معرفی و دانلود کتاب صوتی بی‌پناه

عکس جلد کتاب صوتی بی‌پناه
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بی‌پناه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بی‌پناه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بی‌پناه

کتاب صوتی بی‌پناه نوشته اولیویه آدام، قصه‌ی تنهایی، سرخوردگی و بی‌پناهی انسان‌هاست. در این کتاب ماری شخصیت اصلی داستان به خاطر مشکلات شخصی و خانوادگی خود، با مهاجران غیرقانونی ارتباط عجیبی برقرار می‌کند؛ مهاجرانی که در نزدیکی محل اقامت او به سختی زندگی می‌کنند.

درباره کتاب صوتی بی‌پناه:

کتاب صوتی بی‌پناه (À l'abri de rien) ششمین رمان نویسنده فرانسوی الیویه آدام (Olivier Adam) است که در سال 2007 منتشر و برنده دو جایزه France television و roman populist شد. این رمان حال و هوایی زنانه دارد و به خوبی درگیری‌های درونی یک مادر افسرده را نشان می‌دهد.

فیلم سینمایی مامان دیوانه است اقتباسی از همین رمان است که در سال 2007 برنده جایزه تلویزیون فرانسه و بهترین فیلم‌نامه فستیوال روشل شد.

اولیویه آدام درباره نوشتن کتاب بی‌پناه می‌گوید:

«چهار سال طول کشید تا با کلنجارهای درونی خود کنار بیایم تا این کتاب را بنویسم. انتخاب با من نبود. سرانجام تسلیم شدم اما چیزی که از همان ابتدا از آن مطمئن بودم، ماری شخصیت اصلی و راوی داستان بود که از اول همراه من بود.»

این کتاب نشان دهنده تسلط نویسنده بر مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حومه نشینان و مهاجران غیرقانونی است و توانسته با قلم پرقدرت خود و بدون هیچ نگاه شعاری و کلیشه‌ای روایت خود را از این وقایع بیان کند.

خلاصه‌ی داستان کتاب صوتی بی‌پناه:

داستان بی‌پناه از زبان ماری زنی تنها و افسرده است که نمی‌داند باید با مشکلات درونی خود چگونه کنار بیاید. او ناامید و دلسرد غرق در روزمرگی‌های زندگی شده است و تلاشی هم برای بهتر شدن وضعیت خود و مسائل خانوادگی‌اش نمی‌کند اما حضور مهاجران آفریقایی، عراقی، افغان و ایرانی ساکن در جنگل کاله در اطراف محل زندگی‌اش باعث می‌شود ماری به آن‌ها پناه برده و همه چیز خود را با آن‌ها شریک شود. مهاجرانی که بی‌کس و آواره هستند و خشونت و تنهایی همه وجودشان را پر کرده و چیزی برای از دست دادن ندارند.

الیویه آدام را بیشتر بشناسیم:

الیویه آدام از نویسندگان موفق معاصر فرانسوی است که کتاب‌هایش جوایز زیادی را کسب کرده‌اند و علاقه مندان فرانسوی و خارجی زبان زیادی دارد.

آدام نخستین کتابش به نام من خوبم، نگران نباش سال 2002 به چاپ رسید و از آن یک اقتباس سینمایی هم شد. پس از انتشار سومین کتاب، کامل خود را وقف نوشتن کرد و تا سال 2014 یازده رمان منتشر کرد و موفق به دریافت جوایز بسیاری شد. او در سال 2004 به خاطر انتشار مجموعه داستان گذر از زمستان برنده جایزه گنکور شد.

همچنین منتقدان و مخاطبان به آثارش نقدهای فراوانی وارد می‌کنند و اغلب کتاب‌هایش را سیاه، تلخ، غمگین و پرخشونت می‌دانند.

در بخشی از کتاب صوتی بی‌پناه می‌شنویم:

وقتی رسیدیم خانه، خیلی دیر شده بود. دخترک خوابیده بود و استفان از نگرانی خون خونش را می‌خورد. کمی ماکارونی توی مایکرویو گرم کردم، آرام و بی‌صدا روی کاناپه نشستیم و خیره به تلویزیون، تندتند غذا خوردیم. یادم نیست چه برنامه‌ای نگاه می‌کردیم، مثل همیشه چرت‌وپرت. هیچ‌وقت نفهمیدم آن‌همه وقت جلوِ آن دستگاه لعنتی چه غلطی می‌کردیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
بخش اول
33 دقیقه
بخش دوم
31 دقیقه
بخش سوم
38 دقیقه
بخش چهارم
31 دقیقه
بخش پنجم
7 دقیقه
بخش ششم
30 دقیقه
بخش هفتم
30 دقیقه
بخش هشتم
24 دقیقه
بخش نهم
12 دقیقه
بخش دهم
14 دقیقه
بخش یازدهم
42 دقیقه
بخش دوازدهم
23 دقیقه
بخش سیزدهم
13 دقیقه
بخش چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بی‌پناه
نویسنده
مترجممارال دیداری
گویندهطلیعه ایمانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بی‌پناه

محمد نجفی
۱۳۹۹/۷/۱۵
به نظر من بی پناه چیز زیادی برای گفتن ندارد ولی صدای گرم و دلنشین و همراه با بیان بسیار زیبای سرکار خانم ایمانی شنوده را مجذوب می‌کند
حوریه نصیر
۱۴۰۰/۱۱/۵
پستوی روح یک زن خسته از زندگی‌ای که رویایش نبود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بی‌پناه

برای دریافت کتاب صوتی بی‌پناه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.