معرفی و دانلود کتاب آدم‌های سمی: چطور نقش آدم‌های سمی زندگی‌تان را شناسایی، کنترل و خنثی کنید

عکس جلد کتاب آدم‌های سمی: چطور نقش آدم‌های سمی زندگی‌تان را شناسایی، کنترل و خنثی کنید
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آدم‌های سمی: چطور نقش آدم‌های سمی زندگی‌تان را شناسایی، کنترل و خنثی کنید

بعضی‌ها توانایی این را دارند که شما را تا مرز دیوانگی عصبانی کنند! آیا در زندگی‌تان فردی هست که شما را به این جنون آنی برساند؟ لیلیان گلاس در کتاب آدم‌های سمی، راهنمایی‌تان می‌کند که با این افراد چطور رفتار کنید و سخن بگویید تا اجازه‌ی نفوذ آن‌ها را به زندگی و حریم شخصی‌‌تان ندهید. این اثر خارق‌العاده و محبوب در فهرست کتاب‌هایی قرار دارد که زندگی‌تان را دگرگون خواهد کرد.

درباره‌ی کتاب آدم‌های سمی:

به نظر می‌رسد برخی از افراد حضور دارند تا تنها زندگی شما را خراب کنند! آیا شما هم دوست، عضوی از اعضای خانواده یا پارتنری دارید که تحمل کردنشان واقعاً برایتان سخت است و در کنار آن‌ها به شدت احساس تحقیرشدگی می‌کنید؟ خبر بد این است که اکثر انسان‌ها در زندگی با چنین افرادی روبه‌رو هستند و اتفاقاً این آدم‌ها از نزدیک‌ترین افراد زندگی‌شان نیز به شمار می‌روند. لیلیان گلاس (Lillian Glass) در کتاب جذاب آدم‌های سمی (Toxic People) راهکارهایی را به شما یاد می‌دهد که به کمک آن‌ها می‌توانید در روابط سمی از خودتان مواظبت کنید و کمتر به خود و دیگران صدمه بزنید.

قرار گرفتن در کنار فردی که رفتارهای آزارگرانه دارد، تمام روح و جان شما را فرسوده خواهد کرد. زیرا چنین کسی مدام از دیگران شاکی است، ماجراهای عجیب و غریب به وجود می‌آورد و حتی شاید رفتارهای خودش را به شما نسبت دهد و متهم‌تان کند که با وی بدرفتاری می‌کنید و به نیازهای او توجهی ندارید. میزان آسیبی که این‌ دسته از افراد به شما می‌زنند به قدری روشن و مسلم است که هرگونه توضیح بیشتر در مورد آن تنها اضافه‌گویی‌ محسوب می‌شود.

از این رو اگر فردی در زندگی‌تان است که بعد از کمترین ارتباطی حال‌تان را بد می‌کند، از همه چیز شاکی است و شما توانایی حذف او را از زندگی‌ خود ندارید، مطالعه‌ی این کتاب می‌تواند زندگی شما را از این رو به آن رو کند. دکتر گلاس با این کتاب عبارت «انسان‌ سمی» را در فرهنگ عامیانه وارد کرد و از این اصطلاح در زبان امروزی بسیار استفاده می‌شود. گفتنی‌ست این اثر در فهرست کتاب‌هایی قرار گرفته که می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند. به همین دلیل با یکی از بهترین متخصصان روابط اجتماعی همراه شوید و اجازه ندهید انسان‌های منفی وجودتان را آلوده کنند. فرقی ندارد فرد سمی زندگی شما چه کسی است، از همکار گرفته تا پدرتان! با بهره‌گیری از تکنیک‌های این کتاب می‌توانید ارتباط بهتری با آن‌ها داشته باشید.

لیلیان گلاس از انواع گوناگون این نوع انسان‌ها برای شما می‌گوید و بعد از آن به بیان استراتژی‌های قدرتمند خود در برابر این افراد می‌پردازد. بعد از اتمام این کتاب خواندنی می‌آموزید رابطه‌ی خودتان با افراد سمی را این بار به روش مناسبی بهبود ببخشید و یا آن را رها و این‌گونه سلامت روانتان را حفظ کنید. این کتاب نخستین بار در سال 1995 منتشر شده و تاکنون یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های روابط اجتماعی و خودسازی محسوب می‌شود.

نکوداشت‌های کتاب آدم‌های سمی:

- این کتاب، برای سوال‌های کهن چگونگی مواجهه با افرادی که در زندگی‌تان آشوب به پا کرده‌اند، پاسخ‌هایی ارائه می‌کند. (Barnes & Noble)
- با تکنیک‌هایی برای داشتن یک زندگی سالم، پربار و شادتر. (آمازون)
- به خوانندگان کمک می‌کند تا رفتارهای مخرب خود را شناسایی کنند. (پابلیشرز ویکلی)

کتاب آدم‌های سمی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از دست رفتارهای مخرب اطرافیان خود به ستوه آمده‌اید و نمی‌دانید چگونه به حل تعارض بپردازید، کتاب آدم‌های سمی مناسب شماست.

با لیلیان گلاس بیشتر آشنا شویم:

او را به عنوان نویسنده، کارگردان، سخنران و متخصص ارتباطات بین‌المللی و زبان بدن می‌شناسند. لیلیان گلاس در سال 2016 مستندی به نام Reinventing Rosalee را تهیه و کارگردانی کرد که با موفقیت بسیاری روبه‌رو شد و بیش از چهل جایزه دریافت کرد. گلاس به عنوان یکی از ده زن شاغل جوان از سوی مجله گلمور انتخاب شده است. کتاب «مردان سمی و زبان بدن دروغ‌گوها» از دیگر آثار اوست.

در بخشی از کتاب آدم‌های سمی می‌خوانیم:

وقتی کسی از شما تعریف می‌کند، در واقع انگار به شما هدیه‌ای می‌دهد. تعریف کردن از کسی، کلیدی است که قفل ارتباط با آن شخص را برای شما باز می‌کند. کلیدی که راه درک و فهم متقابل بین دو نفر را باز می‌کند. اگر تعریف و تمجید شما بی‌ریا و از روی محبت و با لحنی محترمانه گفته شود، می‌تواند مانند سیمان باشد که باعث ایجاد رابطه‌ای مستحکم شود، اما اگر اظهارنظر شما ریاکارانه، کنایه‌آمیز، از روی حسادت یا بی‌احساس گفته شود یا وقتی حرف‌های محبت‌آمیز با لحنی آزاردهنده و خشن گفته شود، به این تعریف و تمجید شما گفتار طعنه‌آمیز اطلاق می‌شود.

روزی قرار بود در دالاس تگزاس سخنرانی داشته باشم. لیموزینی به دنبالم آمد تا من و خانمی را که محافظ من بود، به سالن سخنرانی ببرد که مملو از حضار بود. وقتی خواستیم سوار ماشین شویم ناگهان توجه هر دوی ما به سکه‌ای که روی زمین افتاده بود جلب شد.

محافظ من با طعنه گفت: «نگاه کن. یه سکۀ یک پنی. بهتره اون رو از روی زمین برداری. این سکه می‌تونه برات ‌شانس بیاره. چیزی که امروز خیلی بیشتر از همیشه بهش نیاز داری.» چیزی که در آن لحظه به ذهنم رسید، ‌این بود: «عجب آدم نحسی!» اگر او حرفش را با لحنی مهربانانه‌تر، اینطور می‌گفت: «نگاه کن، یه سکۀ یک پنی. بهتره برش داری. این سکه می‌تونه برات خوش‌شانسی بیاره.»، به‌طور قطع عکس‌العمل من به حرفش کاملاً متفاوت بود. ابتدا می‌خواستم در طول مسیر با او هم‌صحبت شوم، اما با این طعنه‌ای که به من زد، دیگر به خودم زحمت حرف زدن با او را ندادم.

امکان دارد بعضی از افراد در همان لحظۀ اول برخورد با شما، حرف‌های محبت‌آمیز و دلنشینی به زبان بیاورند، مثلاً بگویند: «وای، چقدر جذابی. خیلی طرز لباس پوشیدنت رو دوست دارم. خیلی خوب می‌تونی لباسات رو با هم ست کنی.» و بعد از آن، حرفی کاملاً ‌مخالف جملۀ قبلی به زبان می‌آورد: «اما موهات خیلی به هم ریخته ا‌ست. باید یه شونه بهشون می‌کشیدی.» این مثالی از جملات طعنه‌آمیز است. اینجور افراد ابتدا حرفشان را خوشایند شروع می‌کنند و به شما حس خوبی منتقل می‌کنند، اما در آخر با گفتن یک جملۀ طعنه‌آمیز حال شما را خراب می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمۀ نویسنده
فصل اول: آیا فردی سمی در زندگیتان وجود دارد؟
فصل دوم: رفتارهای سمی
فصل سوم: چه چیزی باعث می‌شود که آدم‌های سمی این‌گونه با دیگران رفتار می‌کنند؟
فصل چهارم: شناسایی آدم‌های سمی زندگیتان
فصل پنجم: سی تیپ شخصیتی مختلف از آشوبگران سمی
فصل ششم: ده روش برای کنترل و مدیریت آدم‌های سمی
فصل هفتم: روش‌هایی برای مقابله با آدم‌های شرورِ خاص و سمی
فصل هشتم: انتخاب روشی مناسب با توجه به نقش فرد سمی در زندگیتان
فصل نهم: مقابله با خشم و آسیب ناشی از یک رابطۀ سمی
فصل دهم: اهمیت علامت‌های ظاهری شخص: فهرست توصیف افراد سمی
فصل یازدهم: برقراری رابطۀ مجدد با فرد سمی
فصل دوازدهم: به زندگیتان ادامه دهید
بیایید همه برنده باشیم!
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آدم‌های سمی: چطور نقش آدم‌های سمی زندگی‌تان را شناسایی، کنترل و خنثی کنید
نویسنده
مترجممرجان شمیل شوشتری
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات248
زبانفارسی
شابک978-622-7369-78-6
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آدم‌های سمی

پریناز ظریفیان
۱۴۰۱/۷/۱۴
باتشکر از کتابراه، من این کتاب رو به سفارش دوستی خوندم ودر بهترین زمان بهم کمک زیادی کرد، چون بخشی از مشکلات ما در ارتباطات مربوط به جامعه پیرامون مان می‌باشد وما باید در کنار مردم زندگی کنیم پس باید بدانیم که چه افرادی اطرافمان هستند وخواندن این کتاب را به تمام کسانیکه می‌خواهند با رفتار‌های افراد بیشتری آشنا شوندواعتماد بنفس بیشتری داشته باشندتوصیه میکنم وحتی تلنگری در بعضی مواقع به خودمان ورفتارهایمان می‌باشد توصیه می‌کنم...
ژیلا شجاعی
۱۴۰۱/۷/۱۵
خیلی عالی بود. کتاب جالب توجه‌ای بود که آدم شناسی را یاد می‌داد. که انسان با خواندن آن در قبال انسان‌های دیگر محتاط تر عمل خواهد کرد و تکنیک برخورد با انسان‌های مریض و آسیب رسان را می‌آموزد. اما با یک بار خواندن نمی‌شود به مطالب مفید کتاب اشراف کامل داشت باید چندین بار این کتاب خوانش شود و حتی مطالب در ذهن به خاطر سپرده شود
با تشکر
الهام هژبری
۱۴۰۱/۷/۳۰
بسیار کتاب خوبیه. در تشخیص درستی رفتار و احساسات خودمون و مخاطبهامون راهنمای خوبیه. اما مثل بقیه‌ی کتابهای روانشناسی تجربه‌های محدودی رو در اختیار خواننده میذاره که البته طبیعیه.
فرشته خوشبین
۱۴۰۰/۱۲/۳
این کتاب واقعا کمک میکنه تا هم خودمون انسان سمی نباشیم و هم افراد سمی زندگی را بهتر بشناسیم و راهکار را نشون میده. و ترجمه بسیار روان و قابل فهم داشت.
اسما آذری زاده
۱۴۰۱/۶/۱۲
کتاب خیلی خوبیه حداقل به آدم کمک میکنه آدم‌های سمی زندگیت و بشناسی و جسارتش و پیدا کنی راحت حذفشون کنی از مدار زندگیت و یا اینکه چطوری باهاشون مدارا کنی.
Soran Mohammadi
۱۴۰۰/۱۲/۲
کتاب خیلی مفید و خوبی بود و کمک کرد آدم‌های اضافی و سمی‌زندگیم رو خیلی راحت تر بشناسم و باهاشون چجوری رفتار کنم یا حذفشون کنم
اردشیر رسایی
۱۴۰۱/۱۲/۱
فوق العاده موثر و کاربردی... من همیشه در جلسات آموزش خانواده از این کتاب‌ها به عنوان منبع اصلی استفاده میکنم
vahid hojjati
۱۴۰۱/۱۲/۲۶
واقعا عالی بود کتابی که کمک میکنه آدم‌های دور و اطراف رو بهتر بشناسیم و بهتر رفتار کنیم
کاربر za
۱۴۰۱/۶/۶
من به توصیه یک دوست که در زمینه ارتباطات فعالیت دارد این کتاب را تهیه کردم و بنظرم کتاب مثبتی است.
مهندس پرواری
۱۴۰۱/۶/۴
کتاب بدی نبود
خوب بود اولش از نظر من زیاد جالب نیومد اما از اواسط به بعد خوندش برام لذت بخش شد
منیره عباسی
۱۴۰۱/۱/۱۴
بنظرم کتاب کار خیلی خوبی برای درمانگرها و روابط بین فردی، مفید برای افراد عادی است.
سوی نادری
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
با خوندن این کتاب جرات پیدا میکنید افراد سمی را بدون ترس از دایره زندگیتون بیرون‌کنید
Setareh Gheaibi
۱۴۰۱/۴/۲۴
دست کم دو دفعه باید این کتاب رو‌خوند👌 عالی بود
Bita Sobhravan
۱۴۰۱/۲/۱۹
هرکس می‌بایست حداقل یکبار این کتاب را مطالعه کند
سحر احمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کتاب فوق العاده مفیدیه برای من ک خیلی نکته‌های خوبی داشت👌
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب آدم‌های سمی

برای دریافت کتاب آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.