معرفی و دانلود کتاب در باب هنر و زندگی

عکس جلد کتاب در باب هنر و زندگی
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب در باب هنر و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در باب هنر و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در باب هنر و زندگی

کتاب در باب هنر و زندگی شامل مقالاتی در خصوص تاملات جان راسکین در باب نیاز به آزادی فردی در قلمرو هنر و تحقیر تولیدات انبوه هنری عصر ویکتوریایی که به شکلی بنیادین مفهوم طراحی خلاقانه و ایستادگی بر سر ایده‌های مربوط به زیبایی‌شناسی مدرن را تغییر داد، است.

کتاب در باب هنر و زندگی (On Art And Life) در واقع مجموعه سخنرانی‌هایی از راسکین درباب هنر معماری گوتیک و کابرد آهن در طبیعت و هنر و سیاست است.

جان راسکین (John Ruskin)، فیلسوف، منتقد هنری و نویسنده مشهور انگلیسی در هشتم فوریه 1819م در خانواده‌ای ثروتمند و متدین در لندن به دنیا آمد. بسیار کسان، راسکین را نویسنده‌ای بزرگ و نثرنویسی برجسته می‌دانند هر چند عده‌ای از منتقدان به ذوق هنری او شک دارند. تمام کتاب‌های راسکین که موضوعات بسیار مختلفی را شامل می‌شوند، دارای لحن و صبغه اخلاقی هستند.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از در باب هنر و زندگی می‌خوانیم:

آیا واقعا شگفت‌انگیز نیست که چنین عنصر بی‌جانی می‌تواند باعث چنین اموری شود؟ شما این فلز سخت، براق، سرد و بی‌روح را در اختیار دارید، فلزی که برای ساخت شمشیرها و اجسام برنده بسیار کارآیی دارد، اما نه برای تغذیه کردن. شاید تصور کنید که این آهن به شکل خالص بسیار سودمند است اما چه حسی خواهد داشت اگر در چمن‌زارها در عوض علوفه، سیم‌های آهنی بروید، جهان به چه شکلی درخواهد آمد اگر تمام اراضی قابل کشت در عوض ماسه و رس ناگهان پوشیده از آهن شود، اگر تمام زمین، در عوض کره‌ای سرسبز و بالنده با گلزارها و بیشه‌زارهای غنی به شکل تنوره‌ای وسیع از ابزاری مخوف در‌ آید کره‌ای فلزی، ظلمانی، بدون حیات و کریه؟یقیناً اگر عناصر تشکیل دهنده زمین از هوای پاک و زلال جو بهره مند نشود، چنین سرنوشتی در انتظارمان خواهد بود، اما تنفس این هوا باعث می‌شود سختی آن‌ها از میان برود و جای آن را گردی ثمربخش و سودمند بگیرد؛ گردی که در زمین پراکنده می‌شود و در غذایی که می‌خوریم، در سنگی که با آن خانه‌هایمان را می‌سازیم، صخره‌هایی که کوه‌ها را شکل می‌دهند و ماسه‌هایی که کناره دریاها را می‌سازند، وجود دارد.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
ماهیت گوتیک
کاربردهای آهن در طبیعت، هنر و سیاست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در باب هنر و زندگی
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-600-6867-98-4
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در باب هنر و زندگی

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۲
یک کتاب عالی درباره جایگاه هنر در زندگی.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب در باب هنر و زندگی

برای دریافت کتاب در باب هنر و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.