معرفی و دانلود کتاب مرد: ب‍رگ‍رف‍ت‍ه‌ از زن‍دگ‍ی‌ س‍ردار ج‍اوی‍د الاث‍ر ح‍اج‌ اح‍م‍د م‍ت‍وس‍ل‍ی‍ان‌

عکس جلد کتاب مرد: ب‍رگ‍رف‍ت‍ه‌ از زن‍دگ‍ی‌ س‍ردار ج‍اوی‍د الاث‍ر ح‍اج‌ اح‍م‍د م‍ت‍وس‍ل‍ی‍ان‌
قیمت:
36000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرد: ب‍رگ‍رف‍ت‍ه‌ از زن‍دگ‍ی‌ س‍ردار ج‍اوی‍د الاث‍ر ح‍اج‌ اح‍م‍د م‍ت‍وس‍ل‍ی‍ان‌

داوود امیریان در کتاب مرد، روایتی داستان‌گونه از زندگی حاج احمد متوسلیان ارائه می‌دهد و شما را با زوایای پنهان زندگی وی آشنا می‌سازد. این کتاب جذاب و خواندنی، سرنوشت غریب یکی از مهم‌ترین فرماندهان جنگ تحمیلی را در اختیارتان قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از زندگی او درس‌های بزرگی را برداشت نمایید.

درباره‌ی کتاب مرد:

داوود امیریان نویسنده‌ی نام آشنای حوزه‌ی انقلاب و دفاع مقدس، این بار به سراغ زندگی حاج احمد متوسلیان رفته و بر اساس روایات و مستندات بسیاری که در اختیار داشته است شما را با سرگذشت این شخصیت بزرگ و تأثیرگذار آشنا می‌کند. رمان مرد سه بخش دارد؛ بخش نخست به ایام حضور وی در مریوان می‌پردازد، بخش دوم اتفاقات مربوط به لشکر 27 محمد رسول الله (ص) را شرح می‌دهد که حاج احمد فرمانده‌ی آن بود و در پایان نیز امیریان دوران اسارت حاج احمد را به صورت کوتاه روایت می‌کند و اطلاعات سودمندی ارائه می‌دهد.

احمد متوسلیان کیست؟

او که یکی از فرماندهان مهم و سرنوشت‌ساز در جنگ تحمیلی ایران و عراق محسوب می‌شود، از ابتدای شکل‌گیری جمهوری اسلامی در مناطق مختلف کشور برای برقراری نظم تلاش کرد. حاج احمد پیش از آغاز جنگ، در درگیری‌های ترکمن صحرا و پاکسازی کردستان نقش داشت. او همزمان با حضور در جنگ تحمیلی به مردم لبنان در مقابل اسرائیل نیز کمک می‌کرد و سرانجام در سال 1361 توسط نیروهای صهیونیسم ربوده شد. البته در کنار حاج احمد سه دیپلمات دیگر نیز حضور داشتند که از سرنوشت هیچ‌کدام اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

کتاب مرد مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی زندگی شهدای دفاع مقدس علاقه دارید، مطمئن باشید سرگشت حاج احمد متوسلیان همان چیزی است که به دنبالش می‌گردید.

با داوود امیریان بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ایرانی در سال 1349 در کرمان به دنیا آمد و از سال 1369 با نگارش خاطرات جبهه‌ی خود وارد عرصه‌ی ادبیات شد. از میان آثار وی می‌توان به مواردی مانند داستان بهنام، داستان مریم، رفاقت به سبک تانک، فرزندان ایرانیم، جام جهانی در جوادیه، بهشت برای تو، مین نخودی، مترسک مزرعه آتشین و... اشاره کرد. امیریان تاکنون ده‌ها جایزه کسب کرده و در تولید برخی آثار سینمایی نیز نقش داشته است.

در بخشی از کتاب مرد می‌خوانیم:

از صبح روز بعد، رضا شاهد جنب‌و‌جوش غریبی در بیمارستان بود. نقاش‌ها روی دیوارها بتونه‌گیری می‌کردند و خراش‌ها و سوراخ‌ها را پر می‌کردند تا کارشان را شروع کنند. چند بسیجی سرگرم تعمیر لوله‌کشی بیمارستان بودند. پرستاران جدید رو‌تختی‌ها و لباس بیماران را عوض می‌کردند، بر زمین تی می‌کشیدند، پنجره‌ها را دستمال می‌کشیدند. رضا، اعظم را دید که پرونده‌ها را تنظیم می‌کند و پرستاران را برای انجام کارهای مختلف به این طرف و آن طرف می‌فرستد.

بعدازظهر، احمد به همراه جوانی که ریشی نرم و بور داشت آمد و به اعظم گفت: «آمدم به همراه علی آقا برق اینجا را تعمیر کنم. مجبوریم برق را قطع کنیم.»

اعظم با لبخندی که مایه‌ای از تعجب داشت گفت: «جالبه. نمی‌دانستم که شما با برق هم سر و کار دارید.»

احمد رو به علی گفت: «ناهیدی، برو فیوز کنتور رو بزن.»

رضا از گوشه چشم به اعظم نگاه کرد. اعظم که معلوم بود از بی‌اعتنایی احمد به سؤالش ناراحت شده، گره به ابرو انداخت و گفت: «یک ساعت دیگه عمل داریم. زود تمامش کنید.» و رفت. ناهیدی رو به رضا گفت‌: «این بنده خدا کیه؟ انگاری داره به زیر‌دستاش دستور می‌ده.»

احمد گفت: «سرت به کار خودت باشه.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مرد: ب‍رگ‍رف‍ت‍ه‌ از زن‍دگ‍ی‌ س‍ردار ج‍اوی‍د الاث‍ر ح‍اج‌ اح‍م‍د م‍ت‍وس‍ل‍ی‍ان‌
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات184
زبانفارسی
شابک978-600-03-0141-5
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
36000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مرد

علی جعفرطیاری
۱۴۰۰/۷/۱۸
تقریبا همون مطالبی هست که داخل فیلم ایستاده در غبار به تصویر کشیده شده بود
ولی ارزش یه بار خوندن رو داره
علی اصغر تیموری
۱۴۰۰/۶/۸
نویسنده با نثری زیبا مارا با برهه‌ای از زندگی سردار جاویدالثر اشنا میکند
فقیهی
۱۴۰۲/۶/۱۱
کتاب روایتگر جانفشانی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است
محمد جمالی
۱۴۰۱/۲/۱۹
کتابی ارزشمند و عالی
حیف که صوتی نبود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب مرد

برای دریافت کتاب مرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.