معرفی و دانلود کتاب از خاک تا خون: زندگینامه هفت تن از شهدای جنگ تحمیلی

عکس جلد کتاب از خاک تا خون: زندگینامه هفت تن از شهدای جنگ تحمیلی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب از خاک تا خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب از خاک تا خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از خاک تا خون: زندگینامه هفت تن از شهدای جنگ تحمیلی

کتاب از خاک تا خون نوشته‌ی محمدرضا فولادی، به بیان زندگی و سرگذشت هفت تن از فرماندهان شهیدِ والامقام و بزرگ دفاع مقدس می‌پردازد و خاطرات برخی از دوستانشان از دوستی و مراوده با آن‌ها را روایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب از خاک تا خون:

در طی هشت سال جنگ تحمیلی، رزمندگان فراوانی در همه رسته‌ها، در ارتش، سپاه، ژاندارمری و بسیج وارد جنگ مستقیم و غیرمستقیم با دشمن شده و هر کدام به‌نوبه خویش اثری خاص با خاطراتی خاص از خود به جای گذاشتند و درنهایت جنگ را در مرداد 1367 به پایان بردند.

این هشت سال فرصتی فراهم کرد تا بین نیروهای مسلح انسجام و اتحادی شکل بگیرد و همه توان و همت آن‌ها در کنار نیروهای داوطلب مردمی در جهت بیرون راندن ارتش عراق و انهدام ماشین جنگی دشمن که از حمایت شرق و غرب برخوردار بود، متمرکز شود.

در این میان تأثیر فرماندهان در عملیات‌های موفق و همچنین طرح‌ریزی و هدایت عملیات گوناگون غیرقابل انکار است. بخش عمده‌ای از موفقیت‌های جنگ تحمیلی حاکی از ابتکار عمل و تدبیر فرماندهان است.

فرماندهان و طراحان عملیات‌ها، رزمندگانی که بخشی از سال‌های عمرشان را در میدان نبرد گذرانده‌اند و مردم عادی و ساکنین شهرهای جنگ‌زده که ازیک‌طرف قربانیان اصلی و از طرف دیگر شاهدان بی‌واسطه حقایق به شمار می‌آیند؛ به‌هرحال توجه به ثبت خاطرات و اندوخته‌های هریک از این افراد مانند پیدا کردن بخشی از یک تابلوی هزار تکه بزرگ است که پس از کامل شدن می‌تواند تصویری بی‌نقص از یک واقعه خاص و ماندگار تاریخی را نمایش دهد.

کتاب حاضر به زندگینامه و خاطراتی از 7 تن از فرماندهان ارتش اختصاص دارد که هر کدام نه تنها از جنبه‌های نظامی بلکه از ابعاد اخلاقی و شخصی، الگویی برای جوانان به شمار می روند. در این اثر به فرازهایی از ابعاد مدیریتی، نظامی و شخصیتی آنان اشاره شده است.

کتاب از خاک تا خون برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه‌ی زندگی‌نامه‌ی شهیدان علاقه‌مند هستید، کتاب از خاک تا خون برای شماست.

در بخشی از کتاب از خاک تا خون می‌خوانیم:

او باشگاه ورزشی خود را تبدیل به کلاس درس کرد و در آن جا برای بچه‌های بی‌بضاعت محل، کلاس درس دایر نمود. او با زیلو و چند قالیچه‌ی کوچک، کف اتاق را فرش کرد؛ تخته‌سیاهی تهیه و به دیوار نصب نمود‌.

در این کلاس از دانش‌آموزان کلاس اول تا ششم ابتدایی ثبت‌نام به عمل می‌آورد‌. برنامه‌ی آموزشی تدریس را تنظیم و سپس بچه‌ها را دسته‌بندی و تقسیم کرد. بر اساس این برنامه هر دانش‌آموز سه روز در هفته در کلاس‌های درس شرکت می‌کرد و برادرم به تدریس مشغول می‌شد. این کلاس‌ها رایگان بود و منصور از اینکه توانسته بود کاری برای بچه‌های محل انجام بدهد، بسیار خوشحال بود و از تدریس به آن‌ها لذت می‌برد.

مدرک دیپلم را با موفقیت از دبیرستان نظام دریافت کرد و سپس وارد دانشکده‌ی افسری شد. او از دانشجویان مستعد، فعال و باهوش بود و از جنبه‌ی روحیات نظامی دارای ویژگی‌های برجسته‌ای بود، به‌طوری‌که پس از اتمام تحصیلات دانشکده‌ی افسری و گذراندن دوره‌ی مقدماتی در شیراز به نیروی مخصوص انتقال یافت و به‌عنوان یکی از افسران تکاور مشغول به خدمت شد.

در سال 1343 به آمریکا اعزام شد و دوره‌ی رنجر و آموزش‌های ویژه در شرایط سخت و طاقت‌فرسا را در آن کشور طی کرد. یک سال بعد، پس از اتمام دوره‌های مذکور به ایران مراجعت و ازدواج کرد. پس از تولد اولین فرزندش (محمدپاشا) به انگلستان اعزام شد تا دوره‌ی تکاوری را نیز در آن کشور بگذراند. در یکی از آموزش‌هایی که در آن کشور می‌گذراند، در یک تمرین نظامی به داخل یک باتلاق افتاد و همان اتفاق سبب شد بدنش حساسیت پیدا کند، اما پس از چندی بهبود یافت.

بعد از بازگشت به ایران، دوره‌ی سقوط آزاد را شروع کرد. مدتی پس از اتمام دوره‌ی سقوط آزاد، به علت لیاقت و توانمندی در این آموزش‌ها، استاد سقوط آزاد شد. علاوه بر آن او استاد چتربازی هم بود.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
سخن مؤلف
زندگی‌نامه شهید سرتیپ حسین شهرام‌فر
ویژگی‌های اخلاقی
چگونگی شهادت
شهید سرتیپ منصور وطن‌پور
تشکیل کلاس درس رایگان
انتظار خدمت
شنیدن خبر حمله‌ی ارتش عراق
شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی
دستاورد عملیات مروارید
خاطرات هم‌رزمان
دقایق آخر
زندگی‌نامه‌ی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی‌
حضور در میدان‌ رزم‌
اقدامات‌ اساسی‌ شهید شیرازی‌
دعوت‌ شهید کلاهدوز از شهید صیاد شیرازی‌
فعالیت‌ مجدد در ارتش‌ و ادامه‌ مأموریت‌ها در کردستان‌
انتصاب‌ به‌ فرماندهی‌ نیروی‌ زمینی‌
چگونگی‌ شهادت‌
شهید سرتیپ علی صفوی سهی
در میدان‌های نبرد
عملیات ثامن‌الائمه
تنگه چزابه
در عملیات بیت‌المقدس
پاتک دشمن
نتایج مرحله دوم
شهادت
شهید صفوی از نگاه هم‌رزمان
شهید سرلشکر عباس بابایی
تحصیل
همگام با انقلاب
حضور در جبهه جنگ
نحوه شهادت
بابایی در کلام مقام معظم رهبری
شهید سرتیپ اکبر نیک‌روش
مرد جنگ
خاطراتی از هم‌رزمان شهید
نحوه شهادت
حماسه‌های ماندگار
اخلاق شهید
شهید از نگاه سه تن از هم‌رزمانش
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب از خاک تا خون: زندگینامه هفت تن از شهدای جنگ تحمیلی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آتشبار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-622-738205-1
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب از خاک تا خون

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب از خاک تا خون

برای دریافت کتاب از خاک تا خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.