معرفی و دانلود کتاب ترس و نکبت رایش سوم

عکس جلد کتاب ترس و نکبت رایش سوم
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ترس و نکبت رایش سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ترس و نکبت رایش سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ترس و نکبت رایش سوم

کتاب ترس و نکبت رایش سوم یکی از ارزشمندترین نمایشنامه‌های برتولت برشت است که با قلمی مسلط و روان، اضطراب شهروندان آلمانی، به ویژه یهودی‌ها را زیر سلطه‌ی حزب نازی و هیتلر به تصویر می‌کشد.

نمایشنامه‌ی ترس و نکبت رایش سوم (Fear and Misery of the Third Reich) نخستین بار در سال 1938 منتشر شد، آن هم درست زمانی که هیتلر هنوز به قدرت کامل نرسیده و بر آلمان مسلط نشده بود. اما برتولت برشت (Bertolt Brecht) با هوشمندی توانست عاقب و فرجام این جریان سیاسی را درک کند.

این کتاب 24 نمایشنامه کوتاه را در برمی‌گیرد که از نظر مفهومی با هم در ارتباط هستند. برشت این اثر را بین سال‌های 1935 تا 1939، زمانی که در دانمارک زندگی می‌کرد، به نگارش درآورده است.

نکوداشت‌های کتاب ترس و نکبت رایش سوم:

- سرزنده، طعنه آمیز و پیچیده. (The Guardian)
- یکی از نمایشنامه های برجسته ی برشت. (Amazon)
- کلایدوسکوپی از زندگی تحت دیکتاتوری نازی. (Bloomsbury)

برتولت برشت را بیشتر بشناسیم

نام اصلی او یوگن برتولت فردریش برشت است و در سال 1898 در آلمان به دنیا آمد. برشت که در جوانی سودای طبابت در سر داشت به ناگهان خود را در میدان جنگ جهانی اول پیدا کرد. او چاره‌ای جز اینکه به ارتش بپوندد نداشت اما همین تجربه بعدها دستمایه‌ی بسیاری از آثار او شد. نام این نمایشنامه‌‌نویس بزرگ با سیاست گره خورده است و زمانی که حزب نازی در آلمان به قدرت رسید مجبور به ترک کشور شد و سال‌ها در کشورهای مختلف زندگی کرد تا این‌که سرانجام توانست مدت‌ها پس از حذف شدن هیتلر از عرصه‌ی سیاست به آلمان شرقی بازگردد. برتولت برشت در نهایت در سال 1955 و در کشور خود درگذشت. از میان آثار او می‌توان به مواردی همچون دایره گچی قفقازی، زندگی گالیله، آدم آدم است و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب ترس و نکبت رایش سوم می‌خوانیم:

دهقان: من نمى‌خواستم شماها را داخل این کارها بکنم، حالا که خودتان مى‌خواهید، پس باید جلوى دهانتان را بگیرید، والا پدرتان را براى تمام عمر مى‌برند زندان لاندزبرگ. ما کار خلافى نمى‌کنیم. غذا دادن به حیوان، وقتى گرسنه است که خلاف نیست. خدا هیچ‌وقت نمى‌خواهد که مخلوقش گرسنگى بکشد. وقتى حیوان گرسنه باشد فریاد مى‌کشد و من نمى‌توانم صداى یک حیوان گرسنه را در مزرعه‌ام تحمل کنم. غذا هم اجازه ندارم بهش بدهم، چون دولت قدغن کرده. اما من غذا بهش مى‌دهم، چون اگر ندهم سقط مى‌شود و ضررى به من مى‌خورد که کسى حاضر نیست جبرانش را بکند.

زن دهقان: من هم همین را مى‌گویم. غله مال خودمان است و این بى‌همه‌چیزها حق ندارند به ما دستور بدهند. یهودى‌ها را قلع و قمع مى‌کنند ولى دولت خودش از یهودى یهودى‌تر است. و آقاى کشیش هم گفت: تو نباید پوزه گاوى را که برایت خرمن مى‌کوبد ببندى. مقصودش این بود که ما با خیال راحت باید به حیوانات‌مان غذا بدهیم. ما که برنامه چهارساله را درست نکرده‌ایم و موقع درست کردنش هم کسى نظر ما را نپرسیده.

فهرست مطالب کتاب

آثار دیگر نویسنده به‌ترتیب نوشتن آنها
این کتاب و نویسنده‌اش
رژه ارتش آلمان
رنگ پریده، گوناگون
1- اتحاد ملى
2- خیانت
3- صلیب گچى
4- سربازان مرداب
5- خدمت به خلق
6- قضاوت
7- مرضِ ناشى از کار
8- فیزیکدان
9- زن یهودى
10- جاسوس
11- کفش سیاه
12- کارِ اجبارى
13 برنامه کارگران
14- صندوق
15-زندانىِ آزادشده
16- کمکِ زمستانى
17- دو نانوا
18- دهقان به خوکش غذا مى‌دهد
19- مبارزِ قدیمى
20- موعظه کوه
21- شعار
22- خبر گلوله‌باران بندر «آلمریا»: به سربازخانه‌ها مى‌رسد
23- ایجاد کار
24- رفراندوم
تذکر
کُر سربازان ارابه زره‌دار
صدا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ترس و نکبت رایش سوم
نویسنده
مترجمشریف لنکرانی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-5881-51-9
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ترس و نکبت رایش سوم

لولیتا پروانه
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
ترس و نکبت مختص انگلیس و امریکاست که جهان رو قرنهاست دارند میخورند و ملتها رو استثمار کردن و از هیچ جنایتی در حق ملتها نگذشته‌اند و کماکان به توطئه و چپاولگری ادامه میدهند و با پروپاگاندای قوی که دارند هیتلر رو جنایتکار و خود را بیگناه و مظلوم و در جنگ محقّ جلوه دادند اگر هیتلر پیروز جنگ بود جهان به این نکبت و بی‌عدالتی محض نمیرسید
Babak Zakerifar
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
آمریکاییها ترسو بودند که تو جنگ جهانی دوم بمب اتمی تو ژاپن انداختند، هیتلر خیلی سریعتر به آب سنگین برای سختن بمب اتم رسیده بود ولی حاضر نشد قاره سبز اروپا رو نابود کنه
haniyeh kargar
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
بنظرم باید جامعتر میبود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب ترس و نکبت رایش سوم

برای دریافت کتاب ترس و نکبت رایش سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.