معرفی و دانلود قول مادر

عکس جلد قول مادر
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی قول مادر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی قول مادر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی قول مادر

مادری که گرفتار بیماری سرطان است و دختری که از اضطراب اجتماعی رنج می‌برد. کتاب قول مادر نوشتۀ سالی هپ ورث ماجرای احساسات‌برانگیز خانواده‌ای دونفره است که با کمک دو زن دیگر، با شجاعت و عشق، با فراز و نشیب‌های زندگی مواجه می‌شوند و یکدیگر را تنها نمی‌گذارند.

درباره‌ی کتاب قول مادر:

«وقتی دکتر خبر بیماری را به آلیس استنهوپ داد، او به زویی فکر می‌کرد. زویی چه می‌کرد؟ حالش خوب بود؟ روز خوبی داشت؟» کتاب قول مادر (The Mother's Promise) از ابتدا با خواننده صادق است و او را با داستان اصلی مواجه می‌کند. این رمان ماجرای مادری به نام آلیس و دختری به نام زویی است؛ مادری که تمام فکر و ذکرش دخترش است و دختری که مادرش را بیش از هر کسی در دنیا دوست دارد؛ مادری که حتی هنگام شنیدن خبر بیماری مرگ‌بارش فقط می‌تواند به دخترش فکر کند و دختری که در این بیماری سخت مادرش را با تمام وجود همراهی می‌کند.

سالی هپ‌ورث (Sally Hepworth) هویت پدر را ناشناس باقی می‌گذارد؛ او می‌تواند هر کسی باشد، زویی تابه‌حال او را ندیده است. در رمان قول مادر، ما با خانواده‌ای دونفره مواجهیم، خانواده‌ای که با وجود فداکاری‌های مادر و همراهی دختر دستخوش حادثه‌ای ناخوشایند می‌شود. مادر بیمار می‌شود و به‌دنبال سرپناهی برای دخترش می‌گردد، دختری که خود مبتلا به اضطراب اجتماعی است.

در میانۀ این اوضاع آشفته است که آلیس با دو نفری آشنا می‌شود که می‌توانند فرشتۀ نجاتش باشند، دو زن به نام‌های سونجا و کیت. سونجا مددکار اجتماعی است و کیت پرستار. همراهی این چهار زن در کنار هم است که کتاب قول مادر را به اثری زنانه و درخشان تبدیل می‌کند. با در کنار هم قرار گرفتن این چهار نفر، هر یک ناچار می‌شوند با ترس‌ها و رازهای خود مواجه شوند و با عشق و شجاعت به مصاف درونیات خود بروند.

قول مادر رمانی پرکشش و احساسی است برای بازنگری روابط مادران و دختران، و تأملی دوباره در پیوندهای خانوادگی. این کتاب فرصتی است برای همدلی با افرادی که شجاعانه بذر امید را در زندگی‌شان زنده نگه می‌دارند و به‌راحتی تسلیم شرایط نمی‌شوند.

نکوداشت‌های کتاب قول مادر:

- حتماً دستمال دم دستتان باشد: این داستان ماجرای مادری است که عاشقانه و شجاعانه از فرزندش حمایت می‌کند، ماجرایی که شما را با چشمان اشک‌آلود تنها می‌گذارد. (پیپل)
- بخشی از کتاب اشک شما را درمی‌آورد، بخشی دیگر قدردانی از مادران است. این داستان بند دلتان را پاره می‌کند... رمانی زیبا مملو از شجاعت و عشق در مواجهه با اندوه. (بوک‌لیست)
- روایت عمیق و همراه با همدلیِ چهار زن اهل کالیفرنیای شمالی که با مشکلاتی مواجه می‌شوند که معمولاً در داستان‌ها به چشم نمی‌خورد. (مجلۀ کتاب نیویورک)

کتاب قول مادر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید رمانی بخوانید که عمیق‌ترین احساسات شما را برانگیزد و بذر عشق و شجاعت را در قلب شما بکارد، این کتاب مناسب شماست.

با سالی هپ‌ورث بیشتر آشنا شویم:

آنچه شوق نوشتن را در سالی هپ‌ورث زنده کرد تولد فرزندش بود، او پیش از این اتفاق، برنامه‌ریز رویداد و متخصص منابع انسانی بود. هپ‌ورث همچنین در بسیاری از کشورهای دنیا مانند سنگاپور، آمریکا و کانادا زندگی کرده است.

نویسندۀ کتاب حاضر، که او را مؤلفی همانند جوجو مویز می‌دانند، تابه‌حال چندین رمان نوشته و کتاب قول مادر نخستین اثر اوست که به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب قول مادر می‌خوانیم:

یک بار مادر زویی از او پرسید که مثل زویی بودن چه حسی دارد. با خودش فکر کرد که شاید بهتر باشد، همه‌چیز را رک‌وراست برای مادرش تعریف کند و بگوید.

«مثل این است که به ماسه‌های مرطوب چسبیده باشی. سرت درون اقیانوس است، گوش‌هایت خیس هستند و تو در انتظار موج بعدی نشسته‌ای که از راه برسد. دلت می‌خواهد سرت را بلند کنی و ببینی چه چیزی به‌سمتِ تو می‌آید اما نمی‌توانی حرکت کنی. پس همان‌جا می‌مانی و شگفت‌زده انتظار می‌کشی. آیا امواج امروز بزرگ خواهند بود؟ آیا می‌آیند، مرا کمی تکان می‌دهند و می‌روند؟ یا آن‌قدر سریع و سهمگین هستند که مرا بیشتر و بیشتر به قعر اقیانوس فرو می‌برند، بینی و دهانم را از آب پر می‌کنند، طوری‌که ریه‌هایم از درد بسوزند و شرحه‌شرحه شوند؟ سخت‌ترین چیز آن است که بی‌خبری! که بلاتکلیفی! که هیچ‌چیز را نمی‌دانی! پس فقط چشم به‌راه می‌مانی، ناامید و بی‌پناه!»

اما صورت مادرش را تجسم کرد که وقتی این کلمات را بشنود، چه حسی پیدا می‌کند. بعد این‌طور گفت: «مثل این است که نفس کم بیاوری. می‌دانی؟ انگار گیج و سردرگم باشی، سراسیمه باشی و ندانی که باید چه کنی. اما تمام این احساسات چند دقیقه بیشتر دوام ندارد و بعد از بین می‌رود.»

او فکر کرد همین که یک نفر حقیقت را بداند به‌اندازۀ کافی دردناک است.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: شکوه مادری را تجربه می‌کنیم و چه بهای سنگینی می‌پردازیم!
بخش دوم: در لحظه‌های دشوار، هیچ‌چیز آرامش‌دهنده‌تر از آن نیست که بدانی کسی در جنگ با توست.
بخش سوم: ترس از مرگ درپیِ ترس از زندگی می‌آید. کسی که زندگی را به‌تمامی زیسته باشد، هر لحظه آماده است تا بمیرد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابقول مادر
نویسنده
مترجمفاطمه باغستانی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰۲
زبانفارسی
شابک978-600-9876-30-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات قول مادر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه قول مادر

برای دریافت قول مادر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.