معرفی و دانلود کتاب در باب اعتماد به نفس

عکس جلد کتاب در باب اعتماد به نفس
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب در باب اعتماد به نفس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در باب اعتماد به نفس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در باب اعتماد به نفس

کتاب در باب اعتماد به نفس نوشته‌ی آلن دوباتن، شما را با کلیدی‌ترین موانع خودباوری آشنا می‌کند و سخنان بزرگانی چون نیچه و مونتنی در باب مقاومت انعطاف پذیرانه و دلیری را بیان می‌کند که در بالا بردن اعتماد به نفس‌تان نقش مهمی دارند.

اغلب‌ شما در همان سطح اعتماد به نفسی که دارید درجا می‌زنید، چون داشتن اعتماد به نفس را نوعی خوش‌شانسی می‌پندارید. اما در واقع حقیقت کاملا برعکس است، اعتماد به نفس در واقع مهارتی است مبتنی بر ایده‌هایی در باب جایگاه‌تان در جهان، که می‌توان رازهای آن را آموخت.

این جمله به نظر پیش‌ پا افتاده است که بسیاری از دستاوردها نتیجه‌ی نبوغ یا مهارت بالاتر نبوده‌اند، بلکه فقط حاصل نوعی سرزندگی روحی بوده‌ که اعتماد به‌ نفس نامیده می‌شود.

بسیاری از شما وقت زیادی را صرف کسب اعتماد به‌ نفس می‌کنید؛ در زمینه‌های فنی مشخص و محدودی مثل حل معادلات درجه دوم، مهندسی زیست، علم اقتصاد یا پرش‌ با نیزه؛ اما در بسیاری کارهای دیگر چندان نیازی به ویژگی ابتدایی و دیرینه‌ی اعتماد به‌ نفس ندارید که در انجام کارهای متنوع شما را یاری کند: مثلاً صحبت با غریبه‌ها در میهمانی، پیشنهاد ازدواج، درخواست از هم‌سفر بغلی که صدای موسیقی‌اش را کم کند یا اینکه در ذهن خود درصدد تغییر جهان باشید.

اکثر شما چندان اعتماد به‌ نفس بالایی ندارید، چون عمدتاً داشتن این ویژگی را قدری عجیب یا غیرقابل حصول می‌پندارید؛ گویا برخی افراد اعتماد به‌ نفس بیشتری دارند که ممکن است متخصصان علوم اعصاب روزی دلیل آن را کشف کنند؛ اما شما به خود تلقین می‌کنید که در این شرایط فعلی کاری نمی‌توانید از پیش ببرید و فکر می‌کنید محدود به سطح اعتماد به‌ نفسی هستید که با آن متولد شده‌اید.

آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسندۀ این کتاب، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌ی تاریخ و سپس فلسفه به پایان رساند و تحصیل در رشته فلسفه فرانسه را در دانشگاه هاروارد در مقطع دکترا شروع کرد. و بعد تصمیم به ترک تحصیل گرفت و وقت خود را برای نوشتن کتاب‌های فلسفی به زبان ساده اختصاص دهد.

جملات برگزیده‌ی کتاب در باب اعتماد به نفس (On confidence):

- اعتماد به‌ نفس نوعی مهارت است و نه موهبتی الهی.
- راه درمان سندروم شارلاتان بودن یک جهش ایمانی سرنوشت‌ ساز است.
- بلوغ یعنی از اسطوره‌هایی که دیگر اشخاص را احاطه کرده گذر کنیم و وجه بشری دیگران را به تمامی درک و تصدیق کنیم.
- عمده‌ی چیزهایی که اکنون وجود دارند، نتیجه‌ی آشفتگی و تصادف‌اند.
- استند آپ کمدین بزرگ، در حین اجرا جزئیات اضطراب‌آور بازی را به نمایش نمی‌گذارد.
- می‌توانیم علی‌رغم ترس‌هایمان، از فقدان امید جان سالم به در ببریم.

در بخشی از کتاب در باب اعتماد به نفس می‌خوانیم:

طبیعی است که انتظار داشته باشیم همواره و در عین‌حال فعالانه در پی خوشبختی باشیم؛ به‌ خصوص در دو حوزه‌ی گسترده که امکان رضایت از زندگی در آن‌ها وجود دارد: روابط و شغل.

بنابراین عجیب و حتی کمی ترسناک به نظر می‌رسد که دریابیم بسیاری از ما طوری رفتار می‌کنیم که گویی عمداً شانس‌های خود را برای به دست آوردن خواسته‌های خود از بین می‌بریم. هنگام ملاقات با کسانی که به آن‌ها علاقه داریم، ممکن است رفتاری خودسرانه و مخالف داشته باشیم. وقتی با کسی که دوستش داریم رابطه برقرار می‌کنیم، ممکن است با تهمت‌های بی‌اساس و عصبانیت‌های ناگهانی او را از خود برانیم، چنان‌ که گویی خودمان می‌خواهیم آن روز غم‌انگیز را ببینیم که معشوقمان علی‌ رغم دلسوزی برای ما، سرانجام خسته و بی‌حوصله شود، نتواند شک و تردید بیش‌ از حد ما را تحمل کند و مجبور به ترک ما شود.

همین‌طور ممکن است بعد از ارائه‌ای متقاعد کننده، شانس ترفیع در کار را از دست بدهیم؛ چون به‌ طور عجیبی پرخاشگری ما نسبت به مدیرعامل زیاد شده یا در ضیافت شام مست کرده و با مشتری توهین‌‌آمیز برخورد کردیم.

چنین رفتاری را نمی‌توان صرفاً به بدشانسی نسبت داد. بلکه دلیلش می‌تواند رویکردی عام و بیشتر تعمدی به نام خود تخریبی باشد. ما با ترس از شکست کاملاً آشناییم، اما گویا موفقیت هم می‌تواند نگرانی‌هایی را به همراه داشته باشد؛ انباشت نگرانی بابت موفقیت است که گاهی باعث می‌شود فرصت‌ها و شانس‌های خود را برای به دست آوردن آرامش ذهنی از بین ببریم.

چه چیزی می‌تواند تردید در موفقیت را توضیح دهد؟ همه‌ی ما کم‌ و بیش به‌ طور ناخود آگاه کسانی را که دوستشان داریم حمایت می‌کنیم، به‌ خصوص کسانی که در کودکی مراقب ما بوده‌اند و ما را از حس حسادت و بی‌کفایتی که در تربیتمان دچارش بودیم، حفظ کرده‌اند. زیبا بودن همسر جدیدمان یا ترفیع گرفتن در سازمان ممکن است در ذهن اطرافیان ما ناخوشایند باشد و آن‌ها را به این فکر بیاندازد که در قیاس با ما دستاوردهای اندکی داشته‌اند و می‌ترسند دیگر لیاقت همکاری با شرکت ما را نداشته باشند.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: مقدمه
بخش دوم: حماقت و اعتماد به ‌نفس
بخش سوم: سندروم شارلاتان بودن
بخش چهارم: به سیستم اعتماد کنید
بخش پنجم: تاریخ یعنی همین لحظه‌ى کنونی
بخش ششم: تجربه
بخش هفتم: مرگ
بخش هشتم: دشمنان
بخش نهم: خود تخریبی
بخش دهم: اطمینان به اعتماد به‌ نفس

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در باب اعتماد به نفس
نویسنده
مترجممحمد کریمی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۳
زبانفارسی
شابک978-600-8957-40-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در باب اعتماد به نفس

فرناز باقرلو
۱۴۰۰/۱/۷
واقعا کتاب خوبیه، من کلا به کتاب‌های آلن دوباتن علاقه شدیدی دارم؛ چون خیلی واقعی و ملموس نوشته شدن و کاربردی هستن، و اصلا مثل کتاب‌های روانشناسی مثبت‌اندیشی و... فیک و پر از اغراق و دروغ نیست
کاملا هم به زبان ساده و رسا 😊
و ترجمه خیلی خوبی هم داره این کتاب
محمد گندمی
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
از این بهتر هم می‌شد ترجمش کرد. البته به نظرم خود آلین دی باتن یک مقداری با جمله‌ها همیشه بازی می‌کنه که اگر کسی تا حالا چیزی ازش نخونده باشه شاید نتونه درست متوجه بشه. انتظار داشتم طولانی تر باشه. این که نقاشی‌های مرتبط با موضوع معرفی می‌کرد خیلی عالی بود.
نرجس ر
۱۴۰۱/۱/۶
تو به خاطر خودت و وجودت و آنچه که هستی دوست داشتنی هستی، نه به خاطر کارهایی که انجام می‌دهی؛ چه بسا همیشه قابل تحسین و یا دوست داشتنی نباشی اما همیشه لیاقت مهربانی و تفسیر مثبت را داری
Maryam Barzegar
۱۴۰۱/۲/۲۳
من کلا کتابهای آلن دوباتن رو دوست دارم اما این کتاب برای من پیوستگی نداشت شاید به خاطر این هست که درک و دریافت اشخاص از هر مطلبی متفاوت هست. شاید هم به خاطر نوع ترجمه باشه
مینا ر
۱۳۹۸/۱۲/۶
آلن دوباتن همیشه موضوعات متفاوتی رو مطرح میکنه... مثل همیشه این کتاب هم خوب بود و از یه زاویه دیگه‌ای به اعتماد بنفس نگاه کرده بود
Shahin Davoodi
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
این کتاب به چند وجه اعتماد در تاریخ تکامل انسان پرداخته که به نظرم خودنش مفیده و به آدم آرامش خاطر میده
Zohreh .Z.
۱۴۰۰/۵/۳۰
کتاب خوبیه، خلاصه و مفید
به نکات کلیدی اشاره میکنه و مورد بررسی قرارشون میده
مثل سایر آثار دوباتن بسیار روان و گیراس
صالح ایرانی
۱۳۹۹/۵/۵
کتاب عالی بود کتاب‌های الن دوباتن همیشه حال منو خوب میکنه توصیه میکنم بخونید
سودابه جوادی
۱۳۹۸/۷/۱۱
تقریبا چیزی سر در نمیاری و این احتمالا به این خاطر باشه که بسیار بد ترجمه شده
رضا علوی
۱۴۰۱/۱/۷
کتاب خوبیه، قبل از این کتاب اعتماد بنفس از باربارا دی آنجلیس رو پیشنهاد میکنم.
هادی عزت زاده
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
تا اینجای کار خوب بوده باید بیشتر از برنامه استفاده کنم
هانیه کاوه
۱۳۹۹/۵/۹
کتاب‌های آلن دو باتن عالیه.. اگه چند بارم بخونیش ضرر نکردی
Maedeh Yousefy
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
متن یکم بد‌ترجمه شده بود ولی در کل تاثیر خوبی روی من داشت
الهه خدایی
۱۳۹۸/۹/۱۰
به نظرم ترجمه ضعیفی داره در رسوندن نظر واقعی نویسنده موفق نبوده
Golnaz Akbari
۱۴۰۰/۱/۱۷
خیلی پراکنده بود من نتونستم اونقدری ازش سود ببرم
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه کتاب در باب اعتماد به نفس

برای دریافت کتاب در باب اعتماد به نفس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.