معرفی و دانلود رایگان کتاب گرگ‌های سفید

عکس جلد کتاب گرگ‌های سفید
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گرگ‌های سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گرگ‌های سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گرگ‌های سفید

کتاب گرگ‌های سفید به قلم دیوید گمل، داستان سرزمینی را روایت می‌کند که ملکه‌ای جادوگر بر آن حکومت می‌کند و دو قهرمان با نام‌های اسکیل گانون و دراس اسطوره‌ای، در تلاشند تا با پلیدی‌های او مقابله کنند.

این جادوگر در سرزمین درنای حکمفرمایی می‌کند. تمام مردم آن سرزمین با ترس از او زندگی می‌کنند. موجوداتی نیمه انسان و نیمه حیوان در خدمت این جادوگر هستند و هیچ کس نمی‌تواند در مقابل این دشمنان مقاومت کند. اما اسکیل گانون نفرین شده بزرگ‌ترین فرمانده‌ی جنگ و دراس اسطوره‌ای، تبردار قهرمان، در کنار هم به نجات سرزمین خود قدم برمی‌دارند.

داستان کتاب گرگ‌های سفید (White Wolf) کاملاً غیرمترقبه شروع می‌شود و شما را با حادثه‌ای ناگهانی و یک شخصیت به نسبت شرافتمند که به او نفرین ‌شده می‌گویند، آشنا می‌کند. نفرین شده شمشیرهایی با نام‌های روز و شب را همراه خود حمل می‌کند و سربازان ملکه‌ی این سرزمین به دنبال آن‌ها هستند.

داستان این کتاب بعد از یک شروع ناگهانی که شما را درگیر کرده و سوال‌های زیادی در ذهنتان ایجاد می‌کند، حدود هفتاد صفحه روند گیج کننده‌ای را در پیش می‌گیرد ما مانند همه‌ی رمان‌های دیوید گمل (David Gemmell) به‌ شکل بسیار آرامی شما را در فضای فلسفی مخصوص به خود غرق خواهد کرد.

داستان در دو خط زمانی مختلف روایت می‌شود. کار آسانی نیست که در یک زمان به یک شخصیت دو نقش مختلف داد و از یک سو که داستان اصلی روایت می‌شود، گذشته‌ی آن شخصیت نیز به گونه‌ای تعریف شود که خواننده دلسرد نشود. به عبارت دیگر باید دو داستان گوناگون و مرتبط با هم برای یک نفر ساخت.

کتاب گرگ‌های سفید با اینکه در ژانر فانتزی نگارش شده است، مرتب در حال نکوهش کارهای نفرت‌انگیز و ملامت جنگ‌های پایان‌ناپذیر بشر است. دیوید گمل در طول کتاب‌ با توانایی حیرت‌انگیز خود در شخصیت‌پردازی، به صورت‌های مختلف از اسکیل گانون‌های دنیای واقعی دفاع می‌کند، جنایات آن‌ها را توجیه نمی‌کند و این موضوع را مدام در طول داستان یاد‌آوری می‌کند اما سعی دارد تا به شما بیاموزد جنگ‌ها که حوادثی بدشگون و بد یمن هستند که توسط قدرت زاده شده‌اند.

در این کتاب می‌توان ترکیبی از عشق را با شکل و شمایل منحصربه‌فرد خود، نفرت‌پراکنی‌ها و زشتی‌های انسان، که مارتین به‌ خوبی از آن‌ها یاد می‌کند و همچنین بزرگمنشی و پایبندی به اصول اخلاقی را به‌ زیبایی و وضوح دید.

در بخشی از کتاب گرگ‌های سفید می‌خوانیم:

رابالین در پانزده‌ سالگی نه‌ اهمیتی به جنگ‌ها و مبارزه با شرق و نه به‌ درستی و غلطی دلایل آن می‌داد و یا بسیار مشکلات دیگر که اصلاً نگران آن‌ها نبود. افکار دیگری رابالین را مشغول می‌کرد. شهر اسکپسیا تنها جایی بود که تا آن زمان می‌شناخت. پس طرز رفتار و قوانین زندگی کردن در چنین مکانی را یاد گرفته بود. با اینکه، اغلب همان قوانین را نیز می‌شکست. سیب‌های متعلق به مغازه کارین را می‌دزدید؛ یا یواشکی وارد عمارت‌های خالی رویس می‌شد تا قرقاول و خرگوش شکار کند. اگر بعدها دستگیر می‌شد تا بازجویی شود. بدون هیچ شرمی دروغ می‌گفت. اگرچه برادر لابرن به او یاد داده بود، «که دروغگو دشمن خداست.»

اما، به‌ طور عمیقی رابالین باور داشت که؛ «فهمیده چگونه جامعه کوچکش اداره می‌شود.»

با این حال؛ هفته پیش او شاهد صحنه‌های‌ مخوفی بود که هیچ دلیل منطقی برایش نداشت. گروهی از بزرگان، جمع‌ شده و برای خون فریاد می‌زدند. مردم مشغول به کار و ساکن همان شهر را، ناگهان خیانت‌کار خوانده و از خانه‌هایشان به بیرون کشیده و کتک‌ زده بودند. سربازان دیده‌بان کنار ایستادند و هیچ اقدامی نکردند. با اینکه؛ همین سربازان او را به‌ خاطر کشتن قرقاول‌ها سرزنش می‌کردند. حال؛ آن‌ها کشتن مردم را نادیده می‌گرفتند. شاید برادر لابرن حق داشت که او را احمق بخواند. «پسرک‌ احمق، ناتوانی یادگیری داری؟»

همیشه از اینکه برادر لابرن را عصبانی کند؛ لذت می‌برد. چرا که او هرگز دستش را برای کتک بالا نمی‌برد، «نه حتی برای آرام زدن در گوش یک بچه!» که برای رابالین جذاب نبود. رابالین چشم ورم‌ کرده‌اش را مالید، هنوز درد می‌کرد. اما حداقل می‌توانست دوباره ببیند. گرچه طلوع روشن خورشید باعث می‌شد از چشمانش اشک بریزد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گرگ‌های سفید
نویسنده
مترجمناهید علیخانی، علی طالعی
ناشر چاپیانتشارات طلوع ققنوس
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۸۳
زبانفارسی
شابک978-600-97870-3-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب گرگ‌های سفید

melika rostami
۱۴۰۰/۵/۲۲
ترجمه کتاب بسیار بسیار روانه. داستانش رفته رفته جذاب تر میشه و علاوه بر لذتی که میشه از داستان برد یه قانون کلی برای زندگی رو بهمون یادآوری میکنه.
اسکیلگانون در عین بی رحم بودن مهربون‌ترین و با شخصیت‌ترین شخصیت داستانه..
نیکتوم نینوایی
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
من دنبال خوندن یک کتاب تو مایه‌های میدگارد یا هری پاتر بودم چیزی که توش جادو خوب باشه این کتاب اما از اون سبک کتاب‌های اساطیری بود که جادوگرها توش بدجنس و بدن و کلا خیلی جادویی نبود اما به هار حال جذاب بود و سریع تموم شد.
yasaman kahrizi
۱۴۰۰/۴/۲۹
کتاب خوبی بود، اما شخصیت پردازی ضعیفی داشت مثلا از دراس چیزی به جز چثه بزرگ و ریش سیاه وسفید چیز دیگه نگفته بود ودرمورد بقیه شخصیت‌ها مثل رابالین هیچ اینده‌ای مشخص نشده بود درحالی که اون شخصیتی بود که از اویل کتاب حضور داشت...
زهره ...
۱۴۰۰/۴/۲۳
کتاب خیلی خوبی بود از خوندنش لذت بردم. رفته رفته داستان جذاب تر میشد، پایان خوبی داشت اما امیدوار بودم یکم مشخص تر همه چیز تموم بشه در حالیکه مشخص بود پایان کتاب، ولی از آینده‌ای مبهم هم گفته شد. اما این کتاب در کل خیلی خوب بود ممنون🌹🌹
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۰
کتاب خوبی بود و جذابیت زیادی نیز داشت همچنین کشش برای ادامه داستان به طرفداران علمی تخیلی توصیه میشود چرا که چیز‌هایی که وجود دارد و عناصر توصیفی باعث می‌شود بسیاز راحت در بستر داستان قدم زد
علی سلگی
۱۴۰۰/۷/۹
کتاب بسیار خوبی بود
من بیشتر این جاذبه و کششی که کتاب داشت برای دنبال کردن داستان رو دوست داشتم
به قول دوستمون پایان خوبی داشت ولی کاشکی پایان واضحتر بود
بازم ممنونم از مترجم کتاب خسته نباشید🙏
زینب ممبینی
۱۴۰۰/۶/۱۱
کتاب خیلی خوبی بود بایه موضوع جذاب من خیلی پسندیدم ولی اگه میشه کتابا رو همه جلداشون رو بزارید تو برنامه، مثلا همین کتاب جلد اول تو کتابراه هست جلد بعدش رو باید از جای دیگه دانلود کرد
فرزانه اسدپور
۱۳۹۹/۲/۴
خیلی خوب بود پیشنهاد میکنم بخونید البته یکی دو فصل اول شاید خسته کننده به نظر برسه ولی بعد جذاب میشه
maryam nazemi
۱۳۹۸/۱۰/۲
دنیای گمل زیباست خوندن همه کتاباش تو دستوره! در برابر کتابای هری پاتر مثل اسپرسو دبل در برابر قهوه دمی میمونه اینو گفتم که فانتزی خونا بگیرند چی میگم
Aylin firouzjaei
۱۴۰۱/۶/۷
کتاب جذابی بود از خوندنش لذت بردم این کتاب راه صحیح زندگی رو به ما یاداوری میکنه و اینکه ترجمه کتاب هم بسیار عالی بود پیشنهاد میکنم که حتما این کتاب رو بخوانید ممنونم از کتابراه♡♡
فاطیما شهبازی
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
داستان خیلی خیلی زیبایی بود، ولی کاش برای اینکه یکم واقعی تر برسه اخرش یکبار هم اسکیلگانون زخمی میشد از کسی مثل آیرونماسک.
ولی قانونی که دراس داشت خیلی زیبا بود
ش م ش م
۱۴۰۰/۵/۶
خیلی ضعیف و نامفهوم بود فضاسازی و توصیف ظاهر افراد ضعیف بود و اصلا نمیشد داخل فضا قرار گرفت
اسامی سخت بودن و توی ذهن نمی‌موندن
هیچ تصوری از ویژگی‌های ظاهری افراد نداشت
م محمدی
۱۴۰۰/۴/۱۷
موضوع کتاب خوبه ولی تصویر سازی‌ها خیلی ناقصن اصلا نتونست من رو به فضای کتاب ببره. کتابی با این پیچیدگی‌ها باید تصویر سازی بهتری داشته باشه و جزئیات رو بهتر توضیح بده
Tayebe Ahmadi
۱۴۰۱/۵/۱۵
از خواندن ابن کتاب لذت بردم‌گرچه زیاد خشونت داشت ولی مشخص میکرد همیشه راه بازگشت از گناه وشرارت بازه ترجمه هم‌بسیار روان وقابل فهم بود با تشکر
نغمه جودی
۱۴۰۱/۲/۲۲
ترجمه کتاب خوب بود با اینکه سانسور حس میشد اما تاثیر زیادی تو خط مشی داستان نداشته بود. موضوع کتاب جذاب بود و رفته رفته جذابتر میشد. مرسی کتابراه که رایگان بود
مشاهده همه نظرات ۸۹

راهنمای مطالعه کتاب گرگ‌های سفید

برای دریافت کتاب گرگ‌های سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.