معرفی و دانلود کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

عکس جلد کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان، دفتری‌ است از خاطرات روزانه‌‌‌ی یکی از قربانیان هولوکاست، که در دو سال زندگی مخفیانه‌اش در یک اتاقک زیرشیروانی٬ به زبان هلندی نوشته و سپس توسط تنها بازمانده‌ی خانواده یعنی پدر آن فرانک جمع‌آوری و منتشر شد.

آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان (The Diary of a Young Girl)، در ردیف خاطرات تاریخی قرار دارد و تاکنون برگزیده‌ی چندین فهرست از بهترین کتاب‌های قرن بیستم و جایزه‌ی پولیتزر قرار گرفته و به بیش از 60 زبان ترجمه شده است. تا امروز فیلم‌ها و سریال‌های گوناگون و روایات مختلفی بر اساس این کتاب معروف تهیه شده است.

آن فرانک (Anne Frank)، از 12 ژوئن 1942 تا اوت 1944، خاطرات خود را ثبت کرده است. در آغاز، ثبت خاطراتش صرفاً جنبه‌ی شخصی داشت. یکی از روزهای سال 1944، یکی از اعضای حکومت در تبعید هلند، از رادیوی برون‌ مرزی لندن اعلام کرد که در نظر دارد پس از پایان جنگ گزارش‌هایی را که شاهدان عینی از رنج‌های مردم هلند در طول دوره‌ی اشغال آلمانی‌ها تهیه کرده‌اند، جمع‌آوری کند تا در دسترس عموم قرار گیرد؛ به عنوان مثال از نامه‌ها و خاطرات روزانه نام برد.

آن فرانک تحت‌ تأثیر سخنان او تصمیم گرفت که پس از پایان جنگ کتابی براساس خاطرات روزانه‌ی خود منتشر کند. به همین سبب به بازنویسی و ویرایش خاطرات خود پرداخت، متن را اصلاح کرد، بخش‌هایی را که فکر می‌کرد چندان جالب نیستند حذف و بخش‌های دیگری را از حافظه‌اش به آن اضافه کرد و همزمان به نوشتن خاطرات خود در دفتر اصلی ادامه داد. پس از جنگ که مرگ آن محرز شد، اتو فرانک پدر او پس از تعمق بسیار، تصمیم گرفت که آرزوی دخترش را که انتشار خاطرات بود برآورده کند.

در بخشی از کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان می‌خوانیم:

امروز صبح، دفتر خاطراتم را ورق زدم و از اینکه دیدم این‌همه نامه در مورد مادر – آن‌هم این‌قدر شدیداللحن نوشته‌ام، یکه خوردم. به خودم گفتم «آن، واقعاً این تویی که دربارۀ نفرت حرف می‌زنی؟ چطور می‌توانی چنین کاری بکنی؟»

دفترچه به‌ دست نشستم و به فکر فرو رفتم. چرا خشم و نفرت طوری وجودم را پر کرده بوده که ناچار بودم همه‌ چیز را با تو در میان بگذارم؟ سعی کردم روحیۀ آن یک سال پیش را درک و توضیحی برای کارش پیدا کنم، چون تا زمانی که این تهمت‌ها را پیش تو باقی بگذرم و سعی نکنم علتشان را دریابم، وجدانم راحت نمی‌شود. آن زمان از اوضاعی که باعث می‌شد در دغدغه‌های فکری‌ام غرق بشوم – من‌باب مثال می‌گویم و به من اجازه می‌داد همه‌چیز را فقط و فقط از زاویۀ دید خودم ببینم، بی‌آنکه با آرامش و خونسردی، خلق‌وخوی غیرقابل پیش‌بینی خودم را که باعث رنجش و جریحه‌دار کردن احساسات نزدیکانم می‌شد، در نظر بگیرم و بعد عیناً مثل خودشان رفتار کنم، رنج می‌کشیدم و هنوز هم رنج می‌کشم.

من در خودم پنهان شده بودم، به هیچ‌کس جز خودم فکر نمی‌کردم و با کمال خونسردی همۀ خوشی‌ها و گوشه‌ کنایه‌ها و ناراحتی‌هایم را در دفتر خاطراتم می‌نوشتم. چون این دفتر تبدیل به نوعی آلبوم بریدۀ روزنامه شده بود، این برای من ارزش زیادی دارد، اما در بیشتر صفحاتش خیلی راحت می‌نوشتم: «تمام شد و رفت.»

از دست مادر عصبانی بودم و هنوز هم بیشتر اوقات عصبانی‌ام. درست است که او مرا درک نمی‌کرد، اما من هم او را درک نمی‌کردم. او هم به خاطر علاقه‌اش به من و هم شرایط سختی که در آن قرارش می‌دادم، حساس و آسیب‌پذیر شده بود. شرایط ناراحت‌کنندۀ خودش هم عصبی و زودرنجش کرده بود. بنابراین خوب می‌فهمم که چرا بیشتر وقت‌ها حوصلۀ مرا نداشت.

من می‌رنجیدم و همه‌ چیز را به‌ شدت به دل می‌گرفتم و با او بدرفتاری می‌کردم، که به نوبۀ خود، او را ناراحت می‌کرد. ما در دور باطل کدورت و غم گرفتار شده بودیم. برای هیچ‌کدام‌مان دورۀ خوبی نبود، اما جای شکرش باقی است که دارد تمام می‌شود. من نمی‌خواستم اتفاقاتی را که رخ می‌داد درک کنم و مدام برای خودم دلسوزی می‌کردم، اما این هم طبیعی است.

فهرست مطالب کتاب

خاطرات یک دختر جوان
پیش‌گفتار
یادداشت مترجم
نوشته‌ی تکمیلی آن
پی‌گفتار

 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان
نویسنده
مترجمشهلا طهماسبی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-600-253-323-4
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

فیروزه ابراهیمیان
۱۴۰۱/۴/۱۲
قطعا خاطرات این کتاب بیانگر خوی وحشی گری انسان، هیچ موجودی روی زمین اینجور دست به نسل کشی و طغیان نمیزنه که ما انسانها زدیم، هولوکاست، هیروشیما، سردشت بیانگر خودخواهی و یکه تازی انسانهاست.
Hasanpour Korosh
۱۳۹۸/۱/۴
خیلی از افراد هستن که مثل آن فرانک در آن زندان‌های وحشتناک زندگی می‌کردند ولی ایشون توانستند خاطراتی را برای ما بازگو کنند و باید ممنون ایشون بود و لعنت به هیتلر
s lady
۱۳۹۹/۱/۱۴
کتاب خیلی خوبیه. شاید اگه مثل من عجول باشید، یک مقدار اوایل براتون کسل کننده میشه اما واقعا هر صفحه ش ارزش خوندن داره تا به انتهاش برسید.
فاطمه دانشیار
۱۳۹۸/۳/۹
همه، مخصوصا نوجوون‌ها باید این کتاب رو بخونن. کی بهتر از یک نوجوون میتونه روحیات نوجوون‌ها رو توصیف کنه!
سمیرا جعفری
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
خیلی خوب بود و واقعا ناراحت کننده, یه دیکتاتور و نژاد پرست چطور تونست جان ۱۱ میلیون یهودی رو بگیره و زندگیشون رو تباه کنه
marjan Sadeghi
۱۳۹۸/۵/۱۷
از روی این کتاب چند فیلم و سریال ساخته شده، ولی هیچکدوم حق مطلب رو ادا نمیکنه کتابش عالیه، قلبم رو به درد آورد
Shiva D
۱۳۹۷/۶/۱۲
بد نبود همان طور که از اسمش پیداست خاطرات دختر یهودی در جنگ است که از ترس یهودیان با خانوادهاش و آشنایانش در پستو زندگی میکرد
سیده زهرا گوهری
۱۴۰۰/۵/۲۲
این کتاب به کسانی که میخوان شرح حال مردم در جنگ جهانی رو بدونن میتونه اطلاعات مفیدی ارائه بده
masood ghasemi
۱۳۹۸/۶/۷
واقعا جالبه که دختری به این سن اینقدر شیوا و روان مینوشته، حتما بخونیدش، حتی شما آقایون...
لیلا فرضی
۱۳۹۸/۱/۱۷
خیلی خوب بود. نگاهم به یهودیان عوض شدو در آخر خیلی دلم براشون سوخت و ناراحت شدم
سونیا کرم عباسی
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
وای آخرش شوکه کننده بود انتظار داشتم بیشترشون نجات پیدا کنند
حمیده میربها
۱۳۹۹/۴/۱۲
یاد بگیریم آخر کتاب رو لو ندهیم
نرگس رجبی
۱۴۰۱/۴/۲
بسیار غم انگیز و تاثیر گذار
مشاهده همه نظرات ۱۳

راهنمای مطالعه کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

برای دریافت کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.