معرفی و دانلود PDF کتاب 20 عنصر بازاریابی

عکس جلد کتاب 20 عنصر بازاریابی
قیمت:
111000 تومان - 20.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب 20 عنصر بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 20 عنصر بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 20 عنصر بازاریابی

کتاب 20 عنصر بازاریابی به قلم دیوید پیرسون، شامل رهنمودهایی است که استراتژی بازاریابی را به صورت جامع معرفی کرده و به شما کمک می‌کند تا به بهترین نحو از آن‌ها استفاده کنید.

مک کارتی در سال 1960 با شکل‌دهی و فرموله نمودن آمیزه‌های بازاریابی، کمک قابل توجهی به بازاریابی و هدفمند نمودن فعالیت‌های آن کرد. او چهار اصل محصول، قیمت، مکان و ارتقاء را به بازاریابان ارائه نمود تا تمام زیربخش‌های مربوط به این مفاهیم را به صورت برنامه‌ریزی شده به اجرا در آورند و موفقیت‌های ارزنده‌ای نیز از به کار بستن این مفاهیم حاصل شود.

پس از او، دیوید پیرسون با تجربه و دانشی که حاصل سال‌ها تحقیق و کار اجرایی مک کارتی بود، 16 اصل مهم و اساسی دیگر را به اصول گفته شده افزود و از این طریق مسبب شناخت وسیع‌تری از جنبه‌های مهم اصول بازاریابی شد.

مطالبی که در کتاب 20 عنصر بازاریابی (The 20 Ps of Markeing) به آن‌ها اشاره شده است، شامل عواملی چون محصول، قیمت، بهره‌وری، شراکت، حرفه‌گرایی و ... است که اطلاعات جامع‌تری را از زوایای گوناگون این عناصر، در اختیار شما قرار می‌دهد.

این کتاب برای تمام افرادی که به حوزه‌ی کسب و کار و بازاریابی علاقمند هستند، بسیار مفید و سودمند خواهد بود.

در بخشی از کتاب 20 عنصر بازاریابی می‌خوانیم:

مقدمات امتیاز، مجوزی به وجود می‌آورد که از یک مدل کسب و کار از قبل تعیین شده برای توزیع کالاها و خدمات استفاده می‌کند. بخش مهم آن، مجوز برای استفاده از حقوق دارایی معقول مربوط به برندها، علائم و آموزش است. به امتیاز دهنده که مجوز را فراهم می‌کند یا برای کاربرد حقوق دارایی معقول، حق امتیاز به آن داده می‌شود، مفهوم خاص، کسب و کار و طرح کسب و کار مدل است.

چنین توافق‌های امتیازی برای امتیاز دهنده روش کمهزینه‌ای از تأسیس شبکه‌ای یکدست از بازارهای فروش برای توزیع کالاها و خدماتش است. امتیاز گیرنده و امتیاز دهنده‌ی معتبر و خوب، مزیت دسترسی به روش کم ریسک و خوب آزموده را برای شروع کسب و کار تازه دارند. در مورد «شاه بر گر، شرکتی که برای مدتی توسط پیلس بری» اداره می‌شد، زمانی که در هیئت مدیره «پیلس بری» در «انگلیس» بودم افراد مخالف «شاه برگر» را می‌دیدم، آن‌ها از خطوط مختلف مدیریت به هیئت مدیره اصلی شرکت گزارش می‌دادند.

در حال حاضر «شاه برگر، در «انگلیس» به خوبی جا افتاده است اما در اولین روزها یک یا دو مشکل اصلی داشتند. مدیریتشان از مدیران آمریکایی با تجربه رستوران‌های زنجیره‌ای در مناطق شمال غربی بود ولی تجربه خارج از کشور را نداشت.

زمانی که به انگلیس، آمدند اولین رستوران شان در محلی عالی در لندن افتتاح شد. دومی را نزدیک اولی زدند؛ و سومی را در «بیرمنگام»، چهارمی در «منچستر»، پنجمی در «ساتامپتون» و ششمی در «اریدینگ» افتتاح شد. برای آن‌ها فراصل بین این شهرها کم بود و تا الآن نصف مناطق تلویزیونی کشور که 60 درصد بود را گرفته بودند تا با شش رستوران، مبارزه تبلیغاتی راه بیندازند توافق‌های امتیاز با محدودیت‌های شغلی ترکیب شده بودند که شامل مفاد غیر رقابتی و ترکیبات عناصر توزیع انتخابی و توزیع انحصاری بودند.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول :هسته تأمل
1. محصول
2. قیمت
3. مکان
4. تبلیغات
5. بسته‌بندی
بخش 2: اقدامات
6. برنامه‌ریزی
7. تشویق
8. روابط عمومی
9. جاذبه و دافعه
10. جایگاه‌سازی
11. سود
12. بهره‌وری
13. شراکت
14. قدرت
15. ادراک
16. رفتارها
17. مثبت بودن
18. حرفه‌گرایی
19. اشتیاق
20. شخصیت
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 20 عنصر بازاریابی
نویسنده
مترجماحمد روستا، پرویز علیلو
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات346
زبانفارسی
شابک978-964-468-450-0
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
111000 ت - 20.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 20 عنصر بازاریابی

عباس متکان
۱۴۰۱/۷/۵
جذاب برای همه شاغلین صنعت فروش
امیرحسین اقبالی
۱۴۰۰/۴/۱
برای بازاریابی کتاب خوبی است
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب 20 عنصر بازاریابی

برای دریافت کتاب 20 عنصر بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.