معرفی و دانلود کتاب با افتخار خودت باش

عکس جلد کتاب با افتخار خودت باش
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب با افتخار خودت باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب با افتخار خودت باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب با افتخار خودت باش

فهیمه بحری نجفی در کتاب با افتخار خودت باش، به شما می‌آموزد که چگونه و با استفاده از چه مهارت‌هایی با خود واقعی‌تان روبه‌رو شوید و چطور خود واقعی‌تان را دوست داشته باشید، همین طور راه و رسم زندگی را نشان‌تان می‌دهد و کمک‌تان می‌کند تا اعتمادبه‌نفس‌تان را تقویت کنید.

درباره‌ی کتاب با افتخار خودت باش:

تمام انسان‌ها از یک مهارت بزرگ در زندگی خود برخوردارند و آن تغییر روش زندگی‌شان است و این شاید تنها چیزی محسوب می‌شود که کنترل و اختیارش به دست خودشان است. زندگی‌ای که شما بر مبنای انتخاب‌هایتان به وجود می‌آورید و نه بر پایه «هر چه پیش آید خوش آید» کم‌کم برایتان بسیار لذت‌بخش و دلپذیر می‌شود، چرا که خودتان را در این سبک از زندگی سهیم می‌دانید و احساس مسئولیت بیشتری دارید و کم‌کم متوجه می‌شوید که اگر حس نارضایتی از زندگی یا قسمتی از آن دارید، علتش را باید در خودتان بیابید و اینجاست که عدم رضایت‌تان از زندگی کمتر خواهد شد، چون خوب می‌دانید تغییر در خود به معنی تغییر در زندگی‌تان است.

زندگی هر یک از انسان‌ها بیانگر آن چیزی است که از زندگی می‌خواهند. دنیای بیرون هر فرد نشان‌دهنده دنیای درونی اوست. از این رو اگر زندگی روزمره‌ای دارید، یعنی ذهن‌تان به روزمرگی یعنی همین خواب، خوراک و... عادت دارد، اگر زندگی هدف‌دار و با نظمی دارید به این دلیل است که ذهن‌تان از پویایی و نظم خاصی برخوردار است، بنابراین اگر ذهن‌تان را خوب پرورش دهید، خوب فکر کنید، خوب بخواهید و خوب برگزینید، در نتیجه خوب زندگی خواهید کرد. با این وجود تمام این موارد نیازمند داشتن یک ذهن اصیل و پاک است تا به کمک آن بتوانید دنیای بیرون از خودتان را سامان دهید و به بهترین شکل ممکن رقم بزنید.

ذهن اصیل، در حقیقت ذهنی متمرکز و بدون پریشانی و سردرگمی است؛ ذهنی آرام و بدون درهم آمیختن با عقاید دیگران و ترس و نگرانی از قضاوت شدن. میزان اهمیتی که شما به نظرات دیگران می‌دهید، به همان میزان هم شما را به بند می‌کشد و از خود واقعی‌تان دور می‌کند و آزادی خود بودن و خود زیستن را از شما می‌گیرد.

نویسنده در این کتاب، به شما نشان خواهد داد که چگونه و اغلب از چه ناحیه‌ای در رابطه با دیگران ضربه می‌خورید و چگونه می‌توانید آسیب‌های‌تان را در این رابطه به حداقل برسانید؛ درعین‌حال که دیگران را دوست دارید و ارج می‌نهید. این کتاب به شما نشان خواهد داد که چگونه نظرات لحظه‌ای و وهله‌ای دیگران می‌تواند تا مدت‌ها شما را مشغول به خود کند و برای همیشه خود واقعی‌تان را از شما بگیرد.

نکوداشت‌های کتاب با افتخار خودت باش:

- جهان سوم جایی است که در آن حق نداری خودت باشی. سرکار خانم فهیمه بحری در کتاب ارزشمند خود با عنوان "با افتخار خودت باش" به زیبایی و شایستگی درباره مفهوم خود بودن و برداشتن نقاب قلم زده‌اند. این اثر ارزشمند، پر از آگاهی، دانش و محتواست. من مطالعه اثر حاضر را به تمام آگاهی‌جویان توصیه می‌کنم و برای نویسنده محترم آرزوی درخشش بیشتر دارم. (حسین شیرمحمدی - نویسنده و مترجم)

- کتاب "با افتخار" خودت باش نوشته سرکار خانم فهیمه بحری نجفی کتاب ارزشمند با شیوه نگارش متفاوتی می‌باشد و به شما کمک می‌کند تغییر را درون خود احساس کنید. مطالعه این کتاب با محتوای جذاب و متفاوت را به عزیزانی که تصمیم به ایجاد تحولی نو و متفاوت در زندگی خود جهت خلق آینده‌ای زیبا و جذاب دارند توصیه می‌کنم. (سیدمحمدرضا حسینی - سخنران و نویسنده)

- خانم فهیمه بحری نجفی دانشجوی دکترا در این کتاب یاد می‌دهد که چگونه از خود واقعی در برابر نظر دیگران محافظت کنیم. من از شما می‌پرسم: رسالت شما چیست؟ از دوران کودکی و نوجوانی چه ایده و رویاهایی را در ذهن خود مدفون کردید. فقط به خاطر اینکه حالتان از اظهارنظر دیگران بد می‌شود. در این کتاب می‌آموزیم چگونه خود واقعی باشیم بنابراین با افتخار خودت باش... کلمات و جملات این کتاب را مزه‌مزه کنید و قورت بدهید تا خود واقعی شوید... (رضا عبداللهی - بنیان‌گذار باشگاه هوش و سواد مالی نوبل)

کتاب با افتخار خودت باش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید در زندگی‌تان تغییر ایجاد کنید و خودتان را بهتر بشناسید و همچنین اعتمادبه‌نفس‌تان را بالا ببرید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جملات برگزیده کتاب با افتخار خودت باش:

- بزرگ‌ترین خیانتی که انسان می‌تواند به خودش بکند ترس از این است که حالا دیگران درباره‌ی من چه فکر می‌کنند.
- گاهی لازم است که پشت به دیگران بکنیم تا بتوانیم ارکستر زندگی‌مان را به بهترین نحو رهبری کنیم.
- نیمی از نگرانی‌ها و اضطراب‌های ما مربوط به نظر دیگران است. ما باید این خار را از بدن خود بیرون بکشیم.
- آدمی در یک رود، تنها یک بار می‌تواند پا بگذارد، همیشه و همیشه آب دیگری در بستر آن در جریان است.
- انسان نیاز به انتخاب سرنوشتش دارد؛ نه پذیرش آن.
- بزرگ‌ترین اکتشاف نسل من این است که انسان می‌تواند با تغییر باورهای خود، زندگی خود را تغییر دهد.
- ایمان اعتقاد به چیزی است که نمی‌بینیم و پاداش این ایمان دیدن چیزی است که به آن اعتقاد داریم.

در بخشی از کتاب با افتخار خودت باش می‌خوانیم:

شاید سال‌ها است که رویایی را به دوش می‌کشید و منتظر نشسته‌اید تا راهی جلوی پای‌تان باز شود، البته حتماً اندک تلاشی نیز کرده‌اید؛ اما واقعیت این است که اگر رویای‌تان هنوز تحقق نیافته است یا آن رویا، رویای شخص شما نیست یا آن رویا متناسب با شما نیست و شما خود را برای آن رویا و رسیدن به آن خیلی حقیر می‌بینید و به اصطلاح آن را لقمه‌ی بزرگ‌تر از دهان خود می‌دانید؛ زیرا درغیراین‌صورت، دست‌ روی ‌دست نمی‌گذاشتید و منتظر نبودید که کسی بیرون از خودتان شرایط را برای رسیدن شما به آن رویا مهیا کند!

من معتقدم که خداوند هیچ رویایی را در وجود ما قرار نمی‌دهد؛ مگر آنکه توانایی رسیدن به آن را از پیش قرار داده باشد. اگر به توانایی‌های خود شک داشته باشیم؛ مثل این است که رویای‌مان را با دست خودمان زنده به گور کرده‌ایم؛ اما چه می‌شود، باوجود‌اینکه ما رویایی در سر داریم و توانایی رسیدن به آن را نیز در خود احساس می‌کنیم، باز هم بین ما و تحقق رویای‌مان فرسنگ‌ها فاصله است؟!

داستان اینجا است که ما رویاهای‌مان را دنبال نمی‌کنیم، هر زمان که در ذهن ما خودی نشان می‌دهند، به احترام آن‌ها بلند می‌شویم، دست می‌زنیم و بعد می‌نشینیم و آن‌ها را تماشا می‌کنیم. این دقیقاً بلایی است که خیلی از ما بر سر رویاهای‌مان آورده‌ایم. ما فقط از وجود رویاهای‌مان هیجان‌زده می‌شویم، ولی خود را در مدار و مسیر آن‌ها قرار نمی‌دهیم. خود را برای رسیدن به آن‌ها و در آغوش گرفتن‌شان آماده نمی‌کنیم، برای واقعی کردنشان نمی‌جنگیم، پس تا زمانی که فقط از رویاهایت حرف می‌زنی، تو صرفاً یک رویاپرداز خوب هستی، ولی زمانی که شروع به برنامه‌ریزی می‌کنی و برایش اولین قدم را برمی‌داری، می‌توانی مالکیت آن رویا را به دست بگیری.

واقعیت این است که داشتن رویا برای انسان‌ها آرامش‌بخش است؛ زیرا زمانی که از زندگی خود احساس نارضایتی می‌کنند، رویای خاک خورده‌ی خود را از پستوی ذهن‌شان بیرون می‌کشند و لحظات و حتی ساعت‌هایی را با آن سپری می‌کنند و می‌پندارند که داشتن رویاهای بزرگ برای نشان دادن حد آن‌ها از زندگی کافی است و اگر از جایگاه خود در زندگی راضی نیستند، دل‌خوش به آن هستند که در رویاهای خیالی خود جایگاه و موقعیتی بسیار بهتر از موقعیت فعلی دارند و در فردایی که خود نیز به آمدن آن شک دارند، به آن موقعیت خواهند رسید و افسوس که اغلب نیز با همین رویای شیرین می‌میرند و زندگی را ترک می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: زندگی کن به سبک خودت
شما + اعتمادبه‌نفس یا شما = بااعتماد‌به‌نفس
قدرت "نه" گفتن
قدرت "نه" شنیدن
یک عمل‌کننده‌ی تمام‌عیار باشید
در فرصت‌های مشترک با بقیه، متفاوت عمل کنید
چگونه متفاوت عمل کنیم؟
یک الگوی ذهنی، یک میان‌بر در عمل
فصل دوم: از مرزهایت گذر کن
فصل سوم: انسان است و انتخاب‌هایش
چرایی قدرتمند، انتخاب قدرتمند
برای انتخاب قوی و درست چه باید کرد؟
فصل چهارم: باورهای‌تان را بارور کنید
فصل پنجم: رابطه‌ی سازنده با دیگران
دیگران را در جایگاه خودشان پاس بداریم
دیگران دشمن ما نیستند
توقعت را از دیگران به صفر برسان
دیگران را دوست داشته باشید
دیگران را قضاوت نکن
با دیگران همدلی کن
فصل ششم: رسالت تو
فصل هفتم: شکرگزاری
فصل هشتم: قدرت ملکوتی ذهن
فصل نهم: نمونه‌ی برتر خود باشید
ایمان خالص به خداوند
عشق
چرا ما باید به دنبال کاری که عاشق آن هستیم برویم؟
فصل دهم: عمر کنیم یا رشد کنیم؟
تکنیک آغاز از پایان
فصل یازدهم: ما آمده‌ایم که بشویم نه این که فقط باشیم!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب با افتخار خودت باش
نویسنده
ناشر چاپینشر مانیان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-622-7611-42-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب با افتخار خودت باش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب با افتخار خودت باش

برای دریافت کتاب با افتخار خودت باش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.