معرفی و دانلود رایگان کتاب پیر مرگ

عکس جلد کتاب پیر مرگ
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیر مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیر مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیر مرگ

سر والتر اسکات در کتاب پیر مرگ، یک قسمت از تاریخ خونبار اسکاتلند را در قالب داستانی تأثیرگذار به تصویر می‌کشد.

سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) در سال 1771 در شهر ادینبورو پایتخت اسکاتلند به دنیا آمد. او در کودکی مبتلا به مرض فلج اطفال شد و تا آخر عمر از این بیماری رنج کشید. او قبل از شروع داستان‌نویسی، در مرزهای اسکاتلند و انگلستان به شهرت رسید و در سطح جهانی شناخته شد. او کتاب‌های زیادی به انتشار رساند و مهم‌ترین آن‌ها کتاب کلاسیک پیرمرگ (Old Mortality) است. والتر اسکات برای نوشتن این کتاب زحمات زیادی کشید.

در سال 1825 بحران بانکی در انگلستان باعث نزول بنگاه چاپ و نشر کتاب در اسکاتلند شد که والتر اسکات سهامدارش بود. اسکات در این حادثه تمام ثروت و زندگی خود را از دست می‌دهد. در این شرایط او کمک هیچ کسی را قبول نمی‌کند و تصمیم می‌گیرد که از راه نوشتن وضع مالی بد خود را درست کند. او در سال 1832 به دلیل بیماری تیفوس در خانه باشکوهی که برای خود و خانواده‌اش ساخته بود از دنیا رفت. او تا زنده بود بیشتر بدهی‌های خود را پرداخت کرد و بعد از مرگش، تا دو سال با فروش کتاب‌هایش تمام بدهکاری‌هایش پرداخت شد.

این کتاب بزرگ در گذشته مورد توجه نبوده، زیرا بخش بزرگی از آن به زبان خاص اسکاتلندی نوشته شده که حتی برای یک فرد انگیسی زبان هم قابل درک نمی‌باشد. در انتهای این کتاب، برای انگلیسی زبانان یک فرهنگ لغات مفصل اسکاتلندی آورده شده، بنابراین می‌توان تصور کرد که ترجمه چنین کتابی به فارسی کار راحتی نبوده است.

در بخشی از کتاب پیر مرگ می‌خوانیم:

وقتی رژه افراد مسلح با وجود مسائل و مشکلات سوارکاران و اسب‌ها کم و بیش بخوبی به انتها رسید شخصی با صدای بلند اعلام کرد که افرادی که برای مسابقه تیراندازی به تصویر طوطی چنانکه در قبل ذکر آن رفت دور هم جمع شده و خود را حاضر کنند. تیرکی در زمین استوار شده و روی تیرک تصویر رنگین پرنده‌ای که قرار بود به آن شلیک شود نصب شده بود. حتی کسانی که به هر دلیلی با این مراسم رژه افرادی که به طرفداری از سلطنت تشکیل شده بود موافقت نداشته و با نظر تحقیر و استهزا به آن نگاه می‌کردند توجه خاصی نسبت به این مسابقه مبذول می‌داشتند. همه مردم جلو آمده و منتظر شروع مسابقه شدند. شرکت کنندگان یک بیک جلو آمده و بسمت تصویر پرنده تیراندازی می‌کردند. بسته به اینکه تیر به کدام قسمت از هدف اصابت کرده باشد مردم تیرانداز‌ها را تشویق کرده و یا آن‌ها را تمسخر کرده و به آن‌ها میخندیدند.

نوبت به مرد جوان لاغر اندام و بلند قدی که لباسی ساده و بدون زینت بتن داشت رسید که با وقار جلو آمد. با وجود سادگی لباس، حرکات و رفتار او طوری بود که جای شک و شبهه‌ای برای کسی باقی نمی‌گذاشت که او تعلق بیک خانواده اشرافی دارد. او تفنگ بدست جلو آمد، بالاپوش سبز رنگ خود را روی شانه‌هایش انداخته و کلاه بزرگ پردارش نشان‌دهنده مقام اجتماعی بالای او بود. زمزمه‌ای از تماشاچیان مسن‌تر با دیدن او بگوش می‌رسید که می‌گفتند:

" آقایان... نگاه کنید... این پسر واقعی پدریست که به شجاعت شهرت داشت."

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیر مرگ
نویسنده
مترجمتورج هاشمی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳۹
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیر مرگ

عبدالمناف آق ارکاکلی
۱۳۹۹/۴/۱۴
بنظر میرسد که داستان کتاب برگرفته از واقعه‌ای تاریخی و مهم در اسکاتلند است.
شخصیت پردازی داستان قوی است و موضوع داستان؛ اتفاقات و جریان‌های آن همبستگی زیبایی دارد و نویسنده توانسته است فضاسازی زیبا و قابل قبولی از اتفاقات خلق کند.
این رمان دارای ترجمه‌ای قوی است که چون سایر ترجمه‌های آقای تورج
هاشمی زیبا؛ کلاسیک و دارای جذبه خاصی برای رمان‌های حرفه‌ای است.
ادبیات به کار رفته در داستان به گونه‌ای است که در ارتباط خواننده با کتاب نقش بسزایی دارد.
خواندن دقیق این کتاب تقریبا هفت الی ده ساعت زمان خواهد برد که ارزش مطالعه دارد.
شاید بزرگترین ایراد آن طولانی بودن برخی از سطور کتاب باشد که این نیز بنظر هنر نویسنده است تا خواننده را بیشتر درگیر کند.
در کل این‌ کتاب که برای ما ایرانی‌ها ناشناس مانده است؛ از زمره کتاب‌هایی است که چون سایر آثار کلاسیک مشهور جهان باید حداقل یکبار آنرا مطالعه کرد.
حسن محمدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
سپاس فراوان از مترجم عزیزمان اقای تورج هاشمی ک در حیطه خود نشان دادن بهترین هستن و اگر من توانستم چهار کتاب بینظیر نویسنده سر والتر اسکات ب اتمام برسانم اول مدیون اقای تورج هاشمی هستم و دوم کتابراه. حرفی ندارم جز بار دیگر بیان کنم سر والتر اسکات یک نویسنده بزرگ چ در عصر قدیم و چ در عصر جدید از نظر من هستن ک تا ب این روز از همه پیشه گرفته زیرا ک هر چهار کتاب ب نویسندگی از ایشان خواندم لذت بخش و جذب کنند و پر ماجراجو نیز بود. و یک خواهش از کتابراه هم دارم ک تلاششون نیمه کاره راه نکرده و تمام کتاب‌های سر والتر اسکات را ب اشتراک ما بزارن ک در اولویت ب ارزش و اعتبار کتابراه اضافه خواهد شد و دوم ب ما لطف مطالعه خواهند داد.
سعید موسوی
۱۴۰۰/۹/۱۲
یادش بخیر. پارسال خوندم. هنوز دقیقا یه ربع اولش یادمه. گردش والتر اسکات کنار رودخانه، پیرمرد جهانگردی که قبر شهیدان انقلابی خود را مرمت میکند. و همه‌ی این کتاب سرگذشت این شهیدان. اما اعجاز پیرمرگ در توصیفات بی بدیل ایلیاد گونه‌ی آن است در جنگ اول. یا میز شام جنگی در اتاق تاریک و ترسناک، و قربانی شدن احمق‌های متعصب، نسبت به کونتین دروارد طرح منسجمی نداره.
فاطمه آسمان
۱۴۰۰/۱/۱۳
کتاب قشنگی بود. در ابتدا کمی حوصله تون سر میره ولی با پیش رفتن داستان و معرفی شخصیت‌های اصلی پر جاذبه میشه. یک سوم پایانی کتاب نمیتونین زمین بذاریدش.
چیزی که برام خیلی لذت بخش بود، صفات والای انسانی مثل وفای به عهد، بزرگواری و جوانمردی در قهرمانان داستان بود
مایسا دهقانی
۱۴۰۰/۱۰/۷
پیشنهاد می‌دهم همه‌ی کتابهای والتر اسکات خوانده شوند زیرا بسیار جذاب هستند و هر داستان شامل دست کم دو یا سه ژانر می‌باشد که خواننده را تا واژه‌ی آخر درپی داستان می‌کشد به ویژه با ترجمه بسیار خوب، روان و شیرین آقای دکتر تورج هاشمی
کیان کشاورز
۱۴۰۰/۵/۱۱
کتاب خوبی بود. به کسانی ک تازه میخوان کتاب خوندن رو شروع کنند پیشنهاد میکنم. موضوع کتاب علاوه بر عشق و انتظار از شجاعت و نترس بودن هست و داستان تو رو میبره به زمانهای خیلی قبل
Morteza Jahannabard
۱۴۰۱/۱/۳۰
کتاب خوبی بود فقط فصل‌های آخر عین سریال‌های پرفروش که میخوان واسه پول بیشتر هی الکی کشش بدن نویسنده داستانو کش میداد. ولی در کل ارزش خوندن داشت
Mehran Dabighi
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
بسیار عالی بود کاش از این نویسنده آثار بیشتری به صورت رایگان در اختیارمون بود. واقعا از کتاب لذت بردم
س نصیری
۱۳۹۹/۷/۱
کتاب تاریخی و عاشقانه قشنگی بود گرچه یکم اغراقم داشت. درباره حواشی انقلاب اسکاتلند. تو چند روز خوندمش چون جذب میکرد آدمو
لیلا آمره ئی
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
داستان جالبی بود ولی غلط املایی زیاد داشت
Sami Sh
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من خیلی دوست داشتم خیلی خیلی قشنگ بود. پیشنهاد میکنم حتما بخونید
f auobi
۱۳۹۹/۵/۲۱
باسلام، داستان واقعی و زیبایی بود. متن غلط املایی زیادی داشت.
مهتاب قنبری
۱۴۰۰/۶/۱۲
داستان خیلی جالبی بود وخیلی دوست داشتم اما خیلی غلط املایی داشت خیییلی
ELWING ELWING
۱۴۰۰/۵/۱۵
در کل کتاب خوبی بود هم زمان هم کتاب تاریخ بود هم کتاب رمان
سحر دهقانی
۱۴۰۱/۳/۶
نپسندیدم 😥😥😥😥😥😥
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب پیر مرگ

برای دریافت کتاب پیر مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.