معرفی و دانلود کتاب کار با مراجعین بدقلق

عکس جلد کتاب کار با مراجعین بدقلق
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کار با مراجعین بدقلق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کار با مراجعین بدقلق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کار با مراجعین بدقلق

جفری کاتلر در کتاب کار با مراجعین بدقلق مواردی که در جریان روان‌درمانی روی می‌دهد و شکیبایی درمان‌گران و توانایی‌هایشان را به چالش کشیده و مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد. مراجعین بدقلق از اصول و قواعدی که در نگاه درمان‌گران مهم هستند، پیروی نمی‌کنند و آن‌ها را ناگزیر می‌سازند انعطاف‌پذیری، نوآوری و خلاقیت بیشتری به خرج دهند.

درباره کتاب کار با مراجعین بدقلق:

این کتاب به مساله مقاومت مراجعین در جلسات روان‌درمانی می‌پردازد و ابعاد مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این اثر سعی شده به درمان‌گران این گونه القا شود که کارکردن با مراجعان بد قلق و مقاوم یکی از چالش‌ها و عوامل پیشرفت کاری آن‌ها محسوب می‌شود.

جفری کاتلر (Jeffrey A. Kottler) در کتاب کار با مراجعین بدقلق (Compassionate Therapy: Working with Difficult Clients) از تجربه خودش در ارتباط با مراجعین بدقلق سخن خواهد گفت و در مواجهه با این افراد، پیشنهادهای عملی را ارائه می‌کند. او این اثر را در چهار بخش به نگارش در آورده است. در بخش نخست، به سبب‌های بدقلقی مراجعین در جریان درمان می‌پردازد. خصیصه‌ها، رفتارها، راهکارهای مقاومتی و بازی‌هایشان را با جزئیات کنکاش می‌کند و شماری از موارد را مطرح می‌نماید. افزون بر این، ماهیت تعاملی بن‌بست‌های درمانی ناشی از انتظارات و ادارک غیرواقع گرایانه را نیز بررسی می‌کند.

کاتلر در بخش دوم، مسائل مربوط به انتقال متقابل و خودشیفتگی برطرف نشده خود درمانگر را برجسته می‌سازد. بررسی می‌کند چگونه برخی از مراجعین به دست درمانگران انعطاف‌ناپذیر بدقلق می‌شوند. شماری از درمانگران نیز هستند که به سبب باورها و بازی‌هایشان در جریان درمان بر مراجعین تاثیر می‌گذارند.

او در بخش سوم کتاب، به مراجعینی می‌پردازد که بیشترین موارد بدقلقی را به بار می‌آورند زیرا درمانگران گوناگون با آن‌ها کار کرده‌اند تا بهبود یابند و برخی‌هاشان به هیچ روی تغییر نکرده‌اند. الگوهای ارتباطی این مراجعین را یک به یک بررسی می‌کند و برای دستیابی به پیامدهای مطلوب پیشنهادهایی را ارائه می‌کند. این الگوهای ارتباطی این‌ها هستند: دغلکاری، کنترلگری، ستیزه‌جویی، کله‌شقی، ملالت انگیزی و انفعال‌گری.

در واپسین بخش کتاب، اصول، راهکارها و مداخله‌هایی را پیشنهاد شده که برای درمانگران در مواجهه با مراجعین بدقلق ثمربخش‌ترین‌اند. این اثر با ارائه راهکارهایی، به کاروران کمک می‌کند با مسائل برطرف نشده‌شان پیرامون انتقال متقابل مواجه شوند. جهان درون درمانگران را نیز رصد می‌کند زیرا به اندیشه‌ورزی سازنده‌شان پیرامون مراجعین بدقلق پیوند می‌خورد. بر همبستگی درمانی تمرکز می‌کند و فرآیندهایی را برای بینش بیشتر بازتاب می‌دهد. شماری از راهکارها را برای برطرف سازی بن‌بستها پیشنهاد می‌دهد.

کتاب کار با مراجعین بدقلق مناسب چه کسانی است؟

این نوشتار عمدتا برای درمانگران باتجربه به رشته نگارش درآمده است که ساعت‌ها زمان را به دیدار با مراجعین ناهمیار سپری می‌کنند. تازه‌کاران و دیگران نیز می‌توانند در میان مطالب این نوشتار به واقعیت‌هایی برسند تا دریابند فرآیند درمانی چه مسیری را در می‌نوردد.

با جفری ای. کاتلر بیشتر آشنا شویم:

استاد دانشگاه، روانشناس، نویسنده، سخنران و فعال عدالت اجتماعی جفری ای کاتلر در سال 1958 متولد شد. او بیش از 40 سال است که به صورت بین المللی برای برای پیشرفت زندگی شخصی و حرفه‌ای گروه‌های حاشیه‌ای فعالیت می‌کند. علاوه بر این او در مقاطع مختلفی از ابتدایی گرفته تا دانشگاه مشغول به انجام پویش‌های بهداشت و سلامت روان است.

در بخشی از کتاب کار با مراجعین بدقلق می‌خوانیم:

گاهی هیچ گزینه‌ای برای انتخاب نداریم مگر پذیرش حد و مرز آنچه می‌توانیم برای مردمان نگون‌بخت انجام دهیم. به یاد دارم که نسبت به بدقلق‌ترین مراجعم - فرزند خودم- چه درماندگی‌ها که نکشیدم. وی تنها بود و هیچ دوستی نداشت. در سن 9 سالگی، گمان می‌کرد دیگر رنگ شادی را نخواهد دید. اشک‌هایش سرازیر می‌گشتند. برایم می‌گفت چه احساس بدی دارد. باید راه چاره‌ای را برمی‌گزیدم تا وی را از این منجلاب نجات دهم. با خود می‌اندیشیدم من چه درمانگری هستم که نمی‌توانم پسر خودم را از تشویش و نگرانی نجات دهم. تلاش کردم ژرفای احساسات، درد، رنج و تنهایی‌اش را دریابم. گریه و زاریش بیشتر و بیشتر می‌شد.

سپس تلاش کردم خود فاش‌سازی را بیازمایم. از احساساتم با وی سخن گفتم. به وی گفتم برای من نیز یافتن دوست دشوارست. برایش گفتم من نیز ناچار شدم از نزدیکانم دل بکنم و شهر دیگری را برای زندگی برگزینم. وی گفت: خب که چی! خودت تصمیم گرفتی بیای اینجا. ولی کسی از من هیچ چی نپرسید. من و پسرم مسافر یک کشتی بودیم ولی با احساسات متفاوت. تلاش کردم به وی کمک کنم به یاد بیاورد کمی پیشتر با هم به شهری دیگر کوچ کردیم و وی ناگزیر بود دوستان تازه بیابد. سرانجام کمی بهتر شد. ولی اندکی پس از آن بر این نکته تاکید کرد که این موقعیت با آن شرایط فرق دارد. گفتم: ((خب! حالا اینجایی! دیگه کاری نمیتونی انجام بدی! با این رفتارها همه چی رو بدتر می‌کنی.)). وی برای این سخن نیز پاسخی داشت.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
محتوای کتاب
فصل1- مراجعین بدقلق
فصل 2- نمای مراجعین بدقلق
فصل 3- نام مراجع
فصل 4- چشمان نظاره‌گر
فصل 5- آن زمان که درمانگران کارشکنی می‌کنند
فصل 6- سخن گفتن با دیوار
فصل 7- بازی درمانگران
فصل 8- تصمیم می‌گیرم خودم را بکشم
فصل 9- تا زمانی که روبه‌راهم نساختی بدینجا می‌آیم
فصل 10- نمی‌توانید وادارم کنید سخن بگویم
فصل 11- این من نیستم که مسئله دارم، اوست
فصل 12- پیش از اینها بهت گفتم
فصل 13- آره! نه! شاید! نمیدونم!
فصل 14- مواجهه با مسائل حل نشده
فصل 15- اندیشه‌سازنده و احساس همدردی
فصل 16- یکپارچه‌سازی ارتباط درمانی
فصل 17- راهکارهای عملی جهت برطرف سازی بن بست‌ها
فصل 18- قواعد تعهد
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کار با مراجعین بدقلق
نویسنده
مترجمبهمن کردتمینی، رقیه نوری پورلیاولی
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۷
زبانفارسی
شابک978-600-7849-42-2
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کار با مراجعین بدقلق

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کار با مراجعین بدقلق

برای دریافت کتاب کار با مراجعین بدقلق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.