معرفی و دانلود کتاب اکو 2: داستان مایک

عکس جلد کتاب اکو 2: داستان مایک
قیمت:
29200 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اکو 2: داستان مایک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اکو 2: داستان مایک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اکو 2: داستان مایک

روایتی جذاب و پر از موسیقی! کتاب اکو 2: داستان مایک به قلم پم مونیوس رایان از آثار پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز محسوب می‌شود و به ادامه‌ی داستان یک سازدهنی جادویی و شگفت‌انگیز می‌پردازد. این سازدهنی هدفی دارد و برای تحقق آن در جلد دوم مجموعه‌ی اکو نزد مایک در سال 1935 می‌رود.

درباره‌ی کتاب اکو 2:

مجموعه‌ی اکو (Echo) درباره‌ی سازدهنی‌ای جادویی است که در زمان سفر می‌کند. داستان اصلی این سازدهنی شگفت‌انگیز به سال‌ها پیش از شروع جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد. پسری به نام اتو، سازدهنی و کتابی را می‌خرد و هنگامی که مشغول مطالعه‌ی زندگی غم‌انگیز سه خواهر است، همان خواهرها را در برابر خود می‌بیند! آن‌ها سرگذشت واقعی خود را برای پسرک روایت می‌کنند و اتو متوجه می‌شود که این سه زن اسیر طلسم هستند. آن‌ها برای رهایی از این شرایط باید جان یک نفر را نجات دهند، اما برای موفقیت به یک فلوت چوبی احتیاج دارند. اتو فقط یک سازدهنی دارد اما قبول می‌کند به آن‌ها کمک کند و در زمان مناسب ساز را به شخص دیگری بدهد تا خواهرها بتوانند طبق گفته‌ی جادوگر جان یک نفر را نجات دهند.

سازدهنی سفر خود را در سری رمان‌های اکو شروع می‌کند و بر سر راه افراد مختلف قرار می‌گیرد تا این‌که بتواند به هدف اصلی خود برسد.

کتاب حاضر دومین جلد از مجموعه‌ی پرطرفدار اکو محسوب می‌شود و پسری به نام مایک شخصیت محوری داستان است، داستانی که بیشتر از گذشته شما را مجذوب این دنیای سحرآمیز می‌کند.

خلاصه‌ی اکو 2:

داستان اصلی این رمان هیجان‌انگیز در سال 1935 شروع می‌شود و این بار سازدهنی سراغ پسری به نام مایک می‌رود. این پسر نوجوان به همراه برادر خود فرانکی در پرورشگاه زندگی سختی دارند. آن‌ها مصائب و مشکلات بسیاری را به جان می‌خرند تا از هم جدا نشوند. این دو برادر کوچک آرزو دارند جایی را پیدا کنند که بتوانند در کنار هم زندگی راحتی داشته باشند، جایی به جز پرورشگاه!‌ پس از مدتی خانم استربریج، مایک و فرانکی را به فرزندی قبول می‌کند و مسیر زندگی و سرنوشت هر دو برادر عوض می‌شود. آن‌ها زندگی جدیدشان را در حقیقت مدیون جادوی سازدهنی هستند و ... .

درباره‌ی مجموعه‌ی اکو:

این سه‌گانه‌ی جذاب و خواندنی پیرامون زندگی پرماجرای سه نوجوان است و تنها وجه اشتراکی که میان آن‌ها می‌توان یافت یک سازدهنی جادویی است. اگر نگاهی کلی به مجموعه داشته باشید، هر کدام از قهرمانان مجموعه‌ی اکو به نوعی دچار دردسر می‌شوند و ساز، زندگی آن‌ها را نجات می‌دهد، البته نباید از یاد برد که این آلت موسیقی منحصربه‌فرد هدفی دارد و باید آن را به سرانجام برساند!

پم مونیوس رایان (Pam Munoz Ryan) در مجموعه‌ی اکو سعی دارد با الهام از مسائل تاریخی، داستانی شگفت‌انگیز در اختیارتان قرار دهد. این مجموعه‌ معجونی جذاب و خواندنی از تاریخ، موسیقی و تخیل محسوب می‌شود که جوایز بسیاری را تاکنون برای رایان به همراه آورده است.

جوایز و افتخارات کتاب اکو 2:

- نامزد نشان نیوبری سال 2016
- نامزد جایزه اودیسه سال 2016
- نامزد جایزه Bluebonnet تگزاس سال 2017
- برنده جایزه Audie سال 2016
- نامزد جایزه Texas Bluebonnet سال 2017
- نامزد جایزه Dorothy Canfield Fisher سال 2017
- برنده جایزه Américas سال 2016
- برنده جایزه ادبیات کودک در جنوب کالیفرنیا سال 2016
- برنده جایزه Kirkus برای ادبیات کودک و نوجوان سال 2015
- نامزد جایزه Rebecca Caudill برای کودک و نوجوان سال 2017
- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- بهترین کتاب Publishers Weekly
- کتاب برگزیده‌ی ILA
-کتاب برگزیده‌ی ALA برای کودکان سال 2016

نکوداشت‌های کتاب اکو 2:

- جسور و زیبا. (Linda Sue Park)
- یک شاهکار. (Christopher Paul Curtis)
- یک روایت بزرگ که قدرت موسیقی را برای الهام بخشیدن به زیبایی در جهانی غرق در ترس بررسی می‌کند. (Kirkus)
- داستان هر فردی جذاب است اما زمانی که این روایت‌ها هماهنگ می‌شوند، هیجانی بزرگ ایجاد می‌کنند. (Publishers Weekly)

کتاب اکو 2 مناسب چه کسانی است؟

این رمان خواندنی و هیجان‌انگیز برای نوجوانان و کودکان دبستانی به خصوص در سنین 7 تا 12 سال مناسب به شمار می‌آید اما داستان به قدری جذاب است که می‌تواند برای تمامی دوستداران آثار فانتزی لذت‌بخش باشد.

پم مونیوس رایان را بیشتر بشناسیم:

او که در سال 1951 در کالیفرنیا متولد شده است، از همان کودکی به خواندن علاقه داشت و بیشتر زمان خود را در کتابخانه‌ی مدرسه می‌گذراند. این نویسنده‌ی مشهور آمریکایی همچنین مدتی به موسیقی روی آورد و ویولن و پیانو می‌نواخت ولی پس از عدم موفقیت در این زمینه، موسیقی را کنار گذاشت. او در سال 1975 ازدواج کرد و مدتی هم به تدریس مشغول شد. در همین روزها شیفته‌ی نویسندگی شد و این شیفتگی تا به امروز ادامه دارد و تاکنون کتاب‌های بسیاری برای کودکان و نوجوانان نوشته‌ است. از میان سایر آثار موفق پم مونیوس رایان می‌توان به از سرزمین‌های انگور، خیالباف و... اشاره کرد. البته ناگفته نماند؛ مشهورترین اثر او مجموعه‌ی اکو است که در میان ایرانیان نیز بسیار شناخته می‌شود.

در بخشی از کتاب اکو 2 می‌خوانیم:

مایک و فرانکی در اتاق ملاقات دیواربه‌دیوار دفترش، منتظر بودند. پرده‌ها کنار کشیده شده بود تا نور خورشید، تمام‌وکمال به اتاق بتابد و همه‌چیز را روشن و پُرانرژی نشان دهد. وسط اتاق یک میز بزرگ و در دو طرفش دو نیمکت بود. یک کاسه پُر از سیب‌های تازه و یک گلدان گل هم وسط میز گذاشته بودند؛ پنی‌وِدِر همیشه دوست داشت ظاهر را خوب نشان بدهد.

درِ دفتر پنی‌وِدِر باز بود و مایک می‌توانست صدای گفت‌وگوی پشت تلفن را بشنود.

«سازهای موسیقی؟ بله، ما یه پیانو داریم... اینجا پسرای زیادی هستن که می‌تونن... البته که لحاظ کرده‌م... بله، می‌تونین صدای ساز زدن رو بشنوین. پیانوی دیواری. کیفیت خیلی خوب. بله، عالیه. یه هفته‌ی دیگه، همین روز، ساعت یک. اگه چیزی که شنیدین رو دوست داشتین، می‌تونین هماهنگ کنین و ببرین... بله، خداحافظ.»

مایک یک قدم به عقب برداشت. آیا پنی‌وِدِر می‌خواست پیانو را بفروشد؟

پیانوی زِهواردررفته‌ی اتاق پذیرایی، از سال‌ها قبل به خاطر ضربات بچه‌ها کوک نبود. یکی از پدال‌هایش شکسته بود؛ با‌این‌حال، هنوز می‌شد با آن نواخت. روزهای اولی که به آن جا رفته بودند، مایک همیشه غذایش را سریع می‌بلعید و به‌سرعت سراغ پیانو می‌رفت و آهنگی می‌نواخت. پنی‌وِدِر خیلی زود این کار را ممنوع کرد و گفت با وجود سروصدای ظرف‌ها و دادوهَوارِ پسرها، حوصله‌ی شنیدن صدای اضافه را ندارد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اکو 2: داستان مایک
نویسنده
مترجمفروغ منصور قناعی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات168
زبانفارسی
شابک978-600-8111-52-8
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
29200 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اکو 2: داستان مایک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اکو 2: داستان مایک

برای دریافت کتاب اکو 2: داستان مایک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.