معرفی و دانلود رایگان PDF کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر

عکس جلد کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر

کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر در دو بخش شعر و آموزش شعرنویسی برای علاقمندان به شاعری تالیف شده است. عادل شیرازی، شاعر این مجموعه، احساسات خود را در قالب 100 شعر ادبی در این اثر به نگارش درآورده و علی محقق تالیف بخش دوم کتاب، یعنی فن شعر را بر عهده داشته است. این کتاب با برخورداری از دو بخش مختلف، راهنمای مناسبی برای علاقمندان دنیای شعر و ادبیات به شمار می‌آید.

درباره‌ی کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر

دنیای شاعرانگی سرشار از احساسات با طراوت و لطافت‌های ادبی است که اگر در قالبی مناسب قرار نگیرد، تباه و پژمرده می‌گردد. کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر به علاقمندان شعر و ادبیات کمک می‌کند تا صنعت شعر را برای جوشش‌های شاعرانه‌ی خود به خدمت بگیرند و قالب مناسبی برای بیان عواطف خود پیدا کنند.

شعر سرودن و نوشتن دلنوشته‌های ادبی نیز مانند سایر مهارت‌ها به راهنمایی و تمرین نیاز دارد. بخش اول کتاب صد قطره دلواپسی شما را با قلم عادل شیرازی آشنا می‌کند و به عنوان نمونه پیش روی شما قرار می‌گیرد تا از دایره واژگان ادبی خود را وسعت بخشید و از این اشعار برای بیان احساسات خود الهام بگیرید.

در بخش دوم کتاب علی محقق همچون یک استاد شعرنویسی در کنار شما خواهد بود تا بتوانید استعداد ادبی خود را شکوفا کنید و با گوشه‌ای از فن شعر آشنا شوید. در واقع این کتاب به شما کمک می‌کند تا به واژه‌های بی‌کران ذهن خود، جان ببخشید و آن‌ها را به کار بگیرید.

کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر مناسب چه کسانی است؟

علاقمندان شعر و ادبیات با کمک این کتاب می‌توانند قریحه‌ی شاعری را در خود پرورش دهند و نکات ادبی مفیدی را بیاموزند.

در بخشی از کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر می‌خوانیم

ترصیع
ترصیع زمانی پدید می‌آید که یا کلمات دو قرینه دارای سِجع متوازی باشند یا یکسان باشند. ترصیع ابزاری برای موسیقی درونی شعر است. معروف‌ترین ترصیع که در کلام استادان سخن از آن یاد می‌شود قصیده‌ای از رشید الدین وطواط است که با مطلع زیر آغاز می‌گردد: ای منور به تو نجوم جمال وی مقّرر به تو رسوم کمال

کمی دقت در بیت ترصیع آن را نمایان می‌سازد: ای= وی. منور = مقرر. نجوم = رسوم. جلال = کمال. ترصیع در لغت به معنای جواهر نشان کردن است.

تضمین
شاعر یا نویسنده، هنگامی که بخشی از نوشته فردی دیگر را در میان اثر خود جای دهد، آن شعر یا نوشته را تضمین نموده است. عین نوشته مورد تضمین بدون کم و کاست استفاده می‌شود و در میان گیومه بیان می‌شود. گیومه نام واژه‌ای فرانسوی است که نماد آن "... " است.

حافظ خوش لهجه از هم شهری شیرین سخن خود سعدی چنین تضمین کرده است:
صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را
که سر به کوه و بیابان تو داده‌ای ما را
شکر فروش که عمرش دراز باد چرا
تفقدی نکند طوطی شکرخا را...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر
نویسنده،
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۲۶
زبانفارسی
شابک978-622-6770-66-8
موضوع کتابکتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر

Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۲
کتاب خوبی بود مناسب برای کسانی که به دنبال شعر هاب تو و معاصر هستند و علاهق دارند و قابل ت جه برای کسانی که با این اشعار آشنا نیستند بایستی گفت این نوع شعر هاب قافیه و وزن مشخصی ندارند
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب آرایی و صفحه آرایی جالب و دیدنی داشت.
اشعار کوتاه و زیبا و با تاملی بود.
قسمت دوم، آگاهی خوبی برای شعر کلاسیک و فن موزون‌ داشت. 🙏💯👌
فریده داودی
۱۴۰۱/۶/۳۱
شعر زیبا و ساده برای مخاطب امروزی بود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر

برای دریافت کتاب صد قطره دلواپسی: با گوشه‌ای از فن شعر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.