمی مشکل راستش ذهن در برابر پذیرشش مقاومت میکنه بهتر بود از دنیاهای موازی ک هر فرد شخصیت جداگانه داره یاد بشه
چون براساس این نوشته هرلحظه داره دنیای موازی تشکیل میشه ک قاعدتا این دنیاها باهم تضاد پیدا میکنن نسبت به
شخصیت افراد مختلف با هم و تصمیمات متنوعی ک این افراد اتخاذ میکنن
دوم هم توقع از رمان تو جلد دو این هست ک شخصیت زایراس الان ک تونسته خودش رو پیدا کنه نسبت ب جلد یک ک نمیدونست کی هست و فراموشی داشت قوی تر و پخته تر عمل کنه ولی حدود نود وهشت درصد از مواقع زایراس تصمیمی ک افراد دیگه براش میگیرن رو انجام میده و اصلا استقلال رای نداره
سوم حس گنگی و فراموشی ک زایراس داره نسبت ب شناسایی اطرافیانش. حتی اگر کرادن هم که‌ی رباته کمکش نکنه‌ی ادم هم انقد زود همه چیز یادش نمیره ما خیلی جاها از داستان میخونیم ک‌ی نفر رو دید ک براش اشنا بود...
ولی درنهایت بسیار زیبا ودلنشین بود و از خوندش لذت بردم ب امید موفقیتهای بزرگتر برای شما
مهراد رادمهر
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
این کتاب واقعا زیباست
اما چندتا نکته به نظرم رعایت بشه بهتر میشه
یکی توصیف شخصیت هاست ویژگی شخصیتی کمتر بهش پرداخته شده مثلا تا اینجا فقط میدونیم دراسول شخصیت عصبی داره و اواخر فصل دوم مشخص شد سامیرانا منزوی و غمگینه بقیه شخصیت‌ها معمولا یک نواخت هستن و شخصیتشون به خوبی خودشونو نشون ندادن
و دوم
توصیف مکان هاست توی این کتاب مکان‌های زیادی هست اما توصیف درباره اونها خیلی کمه و فقط یک شمای کلی از اونها توصیف میشه و به نظرم نیازه فضا سازی بیشتری بشه
اگه این دومورد رعایت بشه که خواننده بتونه با شخصیت‌ها و محیط داستان ارتباط بیشتر و قوی تری بگیره خیلی بهتره
یه توصیه هم برای صوتی کتاب‌ها دارم و اون اینه که از موسسات معتبرتر و حرفه‌ای استفاده بشه مثل ماه آوا که از کیفیت داستان کم نشه و جذابیت بالاتر بره چون به نظرم سطح کتاب از این گویندگی بالاتره
در مجموع ولی بسیار عالیه و مشتاق خوندن جلدهای بعدی هستیم
vahid seidy
۱۴۰۰/۸/۲۲
این سه ستاره رو نسبت به کارهای بزرگی که خوندم میدم مثل افسانه اتش و یخ و... ک باهاشون اشنا شدمو لذت بردم البته من بیشتر کتاب‌های فانتزی ب سبک باستانی خوندم نه مدرن اولین تجربمه داستان خوب بود جزییات خوب بود یکی از ایرادات البته شخصی هست این بود که صحنه سازی مبارزات ضعیف بود ک یک ستاره کم کردم و این که قهرمان داستان خیلی ضعیف ب تصویر کشیدین وقتی وقتی میفهمه ک خود واقعی کرادن نیس بد یه ادم ک نمیدونن کیه مثلا‌ی شخص قوی تر از کرادن یا باهوش تر انتظار داشتم باشه ک نبود و اگرم توی داستان باهوش تر یا قویتر بوده بد ب تصویر کشیدین یا ترس یا لرز یا سردرد یا سیاهی دید فرار که صدمه زده خیلی جاها شخصیت داستان با کارهایی ک شما براش ساختین تعادل ک نداره ضعیف هم هست امیدوارم یکاری کنید اگر قراره با این شخصیت ۷ جلد بعدی رو ادامه بدید هیچ عنصر مثبتی فعلا وجود نداشته توش و از ایجاد گراکس و کمک کرادن به زایراس مشخصه همین روند تا چند جلد ادامه داره در کل زایراس رو خیلی خارو ذلیل کردین چیزی ک میتونست برگ برندتون باشه
ناشناس مهربان
۱۴۰۰/۳/۱۳
سلام
من این کتاب رو در عرض شش روز به طور کامل مطالعه کردم، خودم باورم نمیشه تونستم ۶۳۲ صفحه رو در این مدت بخونم! اینقدر داستان جذاب است که اصلا حواسم به مقدار صفحه‌ها نبود و فقط می‌خوندم. این کتاب فوق العادست و به همه پیشنهاد می‌کنم که بخوننش.
من خودم چهارده سالمه و از این کتاب نهایت لذت رو از
بردم!
در قسمتی کتاب به کرونا هم اشاره شد که نشون میده کتاب در همین دو سال اخیر نوشته شده و همین دلیل کتاب را برای من جذاب تر کرد.
فقط تنها ایرادی که میگیرم این بود که غلط‌های املایی و حروف جا افتاده خیلی زیاد بودن ولی مشکل خاصی برای داستان ایجاد نمی‌کرد.
بی وقفه منتظر جلد بعدی هستم...........
با تشکر از آقای معین فرد نویسنده محترم مجموعه سقوط مرگبار🙏🙏🙏
Haji Khan
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
توی داستان سعی شده یک سری دیدگاه‌های مادی گرایانه رو مطرح کند و این که بیس اصلی دائر مدار بر فرضیه های (منظورم چیزیایی هستش که به اثبات نرسیده یا حتی به حد نظریه هم نزدیک نشده) زیادی هستش و از رسالت خودش جداش کرده تا حدود زیادی.
جایی که داره جهان بینی میکنه مثلا، خیلی کوته بینانه مطرح میکنه و به
ایشون قواعد علل و معلولات متمسک میشود ولی حق این قاعده رو اونجوری که هست اداء نمیکنند. و شنونده رو درون تسلسل رها میکند. در کل نویسنده برای جذب بیشتر از قواعد فلسفی ناقص بهره میبره و این نقصان‌ها ذهن شخصی که مطلع نیست رو درگیر خودش میکنه.
درضمن ذهن نویسنده خیلی باز بوده و تونسته دنیایی رو راحت خلق و به ذهن خواننده بشونه و کارش بسیار عالی بوده. در جلد اول کتاب صوتی بسیار این مساله دیده میشه.
منیر تیموری
۱۴۰۰/۱/۲۱
اسسسستتتاددداین چه وضعشه اخه من بادوتابچه صبح تاشب وقت نمیکنم کتاب بخونم شبها بعدخوابیدن بچه‌ها شروع به کتاب خوندن میکنم وایییییی نمیدونین اینقدراین کتاب عالیییییی وبی نقص هستش تا ساعت چند میخونم بی نظیر وعالی بود وایییی من شدیدا منتظرجلدبعدی هستم فقط استاد لطفا بگین تا کی منتظربمونیم لطفاجلدبعدی و رو زود به مابرسونین من به شخصه کسایی که کتاب تخیلی دوست دارن من به شدت این کتاب تصیه میکنم🌹🌹🌹🌹🌹
مسعود صالحی
۱۴۰۰/۸/۱۰
کتاب عالی و تاثیر گذار بود و به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم و هیجان انگیز فقط یه سوال مگه شخصیت سامیرانا کور نبود چطور یه جاهایی میدید مثلا به ساعتش نگاه میکرد یا درخواست میکرد فیلم ذهن زایراس رو ببینه یه انتقاد دیگه هم هست زیادی شلوغش کرده بودید میتونستید با این فکر خلاق چند جلد کتاب دیگه هم اضافه میکردید و در اخر با تشکر از کتابراه و گویندگی بسیار عالی عوامل
سمیرا ابراهیم پور
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
این کتاب فوق العاده و بی نظیره. من جلد دوم این کتاب روهم خوندم و بی صبرانه منتظر جلد سوم هستم. هر لحظه با یه اتفاق جدید رو به رو میشین و به هیچ وجه نمیتونید از قبل حدس بزنید که قراره چه اتفاقی بیوفته. قوه‌ی تخیل جناب معین فرد بی نظیره و مدام در طول داستان این کتاب با خودتون میگین که یعنی واقعا یه ایرانی این کتاب رو نوشته!
آرتوس استارک
۱۴۰۰/۸/۲۵
سلام. ممنون بابت کتاب. یه سوال برام پیش اومده، چجوری وارد دنیاهای دیگه میشدن و بقیه خبر داشتن، اونا که از هاله عبور نکرده بودن؟؟؟. به نظرم رسید چند تا نکته رو بگم، موضوع دنیاها جذابه اما باید به اندازه استفاده بشه. لطفا کمی بیشتر در مورد زندگی قبلی کاراکتر‌های فرعی صحبت کنید. در مورد فرافرگشت‌ها، اوضاع دنیا پیش از نابودی استفاده کنید.
t. r. kazemi
۱۴۰۰/۲/۲۸
داستان جذاب و زیبایی است، بیصبرانه منتظر ادامه داستانم و به نویسنده تبریک میگم. تنها نقدی که دارم ویراستاری نکردن کتاب یا درست ویراستاری نشدن اونه. جاهایی از کتاب اسامی افراد به اشتباه درج شده. و همه جا به جای "تنه زدن" از " طعنه زدن" استفاده شده که شاید با یه ویراستاری ساده این عیوب هم رفع بشن. ممنون
مریم آزادی
۱۴۰۰/۱/۲۶
سلام و خسته نباشید به آقای معین فرد. من دیشب ساعت ۱۱ شب جلد اول رو تمام کردم عاااالی بود. خوشحال شدم بابت خوندن کتابی که فراتر از موضوعات تکراری امروزی بود بهتون تبریک میگم الان ۵ و نیم صبح و جلد دوم رو دان کردم که بخونم براتون آرزوی موفقیت میکنم.
امیدوارم بتونم درک درستی از نوشته هاتون داشته باشم.
حسین زرنگار
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
واقعا باورش سخته که همچین کتابی رو یه نویسنده وطنی نوشته باشه. و تشکر میکنم بابت نسخه صوتی که جذابیت این کتاب رو چند برابر میکنه و تشکر دیگه‌ای به نویسنده جناب معین فرد برای زحماتی که برای این کتاب کشیدن. واقعا در ژانر تخیلی بی نظیر هست این اثر و به علاقمندان پیشنهاد میکنم حتما بخونید
乙.ɦ メメ
۱۴۰۰/۴/۸
این کتاب روهم مثل جلد قبل خیلی دوست داشتم واقعا سری کتاب‌های سقوط مرگبار عالیه عالی
نویسنده حتی کوچکترین جزئیات روهم فراموش نکرده، سیر داستان خیلی خوبه، خواننده رو حسابی جذب میکنه
فقط امیدوارم زودتر جلد بعدی منتشر بشه و زیاد ما، طرفدارایه کتاب رو منتظر نگذارید، ممنون😊
هادی احمدی
۱۴۰۰/۵/۲۷
عالی عالی 😍🥰انقدر خوب بود تو دو هفته خوندم بعد امتحان هم از ۱۰۰ ۴۳ گرفتم انقد عالی بود😜
Sadegh Mahdavi
۱۳۹۹/۱۲/۶
واقعا عالی خیلی وقته منتظرش بودممممم پر انرژی و پرتوان باشن بعد از خوندن کتاب اول به این سبک کار علاقمند شدم و دنیای پسااخرالزمانی برام معنی پیدا کرد
تبریک میگم و ناراحت از اینکه باید کلی برای جلد بعد انتظار بکشم
مشاهده همه نظرات ۶۷

راهنمای مطالعه کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم

برای دریافت کتاب بمب خیس - سقوط مرگبار - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.