معرفی و دانلود کتاب صوتی من او را دوست داشتم

عکس جلد کتاب صوتی من او را دوست داشتم
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من او را دوست داشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من او را دوست داشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی من او را دوست داشتم

کتاب صوتی من او را دوست داشتم نخستین رمان آنا گاوالدا نویسنده‌ی فرانسوی است که با زبانی روان، روزمرگی‌های زندگی انسان را در قالب کلماتی زیبا و به شکل داستانی دل‌نشین بیان می‌کند.

«کلوئه» زنی جوان است که عاشقانه همسرش «آدرین» را دوست دارد. آن دو زندگی خوبی دارند ولی بعد از سال‌ها شوهرش چمدان می‌بندد و به همسرش می‌گوید که معشوقه‌ای دیگر دارد و می‌خواهد آن‌ها را ترک کند. کلوئه نیز همراه دو دختر بچه کوچکش پاریس را ترک می‌کند و به خانه مادر و پدر آدرین می‌رود.

بخش اول کتاب صوتی من او را دوست داشتم (Someone I loved)، را کلوئه روایت می‌کند که همسرش او را به خاطر زنی دیگر ترک کرده و او از این مسئله بسیار رنج می‌برد. او حس یک شکست خورده واقعی را دارد اما با این حال دلش می‌خواهد همچون گذشته زندگی را ادامه دهد و به زندگی برگردد.

روایتگر بعدی پدر شوهر اوست که سعی دارد با حرف‌هایش کلوئه و دو نوه‌اش را به زندگی امیدوار کند برای همین آن‌ها را به خانه‌ای قدیمی منتقل می‌کند و برای بهبود روحیه بچه‌ها دائما با آن ها بازی می‌کند و با عروسش صحبت می‌کند تا به او نشان دهد چگونه عشق زندگی‌اش را به دلیل اشتباهاتش از دست داده است. گفتگویی طولانی بین عروس و پدر شوهرش شکل می‌گیرد و پیر مرد از عشق خود و به عبارتی ناکامی و خیانتش در عین پایبندی به خانواده با کلوئه سخن می‌گوید.

کلوئه سعی دارد با عادی کردن شرایط زندگی، یاد و خاطره همسرش را فراموش کند و به زندگی ادامه دهد به همین دلیل دائماً در تلاش است و از تمام وجودش مایه می‌گذارد.

آنا گاوالدا (Anna Gavalda) با توانایی عظیمش در درک احساسات دیگران و با نگاهی روانشناختی به مسئله خیانت مردان، داستان را به خوبی به تصویر کشیده است. رمان من او را دوست داشتم، با الهام از زندگی شخصی او و شکست در زندگی مشترکش نوشته شده است. این کتاب به فروش قابل توجهی دست پیدا کرد، به زبان‌های مختلفی ترجمه شد و زنان بسیار زیادی در سراسر دنیا با این کتاب گریستند.

آنا گاوالدا از معروف‌ترین چهره‌های امروز رمان‌نویسی در فرانسه است. اولین مجموعه داستان کوتاه او با عنوان دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد، با استقبال منتقدان روبرو شد و همچنین یک موفقیت تجاری به شمار می‌رود.

موفقیت آنا گاوالدا در زمینه‌ی رمان‌نویسی سیر صعودی متناوبی داشته است و مخاطب اصلی او عموماً بانوان از طبقه‌های مختلف اجتماعی هستند. طرفداران گاوالدا معتقدند شخصیت‌های کتاب‌های او بسیار به انسان‌های واقعی در زندگی نزدیک هستند و درگیر موضوعاتی مشابه با دغدغه‌های روزانه، احساسی و اجتماعی خودشان هستند. این موضوع باعث انتقال حس هم‌ذات پنداری قوی به مخاطب می‌شود.

جملات برگزیده کتاب صوتی من او را دوست داشتم:

- آموخته‌ام که وابسته نباید شد، نه به هیچ‌کس، نه به هیچ رابطه‌اى و این لعنتى نشدنى‌ترین کارى بود که آموخته‌ام!

- چقدر باید بگذرد تا آدمی بوی تنِ کسی را که دوست داشته از یاد ببرد؟ و چقدر باید بگذرد تا بتوان دیگر او را دوست نداشت؟

- "حق اشتباه" ترکیب بسیار کوچکی از واژه‌ها. بخش کوچکی از یک جمله، اما چه کسی این حق را به تو خواهد داد؟ چه کسی جز خودت؟

- تو می‌توانی یک بار هم که شده بدون آن که من احساس سرشکستگی کنم گریه کنی. خوشحال می‌شوم ببینم بی‌دلیل گریه می‌کنی.

- دوست ندارم تو را غمگین ببینم، خودم خیلی رنج کشیده‌ام… و ترجیح می‌دهم تو امروز خیلی رنج بکشی تا اینکه همه‌ی عمرت، همیشه کمی رنج بکشی.

- او را بیش از هر چیزی در این دنیا دوست داشتم. بیش از هرچیزی، نمی‌دانستم آدم می‌تواند تا این حد دوست داشته باشد، خلاصه، من به هر حال، فکر می‌کردم برای این جور دوست داشتن برنامه‌ریزی نشده‌ام.

- زندگی همین است. شاید زندگیِ خیلی از آدم‌ها همین باشد. آدم کج می‌رود، دوباره راه را پیدا می‌کند، مانند حیوانات پست و بزدل خانگی. آدم حیوان دست آموزش را نوازش می‌کند، به او خو می‌گیرد. زندگی همین است.

- با خودم گفتم: باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد. آن‌قدر که اشک‌ها خشک شوند، باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد. به چیز دیگری فکر کرد. باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد.

- اعترافات عاشقانه، بی‌خوابی‌ها، فورانِ شور و عشق، گویی برای دیگران خوب بود. به واژه عشق پوزخند می‌زدم. عشق عشق! برایم چیزی میان خرافه و خواب مصنوعی بود، من؟! واژه عشق برای دهان من زیادی بزرگ بود. و اما، درست هنگامی غافلگیرم کرد که ابداً انتظارش را نداشتم... من... من... عاشق زنی شدم.

- آدم‌هایی را می‌بینیم که کمی غمگین هستند، فقط کمی، اما همین خیلی کم کافی است تا همه چیز تباه شود، می‌دانی... با سن و سالی که من دارم خیلی از این آدم‌ها می‌بینم... مرد و زن‌هایی که هنوز با هم زندگی می‌کنند، گویی زندگیِ بی‌فایده و بی‌نورشان آن‌ها را به هم چفت کرده است، اصلاً زیبا نیست. این همه کنار آمدن، این همه تعارض... فقط برای... برای این که روزی به خود بگویند... آفرین، آفرین، آفرین! همه چیز را خاک کردیم، دوستان‌مان، رویاهامان و عشق‌هایمان، و حالا نوبت ماست! آفرین دوستان!

در بخشی از کتاب صوتی من او را دوست داشتم می‌شنویم:

زندگی حتی وقتی انکارش می‌کنی، حتی وقتی نادیده‌اش می‌گیری، حتی وقتی نمی‌خواهی‌اش از تو قوی‌تر است. از هر چیز دیگری قوی‌تر است. آدم‌هایی که از بازداشتگاه‌های اجباری برگشته‌اند دوباره زاد و ولد کردند. مردان و زنانی که شکنجه دیده بودند، که مرگ نزدیکان‌شان و سوخته شدن خانه‌هایشان را دیده بودند، دوباره به دنبال اتوبوس‌ها دویدند، به پیش‌بینی هواشناسی با دقت گوش کردند و دخترهایشان را شوهر دادند. باور کردنی نیست اما همین‌گونه است. زندگی از هر چیز دیگری قوی‌تر است.

زندگی همین است... اراده راسخ‌تان را در ترک سیگار تحسین می‌کنید و بعد یک صبح سرد زمستان تصمیم می‌گیرید چهار کیلومتر پیاده بروید تا یک پاکت سیگار بخرید. مردی را دوست دارید، از او دو بچه دارید و یک صبح زمستانی، در می‌یابید که او خواهد رفت چون زن دیگری را دوست دارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
24 دقیقه
بخش اول
20 دقیقه
بخش دوم
25 دقیقه
بخش سوم
34 دقیقه
بخش چهارم
66 دقیقه
بخش پنجم
39 دقیقه
بخش ششم
44 دقیقه
بخش هفتم
26 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی من او را دوست داشتم
نویسنده
مترجمالهام دارچینیان
گویندهبهناز جعفری
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی من او را دوست داشتم

مریم مهدی
۱۴۰۱/۷/۲
من بار دوم بود که این کتاب را می‌خوندم، بار اول شاید حدودا ۱۰ سال پیش بود و اون موقع خیلی خوشم اومد و تحت تاثیر قرار گرفتم. اینجوری برام به نظر میرسه که انگار هر چی سن ادمیزاد بیشتر میشه مسائلی که تحت تاثیر قرارش میدن باید خارق العاده تر از یه زندگی عادی باشن.
این کتاب روایت از اتفاقی می‌کنه که و
ممکن است برای هر کداممان پیش بیاد، این که یک زوجی بعد از چند سال زندگی دچار روزمرگی رخوت بشن و بعد برای تسکین این درد ملال، طی یک توهم ذهنی تصور کنند که اگر شریک عاطفی شون را عوض کنند دوباره دچار هیجانات و التهابات روزهای نخستین عشق میشن ولی این بار این ترشحات هورمونی مستمر خواهد بود و تضمینی براش در کار است.
روایت داستان آرام و کند و بی هیجان است تا جایی که «پیر» لب به سخن می‌گشاید و شخصیتی کاملا متناقض از تصور مخاطب را عرضه می‌کند.
خانم گاوالدا نثری ساده و دلپذیر داره، توصیف‌ها را جوری پیش می‌برد که من مه آلود و دلگیر بودن اون روزهای خاص بعد از جدایی کلوئه را کامل می‌تونستم حس کنم. کتاب دیگری هم از ایشون خوندم: (کاش جایی کسی منتظرم باشد) یه مجموعه داستان کوتاه بود ولی این کتاب خیلی جذاب تر بود برام.
خانم بهناز جعفری هم یکی از مناسب‌ترین صداها برای خوانش کتاب‌های صوتی را دارن و این کتاب را هم عاااالی اجرا کردن.
ممنون از کتابراه
رویا م
۱۴۰۰/۶/۲۸
این داستان را اولین بار زمانی گوش دادم که درست در شرایط کلویی بودم! همسرم بعد از نه سال و نیم زندگی مشترک به خاطر یک زن بی ارزش ده سال از من بزرگ‌تر متاهل، همه اون زندگی ‌رو نادیده گرفت! و این من رو بسیار خرد کرد. با تک تک جملات این کتاب اشک ریختم و با تمام وجودم حال کلویی رو درک کردم! رنجی که من و در مورد پسرم آینده نامعلومش می‌کشیدم درست مثل حالاتی بود که در مورد اون دو تا دختر نوشته شده بود! اوقاتی که بر من گذشت درست همانند کلویی بود! و فکر میکنم نویسنده این کتاب باید خودش و یا یکی از نزدیکانش خیانت رو تجربه کرده باشه که انقدر احوالات کلویی رو خوب توصیف کرده بود. کتاب بسیار خوب و روانی هست و مخصوصا از صدای خانم بهناز جعفری بسیار لذت بردم. شنیدن اون رو به همه توصیه میکنم و امیدوارم این کتاب برای هیچ خانمی یادآور خاطراتش نباشه 😔
Mostafa Miri
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
پس از مطالعه کتاب متوجه شدم رمانی است که بیشتر: خانم‌ها مخاطب آن هستند. و بهمین دلیل بیشتر: آن‌ها در مورد این کتاب اظهار نظر کرده‌اند. از دیدگاه من برای مردان کتابی معمولی است و نویسنده زحمت زیادی نکشیده. ضمن آنکه از درک احساسات زنی که شوهرش به او و بچه هایش خیانت میکند نباید به سادگی گذشت. معتقدم ه برای آنکه یک گوینده بخواهد کتابی را تقریبا بصورت نمایشی اجرا کند که این کار بسیار مشکل است. و ممکن است مخاطب را در مراحلی به اشتباه بیندازد. با آرزوی موفقیت برای شما
Niloo Far
۱۴۰۰/۷/۶
کتاب خوبیه. به کسانی که خیانت رو تجربه کردند احساس همدلی میده. چیزی که خیلی می‌تونه کمک‌کننده باشه و کمی تسکین بده.
داستان پدرشوهر آموزنده بود. خیانت‌هایی که به جایی نرسید. هرچقدر خوب و هیجانی اما به جایی نرسید. در اوج خیانت هم مرد غم داشت و می‌خواست وفادار باشه، و در آخر به زندگی برگشت. این خوبی
نکته‌ی بود.
صدا و روایت‌گری خانم جعفری بی نقص و بسیار دلنشین بود. من مشکل تشخیص تغییر شخصیت‌ها رو نداشتم. متوجه میشدم. فقط باید کتاب صوتی رو با دقت گوش داد.
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۹/۱۸
داستان عالی
درس گرفتن از شنیدن داستان زندگی دیگران.
شاید این بهترین مسکن باشد و شاید فرصتی دهد برای بهتر دیدن شرایط تک تک افراد درگیر در ماجرای رفتن و نماندن.
اگر آنکه رفته ما بودیم چه؟
در این کتاب نویسنده به زیبایی ماجرای ترک زندگی را در داستان جای داده که شاید در آخر داستان دیگر مرد یا زن
رفته، خائن محسوب نشود.
خوانش خانم جعفری احساس نویسنده را به خوبی انتقال داد.
سپاس از کتابره و دست اندرکاران
ملیکا محمودی زاده
۱۳۹۹/۶/۴
آنا گاوالدا داستان طوری نمینویسه، بلکه ما رو با قسمتی از زندگی اشخاص روبرو میکنه و تجربه‌ی اون‌ها و افکار و درگیری هاشون رو به ما نشون میده. تو این کتاب یه دوراهی بین خوب و بد واسه خواننده ایجاد میکنه و با بیان واقعیت‌ها، تصمیم گیری رو به ما واگذاز میکنه. دوراهی موندن و رفتن..
یه تیکه هاییش رو یادداشت کردم
واقعا زیبا بود
راوی خوانش بسیار دلنشینی داشت
ممنون از کتابراه
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۵/۱۴
رمان نسبتا خوبی هست البته جذابیتش بیشتر بخاطر راوی بود تا خود رمان، واقعا خانم جعفری خیلی جذاب و با احساس این رمان روایت کرده بود، کاش کتابراه کارای بیشتر از خانم بهناز جعفری منتشر میکرد. موضوع رمان یه تراژیدی تکراری عشق وخیانت بود موضوع جدید وتازه‌ای نبود%
★★★★☆۴از۵ستاره
ستاره سلیمانی فرد
۱۴۰۲/۲/۱۶
به شدت این کتاب رو دوست دارم بالغ بر ۵ بار گوش دادم و خوندم نگاهی دیگر به عشق و خیانت و اینکه پدر خانواده (پدر شوهر) به فرزندش افتخار می‌کند که توانسته راه زندگیشو پیدا کنه و حتی به عروسش میگه تو لیاقت زندگی بهتر از این رو داری
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
به عنوان اولین اثر نویسنده، قابل تحسین است
داستان حول محور، خیانت مرد به همسرش می‌چرخد، زوجه در تلاش انکار و فراموشی بطور کامل است
همراهی پدر شوهر و صحبت‌هایی که با عروس خود دارد وجهه تمایز این داستان با بقیه داستان‌ها با همین موضوع هست
مهرانگیز روزبهانی
۱۴۰۰/۱۰/۸
کتاب‌های آنا گاوالدا را دوست دارم، وکتابخوانی بهناز جعفری عزیز وقتی چشمهایت را می‌بستی بافرازتصور وفرود هایش، تصور می‌کردی در سالن تئاتر نشسته ایی، در کل رمان کوتاه وزیبایی بود ⭐⭐⭐⭐⭐
Mina Eshtiagh
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
این بهترین کتاب آنا گاوالداست... همچنین گویندگی خانم جعفری عالیه. واقعا توصیه میکنم اگه میخواین این کتابو بخونید، با صداپیشگی خانم جعفری گوش کنید پشیمون نمیشید. عالیه.
محبوبه زین الدین
۱۴۰۱/۴/۲۱
ضربه‌ای که خیانت می‌تونه به فرد بزنه را به خوبی نشان داده بود بهر حال پدر شوهر خیلی خوب سعی در کمک کردن و درک عروسش داشت اما در بیشتر مواقع فرد خیانت دیده از این حمایت محرومند
Fahime Yosefzade
۱۴۰۱/۱/۱۳
خیلی دوسش داشتم. خیلی تاثیر گذار بود. یه جمله عالی داشت: در خانه من ابراز احساسات و بوسیدن و در اغوش گرفتن مانند نفس کشیدن بدیهی و ضروری است. صدای خانم جعفری هم عالییی بود.
نیلوفر ح
۱۳۹۸/۹/۱
قبلا این کتاب رو خونده بودم، و الان دوباره گوشش دادم، اینقدر فوق العاده ست ‌که خوندن یا گوش دادنش از اول تا آخر رو هر چند سال یکبار به خودم و همه توصیه میکنم
فاطمه محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
این کتاب را خوندم عالی بود جوری که تا تمومش نکردم کنار نگذاشتم ارزش عشق رو خیلی خوب بیان کرده و چنین کتابهایی از مترجمان ایرانی باعث افتخاره
مشاهده همه نظرات 62

راهنمای مطالعه کتاب صوتی من او را دوست داشتم

برای دریافت کتاب صوتی من او را دوست داشتم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.