معرفی و دانلود PDF کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی)

عکس جلد کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی)
قیمت:
7500 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی)

کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی) نوشته سیده زهره حسینی، به روایت زندگی پر فراز و نشیب این خلبان شجاع و دلیر دفاع مقدس به زبان انگلیسی می‌پردازد.

شهید عباس بابایی در آبان سال 1329 در قزوین به دنیا آمد. او دوره ابتدایی و متوسطه خود را در همان شهر گذراند و در سال 1348 به دانشکده خلبانی نیروی هوایی رفت و بعد از سپری کردن آموزش مقدماتی جهت تکمیل دوره راهی آمریکا شد. بعد از بازگشت از آمریکا با ورود هواپیماهای پیشرفته اف-14 به نیروی هوایی، او که یکی از خلبان‌های تیزهوش و ماهر در پرواز با هواپیمای شکاری اف-5 به شمار می‌رفت، به همراه تعدادی دیگر برای پرواز با هواپیمای اف-14 انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان وارد شد.

شهید بابایی با داشتن تعهد، ایمان و تخصص در سال 1360 به فرماندهی پایگاه هشتم هوایی و ارتقا درجه ارشدیت دست یافت. او در سال 1362 به درجه سرهنگی ارتقا پیدا کرد و در جایگاه معاونت عملیات نیروی هوایی قرار گرفت و به تهران منتقل شد.

عباس بابایی در 15 مرداد 1366 هم‌زمان با عید قربان به همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی برای شناسایی منطقه و مشخص کردن راهکارهایی برای اجرای عملیات، به وسیله یک فروند هواپیمای اف-5 از پایگاه هوایی تبریز پرواز کرد و وارد عراق شد.

او بعد از انجام مأموریت، زمان برگشت در آسمان خطوط مرزی، مورد هدف گلوله‌های ضد هوایی قرار گرفت و با برخورد تیر به سر و گردن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در بخشی از کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی) می‌خوانیم:

During his command, by using the base’s available facilities, he managed to construct and develop the infrastructure of the poor villages near the base in Isfahan by providing drinking water, electricity, public baths and other hygienic and educational facilities

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی)
نویسنده
مترجمناصر جنانی، علیرضا خادم دقیق
ناشر چاپیانتشارات راهبردی نهاجا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات24
زبانانگلیسی
شابک978-600-8794-17-2
موضوع کتابstory books، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی)

برای دریافت کتاب A Biography of martyr pilot Abbas Babaie (زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.